Prasówka codzienna...

Magazyn staroci
Awatar użytkownika
X-76
Top secret
Top secret
Posty: 3174
Rejestracja: 23 lut 2006, o 20:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: znikąd
Kontakt:

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: X-76 »

Prawda to. Jeden jogurt to 5 łyżeczek cukru :D Czaad nie ? Zwłaszcza dla tych co to się odchudzają na jogurcikach :D
Generalnie obecne przetwory mleczarskie poza smakiem nie dają właściwie nic.

Gdzieś tu na forum kiedyś zamieszczane były 2 filmy o tajnikach przemysłu "mleczarskiego" ;)
Włos się jeży na głowie ;)

No, ale kampanie reklamowe bazujące na przekonaniu, ze to zdrowe i wskazane i w ogóle super robia swoje. Do tego wspierane przez instytuty i towarzystwa stwarzane specjalnie na potrzeby reklam. Eeech.... z tego sklepowego mleka to nawet teraz się juz zsiadłego nie zrobi..... a ja tak lubiłem zsiadłe mleko z ziemniakami.... :cry:

A tu .... http://www.faceci.com.pl/r_mleko.html
▂ ▃ ▄ ▆ ▇ Cybernetyczny Bóg Chaosu Wersja: X-76 "Piromedyk" ▇ ▆ ▄ ▃ ▂
"Pierdolnięty chaos! Mikstura wybuchowa" by Delein
"IKS to chodzący chaos. Jak kiedyś będzie koniec świata to na pewno go zatrudnią" by Dante

Awatar użytkownika
Alienor
Aurora Borealis
Aurora Borealis
Posty: 880
Rejestracja: 21 wrz 2006, o 17:48
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: Alienor »

No nieźle. Wychodzi, że nawet sery są trochę be.
Lubię napić się jak mam okazję prawdziwego mleka od prawdziwej krowy, moja mama potrafi zrobić też z tego ser podpuszczkowy. Dobre to jest, nawet jeśli białko mi jest zbędne, to smaczne i przynajmniej produkt nie został poddany kosmicznej obróbce... :wink:

Co do zsiadłego, to możemy to Iksie zorganizować. Niedaleko mnie jest 3x w tygodniu targowisko i rolnicy przyjeżdżają czasem z normalnym mlekiem. Lepsze, gorsze, ale zsiada się i sraczki nigdy nie dostałam. :twisted:

Argument że człowiek nie cielę trafia do przekonania :D , nie wiem, czy teraz nadal usiłuje się karmić noworodki krowim...? Z czego robi się tzw. mleko modyfikowane? Ludzkie dla ludzi jest ponoć bezkonkurencyjne, przeciwciała, cuda wianki, zmienny skład w zależności od pory doby, temperatury na zewnątrz, i to wszystko za darmo...
Lecz gdyby mi kazały wyroki ponure
Na ziemi się meldować, by drugi raz żyć
Chciałbym starą wraz z mundurem wdziać na siebie skórę
Po dawnemu: wojować, kochać się i pić.
(Wieniawa)

Awatar użytkownika
Ceviliel
Podpułkownik Nocarzy
Podpułkownik Nocarzy
Posty: 272
Rejestracja: 9 wrz 2009, o 22:11
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Wrocław

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: Ceviliel »

Ja tam się już ścisłymi wytycznymi żywieniowymi przestałam przejmować - wszystko ma swoje wady i zalety. Pijcie mleko bo ma białko i wapń, ale nie, stop, zawiera laktozę. Słodźcie słodzikami, bo mają mało kalorii, nie, uwaga, są rakotwórcze. Pijcie możliwie dużo wody, nie, chwila, zaraz doprowadzicie do przewodnienia organizmu. Jedzcie same białka/tłuszcze/cukry złożone* (*niepotrzebne skreślić).
Tak naprawdę wszystko nas zabija, życie to śmiertelna choroba, nie? :twisted: Tak więc, najważniejsza jest równowaga, zjedzenie Activii, Actimela (czy innego Acti :P) nie zabije, ale ważna jest różnorodność... i wsjo :D

