Kącik filmowy - co polecacie, co odradzacie.

Magazyn staroci
Awatar użytkownika
MEDAL
--------
--------
Posty: 241
Rejestracja: 21 maja 2007, o 09:22
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Z Nienacka
Kontakt:

Post autor: MEDAL »

każdy ma inny gust.

a co do emotek to wybacz ale nie będę używał bo nie widzę potrzeby w tamtej wypowiedzi jak i w tej.
There is only one MEDAL
and he scares the living crap out of the children
"I like you, when the world is mine your death will be quick and painless."
R .E.N.E.G.A.T
R u Sad ?

Awatar użytkownika
Qadesh
Główny logistyk
Główny logistyk
Posty: 3778
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 14:55
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: kraków

Post autor: Qadesh »

ok. to pisze o emotach w wypowiedziach, przeczytaj usuń, jak chcesz [nie złośliwie tylko serio tak myślę, nie chce mi się znowu na pw wchodzić]

widzisz, niektórzy ludzie mają zboczone umysły i dla mnie wypowiedź o bitwie może być interpretowana dwojako - że jesteś twardym fanem [książka ok] ale trudno mi uwierzyć w fakt że ktoś naprawdę może uważać ten film za dzieło dobre - jest tak najeżony niekonsekwencjami i debilizmami, że aż wesoło się robi. a drugi sposób rozumienia, czyli autoironia tudzież sarkazm są mi bardzo bliskie i we własnych wypowiedziach je stosuję często...

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Post autor: Falk »

Eshealon pisze:Lekko zmienię temat i wprowadzę zamęt. Widział ktoś taki brytyjski film jak "28 dni później"?

Jak nie, to polecam. Jest to pierwszy nowożytny horror, który nie powstał w Azji, a który naprawdę konkretnie mnie przeraził. Nie z powodu mrożących krew w żyłach scen, nie. Przeraziła mnie myśl, że to co wydarzyło się na planie filmowym, może zwyczajnie mieć kiedyś miejsce w realnym świecie.
Podobało mi się... Pierwsze kilkanaście minut, widok opustoszałego Londynu. Reszta imho słaba. Jak większość tego typu filmów.

Ja ostatnio byłem na Transformerach. Sceny walki świetne, sekwencje transformacji zapierają dech w piersiach, a do tego bardzo dobre efekty dźwiękowe. Szkoda tylko, że fabuła jest tak bezlitośnie amerykańska...
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
Zip
Rekrut
Rekrut
Posty: 18
Rejestracja: 22 sie 2007, o 02:20
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Zip »

Falk von Breslau pisze: Podobało mi się... Pierwsze kilkanaście minut, widok opustoszałego Londynu. Reszta imho słaba. Jak większość tego typu filmów.
[...]
No nie powiedział bym żeby to był słaby film, ale może mam sentyment do filmów z zombi ;) Ale ogółem to widziałem to dawno, ale film uważam za godny polecenia.

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Post autor: Falk »

Ja nie znoszę filmów o zombiakach :twisted: . Nie wiem, czemu, ale nie znoszę.

W horrorze straszne jest nie to, co widzisz, a to, co spodziewasz (obawiasz?) się zobaczyć. A zombi... One są takie dosłowne...


Ale żeby nie wyjść na malkontenta: polecam Kawę i Papierosy Jarmuscha, jeśli ejszcze ktoś nie widział.

I Życie na podsłuchu zza naszej zachodniej granicy. Film, który wszyscy zwolennicy źle rozumianej lustracji i sprawiedliwości powinni zobaczyć.
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
Tamos
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 870
Rejestracja: 6 mar 2007, o 17:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Tamos »

A ja polecam:

ZAMACHOWIEC
James Dial, bezwzględny zamachowiec i płatny zabójca będący obecnie na wcześniejszej emeryturze otrzymuje od dawnych szefów ostatnie zadanie. By wynagrodzić im fiasko poprzedniej misji, ma zlikwidować bossa organizacji terrorystycznej. Rutynowa misja przeradza się w największy koszmar Diala, kiedy mężczyzna zostaje wrobiony w zabójstwo głównego detektywa brytyjskiej policji, Windsora. Zdradzony przez pracodawców i poszukiwany przez władze, James rozpoczyna własne śledztwo. Z pomocą dwunastoletniej dziewczynki zamierza poznać prawdę i odnaleźć prawdziwego mordercę.
oraz

