Wampiry naszych czasów- wampiryzm energetyczny

Magazyn staroci
Awatar użytkownika
Darkon
Rekrut
Rekrut
Posty: 1
Rejestracja: 4 sie 2013, o 19:11
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Wampiry naszych czasów- wampiryzm energetyczny

Post autor: Darkon »

Czy spotkaliście się kiedyś z wampirem energetycznym ? - osobą, w której towarzystwie słabniecie, czujecie, że ucieka z was życie, energia i siły ?
Jakie jest wasze zdanie na temat wampiryzmu energetycznego ?
Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo.
Armand Jean Richelieu

Awatar użytkownika
MrocznyPopiskiwacz
Głowa Rodu
Głowa Rodu
Posty: 376
Rejestracja: 10 gru 2011, o 19:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wampiry naszych czasów- wampiryzm energetyczny

Post autor: MrocznyPopiskiwacz »

...ooo ! tak miałem przy pierwszej teściowej ! teraz wiem, ze musiała być wampirem...
Widziałem rzeczy, w które wy, ludzie, nigdy byście nie uwierzyli...Wszystkie te chwile przepadną w czasie niczym łzy w deszczu... Pora umierać. Roy Batty
Na pohybel skur..ysynom. Zoltan Chivay

AndyOftenhide
Doktorant
Doktorant
Posty: 114
Rejestracja: 29 maja 2013, o 18:52
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: podWawa

Re: Wampiry naszych czasów- wampiryzm energetyczny

Post autor: AndyOftenhide »

W wampiryzm energetyczny nie wierzę, ale znam osobę, którą spokojnie takim wampirem nazwać można.

Tu chodzi o osobowość, niektórzy (najczęściej nieświadomie) zamęczają otoczenie swoim sposobem bycia, zachowaniem.

Awatar użytkownika
Magnus
Dowódca G.R.O.T.
Dowódca G.R.O.T.
Posty: 1957
Rejestracja: 22 mar 2007, o 16:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z czarnej mgły
Kontakt:

Re: Wampiry naszych czasów- wampiryzm energetyczny

Post autor: Magnus »

A ja wierzę, jeszcze z 7-8 lat temu byłem w temacie bardzo mocno. Ale za dużo żeby pisać, a wszystkiego nie da się opisać.
TKM!

Awatar użytkownika
X-76
Top secret
Top secret
Posty: 3174
Rejestracja: 23 lut 2006, o 20:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: znikąd
Kontakt:

Re: Wampiry naszych czasów- wampiryzm energetyczny

Post autor: X-76 »

Jak ludzie w coś wierzą, to nawet w świetle racjonalnych argumentów tłumaczenie im czegokolwiek przypomina kopanie się z koniem.

Ale co mi tam... ;)

Wampir energetyczny żywi się energią?
No ale jaką ? Elektryczną? Kinetyczną? Statyczną? Jaką?
.... Aaaa życiową! ..... Eeeee czyli jaką? Jaką jednostkę w układzie SI ma ta energia? A może zobaczyć tą energię może tylko taki oszukańczy wynalazek jak bioenergoterapeuta, irydolog czy tam inne medium? No błagam.....

Ale....

Ten termin troszkę pasuje do dwóch składowych, z których jedna jest obecnie badana.

Pierwsza składowa to składowa psychologiczna, o której trafnie wspomniała AndyOftenhide.
Są osoby z takim sposobem bycia, że albo wkurzają, albo zamęczają otoczenie.

Druga składowa obecnie jest badana i jest dość ciekawa. Dotyczy bowiem zjawiska określanego roboczo "alergią na drugiego człowieka". I nie chodzi tu o alergeny czy hapteny. Chodzi o feromony.
Czasem spotykamy człowieka, którego "jeszcze nie znamy a już go nie lubimy". O co kaman? Wiadomo, że pary często się dobierają na podstawie zgodności genetycznej. Informacje są przekazywane i feromonowo i poprzez skórę (pot). Jeżeli kobieta ma do wyboru dwóch podobnie atrakcyjnych mężczyzn to zgodność genetyczna, która daje największe szanse na zdrowe potomstwo jest często decydująca (podświadomie). Mężczyzna najbardziej zgodny genowo wydaje się jej najbardziej atrakcyjny. Kobieta oczywiście tłumaczy to sobie na tysiąc innych sposobów bo skąd ma wiedzieć, że to częściowo nie jej świadomy wybór. Dla niej ten facet ma "to coś". Tą samą drogą przekazywane jest info o owulacji u kobiet mieszkających razem (akademiki i takie tam inne). Po jakimś czasie u większości z nich owulacja synchronizuje się. Ot organizm cały czas dąży do reprodukcji i nie pozwala aby koleżanka miała większe szanse na złapanie partnera i ciąże. Organizm jest ustawiony tak, że płodna kobieta jest najatrakcyjniejsza. Ot przekazanie najsilniejszych genów i przedłużanie gatunku rządzi.
Ale wracając do tematu. Wymyślono, że pewnie powyższe informacje przekazywane ta drogą nie są jedyne. I całkiem mozliwe, że ów "wampir energetyczny" to biedak, który sieje taki feromonowy sygnał, który po odebraniu przez innych nie synchronizuje owulacji, nie jest atrakcyjny dla płci przeciwnej tylko włącza u nich niechęć i negatywne odczucia. Badania trwają, zobaczymy co z nich wyjdzie.

