Manga & anime

Magazyn staroci
Awatar użytkownika
Harna
Na misji...
Posty: 250
Rejestracja: 13 sie 2006, o 16:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Festung Breslau

Post autor: Harna »

Ech, jedno nazwisko — Hayao Miyazaki :-) A zwłaszcza Tonari no Totoro i Mononoke Hime.
Ze wspomnianych już — Vampire Hunter D: Blood lust mniamuśny. Bardzo mniamuśny, choć pretensjonalny. Pozostałe też znam, lepsze lub gorsze, zależy od gustu. Daimosa bym sobie jeszcze raz obejrzała :-D
A czy mi się wydaje, czy nikt nie wspomniał o szalonej Ebichu i o Slayers?
Wszak rodzić się nie jest to, co zmartwychwstawać;
trumna nas odda, lecz nie spojrzy na nas jak matka.

Awatar użytkownika
Zelgadis
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 256
Rejestracja: 26 sie 2006, o 16:40
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z nienacka :P
Kontakt:

Post autor: Zelgadis »

A czy tytuł "Chronicles of Riddick - Dark Fury" coś wam mówi?
Z tego co wiem, to jest to coś na rodzaj anime.
Dobre?
Niezłe. I Dark Fury to nie anime tylko animowany film o przygodach Riddicka. Dawno to było jak oglądałem i niewiele pamiętam ale nie uważam poświęconego na film czasu za stracony.
Ech, jedno nazwisko — Hayao Miyazaki :-) A zwłaszcza Tonari no Totoro i Mononoke Hime.
A, racja racja :)
Slayers?
Slayers sugoi!!! Wystarczy spojrzeć na moją ksywkę i wszystko wiadomo :D
Po prostu boska seria! Może nie jest jakaś głęboka niczym studnia ani zawiła fabularnie niczym kable od mojego komputera ale ma niepowtarzalny klimat i humor. Swego czasu nawet na RTL 7 leciało pod nazwą "Magiczni Wojownicy". Hardkorowa nazwa swoją drogą :P
Mary mała pierdolca miała.
Pierdolca białego niczym śnieg.
Gdziekolwiek Mary mała biegała, pierdolec rozsadzał jej łeb.
(oklaski)

Awatar użytkownika
Harna
Na misji...
Posty: 250
Rejestracja: 13 sie 2006, o 16:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Festung Breslau

Post autor: Harna »

Zelgadis pisze:Po prostu boska seria! Może nie jest jakaś głęboka niczym studnia ani zawiła fabularnie niczym kable od mojego komputera ale ma niepowtarzalny klimat i humor.
A ktoś powiedział, że musi być? :-) Uśmiałam się do łez i na seriach telewizyjnych, i na filmach kinowych. Boh, jak się nazywała ta biuściasta baba z koszmarnym śmiechem? Naga? No z nóg mnie zwalała :-D
Zelgadis pisze:Swego czasu nawet na RTL 7 leciało pod nazwą "Magiczni Wojownicy". Hardkorowa nazwa swoją drogą :P
Hehe, gdzieś o tej kwestii czytałam. Dosłowne bądź bliskie oryginału tłumaczenie tytułu mogłoby sprawić, że seria nie zostałaby wyemitowana w naszej kochanej telewizorni. Że niby mordercza kreskówka nie dla dzieci itd. ;-)

Dobra, odbiło mi — no a nieśmiertelna Sailor Moon? :-D Dżizas, wyłam ze śmiechu, ale widziałam każdy odcinek, bo nic lepszego chwilowo z anime nie puszczali. A potem na szczęście zaczęli puszczać Dragon Ball... O, i jeszcze coś, co bardzo, ale to bardzo mi się podobało, czyli seria Chobits.
Wszak rodzić się nie jest to, co zmartwychwstawać;
trumna nas odda, lecz nie spojrzy na nas jak matka.

