Wampirze kino :P

Magazyn staroci
Awatar użytkownika
Morto
--------
--------
Posty: 85
Rejestracja: 8 lis 2008, o 12:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wampirze kino :P

Post autor: Morto »

acry pisze:Czuję wewnętrzny przymus, aby wspomnieć również o:
Obrazek
Od zmierzchu do świtu
Typowe, tarantinowskie kino, któremu nie wiem jaką literkę należałoby przyporządkować z alfabetu, dla określenia klasy. M.in. pokazane niesamowicie atrakcyjne aparycje wampirów (btw. ktoś, gdzieś wspominał o tym, że wampiry nie bywają grube - zdaje się powyższego nie oglądał)
Za reżyserię odpowiedzialny Robert Rodriguez, także kolejna dobra rekomendacja jak do gustu przypadło Planet Terror
Quentin Tarantino jest nie do pobicia jako reżyser. Wspominając o wampirzej tuszy, to przeważnie są ukazane jako szczupłe istoty. Ale nie wiem jak się zachowuje osoba z nadwagą której został podany symbiont. Zapewne organy takiego delikwenta się kurczą. w końcu krew nie jest na tyle skomplikowana co żywności. Ale to już offtop :twisted:
"Aby nie oszaleć, nieraz musimy udawać szaleńców."
Raymond Devos

"Jeżeli piękno zasługuje na potępienie
Jeżeli mądrość potęguje jedynie zło
Jeżeli szczęście jest przeszkodą dla zbawienia
To osądzi mnie bezduszna wieczna noc"

Awatar użytkownika
acry
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 185
Rejestracja: 5 wrz 2008, o 19:10
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: sin city
Kontakt:

Re: Wampirze kino :P

Post autor: acry »

Przeważnie jako szczupłe, natomiast w From Dusk Till Dawn jak dobrze pamiętam pojawia się kilka wampirów przypominających osławionych Hell's Angels, a akurat ci panowie są częstokroć nadzwyczaj szerocy w barkach, że tak to eufemistycznie ujmę 8)

I'm a sailor peg
And I lost my leg
Climbing up the top sails
I lost my leg
I'm shipping off
To find my wooden leg!

żewiórka
--------
--------
Posty: 11
Rejestracja: 16 lis 2008, o 21:03
Płeć: Kobieta

Re: Wampirze kino :P

Post autor: żewiórka »

Skoro wspomniałaś o FDTD, nalezy również wspomnieć o FDTD2: Texas Blood Money i FDTD3: The Hangman's Daughter (tak naprawdę to jest prequel).

Dwójka to totalna porażka. Dziura fabularna. Nawet pomimo występowania znajomych zębatych mord z "jedynki" film się nie broni. Troszkę trąci tarantinizmem, choć już niewiele.

Trójka zaś jest jeszcze gorsza. Pomieszanie horroru klasy B z westernem klasy chyba Z nawet nie wyszło. Nawet pomimo tego, że Wielki Tarantino maczał w tym palce. (Oby się wstydził tego do końca życia.)

Pozycje tylko dla maniaków gatunku, oglądających wszystkie filmy z zębatymi.
Niezmiennie zaintrygowana ludźmi...

Awatar użytkownika
Qadesh
Główny logistyk
Główny logistyk
Posty: 3778
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 14:55
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: kraków

Re: Wampirze kino :P

Post autor: Qadesh »

Niniejszym wskrzeszam temat;>

najpierw coś na wesoło:

[Zmierzch 2009]

a teraz na poważnie:

[Daybreakers 2010, już się boję polskiego tytułu]

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Re: Wampirze kino :P

Post autor: Falk »

Daybreakers może być dobre. Jednak mam wrażenie, że od czasu Draculi Coppoli i Wywiadu z wampirem tematyka wampiryzmu kręci się w kółko i je swój ogon.
No, chyba że doliczyć do tego Twilight Sagę, która zrobiła ponoć z horroru kino familijne, ale nie czytałem, więc się nie wypowiadam.
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
Elvarel
Kapitan Nocarzy
Kapitan Nocarzy
Posty: 1033
Rejestracja: 1 kwie 2009, o 10:31
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Las Ożywionego Mitu/Rogaty Gród

Re: Wampirze kino :P

Post autor: Elvarel »

Normalnie nie cierpię filmów nabijających się z ważniejszych postaci religii rzymsko-katolickiej. Jednak z jakichś dziwnych powodów chciałabym obejrzeć to:
Obrazek
:mrgreen:
Telien dagorbarth IV - Nenardhon
Plcn'09
Clstrkllr Ncrz
Prkn'10
Fiolet. Pzn
Prkn'12


Dzwoni Barbie do Cindy ]:-> ...

