Vesper i inni

Magazyn staroci
Awatar użytkownika
Angelus
--------
--------
Posty: 49
Rejestracja: 24 lut 2006, o 13:39
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: stąd

Vesper i inni

Post autor: Angelus »

Tak sobie pomyślałam, ze moze byśmy ten czas oczekiwania na Nocarza spożytkowali na rozmowy na temat innych literackich wampirków? :twisted: Skoro stworzyłam temat o filmowych to powinien istnieć tez o literackich wampirkach, prawda? :wink:

Zatem jakie ksiązki o tematyce wampirycznej cenicie i dlaczego?
Który literacki wampir jest Waszym ulubieńcem?
Którego wampirka nie lubicie a który Was ani ziębi ani grzeje?
Który autor/ka najlepiej czuje wampirzy świat?
Zapraszam do zwierzeń i dyskusji. :wink:
Nowe forum.Nowe wyzwanie.:)

Awatar użytkownika
Nivak
--------
--------
Posty: 42
Rejestracja: 27 lut 2006, o 14:24
Płeć: Mężczyzna
Kontakt:

Post autor: Nivak »

Podoba mi się wampiryzm w Nekroskopie, ale tylko w pierwszych pięciu tomach... może nawet nie w pięciu :shock: Potem to się jakoś rozjechało... Ale było fajnie :D Chociaż może podobało mi się to ze względu na klasyczne umiejętności wampirków?... To wywoływanie mgły jest kul~~

Ciekawsza chyba jest wampirka Pandora :D (Anne Rice) Kobieta wyzwolona i inne takie ;)

I mogę zespoilerować czym się kończy Krew i złoto :D Albo lepiej nie... Akurat w tej części wystarczy przeczytać tylko Rahmengeschichte, bo środek... no jest... :?

Czyli wygląda na to, że Anne Rice jako wampirza autorka zazwyczaj jest oki ;)

Awatar użytkownika
Nattfiarill
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 67
Rejestracja: 26 lut 2006, o 11:55
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Z Warszawy pod
Kontakt:

Post autor: Nattfiarill »

Dla mnie rewelacyjny jest wampir Regis z sagi o wiedźminie. Księżniczka Monika u Pilipiuka też jest fajna. Zwłaszcza w tomie "Dziedziczki" pokazała charakterek...
"Człowiek budzi się rano i wie, że ma w sobie owcę. To bardzo naturalne uczucie"

Awatar użytkownika
psychotique
Użytkownik ZBANOWANY
Posty: 524
Rejestracja: 13 cze 2006, o 14:37
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: saytara qawiyya
Kontakt:

Post autor: psychotique »

O tak, Regis to był gość..... ta inteligencja, elokwencja, opanowanie.... eh! :mrgreen:
pierwszy sitcom skydierski: www.un4spendable.blog.onet.pl Obrazek

Awatar użytkownika
Cymrianka
Szef Sekcji
Szef Sekcji
Posty: 182
Rejestracja: 16 lip 2006, o 11:13
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Post autor: Cymrianka »

Emil Regis cośtam jakiśtam z piątym krzyżykiem na karku, strasznie zalatujacy ziołami^^
Spotkałam takiego wampira co to moze chodzić w dzień(w nocy lubi spać) pije krew tylko raz w miesiącu a jak przeżywa jakieś silne emocje to....jego organizm wytwarza ogromne ilości krwi która daje swój upust poprzez krwotok z nosa. taka jest Karin 16 letnia wampirzyca.
narazie dla mnie najlepszy w tego typu książkach był Stephan King jego wampiry są ludźmi tylko,że o skłonnościach do przemocy itp, zresztą są straszniejsze ,niż w przypadku innych książek ,a najlepszym wampirem jest sam Vladimir Toples Dracula z książki "Historyk"
mrrrrrr
tak twierdzi znajoma znawczyni wampirków^^

Awatar użytkownika
Zaorish
--------
--------
Posty: 2
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 22:41
Płeć: Mężczyzna
Kontakt:

Post autor: Zaorish »

Siergiej Łukjanienko "Nocny/Dzienny patrol". Sama książka fajna, ale nie podoba mi sie sposób przedstawiania wampirów jako słabe i nic nie warte mięso armatnie

Awatar użytkownika
Harna
Na misji...
Posty: 250
Rejestracja: 13 sie 2006, o 16:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Festung Breslau

Post autor: Harna »

cymrianka pisze:
(ciach)a najlepszym wampirem jest sam Vladimir Toples Dracula z książki "Historyk"
mrrrrrr
tak twierdzi znajoma znawczyni wampirków^^
Raczej Vlad Tepes ;-)
Się podpisuję wszystkimi kończynami - jak książek Sapkowskiego nie lubię, tak Regis w drodze wyjątku bardzo mi do gustu przypadł. Za poczucie humoru i igranie z wampiryczną konwencją.
Wszak rodzić się nie jest to, co zmartwychwstawać;
trumna nas odda, lecz nie spojrzy na nas jak matka.

