O innych pisarzach też można :)

Magazyn staroci
Awatar użytkownika
Madzik
Ukryty
Ukryty
Posty: 836
Rejestracja: 10 lut 2006, o 00:24
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: B24
Kontakt:

O innych pisarzach też można :)

Post autor: Madzik »

No właśnie. O innych pisarzach tudzież książkach też można tu pisać, coby nie było nudno. A co, taka będę, a co :lol:

A propos - ci, co się wybierają na premierę "Renegata", niech dobrze obejrzą listę uczestników. Będzie się można obłowić autografami tu i ówdzie :wink:
Arma virumque cano

Awatar użytkownika
Victus
Licencjat
Licencjat
Posty: 273
Rejestracja: 23 gru 2006, o 13:26

Post autor: Victus »

Aż szkoda że te książki z biblioteki nie są moje. Byłoby co przytachać ze sobą.



Wątek "Zapachu szkła" był już poruszany ... kontynuujemy?
Quidquid latine dictum sit altum videtur

Awatar użytkownika
Adanedhel
Rekrut
Rekrut
Posty: 4
Rejestracja: 24 sty 2007, o 11:20
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Varsovia nad Vistulą

Post autor: Adanedhel »

Ale zawsze mogą zostać Twoimi :D :twisted:
Nie masz żadnej szansy, ale ją wykorzystaj
Schopenhauer

Awatar użytkownika
Victus
Licencjat
Licencjat
Posty: 273
Rejestracja: 23 gru 2006, o 13:26

Post autor: Victus »

Te książki moimi nie zostaną, takie same może kiedyś :roll: . Wiązałoby to się jednak z niebagatelnymi kosztami. Dlatego na chwilę obecną ograniczę się do zebrania trzech autografów, od dwóch autorów ... dobre i to :D
Quidquid latine dictum sit altum videtur

Awatar użytkownika
psychotique
Użytkownik ZBANOWANY
Posty: 524
Rejestracja: 13 cze 2006, o 14:37
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: saytara qawiyya
Kontakt:

Post autor: psychotique »

A mnie tam na ksiażki w zasadzie nigdy nie szkoda. W razie czego zaoszczędzić można na żywności. W końcu samuraj gardzi głodem, a mały post od czasu do czasu nikomu jeszcze nie zaszkodził :mrgreen:

Tylko pamiętać trzeba, żeby ćwiczyć porządnie, bo traci się siły, i dużo płynów przyjmować, bo żołądek można rozwalić.... :mrgreen:

A co do Ziemiańskiego; jak dyskusja zejdzie Wam na Autobahn nach Poznań, to dajcie znać Obrazek
pierwszy sitcom skydierski: www.un4spendable.blog.onet.pl Obrazek

Awatar użytkownika
Iluzja
Amatorka
Amatorka
Posty: 11
Rejestracja: 5 lut 2007, o 22:54
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: z krainy umarłych

Post autor: Iluzja »

A ja zaproponuję coś z zupełnie innej beczki :) . Mianowicie: Czy ktoś czytał (lub słyszał chociaż) o "Pieśni Lodu i Ognia" Georga R. R. Martina? Moim zdaniem to super ekstra bomba szałowe odjechane w kosmos i co tam jeszcze książki! Najlepsze, jakie w życiu czytałam, polecam gorąco... zwłaszcza "Grę o tron". Tytuł może nie zachęca, ale warto się skusić 8)

No więc, ktoś podziela moje zdanie?
"Ach spójrz, ach spójrz! Na bieli ścian
Jakby swą dłonią pisał Pan
Ognistych znaków boską mową
Karzące, bezlitosne słowa."

Awatar użytkownika
psychotique
Użytkownik ZBANOWANY
Posty: 524
Rejestracja: 13 cze 2006, o 14:37
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: saytara qawiyya
Kontakt:

Post autor: psychotique »

George R.R. Martina kojarzę tylko z kilku opowiadań. Najlepsze z nich to, jak dla mnie, Piaseczniki. Jeśli Gra o Tron przypomina je w najmniejszym stopniu, to a pewnością czas poświęcony na jej czytanie nie będzie czasem straconym. Aczkolwiek ja osobiście nie przepadam za fantasy. Opowiedz coś więcej, Iluzjo. Twoim zdaniem Gra o Tron to książka dla każdego, czy też głownie dla wielbicieli gatunku?
pierwszy sitcom skydierski: www.un4spendable.blog.onet.pl Obrazek