Cevi i Elv: Ej, przeszliśmy obok lampy i zgasła!
Mith: No! Jesteśmy w formie. :D

Kur*a, czemu wciąż mamy same najgorsze pomysły, zaklął Vesper w duchu.

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Re: Wampirze kino :P

Post autor: Falk »

Tu masz trailer tego cuda ;)

Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
Qadesh
Główny logistyk
Główny logistyk
Posty: 3778
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 14:55
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: kraków

Re: Wampirze kino :P

Post autor: Qadesh »

Falk von Breslau pisze:Daybreakers może być dobre. Jednak mam wrażenie, że od czasu Draculi Coppoli i Wywiadu z wampirem tematyka wampiryzmu kręci się w kółko i je swój ogon.
A bo ja wiem? nie widziałam jeszcze filmu o zagrożeniu dla wampirów z powodu wyginięcia jedzenia... :D

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Re: Wampirze kino :P

Post autor: Falk »

Jest to na swój sposób oryginalne, ale weź pod uwagę, że w Blade II był już motyw wampira jedzącego inne wampiry.

No i w Jestem Legendą też ćwiczono ten wariant, że grupka ocalonych walczy z plagą wampiryzmu.

Tak naprawdę mamy dwa bieguny: wampir jako bezrozumna bestia (plus głupota pt. że każdy ugryziony zmienia się w wampira), a na drugim mamy takiego o Edwarda ;)
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
Qadesh
Główny logistyk
Główny logistyk
Posty: 3778
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 14:55
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: kraków

Re: Wampirze kino :P

Post autor: Qadesh »

ooo, to tam wampiry jedzą inne wampiry? no nie wiedziałam :D
i z trailera nie wynika, że grupka ocaleńców walczy! walka walką, ale myslałam, ze czynnik ekonomiczny bedzie bardziej wiążący obie strony...

...a pomiędzy dwoma biegunami A. Rice, która w kolejnych tomach pedali wampiry i niejaka M. Kozak, która je uczłowiecza... :mrgreen:

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Re: Wampirze kino :P

Post autor: Falk »

Pedali? ;> Czytałem recenzje dalszych tomów i ponoć z każdym kolejnym Lestat robi się coraz zabawniejszy. Mnie się tam filmowy Wywiad z wampirem podobał, ale kolejna część już tak sobie.

Aha, była jeszcze Catherine Deneuve i David Bowie w Zagadce nieśmiertelności, ale to takie sobie było.

Jestem w stanie zrozumieć, że wampir po kilkuset latach ma lekkie kuku (w końcu ludzie tyle nie żyją), ale nie ma chyba co z niego robić jakiegoś paździerza na kształt Wertera? ;) Przecz z emo-wampirami! :twisted:
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
Qadesh
Główny logistyk
Główny logistyk
Posty: 3778
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 14:55
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: kraków

Re: Wampirze kino :P

Post autor: Qadesh »

tym bardziej, że nawet ludzie obojętnieją - patrz: lekarze. Dla nich kolejny pacjent to juz nie człowiek, a przypadek. toteż taki wampir raczej staje się profesjonalnym zabójcą - zero sladów, jak najkrótszy czas posiłku, starannie wybrana ofiara... albo psychopatyczny morderca, który kapie się we krwi ofiar, czemu nie.
na pewno nie cierpi przez stulecia jak niejaki Louis :D

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Re: Wampirze kino :P

Post autor: Falk »

Jak graliśmy w wampira, to polowanie było raczej mechaniczne -złapać, spić trochę, a potem dzwonić na policję, że pijany leży :P
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
Nahya
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 886
Rejestracja: 30 mar 2009, o 23:00
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Gdynia

Re: Wampirze kino :P

Post autor: Nahya »

Jejku dzwonić na policje? Jacy wy humanitarni na sesjach byliście :p

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Re: Wampirze kino :P

Post autor: Falk »

Zajrzyj do wątku o RPG, to zobaczysz, jak bardzo... :twisted:
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

ODPOWIEDZ