Prasówka codzienna...

Magazyn staroci
Ashera
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 145
Rejestracja: 8 sie 2010, o 18:11
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: Ashera »

To macie podobne odczucia do moich. Wstawiłam ten artykuł, czy co to tam było, bo byłam ciekawa właśnie jak rozumiecie samo pojecie filmów niepokojących. Dla mnie na przykład wysoce niepokojące są takie filmy, gdzie tematyka pozostawia we mnie negatywny ślad, albo przypomina mi moje własne złe doświadczenia. Z tych niepokojących, wymienionych w tzw. rankingu na pewno Requiem dla snu i na pewno Egzorcysta. Ten pierwszy, bo zagubienie człowieka, obsuwanie się w dół, czasami niezależne od nas, jest dla mnie niepokojące, bo nigdy nie wiadomo co nas w życiu czeka i gdzie wylądujemy. A Egzorcysta, bo rozmawiałam kiedyś z egzorcystą i wyszło, że w tym filmie nie wszystko jest fikcją. To oczywiście zależy też od tego, w co się wierzy. Dla mnie na przykład wysoce niepokojącym filmem, który sprawił, że otrząsanie trwało dłużej niż zwykle był film "To catch a killer" o mężczyźnie, który zamordował, wcześniej chyba zgwałciwszy około 30 nastoletnich chłopców. Sama tematyka jest porażająca, ale mnie najmocniej uderzyła atmosfera Zła oddana w tym filmie. Rolę mordercy zagrał Brian Dennehy i zrobił to tak, że niemalże czuło się namacalnie przez "magiczne pudełko" jak jego własne szaleństwo i zło dotyka. Brrrrr...do tej pory jak wspomnę ten film to mam uczucie, że jednak wolę wilki niż ludzi, w myśl odwróconego powiedzenia "wilk wilkowi człowiekiem". No i oczywiście są to moje subiektywne odczucia.
"Nothing in all the world is more dangerous than sincere ignorance and conscientious stupidity." Martin Luther King



Dreamy

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: Dreamy »

http://www.figa.pl/2-latek-nalogowym-pa ... Wideo-a682

Z początku sceptycznie podchodziłam do tego newsa, szczególnie patrząc na sam serwis, ale filmik na dole artykułu przerósł wszelakie granice jakichkolwiek wartości ... Widzę i nie wierzę. Ludzka głupota widać nie boli.

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: Falk »

Mały wygląda jak nałogowy palacz mdm-ów. Zaciąga się nad wyraz fachowo. Dobrze, że moje poczucie humoru jest czarne jak jego płuca, bobym się chyba załamał...
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Lupus

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: Lupus »

ten dzieciak ma zachowania jak dorosły palacz i to taki już "wytrawny".... czy tych ludzi popierdoliło że się na to godzą?

Awatar użytkownika
X-76
Top secret
Top secret
Posty: 3174
Rejestracja: 23 lut 2006, o 20:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: znikąd
Kontakt:

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: X-76 »

▂ ▃ ▄ ▆ ▇ Cybernetyczny Bóg Chaosu Wersja: X-76 "Piromedyk" ▇ ▆ ▄ ▃ ▂
"Pierdolnięty chaos! Mikstura wybuchowa" by Delein
"IKS to chodzący chaos. Jak kiedyś będzie koniec świata to na pewno go zatrudnią" by Dante

Lupus

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: Lupus »

Hmmm... Jedno mnie tylko zastanawia... Przy Pałacu Prezydenckim nie ma takiej ławki... więc wtf? najbliższe takie ławki są oddalone o kilkanaście metrów od tego miejsca.

Awatar użytkownika
Ceviliel
Podpułkownik Nocarzy
Podpułkownik Nocarzy
Posty: 272
Rejestracja: 9 wrz 2009, o 22:11
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Wrocław

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: Ceviliel »

A mi na rok Bethoveena nikt nie postawił ławeczki z V symfonią, buuuuuu :cry:

Chopina to nie znoszę :twisted: No doobra, może kilka utworów "w porządku" się znajdzie ;)
Do kiedy ławeczki mają grać na Krakowskim Przedmieściu? - Na zawsze - odpowiada.
Oooch, z pewnością znajdą się kochani polscy wandale i pomogą zdenerwowanym mieszkańcom :lol:

I teraz tylko takie pytanie, bo ja nie jestem na bieżąco, a tu widzę:
Tylko niech pani tego nie pisze, bo już nam zabrali krzyż, to i Chopina zabiorą, żeby życie uprzykrzyć
rzeczywiście w końcu udało się krzyż przenieść? ;)
- Jestem Nocarzem - powiedział Nex - i nie obchodzą mnie wasze drożdże!

Awatar użytkownika
otempora
Uczeń
Uczeń
Posty: 53
Rejestracja: 30 mar 2010, o 21:43
Płeć: Kobieta

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: otempora »

Na razie przenieśli pałac prezydencki, krzyżem mają się zająć niedługo :P
"Będziecie popełniać najróżniejsze pomyłki. Dopóki jednak nie zabraknie wam szczerości, hojności i przekonania, dopóty nie zaszkodzicie światu i nikogo nie skrzywdzicie"

Awatar użytkownika
Ceviliel
Podpułkownik Nocarzy
Podpułkownik Nocarzy
Posty: 272
Rejestracja: 9 wrz 2009, o 22:11
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Wrocław

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: Ceviliel »

Aha :P Hmm... to może po prostu za kilka tygodni/miesięcy poszukam sobie jakiegoś artykułu na ten temat na Wikipedii czy coś, tam pewnie będzie jakaś część pt. "Historia", będzie się można dowiedzieć, co i jak :twisted:
- Jestem Nocarzem - powiedział Nex - i nie obchodzą mnie wasze drożdże!