WPÓŁ DO ŚMIERCI 2
Więzień oczekujący na zwolnienie warunkowe zmuszony jest wybrać stronę w konflikcie gangów walczących o dominację w zakładzie karnym. Kiedy w trakcie odwiedzin, na skutek buntu placówka zostaje zamknięta, by uratować siebie oraz swoich bliskich, skazaniec zmuszony zostaje do zawarcia sojuszu z niewinnie oskarżonym liderem jednego z gangów.
Oby dwa filmy bardzo mi się podobały ;) Polecam.

Awatar użytkownika
Mcbet
Top secret
Top secret
Posty: 3235
Rejestracja: 11 lut 2007, o 20:44
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Mcbet »

Negocjator z Samuelem Jacsonem.
Piekna potyczka dwoch negocjatorow policyjnych piekny film
stasus UnKnow
Si quisquam pro me mori non volat, mihi non dice quemadmodum debo vivere
By Qadesh: "renegackie ścierwo, zawzięte i złe"

Awatar użytkownika
Zip
Rekrut
Rekrut
Posty: 18
Rejestracja: 22 sie 2007, o 02:20
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Zip »

Mcbet pisze:Negocjator z Samuelem Jacsonem.
Piekna potyczka dwoch negocjatorow policyjnych piekny film
Tak mi się skojarzyło, i postanowiem ostrzec nieświadomych. Film z Samuelem L. Jackson-em Snakes on a Plane należy omijać szerokim łukiem. Zresztą na zdrowy rozsądek biorąc, kto robi Thrillery z wężami w samolocie?! :shock:

Eshealon
Generał Renegatów
Generał Renegatów
Posty: 1975
Rejestracja: 23 sty 2007, o 00:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Eshealon »

Falk von Breslau pisze: Ale żeby nie wyjść na malkontenta: polecam Kawę i Papierosy Jarmuscha, jeśli ejszcze ktoś nie widział.
Łojezusicku, błagam, tylko nie to :kaput: :boshe: . W tym filmie nic się nie dzieje. Absolutnie, żadnej akcji. Równie dobrze Jarmusch mógłby umieścić akcję filmu w barze mlecznym i nazwać go "Gryczana i Mielony". Może zwyczajnie ja nie absorbuje takich filmów o 5.00 nad ranem, ale Jarmusch zwyczajnie mnie uśpił. Z resztą spało wraz ze mną pół sali. Do tego operatorzy zrobili nam brzydki dowcip, i zatrzymali film przed ostatnią sceną, i wszyscy zerwali się z radości że to już koniec. Aż tu nagle światło gaśnie, film leci dalej, a każdy z grymasem na ustach: "O nieeee....."
Falk von Breslau pisze:Ja nie znoszę filmów o zombiakach Twisted Evil . Nie wiem, czemu, ale nie znoszę.
Spoko. Nobodys perfect.. :wink:
I'm strong to the finish
cuz I eat my Spinach

Awatar użytkownika
Wilkołak
Kapitan Nocarzy
Kapitan Nocarzy
Posty: 713
Rejestracja: 17 kwie 2007, o 12:51
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Sulnówko (a teraz znajdźcie to na mapie:-D)

Post autor: Wilkołak »

Dobra stara Szklana Pułapka rządzi. Jedynka była świetna, dwójka znośna, trójka dobra A CZWÓRKA WYBIJA DACH. I nie przeszkadza mi że Bruce dwadzieścia lat później jest jeszcze twardszy i bardziej sprawny.

Dla zwolenników wzruszeń polecam "Finding Neverland" (polski tytuł "Marzyciel") z Johnnym Deppem i Kate Winslet. Nie popłakałem się ale to usterka techniczna mojego miecha. Rzadko płaczę. :(


EDIT - to ja Bebe. Poprawiłam Ci ortografię, bo aż GAłY BOLAłY!!! :twisted:
Let the end of the world come tumbling down
I'll be the last man standing on the ground
As long as I got blood rush trough my veins
I'm still alive

Awatar użytkownika
Kasiek
Pułkownik Nocarzy
Pułkownik Nocarzy
Posty: 3683
Rejestracja: 30 sty 2007, o 17:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Kasiek »

A ja na "Marzycielu" się popłakałam. Jak bóbr... :oops: :oops: :oops: Też polecam, bo jest piękny...
Pułkownik Majorka w służbie Lorda Ultora!