Awatar użytkownika
Kasiek
Pułkownik Nocarzy
Pułkownik Nocarzy
Posty: 3683
Rejestracja: 30 sty 2007, o 17:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Kasiek »

Regis był postacią, która strasznie mi się podobała. Taka sympatyczna stwora. Monika sprawiła, że zaczęłam się baczniej przyglądać koleżankom. Zwłaszcza tym, które lubią i znają historię. O, cześć Ola... Ola!!! Ola!!! Co ty ro.. AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Mcbet
Top secret
Top secret
Posty: 3235
Rejestracja: 11 lut 2007, o 20:44
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Mcbet »

Regis jest the Besciak aczkolwiek bardzo mi sie podoba postac Genevieve z ksiązki 669 letnia wampirzyca o wyglądzie 16 letniej dziewczyny, to postać ktora jakos dziwnym trafem wbila mi sie w pamiec. Sam nie wiem dlaczego ale postac jest nasamowita dobry wampir troszczacy sie o innych ludzi cos w tym jest
stasus UnKnow
Si quisquam pro me mori non volat, mihi non dice quemadmodum debo vivere
By Qadesh: "renegackie ścierwo, zawzięte i złe"

Awatar użytkownika
Kasiek
Pułkownik Nocarzy
Pułkownik Nocarzy
Posty: 3683
Rejestracja: 30 sty 2007, o 17:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Kasiek »

Nie znam tej książki. :oops: :oops: :oops: Możesz podać autora i tytuł?
Pułkownik Majorka w służbie Lorda Ultora!

Manewry: I, II
Akcje: MTK, Urodziny Ukrytego, Polcon2007, "V", "K", Falcon2007, "S"

Ruda Wywłoka mająca pierdolca, którego nie zawaha się użyć!!!

Awatar użytkownika
Mcbet
Top secret
Top secret
Posty: 3235
Rejestracja: 11 lut 2007, o 20:44
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Mcbet »

Wieczna Genevieve. Autor: Jack Yeovil Generalnie ksiazka osadzon jest w realiach Starego "warhammerowego" Swiata. Klimat bardzo mocno fantazy. wydana gdzies kela 95-98 roku przez wydawnictwo Mag chyba ze byl jakis remake kotrym ja nie wiem

Pozdrawiam M.
stasus UnKnow
Si quisquam pro me mori non volat, mihi non dice quemadmodum debo vivere
By Qadesh: "renegackie ścierwo, zawzięte i złe"

Awatar użytkownika
Cymrianka
Szef Sekcji
Szef Sekcji
Posty: 182
Rejestracja: 16 lip 2006, o 11:13
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Post autor: Cymrianka »

EEEEj .... trzeba będzie zapolowac na nią^^... szukałam książki o tej tematyce na następny miesiac i dzieki tobie znalazłam^^

Awatar użytkownika
nifi
--------
--------
Posty: 48
Rejestracja: 18 kwie 2007, o 22:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Puławy
Kontakt:

Post autor: nifi »

Czytałam kilka książek o wampirkach, ale jakoś żadna nie zapadła mi w pamięć. A. Rice tworzy klimat, ale jak dla mnie kolejne części są coraz cięższe i gorzej je się czyta. Królową Potępionych czytałam na raty, chyba z 6 razy do niej podchodziłam :roll:
Coś mi gdzieś świta, że Regis był fajnie zbudowanym wampirkiem, ale też jakoś nie zapadł mi w pamięć. A może po prostu zbyt dawno temu już czytałam Wiedźmina?
http://www.google.pl - zanim zadasz głupie pytanie.
http://www.emule-project.net - zanim zaczniesz żebrać.

Awatar użytkownika
Tamos
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 870
Rejestracja: 6 mar 2007, o 17:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Tamos »

Ja kilka tam przeczytałem ale najbardziej zapadł mi w pamięć Nocarz i Renegat. Niezłe też książki ma Brian Lumley (seria Nekroskop) ale i tak nie pobije Nocarz i Renegata ;)

Awatar użytkownika
Theo
Pułkownik Renegatów
Pułkownik Renegatów
Posty: 166
Rejestracja: 30 sie 2010, o 01:29
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Llanelli
Kontakt:

Re: Vesper i inni

Post autor: Theo »

Regis jest okej, zwłaszcza jako przedstawienie "tego dobrego". Tak samo Monika z "Kuzynek". Ann Rice próbowałam ugryźć i zakończyłam na pierwszych stronach "Wywiadu z wampirem". Kiedyś starałam się czytywać książki wampirze, kiedy był wielki zmierzchowy boom i chyba nigdy się tak nie zawiodłam na literaturze - porażka życia i świata. Jeszcze fajny pomysł wampira był w książce "Wampir z przypadku" Kseni Basztowej - płakałam ze śmiechu czytając.
Lubię książki w których coś się dzieje, napisanych w taki sposób, że nagle człowiek dochodzi do wniosku, że za oknem świta. Inne podejście do kwestii wampirów, nowe ukazanie, połączenie z czymś, co wydawało by się śmieszne. Jeśli chodzi o ulubionego wampira to nie mam takiego. Musiała bym posiedzieć w temacie, przeczytać o wiele więcej, by sobie wypracować zdanie :)
What we loose in the fire we will find in the ashes.

ODPOWIEDZ