Prasówka codzienna...

Magazyn staroci
Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: Falk »

Muj musk wyplynal...
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
Wednesday
Podporucznik Nocarzy
Podporucznik Nocarzy
Posty: 755
Rejestracja: 15 gru 2008, o 08:50
Płeć: Mężczyzna

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: Wednesday »

'Miłość jest jak żel do włosów'. :kaput:
Summum ius, summa iniuria.

Daj mi szkockiej, umieram z głodu.

Eshealon
Generał Renegatów
Generał Renegatów
Posty: 1975
Rejestracja: 23 sty 2007, o 00:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: Eshealon »

http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,3575 ... dziem.html

A Antoni Gucwiński dostał wyrok za znęcanie się nad niedźwiedziem.

Bo trzymał misia w bunkrze o powierzchni kilkunastu metrów.
Okazało się że facet którego całe życie uważałem za kogoś kto zrobił wiele dla zwierząt i przyrody wogóle, i w moich oczach był autorytetem w tej dziedzinie, nagle został uznany za dręczyciela.

Następny proces fundacji odpowiedzialnej za oskarżenie proponuje wymierzyć środowisku homoseksualistów. O ile mi wiadomo, geje często dręczą konia.

Pałka się przegła.
I'm strong to the finish
cuz I eat my Spinach

Awatar użytkownika
yuki
Podporucznik Nocarzy
Podporucznik Nocarzy
Posty: 146
Rejestracja: 24 maja 2010, o 15:41
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Wrocław

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: yuki »

Tak jak w jednym z komentarzy pod artykułem: szkoda, że zamiast skarżyć fundacja nie pomogła znaleźć funduszy na przebudowę wybiegu.
Gucwińscy przez lata uczyli całą Polskę o zwierzętach i promowali ich dobre traktowanie. szkoda, że tak się to skończyło. nie twierdzę, że zamknięcie misia w bunkrze było dobre, ale skazywanie za znęcanie się nad zwierzętami pozostawia niesmak.


dobrze, że zmieniono dyrektora ZOO, ogród bardzo na tym zyskał, szkoda tylko że stało się to tak późno i w takich okolicznościach. Gucwińscy jako ludzie starsi mieli mniej sił do zabiegania o fundusze i zabawy w modernizację. myślę że pomoc kogoś młodszego już z 10 lat wcześniej zapobiegłaby całej tej sytuacji.
Mistake after mistake. That is why the Ikoma wrote it.
Mistake after mistake. That is why the Kitsu know it.
Mistake after mistake. That is why the Matsu cry it.
Mistake after mistake. That is why the Akodo teach it.

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: Falk »

Zgadzam się z Yuki. Dziecięciem będąc "Z kamęrą wśród zwierząt" oglądałem regularnie. Szkoda, że tak wyszło. Niemniej jednak Esh, nie masz racji. Sąd nie mógł przekazać pieniędzy na budowę wybiegu, bo nie przewiduje tego instytucja nawiązki, która została tu zastosowana.

Smuci mnie to. Czytałem kiedyś o tym niedźwiedziu, że miał problemy z socjalizacją i był agresywny, ale żeby go tak zamykać to na pewno niehumanitarne.
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Eshealon
Generał Renegatów
Generał Renegatów
Posty: 1975
Rejestracja: 23 sty 2007, o 00:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: Eshealon »

Falku, gdzie ja pisałem o nawiązce? :lol:

Ja tylko uważam że ściganie za znęcanie się człowieka który przypuszczalnie całe dorosłe życie poświęcił na pomoc zwierzętom oddanym mu pod opiekę jest zwyczajnym obciachem.
I'm strong to the finish
cuz I eat my Spinach

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: Falk »

Moj blad. Pomylile nawiazke z art. 48 ze swiadczeniem pienieznym z art. 49:
Art. 49. § 1. Odstępując od wymierzenia kary, a także w wypadkach wskazanych w ustawie, sąd może orzec świadczenie pieniężne wymienione w art. 39 pkt 7 na rzecz instytucji, stowarzyszenia, fundacji lub organizacji społecznej, wpisanej do wykazu prowadzonego przez Ministra Sprawiedliwości, której podstawowym zadaniem lub celem statutowym jest spełnianie świadczeń na określony cel społeczny, bezpośrednio związany z ochroną dobra naruszonego lub zagrożonego przestępstwem, za które skazano sprawcę, z przeznaczeniem na ten cel; świadczenie to nie może przekroczyć 20 000 złotych.
No, obciach, ale zamykanie tego niedzwiedzia w bunkrze tez nie bylo najlepszym wyjsciem. Nie wiem, czy bylo jakies Salomonowe rozwiazanie.
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Ashera
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 145
Rejestracja: 8 sie 2010, o 18:11
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: Ashera »

Eshealon pisze:http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,3575 ... dziem.html

A Antoni Gucwiński dostał wyrok za znęcanie się nad niedźwiedziem.