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Post autor: Falk »

A ja polecam książkę Pokalanie Piotra Czerwińskiego. Książka traktuje o rozterkach i refleksjach człowieka, który... No cóż, znalazł się na granicy załamania nerwowego. Cyniczne uwagi, wspomnienia, degrengolada...
I styl, który naprawdę potrafi wgnieść w fotel.
Może mały fragmencik:

Nieprzebrana rzesza niedouczonych debili, pospiesznie wepchniętych do tej kapitalistycznej sokowirówki, wtyka angielskie słowa tam, gdzie nie umie wetknąć polskich.
-Mam problem, tato.
-Ty? Problem? To nowość.
-Ale ja tym razem naprawdę mam problem.
-A jaki ty masz problem? Nie masz co jeść?
-Mam. Nie w tym rzecz...Ona poszła z innym tato.
-Jak to poszła z innym? Jaka ona?
-Normalnie, tato. Ona.Taka jedna. Poszedłem z nią na balet, a ona wyszła z innym. To już koniec tato.Odechciewa mi się żyć, tato.
Ojciec spojrzy na mnie z zatroskaniem i podniesie się z fotela, stópkami człapiąc w kierunku sąsiedniego pokoju. Wróci stamtąd z hitlerowskim hełmem, który będzie odkurzał ściereczką (...)
-Synu-powie, wskazując na hełm- ja zabiłem tego człowieka. Więc mi tu nie mów o żadnych dziwkach.
Za Partyzancki nic mu nie dawali, za Restitutę chcieli mu dać dwadzieścia pięć tysięcy. Tyle kosztował zestaw w Makdonaldzie.Ojciec wściekł się i nie sprzedał Restituty.Szedł z nią Krakowskim Przedmieściem i podrzucał na dłoni. Gdy mijaliśmy Pałac Prezydencki, zatrzymał się i zamachał orderem w stronę okien.
-Gdyby nie moje 25 tysięcy-wrzasnął i pokazał wała- tobyście mieli taki chuj, a nie Polskę.
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
psychotique
Użytkownik ZBANOWANY
Posty: 524
Rejestracja: 13 cze 2006, o 14:37
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: saytara qawiyya
Kontakt:

Post autor: psychotique »

Uuu... niezłe! Już widzę, że przeczytam. Dzięki, Falk!
pierwszy sitcom skydierski: www.un4spendable.blog.onet.pl Obrazek

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Post autor: Falk »

Polecam się. Jednak moim zdaniem są w książce niebo lepsze cytaty. Jednak uprzedzam, że to ponad 300 stron zapisu czystej dekadencji. Jednak ja tą książkę uwielbiam.
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
Myrmidon
Licencjat
Licencjat
Posty: 231
Rejestracja: 24 sty 2007, o 18:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Myrmidon »

Ok, więc można o innych, :twisted:

Mój najulubieńszy, megawypaśny, do ósmej potęgi pyszny (czy ja powiedziałem tą liczbę między siedem a dziewięć?):
Terry Pratchett seria Świata Dysku

W związku z zawodem:
Patrick O'Brian cykl Aubrey & Maturin

W związku z zamiłowaniem do śliwowicy:
Andrzej Pilipiuk Jakub (of coz), Kuzynki, plus cała reszta ze szczególnym uwzględnieniem 2568 kroków

Długie uzależnienie:
Terry Goodkind cykl miecza prawdy

Megafenomenalny:
George R.R. Martin Pieśń lodu i ognia

Cudny i klasyczny:
Frank Herbert Diuna

Oldschool'owy:
Isac Asimov Fundacja, Roboty

Straszny (znaczy że można się wystraszyć):
Jarosław Grzędowicz Pan lodowego ogrodu, Księga jesiennych demonów, Popiól i kurz

Anielelska i pozyskująca:
Maja Lidia Kossakowska Siewca wiatru, Zakon krańca świata

Inkwizycyjny
Jacek Piekara Sługa Boży, Młot na czarownice

Radioaktywny
Andrzej Ziemiański Zapach szkła, Achaja

Zagraniczny południowo
Miroslav Zamboch Sierżant, Bez Litości

Atutowy
Roger Zelazny cykl Amber

Historycznie
Norman Davies Boże igrzysko, Orzeł biały czerwona gwiazda, Powstanie 44

To tyle co pamiętam i mam w biblioteczce. Czytałem dużo więcej (mam dużo czasu :)). A Tolkiena nie lubię.
Green to green,
red to red,
perfect safety,
go ahead!

