O butach do zadań specjalnych

Magazyn staroci
Awatar użytkownika
Cris
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 77
Rejestracja: 10 maja 2010, o 19:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Szczecin

Re: O butach do zadań specjalnych

Post autor: Cris »

nie wiem ja jakoś nie zanotowałem takich uszkodzeń a chodzę w nich prawie codziennie praca, co niedzielne strzelania ale może mam innego wykonawce.
rata tata znów zastrzeliłem renegata

Awatar użytkownika
X-76
Top secret
Top secret
Posty: 3174
Rejestracja: 23 lut 2006, o 20:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: znikąd
Kontakt:

Re: O butach do zadań specjalnych

Post autor: X-76 »

No dobra.
Zamówiłem sobie w końcu buty. Jednak opinii negatywnych o Batesach było zbyt wiele więc odpuściłem.
Zaznaczam, że NIENAWIDZĘ MADZIKA I VOREVOLA ! :P :lol:
Przypomnieli mi o firmie, o której powinienem zapomnieć ;)

No ale zebrałem wywiad, poszperałem ostro w necie, przeszukałem opinie i zamówiłem:

http://www.blackhawk.com/product/Warrio ... 63,135.htm

To są ciut inne niż ma Madzik i Vol, ale właśnie dokładnie takich szukałem.

No a tu opis z Sharg.pl:

http://sharg.pl/item.php?nav=TG00172
▂ ▃ ▄ ▆ ▇ Cybernetyczny Bóg Chaosu Wersja: X-76 "Piromedyk" ▇ ▆ ▄ ▃ ▂
"Pierdolnięty chaos! Mikstura wybuchowa" by Delein
"IKS to chodzący chaos. Jak kiedyś będzie koniec świata to na pewno go zatrudnią" by Dante

AndyOftenhide
Doktorant
Doktorant
Posty: 114
Rejestracja: 29 maja 2013, o 18:52
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: podWawa

Re: O butach do zadań specjalnych

Post autor: AndyOftenhide »

A czy polecicie jakieś buty, które nadają się do chodzenia po lesie, wodzie, śniegu i kamieniach, nie rozlecą się po kilku miesiącach i są dostępne w rozmiarze 36 lub 35? (długość wkładki musi być mniejsza od 23 cm)

Do tej pory chodziłam w glanach, ale ostatnia wyprawa w góry im zaszkodziła i przymierzam się do kupna nowych butów. Tylko mam problem z dostaniem butów w takim małym rozmiarze <.< Glany 36 większości firm też są na mnie za duże.

Awatar użytkownika
X-76
Top secret
Top secret
Posty: 3174
Rejestracja: 23 lut 2006, o 20:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: znikąd
Kontakt:

Re: Odp: O butach do zadań specjalnych

Post autor: X-76 »

https://www.polarsport.pl/buty-aku-cama ... y-gtx.html

Albo inne AKU. To bardzo dobra firma. I często można spotkać ich buty w rozmiarze 35.



Wysłane z mojej Xperii T za pomocą Tapatalk 2
▂ ▃ ▄ ▆ ▇ Cybernetyczny Bóg Chaosu Wersja: X-76 "Piromedyk" ▇ ▆ ▄ ▃ ▂
"Pierdolnięty chaos! Mikstura wybuchowa" by Delein
"IKS to chodzący chaos. Jak kiedyś będzie koniec świata to na pewno go zatrudnią" by Dante

Awatar użytkownika
Vorevol
Top secret
Top secret
Posty: 1123
Rejestracja: 6 cze 2007, o 17:17
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: B24
Kontakt:

Re: O butach do zadań specjalnych

Post autor: Vorevol »

Rok temu w Decathlonie kupowałem dla Nikki LOWA Lady Renegade nr 36. Przypuszczam, że ten i inne modele LOWY są nadal dostępne. W butach tej firmy od kilku lat chodzą operatorzy naszych Wojsk Specjalnych. I chwalą je sobie. Moja para służbowych ma już prawie 5 lat i nadal świetnie daje sobie radę. Madzik w tym roku w Afganie też miała LOWY.

Co do numeru, buty trekingowe należy kupować nieco większe. Dla kobiecej stopy 23cm, właściwy rozmiar treka to 36,5 lub 37. Weź pod uwagę, ze założysz grubszą , trekingową skarpetę, a ponadto podczas marszu noga nieco puchnie. Zbyt dopasowane buty to koszmar w takich warunkach. Na stronie Decathlonu jest fajny przelicznik.

http://www.decathlon.pl/buty-turystyczn ... 27441.html
Cedo Nulli

AndyOftenhide
Doktorant
Doktorant
Posty: 114
Rejestracja: 29 maja 2013, o 18:52
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: podWawa

Re: O butach do zadań specjalnych

Post autor: AndyOftenhide »

Wiem, że muszą być większe, normalnie noszę mniejsze. 23 to max dla mnie, w większych to już się zaczynam potykać xD Idealne to jakieś 22, góra 22,5.

Te LOWA to chyba nawet mierzyłam i mi się podobały, ale coś było nie tak (za duże pewnie).

(A trekkingowe wgl jakieś mam, niedawno kupione, ale jakoś z trudem przychodzi mi w nich bieganie po lesie bo są jakieś takie delikatne. Niedługo zabieram je w góry i mam nadzieję, że przeżyją. )

Awatar użytkownika
Theo
Pułkownik Renegatów
Pułkownik Renegatów
Posty: 166
Rejestracja: 30 sie 2010, o 01:29
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Llanelli
Kontakt:

Re: O butach do zadań specjalnych

Post autor: Theo »

Obecnie mam dwie pary Magnumów, dokładnie Midnite Plus II (od czterech lat) oraz Stealth II (od trzech). Obydwie używane całorocznie, w każdą pogodę i w różnym terenie. W obu przypadkach nie było momentu "rozchodzenia" butów, od razu chodziło się w nich jak w kapciach/tenisówkach.
Jeśli chodzi o pierwsze, bardzo szybko wyrwałam prawie wszystkie kółeczka na sznurówki, skóra na zgięciach przy palcach pokruszyła się i przemaka a podeszwa obecnie jeszcze jest, ale w ciągu roku myślę, że ulegnie całkowitej dezintegracji - tak więc modelu nie polecam :evil:
Drugie do teraz trzymają się w stanie prawie sklepowym (na betonowych schodach wywalając się załatwiłam czubek jednego, ale udało się to zamaskować), podeszwa jest cała, sklejenia trzymają i nic nie przemaka. Miałam je ostatnio na strzelance (minus dziesięć temperatury, śnieg do pół łydki) trwającej sześć godzin i nie miałam żadnych problemów oprócz tego, że zapomniałam stuptutów i namókł język od góry. Ten model zdecydowanie polecam :D
What we loose in the fire we will find in the ashes.

Awatar użytkownika
Cris
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 77
Rejestracja: 10 maja 2010, o 19:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Szczecin

Re: O butach do zadań specjalnych

Post autor: Cris »

ja teraz używam Converse Side zip Tactical Boots bardzo wygodne i trwałe w góry i nie tylko (ale nie wiem czy są dostępne w Polsce ) użytkuje jakiś czas i nie mogę im nic zarzucić. pewnie jak dobrze poszukać to można je kupić i u nas :)
rata tata znów zastrzeliłem renegata

ODPOWIEDZ