Manewry: I, II
Akcje: MTK, Urodziny Ukrytego, Polcon2007, "V", "K", Falcon2007, "S"

Ruda Wywłoka mająca pierdolca, którego nie zawaha się użyć!!!

Awatar użytkownika
Khorne_S
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 191
Rejestracja: 20 cze 2007, o 17:31
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszwa/Wrocław Wrocław/Warszawa
Kontakt:

Post autor: Khorne_S »

To z innej beczki polecam nie fiklm ale cały serial "Babilon 5" Straczyńskiego.
Filmy też są ale bez podstawowej znajomości serialu to jednak nie to...
I anioły i diably i wampiry pojawiają się z tym filmie a i sekwencje walk są świetne :D
Blood for the Blood God !!
-----------------------------------------------------------
Souls in revolt on your side!
Fight Fight Fight Fight!
You are the one to decide!

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Post autor: Falk »

Eshealon pisze:
Falk von Breslau pisze: Ale żeby nie wyjść na malkontenta: polecam Kawę i Papierosy Jarmuscha, jeśli ejszcze ktoś nie widział.
Łojezusicku, błagam, tylko nie to :kaput: :boshe: . W tym filmie nic się nie dzieje. Absolutnie, żadnej akcji. Równie dobrze Jarmusch mógłby umieścić akcję filmu w barze mlecznym i nazwać go "Gryczana i Mielony". Może zwyczajnie ja nie absorbuje takich filmów o 5.00 nad ranem, ale Jarmusch zwyczajnie mnie uśpił. Z resztą spało wraz ze mną pół sali. Do tego operatorzy zrobili nam brzydki dowcip, i zatrzymali film przed ostatnią sceną, i wszyscy zerwali się z radości że to już koniec. Aż tu nagle światło gaśnie, film leci dalej, a każdy z grymasem na ustach: "O nieeee....."
Eshealon pisze:Spoko. Nobodys perfect.. :wink:
Obejrzyj jakiś film Paradżanowa. Na zeszłorocznych ENH popełniłem ten błąd. :?

Ja lubię Kawę i papierosy. Zwłaszcza jak znudzona Meg mówi do Jacka Jack, opowiedz mi o cewce Tesli. Lub jak Tom Waits gada o odbieraniu porodu na autostradzie. Choć jeśli oglądałeś to o 5.00, to nawet Requiem dla snu by Cię znudziło ;).
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
Bebe
Na misji...
Posty: 285
Rejestracja: 16 sie 2006, o 20:49
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: GEdynia
Kontakt:

Post autor: Bebe »

A, Kawa i papierosy to dobry film. Są takie filmy, w których właściwie nic się nie dzieje, a są dobre. :)
Lubię tez bardzo "Magnolię" - jeden z rzadkich przypadków, gdy Tom Cruise mnie nie denerwował... Ładnie poprowadzona wielowątkowa opowieść, z silnie zaznaczonym punktem kulminacyjnym. Świetnie się ogląda. :)

Awatar użytkownika
X-76
Top secret
Top secret
Posty: 3174
Rejestracja: 23 lut 2006, o 20:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: znikąd
Kontakt:

Post autor: X-76 »

A ja pamietam jak o mało nie narobiłem w spodnie :lol: Nie dlatego, że sie wystraszyłem tylko dlatego, ze fizjologia dawała znac o sobie a ja nie mogłem oderwać się od filmu :lol:

Co to za film ?

"Gra" Davida Finchera z Robertem Douglas`em w roli głównej.

Jak dla mnie rewelka. A zakończenie mistrzowskie. Spadniecie z krzesła.... a co najpiękniejsze NIE RAZ ;)
▂ ▃ ▄ ▆ ▇ Cybernetyczny Bóg Chaosu Wersja: X-76 "Piromedyk" ▇ ▆ ▄ ▃ ▂
"Pierdolnięty chaos! Mikstura wybuchowa" by Delein
"IKS to chodzący chaos. Jak kiedyś będzie koniec świata to na pewno go zatrudnią" by Dante

ODPOWIEDZ