Aremo
Kapitan Nocarzy
Kapitan Nocarzy
Posty: 508
Rejestracja: 11 wrz 2006, o 20:42
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Zgorzelec
Kontakt:

Post autor: Aremo »

Omg... Sailor Moon!!! Jak byłem jeszcze małym, niepotrafiacym rozsadnie myslec chlopcem, to ogladalem to anime. Ale na szczescie to dawno i nieprawda :D
Ogladal ktos Inuyashe, Ranme, Gundam Wing? Niestety malo odcinkow z tych dwoch ostatnich anime zobaczylem :< Mimo wszystko polecam! Mam nawet bijatyke Gundama na ps1 :P
Wspomnial ktos o przez caly swiat kochanych POKEMONACH ?! :lol: Ta bajka to niezla furore zrobila, heh. :lol:
"Trudno jest być człowiekiem,
stać samotnie pośród wirujących
na szklanym oceanie gwiazd."
A.K.

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Post autor: Falk »

Dla mnie Gundam Wing to jakiś nieudany klon NGE. Nie podobał mi się.

Slayers nie oglądałem, a Ranmę widziałem w wersji niemieckiej, po polsku tylko mangę przeglądnąłem.

Sailor Moon to pikuś przy Yattamanie i Królestwie Kalendarza (klasyka z Polonii 1).

Oprócz tego jako szczyl nastoletni oglądałem Rycerzy zodiaku. Niezłe.

A ostatnio: Appleseed (takie sobie, imo), Ruchomy zamek Hauru (Bomba!) i Spirited away (też miażdży).
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
Harna
Na misji...
Posty: 250
Rejestracja: 13 sie 2006, o 16:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Festung Breslau

Post autor: Harna »

Ranmę wolę jako mangę. Zdecydowanie. Mocno mnie rozczarował Ninja Scroll i pierwszy GITS. To znaczy podobały mi się, ale oczekiwałam czegoś znacznie lepszego. Innego.
Za to taki Akira... Ojoj, jakie to było mniamuśne :-)
Wszak rodzić się nie jest to, co zmartwychwstawać;
trumna nas odda, lecz nie spojrzy na nas jak matka.

Awatar użytkownika
Zelgadis
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 256
Rejestracja: 26 sie 2006, o 16:40
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z nienacka :P
Kontakt:

Post autor: Zelgadis »

Sailor Moon to pikuś przy Yattamanie i Królestwie Kalendarza (klasyka z Polonii 1).
Kyaaa!!! Uwielbiałem Yattamana! Jak byłem mały to zawsze chciałem mieć to takie jojo-podobne coś co on miał i robota Pandę :D
Dla mnie Gundam Wing to jakiś nieudany klon NGE. Nie podobał mi się
Gundam to straszny tasiemiec po 500 odcinków różnych serii to przesada. Własciwie miejscami ratuje go tylko muzyka...
Appleseed (takie sobie, imo), Ruchomy zamek Hauru (Bomba!) i Spirited away (też miażdży).
Nie sposób się nie zgodzić. Calcifer rulez!!! ( tak swoją drogą ;) )

Ja osobiście lubie wyłapywac różne "smaczki" z polskich tłumaczeń anime w stylu:
"Mydło, powidło!" bądź "Błyskawice, grzmoty ku pomocy!" (Sailor Moon)
albo
Shyriu, ślepy od pewnego czasu rycerz smoka mówi do swojej dziewczyny obejmując ją czule "Przestań proszę. Nie mogę patrzeć jak płaczesz...." (Saint Seyia)
Mary mała pierdolca miała.
Pierdolca białego niczym śnieg.
Gdziekolwiek Mary mała biegała, pierdolec rozsadzał jej łeb.
(oklaski)

Awatar użytkownika
Urdhgag
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 76
Rejestracja: 21 sie 2006, o 23:07
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Czarna Twierdza Sabatu: Wrocław

Post autor: Urdhgag »

A ja bym dorzucił jeszcze Full Metal Alchemista... najlepsza manga i anime jakie w życiu widziałem...

Awatar użytkownika
Zelgadis
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 256
Rejestracja: 26 sie 2006, o 16:40
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z nienacka :P
Kontakt:

Post autor: Zelgadis »

A ja bym dorzucił jeszcze Full Metal Alchemista... najlepsza manga i anime jakie w życiu widziałem...
Racja, racja, bardzo dobry tytuł, choć nie najlepszy IMHO.
Manga zdecydowanie przewyższa anime, co z resztą dziwne nie jest. Ciekawa fabuła, fajne postaci i daje sporo do myślenia. Poza tym, jestem fanboyem Greeda xD
Mary mała pierdolca miała.
Pierdolca białego niczym śnieg.
Gdziekolwiek Mary mała biegała, pierdolec rozsadzał jej łeb.
(oklaski)