Dawniej mianem wampira określano ludzi chorych na porfirie. Chorzy byli łapani, zabijani i chowani w specyficzny sposób. Tak, żeby z grobu nie wyleźli. Teraz ludzie sobie wymyślili wampiry energetyczne. 2013 rok..... Cóż. Gdy rozum śpi budzą się demony ;)

Gdy rozum śpi budzą się upiory
Ssą słodką krew i mózg
Wtłaczają zło do twojej głowy
Zmieniają myśli w stek bzdur
▂ ▃ ▄ ▆ ▇ Cybernetyczny Bóg Chaosu Wersja: X-76 "Piromedyk" ▇ ▆ ▄ ▃ ▂
"Pierdolnięty chaos! Mikstura wybuchowa" by Delein
"IKS to chodzący chaos. Jak kiedyś będzie koniec świata to na pewno go zatrudnią" by Dante

Awatar użytkownika
Darkon
Rekrut
Rekrut
Posty: 1
Rejestracja: 4 sie 2013, o 19:11
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Re: Wampiry naszych czasów- wampiryzm energetyczny

Post autor: Darkon »

Witam ponownie !
Ośmielę się nie zgodzić z Przedmówcą :)
Energia ludzka, to nie fermony (wszak były i są prowadzone badania nad aurą ludzką, która to wytwarzana jest przez naszą energię). Podobnie joga oparta jest na kontrolowaniu sił - przepływu strumieni energii yin i yang .
Ale do rzeczy ; moje "spotkanie" z wampirem energetycznym nastąpiło, gdy wprowadził się do nas (ładne kilkadziesiąt lat temu) ojczym. On był autentycznym wampirem energetycznym - potwierdzają to wszyscy, którzy go znali - po prostu wysysał z każdego z nas siły, do tego stopnia, że osłabiał nas , co pozwoliło mu kontrolować wszystkich w swoim otoczeniu.
Wszelkie objawy zmęczenia ustępowały gdy nie było go w pobliżu (wystarczyło wyjść z domu) .
Po jego śmierci - właściwie w jej dniu, zauważyłem u siebie te same cechy, które miał on - dosłownie parapsychologiczne dziedzictwo. Może cechy wampiryzmu posiadałem już wcześniej, a spotkanie go na swojej drodze je uaktywniło . Nie wiem czy traktować to jako "dar", czy przekleństwo, bo owszem wrogo mi nastawione osoby, lub te, których nie lubię- "wysysam" z przyjemnością, acz w przypadku osób mi drogich jest to dość kłopotliwe-czasem ciężko zapanować nad sobą, szczególnie gdy emocje biorą górę nad rozumem. Najciekawsze są spotkania, gdy trafia się na innego wampirka :) nie wiem jak to opisać, ale takowe osoby dla mnie po prostu "świecą " -emanują pożartą energią. Rzecz jasna na początku nie wiedziałem o co chodzi z energią, jej pobieraniem itd, do czasu gdy zacząłem interesować się jogą i ją trenować. Wtedy odkryłem, że można się dosłownie "przejeść" pobraną energią i to odchorować, podobnie głód jest niezdrowy, gdy jesteśmy "rozkarmieni" obcą energią.
Podobno "wampirem" energetycznym się rodzi - nie można tego wyćwiczyć, choć są na ten temat w sieci różne zdania.
Uznacie mnie za wariata:) po powyższych wypocinach - cóż będę wariackim wampirem .
Pozdrawiam Forumowiczów.
Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo.
Armand Jean Richelieu

AndyOftenhide
Doktorant
Doktorant
Posty: 114
Rejestracja: 29 maja 2013, o 18:52
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: podWawa

Re: Wampiry naszych czasów- wampiryzm energetyczny

Post autor: AndyOftenhide »

Aż mam ochotę wysłać cię do psychiatry xD


Ale spoko, lubię dziwnych ludzi ^^

Awatar użytkownika
X-76
Top secret
Top secret
Posty: 3174
Rejestracja: 23 lut 2006, o 20:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: znikąd
Kontakt:

Re: Wampiry naszych czasów- wampiryzm energetyczny

Post autor: X-76 »

Błagam. Rozróżniajmy pseudo badania prowadzone przez wynalazki typu psychotronicy i poważne badania prowadzone przez ośrodki naukowe. I gdzie to ja niby napisałem, że energia ludzka to feromony? Nie istnieje nic takiego. A jeśli istnieje to proszę o jednostkę owej energii i charakterystykę.

Wysłane z mojej Xperii T za pomocą Tapatalk 4
▂ ▃ ▄ ▆ ▇ Cybernetyczny Bóg Chaosu Wersja: X-76 "Piromedyk" ▇ ▆ ▄ ▃ ▂
"Pierdolnięty chaos! Mikstura wybuchowa" by Delein
"IKS to chodzący chaos. Jak kiedyś będzie koniec świata to na pewno go zatrudnią" by Dante

ODPOWIEDZ