Bo trzymał misia w bunkrze o powierzchni kilkunastu metrów.
Okazało się że facet którego całe życie uważałem za kogoś kto zrobił wiele dla zwierząt i przyrody wogóle, i w moich oczach był autorytetem w tej dziedzinie, nagle został uznany za dręczyciela.

Następny proces fundacji odpowiedzialnej za oskarżenie proponuje wymierzyć środowisku homoseksualistów. O ile mi wiadomo, geje często dręczą konia.

Pałka się przegła.
Zabiłeś mnie swoim komentarzem, pozytywnie hehe.

Ja mam wrażenie, że ostatnimi czasy wszystkie autorytety z czasów dzieciństwa zostają lub zostaną obalone. Złudzenia odarte itd. Smutne.
"Nothing in all the world is more dangerous than sincere ignorance and conscientious stupidity." Martin Luther King



Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: Falk »

No, ale mimo wszystko zamykanie tego niedźwiedzia nie było w porządku. Poza tym, sąd odstąpił od wymierzenia kary i orzekł niewielkie odszkodowanie, jak mniemam z racji na autorytet Gucwińskiego. Niemniej jednak szkoda, że tak to się skończyło.
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: Falk »

Dalsze wieści z Wrocławia. Były rektor UWr. swoim portretem wywołał burzę w szklance wody. Jak dla mnie portret jest świetny.
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
Silmeth
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 496
Rejestracja: 10 cze 2008, o 19:58
Płeć: Mężczyzna

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: Silmeth »

Heh, portret mi się podoba, ale nie jestem pewien, czy to dobry pomysł wywieszać go w uczelni. Jednak pewną tradycją jest, że na portretach rektorów są ich indygnia. Jasne, żart polega na złamaniu tej tradycji, ale mi osobiście bardziej by się spodobał portret w tym samym stylu, jednak z insygniami jakoś sprytnie wplecionymi w obraz - łańcuch też przewieszony przez ramię, berło oparte o ścianę... coś w ten deseń.

No i wtedy nikt by się nie przyczepił, że to "nie jest portret rektora".
Jam po prostu jest librofil - antychómanista.

Давай за жизнь, давай брат до конца,
Давай за тех, кто с нами был тогда.
Давай за жизнь, будь проклята война,
Помянем тех, кто с нами был тогда.

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: Falk »

Masz sporo racji. Na pewno lepiej by też było, gdyby było bardziej widoczne, że to toga rektora, bo wygląda to na kawałek czerwonego płótna. Niemniej podoba mi się przełamanie konwencji na tym portrecie i uważam, że powinien wisieć w galerii - na pewno będzie interesująco prezentował się na tle pozostałych portretów.
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

szenute
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 10
Rejestracja: 30 gru 2010, o 09:38
Płeć: Mężczyzna

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: szenute »

Sympatyczne dziełko, widać, że rektor ma dużo dystansu do swojej osoby.

Awatar użytkownika
Magnus
Dowódca G.R.O.T.
Dowódca G.R.O.T.
Posty: 1957
Rejestracja: 22 mar 2007, o 16:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z czarnej mgły
Kontakt:

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: Magnus »

Chciałbym ze swojej strony polecić magazyn internetowy OpForce Magazine, poświęcony ASG i rekonstrukcji oraz stylizacji militarnej. W każdym z numerów znajdziecie opisy tuningu, recenzje replik ASG, opisy zagranicznych jednostek specjalnych, przedstawione sylwetki najlepszych snajperów w historii, przedstawione historie broni ostrej czy recenzje sprzętu przydatnego do ASG.
W obecnym numerze - holenderskie jednostki specjalne, opis montażu celownika kolimatorowego, opis repliki Glocka 17 firmy ARMY, opis repliki SIG552 Commando, opis repliki M1 Garand oraz jej pierwowzoru, recencja holenderskiego munduru oraz kamizelki modułowej, wywiad ze snajperem ASG, i test kamery przetestowanej w boju.
Zapraszam do lektury, bo warto :)

http://opforcemagazine.com/
TKM!

Awatar użytkownika
Mcbet
Top secret
Top secret
Posty: 3235
Rejestracja: 11 lut 2007, o 20:44
Płeć: Mężczyzna

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: Mcbet »

I znowu Polak potrawi i umi niedac sie facetowi w czarnym plaszu z kosa
http://www.tvn24.pl/-1,1690943,0,1,prze ... omosc.html
stasus UnKnow
Si quisquam pro me mori non volat, mihi non dice quemadmodum debo vivere
By Qadesh: "renegackie ścierwo, zawzięte i złe"

ODPOWIEDZ