Wampirze kino :P

Magazyn staroci
Awatar użytkownika
Morto
--------
--------
Posty: 85
Rejestracja: 8 lis 2008, o 12:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław

Wampirze kino :P

Post autor: Morto »

Dobra widziałem że jest temat o wampirzej literaturze. To co powiecie o mnie ambitnym sposobie przedstawiania Homonocturna :P

Jaki waszym zdanie jest najlepszy film o wampirach i jak najbardziej lubicie. Oczywiście nie morze się obyć bez uzasadnienia.




Dla mnie flagowcem jest ekranizacji bestselleru książki "Interview with the Vampire" 1994r.
rez. Neil Jordan

Obrazek

Nie posiada wątków których nie było w książce ( co prawdo zabrakło wyprawy do Transylwanii, to fakt ) Film posad swój nastrój dzięki dobrej oprawie muzycznej, nie jest plastikowy. I co tu dużo kryć nawet Sama Autorka "Wywiadu..." nie miał poważnych zastrzeżenie do tego filmu.



Kolejny filmem jest tez ekranizacja lecz nie książki tylko komiksu. Dokładnie Marvel Comiks. Właśnie u tego wydawcy został stworzony bohater który został nazwany 'Blade"
Komiks doczekał się aż 3 sesji i nawet serialu telewizyjnego. Ja osobiście skoncentruje się na staniej części.


Obrazek

Blade jest pół wampirem, pół człowiekiem. Urodził się z siłom, instynktem wampira i z rządzą głodu. Lecz mógł chodzić w ciągu dnie, nie tka jak jego spół bratanicy. Poluje na wampiry i chroni ludzi przed nimi (tak jak Nocarze :P)
W Belajdzie ciekawie jest przedstawiony świat wampirów. Przeważnie są to osoby bardzo wpływowe lub zwykli przestępcy. Zapewne ten film możne przypaść do gustu Renegatom ;P Tak jak oni wampiry w Blade tez kochają polować na ludzi, nazywając ich porostu bydłem.
"Aby nie oszaleć, nieraz musimy udawać szaleńców."
Raymond Devos

"Jeżeli piękno zasługuje na potępienie
Jeżeli mądrość potęguje jedynie zło
Jeżeli szczęście jest przeszkodą dla zbawienia
To osądzi mnie bezduszna wieczna noc"

Awatar użytkownika
__Raven__
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 662
Rejestracja: 23 wrz 2008, o 20:23
Płeć: Mężczyzna

Re: Wampirze kino :P

Post autor: __Raven__ »

Morto pisze:Zapewne ten film możne przypaść do gustu Renegatom ;P Tak jak oni wampiry w Blade tez kochają polować na ludzi, nazywając ich porostu bydłem.
Zapewne tak.. Chociaż i Lestat jest niezłym świrem, odszczepieńcem i socjopatą..
Gdyby nie jego skłonność do izolowania się świetnie pasowałby do Drużyny :twisted:

Obrazek

PERFECT CREATURE
Istota doskonała
Rok prod.:2006
Reżyser:Glenn Standring
Kraj prod.:Nowa Zelandia/ Wlk Brytania
Obsada:Dougray Scott, Saffron Burrows, Leo Gregory, Scott Wills, Stuart Wilson, Craig Hall, Robbie Magasiva, Lauren Jackson, Peter McCauley

Film dosyć ciekawy.. Przynajmniej ze względu na pomysł koegzystencji gatunków..
Odrobinę mroczny, ale przynajmniej trochę mniej rzeźniczy od serii Blade.
God grant me the serenity to accept the things I can not shoot,

The courage to shoot the things I can,

and the wisdom to hide the bodies.