No dobra, do olimpiady wiedzy o żywieniu muszę się nauczyć którejś wersji "jedynej poprawnej", ale i tak zamierzam dalej jeść sałatkę z pomidorów i ogórków razem, choć to źle dla mojej witaminy C :P


A co do odchudzania na jogurtach - takie smakowe rzeczywiście są prawie samymi cukrami prostymi (podobnie jak "pełnoziarniste płatki" z "fit" w nazwie, tudzież z patykowatą panienką na opakowaniu :P), ale z naturalnymi nie jest aż tak tragicznie (choć patrząc po smaku/konsystencji niektórych, podejrzewam, że kropelka płynu Lugola mogłaby pokazać dość interesujące rzeczy...) - największy problem z dietetycznym działaniem mnóstwa rzeczy jest moim zdaniem taki, że ludzie nie doczytają, dlaczego dany sposób żywienia ma przynieść takie a nie inne skutki, przez co potem nie umieją właściwie pod niego ułożyć jadłospisu (ewentualnie bezkrytycznie przyjmują krótką listę dopuszczonych produktów i pozbawiają się innych ważnych składników). No, ale już milknę :P
- Jestem Nocarzem - powiedział Nex - i nie obchodzą mnie wasze drożdże!

Awatar użytkownika
X-76
Top secret
Top secret
Posty: 3174
Rejestracja: 23 lut 2006, o 20:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: znikąd
Kontakt:

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: X-76 »

Ależ ja nikomu nie zabraniam pić mleka ;) Ba, za zsiadłym z młodymi ziemniaczkami w ogień pójdę ;) Activia truskawkowa MNIAM ! Tylko trzeba mieć świadomość, że wcina sie to TYLKO dla smaku.
Chodzi o to, zeby miec jasność. Żeby wcinać rzeczy szkodliwe lub neutralne ze świadomością tego. A nie z przekonaniem, że je sie coś pro zdrowotnego.
Jogurt naturalny...... no jak sobie sama zrobisz. Bo w sklepie przecież nie kupisz :D
▂ ▃ ▄ ▆ ▇ Cybernetyczny Bóg Chaosu Wersja: X-76 "Piromedyk" ▇ ▆ ▄ ▃ ▂
"Pierdolnięty chaos! Mikstura wybuchowa" by Delein
"IKS to chodzący chaos. Jak kiedyś będzie koniec świata to na pewno go zatrudnią" by Dante

Awatar użytkownika
X-76
Top secret
Top secret
Posty: 3174
Rejestracja: 23 lut 2006, o 20:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: znikąd
Kontakt:

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: X-76 »

Wiecie, ze ja za Muzułmanami nie przepadam. Choćby za ich kulturę śmierci, stosunek do kobiet i fanatyzm prawno-religijny. Dlatego bez skrupułów zamieszczam tu króciutki art z racjonalisty. Dajecie wiarę ? Wiedzieliście o tym ? Normalnie masakra :D
racjonalista pisze: Pewnie wszyscy słyszeli przy jakiejś okazji o specyficznej diecie muzułmanów — jedzeniu halal, co w tłumaczeniu z arabskiego oznacza po prostu „dozwolone”. Dotychczas sądziłem, że chodzi głównie o jej skład; wiadomo przecież, że muzułmanie nie tolerują mięsa pochodzącego od zwierząt uznawanych za nieczyste (jak świnie) oraz owoców morza we wszelkiej postaci. Myślałem, że to wszystko, co kryje się za tym orientalnym słówkiem, ale to tylko część historii.
Zwierzątka, które muzułmanie jedzą, muszą być zabite rytualnie. Jeśli jakiś producent żywności chce aby jego produkty były uznane za halal, by tym samym otworzyć sobie drogę do żołądków polskich muzułmanów, lub na eksport do krajów arabskich, może się postarać o odpowiedni certyfikat. Specjalna komisja złożona z wysoce wykwalifikowanych imamów skontroluje nasz zakład i sprawdzi, czy rytuał przeprowadzony jest prawidłowo i czy Allach jest zadowolony.
Oto jak powinna wyglądać procedura uboju:

