Wojna z komarami

Magazyn staroci
Awatar użytkownika
Dexter
Na misji...
Posty: 1317
Rejestracja: 27 mar 2007, o 14:18
Płeć: Mężczyzna

Wojna z komarami

Post autor: Dexter »

Salvete

Czy obecni na forum misjonarze, z racji doświadczeń w walce z komarami, mogliby się podzielić wiedzą na temat środków odstraszających to robactwo? Czym kierować się przy wyborze, czego unikać, może jakieś domowe sposoby?

Jak na razie udało mi się ustalić, że ważne jest stężenie substancji DEET (N,N-dietylo-m-toluamid) w preparacie (im większe, tym preparat dłużej działa). Na razie najlepszy pod tym względem okazał się być OFF Active Spray, który zawiera 30% DEET (co ponoć powinno dawać ochronę na 6h). Poszukiwania trwają, może wynajdę coś jeszcze silniejszego.

Widziałem też informacje o wysokiej skuteczności takich zapachów jak mięta, kocimiętka i lawenda. Czy one faktycznie działają, a jeśli tak, to jak długo i jakie ilości substancji są potrzebne?
Niezwykle ważne jest, aby codzienna twoja postawa stała się postawą żołnierza,
a postawa żołnierza - postawą na co dzień.
(Miyamoto Musashi, Księga Pięciu Kręgów)

In the warzone marines shit tactically.
(Ray w "Generation Kill")

Awatar użytkownika
Mcbet
Top secret
Top secret
Posty: 3235
Rejestracja: 11 lut 2007, o 20:44
Płeć: Mężczyzna

Re: Wojna z komarami

Post autor: Mcbet »

Z tego co slyszalem jedna z najskuteczniejszych metod zwalczania wszelakiego latajacego pakudztwa jest wypalenie terenu na, ktorym one zeruja. Sprobuj uzyc miotacza plomieni. ;)
stasus UnKnow
Si quisquam pro me mori non volat, mihi non dice quemadmodum debo vivere
By Qadesh: "renegackie ścierwo, zawzięte i złe"

Awatar użytkownika
Naja
Kapitan Nocarzy
Kapitan Nocarzy
Posty: 68
Rejestracja: 12 kwie 2010, o 12:58
Płeć: Kobieta

Re: Wojna z komarami

Post autor: Naja »

Ja wypróbowałam wanilię i czosnek.
Aromat waniliowy wcierasz w odsłonięte fragmenty skóry i działa.
A jak najesz się czosnku, którego zapach wydziela potem twoja skóra, to komary też omijają cię z daleka. Tylko to trochę kłopotliwe ;-) Koniom podaje się czosnek w granulacie codziennie niewielkie ilości i też odstrasza owady.
Initia in potestate nostra sunt, de eventu fortuna iudicat

Awatar użytkownika
Ceviliel
Podpułkownik Nocarzy
Podpułkownik Nocarzy
Posty: 272
Rejestracja: 9 wrz 2009, o 22:11
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wojna z komarami

Post autor: Ceviliel »

Ja w zeszłym roku wcinałam witaminę B (raz albo dwa razy dziennie) i nie byłam jakoś bardzo pogryziona ;) Ale nie wiem, czy tylko na komary działa, czy na gości z Kleszczewa również. Pół godziny temu kupiłam jakiegoś OFF-a i się zobaczy, czy te 12zł wydałam z sensem ;)

<czyta posta jeszcze raz> hm, to co mam o chyba właśnie ten OFF Active. To jak twierdzisz, Dex, że działa dobrze, to chyba będę spokojna na dzikiej przyrodzie :)
- Jestem Nocarzem - powiedział Nex - i nie obchodzą mnie wasze drożdże!