Bądź erotomanem i bądź z tego dumny. / By Acry

Awatar użytkownika
Morto
--------
--------
Posty: 85
Rejestracja: 8 lis 2008, o 12:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wampirze kino :P

Post autor: Morto »

__Raven__ pisze:Zapewne tak.. Chociaż i Lestat jest niezłym świrem, odszczepieńcem i socjopatą
Lestat jako pisklak i jako człowiek zawsze miał manie wielkości :P Ale jego burzliwe przejścia trochę go ugłaskały. Nie zapomnij że w Krwawym Kantyku chciał zostać księdze który pomaga ludziom. Ale nie przeczę ze miał dość posraną psychikę :twisted:
"Aby nie oszaleć, nieraz musimy udawać szaleńców."
Raymond Devos

"Jeżeli piękno zasługuje na potępienie
Jeżeli mądrość potęguje jedynie zło
Jeżeli szczęście jest przeszkodą dla zbawienia
To osądzi mnie bezduszna wieczna noc"

Awatar użytkownika
__Raven__
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 662
Rejestracja: 23 wrz 2008, o 20:23
Płeć: Mężczyzna

Re: Wampirze kino :P

Post autor: __Raven__ »

Morto pisze: Nie zapomnij że w Krwawym Kantyku chciał zostać księdze który pomaga ludziom. Ale nie przeczę ze miał dość posraną psychikę :twisted:
Jeszcze jeden dowód na jego pychę i próżność..

Ale nie zapomnij że już w Opowieści o złodzieju ciał stwierdził ze Na prawde chce być wampirem, chce być potępiony, ale potężny :wink:
God grant me the serenity to accept the things I can not shoot,

The courage to shoot the things I can,

and the wisdom to hide the bodies.


Bądź erotomanem i bądź z tego dumny. / By Acry

Awatar użytkownika
Morto
--------
--------
Posty: 85
Rejestracja: 8 lis 2008, o 12:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wampirze kino :P

Post autor: Morto »

__Raven__ pisze:
Morto pisze: Nie zapomnij że w Krwawym Kantyku chciał zostać księdze który pomaga ludziom. Ale nie przeczę ze miał dość posraną psychikę :twisted:
Jeszcze jeden dowód na jego pychę i próżność..

Ale nie zapomnij że już w Opowieści o złodzieju ciał stwierdził ze Na prawde chce być wampirem, chce być potępiony, ale potężny :wink:
Lestat zawsze był zakochany w sobie i chciał udowodniając światu że jest bóstwem. Kochał publikę i jako go ubóstwiali, na przykład gwiazda rocka Czy jako najokropniejszy wampir na świeci, albo jako papież wampir, o przepraszam, jako święty wampir :P

A wracając do Istoty doskonałej
"Film osadzony jest w alternatywnej rzeczywistośći lat 60' XX wieku w Nowej Zelandi. Zmiany są radykalne. Nowa Zelandia nazywa się Nuovo Zelandia, a na wyspie żyją obok ludzi wamipry.
Relacje są dobre do czasu, kiedy wybucha epidemia. Kościół wysyła człowieka o imieniu Silus, aby ten rozwikłał zagadkę plagi oraz jednocześnie śledził pewnego wampira renegata..."

To wy zawsze musicie wpieprzyć swoje trzy grosze :twisted:
"Aby nie oszaleć, nieraz musimy udawać szaleńców."
Raymond Devos

"Jeżeli piękno zasługuje na potępienie
Jeżeli mądrość potęguje jedynie zło
Jeżeli szczęście jest przeszkodą dla zbawienia
To osądzi mnie bezduszna wieczna noc"

kai
Pan/Pani Domów Krwi
Pan/Pani Domów Krwi
Posty: 1580
Rejestracja: 29 paź 2007, o 17:21
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Śląsk.

Re: Wampirze kino :P

Post autor: kai »

nie zapominajmy o Underworld'zie :D

Uwielbiam gdy główną bohaterką jest kobieta... i to jeszcze która ewentualnie potrafi się bić, jest samowystarczalna i potrafi się mścić :) bosssskość :)
Obrazek
What do you mean, I ain't kind?
I'm just not your kind.

Awatar użytkownika
Eleanor
Referent
Referent
Posty: 229
Rejestracja: 15 sie 2008, o 21:23
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Stare Tarnowice / Gliwice

Re: Wampirze kino :P

Post autor: Eleanor »