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Post autor: Falk »

Zamboh jest ze wszech miar godzien polecenia. Fascynujące jak facet z prostych opowiastek robi naprawdę ciekawe powieści, które czyta się jednym tchem. Ja polecam tego pisarza Na ostrzu noża (wchłonąłem w pociągu z Warszawy).
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
Falka Valiarde
Major Renegatów
Major Renegatów
Posty: 1001
Rejestracja: 1 kwie 2006, o 20:34
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Falka Valiarde »

Myrmidon pisze: Mój najulubieńszy, megawypaśny, do ósmej potęgi pyszny (czy ja powiedziałem tą liczbę między siedem a dziewięć?):
Terry Pratchett seria Świata Dysku
Tak wymieniłeś właśnie TĄ cyfrę, tą znajdującą się między siedem, a dziewięć;P

W ramach Pratchetta mogę jesczez dodać tytuł spoza seri: "Dobry omen" napisany pzrezr Pratchetta i Gaimana

Myrmidon pisze: Cudny i klasyczny:
Frank Herbert Diuna
And his son <-- oczywiście jeśli kogoś zafascynował świat piasku i wydm.

Myrmidon pisze: Anielelska i pozyskująca:
Maja Lidia Kossakowska Siewca wiatru, Zakon krańca świata
Tutaj nic dodać, nic ująć.

Myrmidon pisze: Inkwizycyjny
Jacek Piekara Sługa Boży, Młot na czarownice
A także reszta książek o inkwizytorze Madderdinie, czyli "Miecz aniołów" i "Łowcy duszy"

Zaś co jeszcez mogę polecić? Hmm... na pewno trylogie opowieści o królewskich fechmistrzach Dave'a Duncana czyli:
"Pozłacany łańcuch"
"Władca ognistych krain"
"Niebo mieczy"
Także tego samego autora jest trylogia siódmy miecz (lub przez innych nazywana trylogią o niechętnym szermierzu od tytułu pierwszej książki z tej seri). Przez wiele osób właśnie ta trylogia jest uważana za najlepszą tego autora, lecz ja gorąco polecam opowieści o królewskich fechmistrzach.

Jeszcze polecę dwie książki Krzysztofa Czarnoty: "Niosąca radość" i "Czartoria - w krainie kuhailana".

I na koniec polecę serię Nekroskop Brian'a Lumley'a.


Na dziś tyle ze świata książki od wiewióry ;P
"Jeśli zamierzasz czytać dalej, pamiętaj proszę, że słowa mogą krwawić."

Awatar użytkownika
psychotique
Użytkownik ZBANOWANY
Posty: 524
Rejestracja: 13 cze 2006, o 14:37
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: saytara qawiyya
Kontakt:

Post autor: psychotique »

No i zamiast ciekawej rozmowy między użytkownikami, zrobi zaraz temat, w którym każdy będzie wymieniał masowo swoje ulubione texty i autorów. Nikt tego nie będzie uważnie czytał, a co dopiero komentował. Jak dla mnie bez sensu.
pierwszy sitcom skydierski: www.un4spendable.blog.onet.pl Obrazek

Awatar użytkownika
Myrmidon
Licencjat
Licencjat
Posty: 231
Rejestracja: 24 sty 2007, o 18:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Myrmidon »

Dlaczego bez sensu. Przecież najpierw trzeba się rozeznać w zainteresowaniach innych, żeby można było dyskutować.

Wiewióro! Proszę powiedz coś więcej o Dave'ie Duncanie, bo z tym Panem to się nie spotkałem. Napisz coś więcej o jego wypocinach.

Co do Lumley'a to podobały mi się jakieś pierwsze 4 tomy, dojechałem do 8 ale końcówkę bez przekonania. Jakiś taki odtwórczy mi się potem wydawał i chyba już zaczynał być obleśny.

Jak na razie to rozeznałem się, że Pratchett jest znany i chyba lubiany przez Falkę, a reszta Państwa?? Znacie? Lubicie??
Green to green,
red to red,
perfect safety,
go ahead!

ODPOWIEDZ