Awatar użytkownika
X-76
Top secret
Top secret
Posty: 3174
Rejestracja: 23 lut 2006, o 20:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: znikąd
Kontakt:

Re: Wojna z komarami

Post autor: X-76 »

Dex, polecam to:

http://www.sharg.pl/repelent-spray-50-m ... -3622.html

Stosuję od dawna. Gra i buczy ;) 50% DEET ;)
▂ ▃ ▄ ▆ ▇ Cybernetyczny Bóg Chaosu Wersja: X-76 "Piromedyk" ▇ ▆ ▄ ▃ ▂
"Pierdolnięty chaos! Mikstura wybuchowa" by Delein
"IKS to chodzący chaos. Jak kiedyś będzie koniec świata to na pewno go zatrudnią" by Dante

Awatar użytkownika
Dexter
Na misji...
Posty: 1317
Rejestracja: 27 mar 2007, o 14:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Wojna z komarami

Post autor: Dexter »

"MUGGA została wyprodukowana przez belgijską firmę JAICO". Co? *:]]]*

Ale poza tym językowym żartem całość prezentuje się wcale nieźle. Jakby jeszcze nie kosztowało 38zł za buteleczkę... ech. Cóż, za jakość trzeba płacić.

Ceviliel, mnie interesuje ochrona 100% - witamina B zaczyna podobno działać dopiero po 2 miesiącach od rozpoczęcia zażywania, a jej skuteczność nie jest potwierdzona. Zresztą sama napisałaś, że pogryzienia się zdarzały.

Naju, czosnek rzeczywiście odpada, ale przemyślę pomysł wanilii. Przede wszystkim musze policzyć, czy (zakładając podobną skuteczność) taniej wychodzi aromat naturalny, czy środek oparty na DEET.
Niezwykle ważne jest, aby codzienna twoja postawa stała się postawą żołnierza,
a postawa żołnierza - postawą na co dzień.
(Miyamoto Musashi, Księga Pięciu Kręgów)

In the warzone marines shit tactically.
(Ray w "Generation Kill")

Awatar użytkownika
Ceviliel
Podpułkownik Nocarzy
Podpułkownik Nocarzy
Posty: 272
Rejestracja: 9 wrz 2009, o 22:11
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wojna z komarami

Post autor: Ceviliel »

Hmm, ja pewnie jeszcze eksperymenty z witaminą B będę na sobie prowadzić :P może potroję dawkę? - pamiętam, że w Bielawie mnie trochę pogryzły, przy czym wtedy miałam parodniową przerwę (z drugiej strony, wtedy już ją łykałam kilka tygodni, więc chyba jednak podwyższone jej stężenie we krwi powinno być na dłużej...będę musiała się dowiedzieć) - no ale kilka bąbli w jakimś innym czasie większej różnicy mi nie robiło, nie to, co teraz mam na nogach po jednorazowym wypadzie w góry bez antykomarowej ochrony... Czosnku nie próbowałam, bo choć go lubię, to jednak nie w przemysłowych ilościach i ludzi też odstraszać bym nie chciała.
Nie wiem czemu, jakoś bardziej do mnie przemawia ochrona "od środka" niż psikanie - nie wiem, może kwestia tego, że pory mam na całym ciele, a jak ręki nie spsikam, to komar w rękę może mnie ugryźć? Hmm. Ale to tylko moje widzimisię, nie jakaś naukowa opinia, choć chyba poczytałabym chętnie jakieś porządne badania na ten temat :)

Swoją drogą, stosował ktoś kiedyś takie antykomarowe opaski na rękę?

A jako ciekawostkę dodam, że kiedyś zaopatrzyłam się w roślinkę - komarnicę. Dzięki mojej mamie, która pamięta o podlewaniu, biedactwo nie padło ;) Teoretycznie po ruszeniu liśćmi miał powstawać zapach odstraszający komary. Cóż... zapach powstaje, ale komarom chyba nie przeszkadza :P
- Jestem Nocarzem - powiedział Nex - i nie obchodzą mnie wasze drożdże!

Awatar użytkownika
X-76
Top secret
Top secret
Posty: 3174
Rejestracja: 23 lut 2006, o 20:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: znikąd
Kontakt:

Re: Wojna z komarami

Post autor: X-76 »

Z witaminami B to ostrożnie. To nie są dropsy ani środki na komary. Zbyt częste przyjmowanie uzależnia a przedawkowanie jest neurotoksyczne.
▂ ▃ ▄ ▆ ▇ Cybernetyczny Bóg Chaosu Wersja: X-76 "Piromedyk" ▇ ▆ ▄ ▃ ▂
"Pierdolnięty chaos! Mikstura wybuchowa" by Delein
"IKS to chodzący chaos. Jak kiedyś będzie koniec świata to na pewno go zatrudnią" by Dante