Obrazek

Przedstawia w dość humorystyczny sposób historię poszukiwań wampirów przez dziwacznego Doktora Abronsiusa i jego asystenta Alfreda. Ogólnie wszystkie postacie jak i cała historia są mocno przerysowane. Polecam wszystkim, którzy jeszcze tego nie widzieli :P.
Morto pisze:I co tu dużo kryć nawet Sama Autorka "Wywiadu..." nie miał poważnych zastrzeżenie do tego filmu.
Anne Rice `patronowała` prace nad filmem i sama napisała scenariusz więc raczej nie miała się czego czepiać :P. Pamiętam tylko że gdzieś przeczytałam że rola Lestata była napisana dla kogoś innego niż Tom i gdy Rice dowiedziała się że to właśnie on go zagra była bardzo rozczarowana. Bała się że nie podoła roli.
A swoją drogą wyobrażacie sobie Johnny`ego Depp`a jako Lestata? Pytam bo on również był brany pod uwagę do tej roli. Ja jakoś nie za bardzo ;P.
`Being in a minority, even a minority of one, did not make you mad. There was truth and there was untruth, and if you clung to the truth even against the whole world, you were not mad.`
George Orwell - 1984

Awatar użytkownika
Necro
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 251
Rejestracja: 20 paź 2008, o 22:56
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nowy Sącz/Kraków
Kontakt:

Re: Wampirze kino :P

Post autor: Necro »

Van Hellsing

Obrazek

Protoplastą głównego bohatera filmu Stephena Sommersa, jest prof. Abraham Van Helsing- słynny wampirobójca, jedna z postaci w książce Brama Stokera, "Dracula".
W filmie Sommersa odmłodzony Van Helsing o imieniu Gabriel, jest etatowym pogromcą bestii i potworów, pracującym na usługach tajnego zakonu Kościoła.
Po rozprawieniu się z Dr Jekyllem/ Mr Hydem w Paryżu, Van Helsing (Hugh Jackman) otrzymuje nową misję- musi udać się do Transylwanii, by zgładzić groźnego wampira: hrabiego Draculę (Richard Rozburgh)- nieśmiertelnego, rumuńskiego księcia, jego trzy ponętne, żadne krwi narzeczone oraz Człowieka-wilka (Will Kemp) i monstrum Frankensteina (Shuler Hensley)- stworzenia wykorzystywane przez hrabiego do zrealizowania jego planów dominacji nad ludźmi. W czasie podróży, "Mordercy" towarzyszy oczytany i dowcipny brat zakonny, Carl (David Wenham).
Po przybyciu do Transylwanii poznają oni Annę Valerious (Kate Beckinsale)- cygańską księżniczkę, której ród od dawna walczy z Draculą. By uwolnić rodzinę od ciążącej na niej klątwy i pomścić śmierć bliskich, Anna postanawia pomóc im w wykonaniu zadania.
W tym czasie Van Helsing będzie musiał się zmierzyć z koszmarami ze swej dawno zapomnianej przeszłości...

Za co lubię? Za fajne i nietuzinkowe przedstawienie tematu, wymieszanie kilku legend oraz brak happy endu. :D
The stillness within stillness is false. True stillness is found in motion. - philosophy of the Nyss blademasters

Awatar użytkownika
Morto
--------
--------
Posty: 85
Rejestracja: 8 lis 2008, o 12:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wampirze kino :P

Post autor: Morto »

Eleanor pisze:
Morto pisze:I co tu dużo kryć nawet Sama Autorka "Wywiadu..." nie miał poważnych zastrzeżenie do tego filmu.
.... Pamiętam tylko że gdzieś przeczytałam że rola Lestata była napisana dla kogoś innego niż Tom i gdy Rice dowiedziała się że to właśnie on go zagra była bardzo rozczarowana. Bała się że nie podoła roli...
Anne Rice początkowo chciała, żeby rolę Lestata zagrał Rutger Hauer. I nie tylko Depp był brany pod uwagę jako Lestat. A też Sting który nawet napisał na potrzeby filmu utwór "Moon Over Bourbon Street"
"Aby nie oszaleć, nieraz musimy udawać szaleńców."
Raymond Devos

"Jeżeli piękno zasługuje na potępienie
Jeżeli mądrość potęguje jedynie zło
Jeżeli szczęście jest przeszkodą dla zbawienia
To osądzi mnie bezduszna wieczna noc"

Awatar użytkownika
acry
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 185
Rejestracja: 5 wrz 2008, o 19:10
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: sin city
Kontakt:

Re: Wampirze kino :P

Post autor: acry »

Film, o którym należałoby już na wstępie wspomnieć chyląc czoła przed ówczesną kinematografią:

Obrazek

Nosferatu - Symfonia Grozy z 1922 roku. Gotycki horror, którego niepowtarzalnego klimatu nie jest w stanie oddać żaden ze współczesnych filmów akcji, które tylko jako dodatkową atrakcję traktują wykorzystanie toposu wampira 8)

Oraz kolejna sztandarowa pozycja must see dla tutejszych krwiopijców i innych nieumałych:

Obrazek

Drakula z 1992 roku i dla niektórych samym argumentem może być osoba reżysera.
A dla mnie - zachwycająca, autentyczna kreacja Gary'ego Oldman'a.