* Zwierzę podczas uboju powinno być zwrócone głową w kierunku Mekki, tak jak muzułmanie podczas modlitwy (zapewne najlepiej byłoby, gdyby bydło również było wyznania islamskiego).
* Podczas uboju, poprzez poderżnięcie gardła, należy wypowiedzieć magiczne zaklęcie: „bismillahi arrachmani arrachim”, zakańczając naszym znajomym „Allach akbar!” To bardzo ważne, gdyż nieprawidłowości podczas wypowiadania zaklęcia mogą doprowadzić do poważnych problemów gastrycznych spożywających, włącznie z obstrukcjami i zatwardzeniem, poprzez wzdęcia i wymioty.
* Ubój musi prowadzić i nadzorować osoba wyznania muzułmańskiego. Allach odmawia rozmowy z wyznawcami innych religii, a jeśli coś pójdzie nie tak w trakcie rytuału, skontaktuje się z rzeźnikiem. Masowy ubój oznacza też zapotrzebowanie na braci w wierze, co wcale nie jest bez znaczenia.
* Zwierze przed ubojem powinno być żywe. Bo przecież bez sensu jest zabijać zwierze, które już jest martwe.
* Narzędzie służące do uboju powinno być ostre (np. nóż, kosa). Chwila, czy oni naprawdę napisali „kosa”? Ok, nie zabijamy młotkiem!
* Zwierze powinno być zabite jednym, szybkim cięciem. Nie maltretujmy biednego zwierza za bardzo.
* Krew z ubitego zwierzęcia musi spłynąć maksymalnie. Podobnie jak znajomi zza miedzy (żydzi), muzułmanie nie przepadają za krwią; nie dla nich kaszanki.


Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie to po prostu szalone. Istnieje organizacja, która faktycznie sprawdza, czy przy zabijaniu odprawia się prawidłowo czary. Tak, wszyscy udawajmy, że to poważna i odpowiedzialna robota i nie kwalifikuje się do psychiatryka.
Czy uraziłem czyjeś uczucia religijne? Byłoby miło! To gwałci moje poczucie zdrowego rozsądku.

Pozdrawiam.

PS: Źródło „wiedzy”: http://HalalPoland.pl
Tu między innymi dokument z tej strony halal : http://www.halalpoland.pl/pl/Document/Halal.html

:shock: :shock: :shock: :kaput:
▂ ▃ ▄ ▆ ▇ Cybernetyczny Bóg Chaosu Wersja: X-76 "Piromedyk" ▇ ▆ ▄ ▃ ▂
"Pierdolnięty chaos! Mikstura wybuchowa" by Delein
"IKS to chodzący chaos. Jak kiedyś będzie koniec świata to na pewno go zatrudnią" by Dante

Awatar użytkownika
Magnus
Dowódca G.R.O.T.
Dowódca G.R.O.T.
Posty: 1957
Rejestracja: 22 mar 2007, o 16:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z czarnej mgły
Kontakt:

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: Magnus »

Ano... podżynają garło takiej np krowie i patrzą jak się wykrwawia... bardzokurwahumanitarne. Oby i takiego żarcia dostawali wzdęć, wrzodów i wybuchały im jelita.
TKM!