Awatar użytkownika
otempora
Uczeń
Uczeń
Posty: 53
Rejestracja: 30 mar 2010, o 21:43
Płeć: Kobieta

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: otempora »

I wreszcie będziemy wiedzieli, jak to było :D
"Będziecie popełniać najróżniejsze pomyłki. Dopóki jednak nie zabraknie wam szczerości, hojności i przekonania, dopóty nie zaszkodzicie światu i nikogo nie skrzywdzicie"

Ashera
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 145
Rejestracja: 8 sie 2010, o 18:11
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: Ashera »

To będzie wpisane do Księgi Legend Polskich ;-) o ile taka istnieje ;-P
"Nothing in all the world is more dangerous than sincere ignorance and conscientious stupidity." Martin Luther King



Awatar użytkownika
Magnus
Dowódca G.R.O.T.
Dowódca G.R.O.T.
Posty: 1957
Rejestracja: 22 mar 2007, o 16:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z czarnej mgły
Kontakt:

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: Magnus »

http://www.ukcrimeprevention.org/self-d ... sprays.htm

Na to wychodzi, że w UK nielegalnym jest posiadanie i używanie w obronie własnej nie tylko taserów, ale i gazu pieprzowego (w płynie czy w postaci gazu). Kumacie? Jedynym legalnym środkiem do obrony na ulicy jest tzw rape alarm, który tylko wyje. Co Was czeka, jeśli użyjecie gazu pieprzowego?

1) If the spray was discharged on a person, who consequently suffers an asthma attack and dies, you could face serious assault or even manslaughter charges.
Jeśli spray został użyty na osobie, która cierpi na astmę i umrze, mogą wam zostać postawione zarzuty napaści lub zabójstwa.


2) If the propellant damages the eyes of a person it could be deemed as a serious assault.
Jeśli propelent uszkodzi oczy osoby, może to być postrzegane jako poważna napaść.

3) If it stains the face according to the marketing material then it's likely to stain clothing, you could face criminal damage charges or civil damage claims.
Jeśli poplami twarz (...), jest również w stanie poplamić odzież. Mogą zostać wam postawione zarzuty kryminalne bądź cywilne odnośnie zniszczenia odzieży.


To jak kur.... można się tu bronić??

Kolejna historia.

http://answers.yahoo.com/question/index ... 702AAqiOmR

Prezenterka TV i modelka M&S byla sama z córką w domu. Zauważyła, że przez okno zaglądają jakieś gówniarze. Był piątek, po północy. Chwyciła za nóż i zaczęła uderzać w szybę, gówniarze uciekli. Policjanci, którzy przybyli na miejsce, pouczyli ją, że nie powinna wymachiwać tak nożem, żeby wystraszyć gówniarzy. Dlaczego? Bo noszenie broni służącej do ataku jest nielegalne - nawet we własnym domu.

Kolejna historia. Z tej samej strony. Niejaki Munir Hussain został aresztowany, bo kijem do krykieta zaatakował z bratem intruza, który związał jego rodzinę w domu. Było to tak, że intruzów było kilku. Prawdopodobnie okradli mieszkanie, związali całą rodzinę, i uciekli. Munir z bratem znaleźli jednego z nich i owym kijem strzaskali mu łeb. Przesadzili?

Legalnym jest jednako użycie rozsądnej siły - stosownej do zagrożenia. Ktoś Cię atakuje pięściami, we własnym domu, tylko pięściami możesz oddać. Jak kur.. w ochronie w supermarkecie.

Co za pier... kraj.
TKM!

Lupus

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: Lupus »

śmieszne poprostu...

Ashera
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 145
Rejestracja: 8 sie 2010, o 18:11
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: Ashera »

Magnus, jak idąc do pracy będziesz miał w plecaku zwykły nóż do smarowania masłem, żeby go na lunchu użyć a policja Cię przeszuka (co sie zdarza gdy ktoś doniesie), to też zostaniesz aresztowany. Najlepszą obroną jest w UK... ucieczka - jeśli da się radę uciec. Nie udało się to pewnemu mężczyźnie, który został zaatakowany przez tzw. yobów śrubokrętami (yobs - nastolatkowie w UK wybitnie agresywni, ubrani w dresy i spędzający czas pod domami, zaczepiając ludzi). Mijałam takich codziennie na swoim osiedlu w Chester... włos na plecach się jeży nawet gdy się tego włosa nie posiada. I oni nie będą odpowiadali jako mordercy, bo... za młodzi... no i "jak można dzieci osądzać, toż są tylko zagubieni...".
"Nothing in all the world is more dangerous than sincere ignorance and conscientious stupidity." Martin Luther King



Awatar użytkownika
Nero
Głowa Rodu
Głowa Rodu
Posty: 207
Rejestracja: 15 mar 2010, o 20:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań/I Sfera Materialna

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: Nero »

I takie są kufa efekty poprawności politycznej :/ ...
N7 Vanguard
Cedo nulli
Non timebo mala

Oceniać nocarzy po Elvie to tak, jak oceniać watykańskich po Nero -> Kane
Ninja z ciebie zajebisty, praktycznie cię nie widać -> by Kane


Pyrkon 2k9
Pyrkon 2k10
Fiolet, Pyrlandia
Pyrkon 2k11
Pyrkon 2k12

ODPOWIEDZ