Jednak w swej naiwności sądzę, że akurat powyższe pozycje są tutejszym Użyszkodnikom bardzo dobrze znane.

I'm a sailor peg
And I lost my leg
Climbing up the top sails
I lost my leg
I'm shipping off
To find my wooden leg!

Awatar użytkownika
Mcbet
Top secret
Top secret
Posty: 3235
Rejestracja: 11 lut 2007, o 20:44
Płeć: Mężczyzna

Re: Wampirze kino :P

Post autor: Mcbet »

Ja tam niestety nie bardzo potrawie pisac recenzje tak zeby nie byly one streszczeniami ale jeden pozycji filmowej tutaj nie moge przepuscic. Mianowicie "Nosferatu wampir" w rezyserii Wernera Herzoga oraz z moim zdaniem niezapomniana rola Klausa Kinskiego. Szczegulowa recenzje znajdziecie tutaj
stasus UnKnow
Si quisquam pro me mori non volat, mihi non dice quemadmodum debo vivere
By Qadesh: "renegackie ścierwo, zawzięte i złe"

Awatar użytkownika
Rienn
Łowca
Łowca
Posty: 98
Rejestracja: 17 wrz 2008, o 21:16
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: WaWa

Re: Wampirze kino :P

Post autor: Rienn »

To ja dodam, iż są tez parodie filmów z wampirem w tle :D :D

"Dracula - wampiry bez zębów" - reż. Mel Brooks

Obrazek
Boisz się ? - Nie rób.
Robisz ? - Nie bój się.

Awatar użytkownika
WarKot
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 97
Rejestracja: 15 lis 2008, o 01:31
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Pruszków

Re: Wampirze kino :P

Post autor: WarKot »

Nooo.. są parodie: Wampir w Brooklynie 8)
Obrazek

No wstyd, po prostu wstyd coby tak chichy-śmichy sobie z wąpierzy robić :pop:
"Ależ proszę bardzo, rób co uważasz, tylko uważaj jak robisz"

Awatar użytkownika
Morto
--------
--------
Posty: 85
Rejestracja: 8 lis 2008, o 12:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wampirze kino :P

Post autor: Morto »

WarKot pisze:Nooo.. są parodie: Wampir w Brooklynie 8)
Obrazek

No wstyd, po prostu wstyd coby tak chichy-śmichy sobie z wąpierzy robić :pop:
Coś mi się wydaje że to wczoraj w pudle leciało, widziałem tylko końcówkę.
"Aby nie oszaleć, nieraz musimy udawać szaleńców."
Raymond Devos

"Jeżeli piękno zasługuje na potępienie
Jeżeli mądrość potęguje jedynie zło
Jeżeli szczęście jest przeszkodą dla zbawienia
To osądzi mnie bezduszna wieczna noc"

Awatar użytkownika
acry
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 185
Rejestracja: 5 wrz 2008, o 19:10
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: sin city
Kontakt:

Re: Wampirze kino :P

Post autor: acry »

Czuję wewnętrzny przymus, aby wspomnieć również o:
Obrazek
Od zmierzchu do świtu
Typowe, tarantinowskie kino, któremu nie wiem jaką literkę należałoby przyporządkować z alfabetu, dla określenia klasy. M.in. pokazane niesamowicie atrakcyjne aparycje wampirów (btw. ktoś, gdzieś wspominał o tym, że wampiry nie bywają grube - zdaje się powyższego nie oglądał)
Za reżyserię odpowiedzialny Robert Rodriguez, także kolejna dobra rekomendacja jak do gustu przypadło Planet Terror

I'm a sailor peg
And I lost my leg
Climbing up the top sails
I lost my leg
I'm shipping off
To find my wooden leg!

ODPOWIEDZ