Awatar użytkownika
Dexter
Na misji...
Posty: 1317
Rejestracja: 27 mar 2007, o 14:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: Dexter »

Żydzi, o ile pamiętam, robią podobnie. W dawnych czasach miało to sens, bo koszer i halal pozwalało zmniejszyć szansę zakażenia mięsa. Teraz jest to zwykły przesąd.
Niezwykle ważne jest, aby codzienna twoja postawa stała się postawą żołnierza,
a postawa żołnierza - postawą na co dzień.
(Miyamoto Musashi, Księga Pięciu Kręgów)

In the warzone marines shit tactically.
(Ray w "Generation Kill")

Awatar użytkownika
X-76
Top secret
Top secret
Posty: 3174
Rejestracja: 23 lut 2006, o 20:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: znikąd
Kontakt:

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: X-76 »

Dex, bo dwa najbardziej nienawidzące się narody sa tak do siebie podobne, ze hoho :D

I zmiana klimatu..... Zaraz sobie w łeb normalnie palnę... http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-j ... nId,313996
▂ ▃ ▄ ▆ ▇ Cybernetyczny Bóg Chaosu Wersja: X-76 "Piromedyk" ▇ ▆ ▄ ▃ ▂
"Pierdolnięty chaos! Mikstura wybuchowa" by Delein
"IKS to chodzący chaos. Jak kiedyś będzie koniec świata to na pewno go zatrudnią" by Dante

Awatar użytkownika
Mcbet
Top secret
Top secret
Posty: 3235
Rejestracja: 11 lut 2007, o 20:44
Płeć: Mężczyzna

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: Mcbet »

Ej Iks podobno kiepsko sie prowadzi z przestrzelona glowa :)
stasus UnKnow
Si quisquam pro me mori non volat, mihi non dice quemadmodum debo vivere
By Qadesh: "renegackie ścierwo, zawzięte i złe"

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: Falk »

Oj, ja tam piję mleko do kawy, a czasem też zimne dla smaku i się nie przejmuję. Jogurtem też nie pogardzę.

Swoją drogą, mnie się raz udało skisić mleko UHT, więc nie ma rzeczy niemożliwych ;>
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
Magnus
Dowódca G.R.O.T.
Dowódca G.R.O.T.
Posty: 1957
Rejestracja: 22 mar 2007, o 16:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z czarnej mgły
Kontakt:

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: Magnus »

TKM!

Ashera
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 145
Rejestracja: 8 sie 2010, o 18:11
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: Ashera »

Uciekać?;) tylko dokąd :P
"Nothing in all the world is more dangerous than sincere ignorance and conscientious stupidity." Martin Luther King



Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: Falk »

A wódkę przywiozą? Jeśli nie, to niech wracają, skąd przybyli.
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
Nero
Głowa Rodu
Głowa Rodu
Posty: 207
Rejestracja: 15 mar 2010, o 20:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań/I Sfera Materialna

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: Nero »

O kufa, Żniwiarze z Mass Effecta się pospieszyli nieco.
N7 Vanguard
Cedo nulli
Non timebo mala

Oceniać nocarzy po Elvie to tak, jak oceniać watykańskich po Nero -> Kane
Ninja z ciebie zajebisty, praktycznie cię nie widać -> by Kane


Pyrkon 2k9
Pyrkon 2k10
Fiolet, Pyrlandia
Pyrkon 2k11
Pyrkon 2k12

Awatar użytkownika
Elvarel
Kapitan Nocarzy
Kapitan Nocarzy
Posty: 1033
Rejestracja: 1 kwie 2009, o 10:31
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Las Ożywionego Mitu/Rogaty Gród

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: Elvarel »

Spoko, spoko. Mamy złomiarzy ;) ...
Telien dagorbarth IV - Nenardhon
Plcn'09
Clstrkllr Ncrz
Prkn'10
Fiolet. Pzn
Prkn'12


Dzwoni Barbie do Cindy ]:-> ...

Cevi i Elv: Ej, przeszliśmy obok lampy i zgasła!
Mith: No! Jesteśmy w formie. :D

Kur*a, czemu wciąż mamy same najgorsze pomysły, zaklął Vesper w duchu.

ODPOWIEDZ