Aremo
Kapitan Nocarzy
Kapitan Nocarzy
Posty: 508
Rejestracja: 11 wrz 2006, o 20:42
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Zgorzelec
Kontakt:

Post autor: Aremo »

Zelgadis pisze: Gundam to straszny tasiemiec po 500 odcinków różnych serii to przesada. Własciwie miejscami ratuje go tylko muzyka...
Ja ogladalem z 5 odcinkow Gundama i mi sie podobaly (faktycznie mjuzik fajny:)). Pewnie GW nie zrobilby na mnie zadnego wrazenia, jakbym najpierw ogladnal NGE. 500 odcinkow tego samego w kolko to rzeczywiscie przesada.
"Trudno jest być człowiekiem,
stać samotnie pośród wirujących
na szklanym oceanie gwiazd."
A.K.

Awatar użytkownika
Deliaard
Kapitan Nocarzy
Kapitan Nocarzy
Posty: 534
Rejestracja: 11 lut 2007, o 01:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Zgorzelec/Wrocław/Szczecin
Kontakt:

Post autor: Deliaard »

naruto rowniez lubie. anime i manga - oba sa swietne. fillery w anime nie powinny Zelgadisie byc przyczyna negatywnej krytyki. one istnieja tylko po to, aby zrownac anime z manga.

ogladal ktos moze vision of escaflowne? jedno z moich ulubionych ^^
moze cowboy bebop?
last exile?
jesli nie widzieliscie, to polecam.

When you're gone
I never land
in neverland

Awatar użytkownika
Zelgadis
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 256
Rejestracja: 26 sie 2006, o 16:40
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z nienacka :P
Kontakt:

Post autor: Zelgadis »

naruto rowniez lubie. anime i manga - oba sa swietne. fillery w anime nie powinny Zelgadisie byc przyczyna negatywnej krytyki. one istnieja tylko po to, aby zrownac anime z manga.

Powinny, jeśli jest ich aż tyle. Poza tym, nawet bez fillerów uważam, że manga jest lepsza.
Manga, nie jest cenzurowana. Jest czarno-biała i nie zawęża moego pola widzenia bohaterów (np. w życiu bym nie powiedzaił, że Kankuro ma te krechy na ryju fioletowe...)
BTW, Shikamaru rulez!!!
ogladal ktos moze vision of escaflowne? jedno z moich ulubionych ^^
Klasyk. Bardzo fajny, choć widziałem kilka epów jedynie. Mam już na szczęście swoje wszystkie odcinki na płycie więc sobie obejrzę :D
moze cowboy bebop?

Nie lubię się powtarzać a mowa o CB już była w tym topicu. Powiem krótko, mistrzoskie anime! Manga niestety słabiutka.
last exile?

Niestety jeszcze nie wielu ludzi mi polecało. Z resztą niedługo sobie to załatwię na płytach i będzie git. Zoabzcę to się wypowiem ;)
Mary mała pierdolca miała.
Pierdolca białego niczym śnieg.
Gdziekolwiek Mary mała biegała, pierdolec rozsadzał jej łeb.
(oklaski)

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Post autor: Falk »

Escaflowne zajeżdża steampunkiem, prawda? Niezłe, trochę za bardzo babskie na mój gust, ale oglądało się przyjemnie.
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
Falka Valiarde
Major Renegatów
Major Renegatów
Posty: 1001
Rejestracja: 1 kwie 2006, o 20:34
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Falka Valiarde »

Falk von Breslau pisze:Escaflowne zajeżdża steampunkiem, prawda? Niezłe, trochę za bardzo babskie na mój gust, ale oglądało się przyjemnie.
No, końcem wypowiedzi się usprawiedliwiłeś ;P

W sumie to Escaflowne obejrzałam raz, oglądało się przyjemnie, może kiedyś to powtórze.

Zaś bradoz fajnie oglądało mi się taki seriał DNA 2, przy tym płakałam ze śmiechu niejednokrotnie ^.^
"Jeśli zamierzasz czytać dalej, pamiętaj proszę, że słowa mogą krwawić."

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Post autor: Falk »

Falka Valiarde pisze: No, końcem wypowiedzi się usprawiedliwiłeś ;P
A jak nie, to co? ;>
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

ODPOWIEDZ