Awatar użytkownika
Dante
Top secret
Top secret
Posty: 1337
Rejestracja: 24 paź 2006, o 16:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Wojna z komarami

Post autor: Dante »

Obrazek z Demotywatorów. Nie podejmuje sie komentarza... kazdy sam sobie oceni jego przydatnosc :-)

D.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"młodzieńcze ! ciesz sie w młodości swojej " -platoon /Eklezjastes

747170

Awatar użytkownika
X-76
Top secret
Top secret
Posty: 3174
Rejestracja: 23 lut 2006, o 20:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: znikąd
Kontakt:

Re: Wojna z komarami

Post autor: X-76 »

Hahahahaha, już widzę jak ktoś się wypachnił kocimiętką. Teraz z komarami nie ma problemu, ale wszystkie okoliczne koty walą do niego drzwiami i oknami :lol:

Swoją drogą gdzieś czytałem, że ta kocimiętka to wcale nie jest taka skuteczna... muszę poszukać tego artu.
▂ ▃ ▄ ▆ ▇ Cybernetyczny Bóg Chaosu Wersja: X-76 "Piromedyk" ▇ ▆ ▄ ▃ ▂
"Pierdolnięty chaos! Mikstura wybuchowa" by Delein
"IKS to chodzący chaos. Jak kiedyś będzie koniec świata to na pewno go zatrudnią" by Dante

Wasqu
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 308
Rejestracja: 21 maja 2009, o 13:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Okolice Wawy

Re: Wojna z komarami

Post autor: Wasqu »

Potwierdzam skuteczność sposobu z olejkiem waniliowym (czy tam wanilinowym) , jak do pomieszczeń to mnie zawsze mówiono (i raczej to działało), że pelargonie dobrze odstraszają fruwajki wszelakie. Przy okazji siema wszystkim :)
Odnalazłeś niewidzialny podpis, order z kartofla przyjdzie pocztą.

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Re: Wojna z komarami

Post autor: Falk »

X-76 pisze:Z witaminami B to ostrożnie. To nie są dropsy ani środki na komary. Zbyt częste przyjmowanie uzależnia a przedawkowanie jest neurotoksyczne.
To właśnie miałem pisać. Pomysł Nai z wanilią wydaje się ciekawy. Jedzenie czosnku odstraszy na pewno komary. I wszystko inne też :P
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
Nahya
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 886
Rejestracja: 30 mar 2009, o 23:00
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Gdynia

Re: Wojna z komarami

Post autor: Nahya »

Sama też stosuję olejek waniliowy i nie dość że pomaga odstraszać komarzyska to jeszcze ładnie pachnie :)

Awatar użytkownika
Dexter
Na misji...
Posty: 1317
Rejestracja: 27 mar 2007, o 14:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Wojna z komarami

Post autor: Dexter »

O ile DEET odstrasza komary (spełnił swoje zadanie wyśmienicie), o tyle okazał się nie działać na gzy i meszki. Czy aromaty w rodzaju lawendy lub wanilii pomagają uporać się z tym problemem?
Niezwykle ważne jest, aby codzienna twoja postawa stała się postawą żołnierza,
a postawa żołnierza - postawą na co dzień.
(Miyamoto Musashi, Księga Pięciu Kręgów)

In the warzone marines shit tactically.
(Ray w "Generation Kill")

Awatar użytkownika
X-76
Top secret
Top secret
Posty: 3174
Rejestracja: 23 lut 2006, o 20:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: znikąd
Kontakt:

Re: Wojna z komarami

Post autor: X-76 »

DEET Na meszki przecież działa *woot* Co do gzów...... to nie wiem...... rzadko jesteśmy w tych samych miejscach (ja i gzy) :lol:
▂ ▃ ▄ ▆ ▇ Cybernetyczny Bóg Chaosu Wersja: X-76 "Piromedyk" ▇ ▆ ▄ ▃ ▂
"Pierdolnięty chaos! Mikstura wybuchowa" by Delein
"IKS to chodzący chaos. Jak kiedyś będzie koniec świata to na pewno go zatrudnią" by Dante

ODPOWIEDZ