Pytanie do specjalistów : bezpieczne obezwładnianie

Magazyn staroci
Awatar użytkownika
X-76
Top secret
Top secret
Posty: 3174
Rejestracja: 23 lut 2006, o 20:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: znikąd
Kontakt:

Pytanie do specjalistów : bezpieczne obezwładnianie

Post autor: X-76 »

Interesuje mnie temacik bezpiecznego obezwładniania. W zasadzie jesli chodzi o srodki techniczne, to moje wymagania spełnia Taser. Jednak mnie teraz bardziej interesuja techniki wręcz. Cały dowcip polega na tym, zeby to były techniki skuteczne ale maksymalnie bezpieczne dla obezwładnianego. Dodatkowym utrudnieniem jest fakt, ze muszą działac na kogos kto nie odczuwa bólu (psycholek w ataku szału na ten przykład).

Jakies podpowiedzi ? literatura ?

:wink:
▂ ▃ ▄ ▆ ▇ Cybernetyczny Bóg Chaosu Wersja: X-76 "Piromedyk" ▇ ▆ ▄ ▃ ▂
"Pierdolnięty chaos! Mikstura wybuchowa" by Delein
"IKS to chodzący chaos. Jak kiedyś będzie koniec świata to na pewno go zatrudnią" by Dante

Awatar użytkownika
psychotique
Użytkownik ZBANOWANY
Posty: 524
Rejestracja: 13 cze 2006, o 14:37
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: saytara qawiyya
Kontakt:

Re: Pytanie do specjalistów : bezpieczne obezwładnianie

Post autor: psychotique »

X-76 pisze:Jakies podpowiedzi? literatura? :wink:
Literatura? Już prędzej namiary na stosownych fachowców :D Jest takie stare chińskie przysłowie: kiedy chcesz się napić wody, to żaden, nawet najlepszy opis, ci tej wody nie zastąpi.

Swoją drogą, pustki w tym temacie... zapewne wiadomości prywatne poszły w ruch.... :mrgreen:
pierwszy sitcom skydierski: www.un4spendable.blog.onet.pl Obrazek

Awatar użytkownika
X-76
Top secret
Top secret
Posty: 3174
Rejestracja: 23 lut 2006, o 20:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: znikąd
Kontakt:

Post autor: X-76 »

No ja wiem, ale od czegos trzeba zaczac :D Dostaje np ksiazke albo sam chociaz tytuł, po czym ładuje to do googli i szukam sali, która oferuje cosik takiego ;)
▂ ▃ ▄ ▆ ▇ Cybernetyczny Bóg Chaosu Wersja: X-76 "Piromedyk" ▇ ▆ ▄ ▃ ▂
"Pierdolnięty chaos! Mikstura wybuchowa" by Delein
"IKS to chodzący chaos. Jak kiedyś będzie koniec świata to na pewno go zatrudnią" by Dante

Awatar użytkownika
psychotique
Użytkownik ZBANOWANY
Posty: 524
Rejestracja: 13 cze 2006, o 14:37
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: saytara qawiyya
Kontakt:

Post autor: psychotique »

A, no chyba, że tak. Ale problem w tym, że nawet uczestnictwo w kursie praktycznym nie musi gwarantować sukcesu. Często ludzie wydają masę pieniędzy, ćwiczyczą długo i sumiennie, dostają jakieś tam certyfikaty, a mimo to efektów nie ma, bo przydatność technik, cyzelowanych z mozołem w warunkach sali treningowej, okazuje się w przypadku realnego incydentu zerowa. I naprawdę, nie mówię tu o takich kuriozach, jak brawurowa obrona przed nożem poprzez jego efektowne wykopnięcie z dłoni napastnika :mrgreen:

Najlepiej by było, gdyby ktoś polecił Ci konkretną szkołę albo pojedynczego fachowca, który potrenowałby z Tobą indywidualnie.
pierwszy sitcom skydierski: www.un4spendable.blog.onet.pl Obrazek

Awatar użytkownika
Rudolf
--------
--------
Posty: 29
Rejestracja: 12 sie 2006, o 02:23
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: spiekłarodem

Post autor: Rudolf »

Osobiście uważam, że 'obezwładnianie bezpieczne dla obezwładnianego' to oxymoron :D No chyba, że zrobisz tak jak na filmie 'Kiss of the Dragon' - igła do akupunktury w odpowiednie miejsce i facet (lub babka) zasypia.

Jak ktoś nie czuje bólu, a obezwładniający będzie np. aikidoką (wg wielu ludzi jest to najelegantsza ze sztuk walki), to jak założy mu dźwignię na nadgarstek (lub inny staw), to napastnik nie przestanie atakować, bo nie poczuje bólu. W przypadku technik dynamicznych skończy się złamaniami lub/i zwichnięciami.

Mogę polecić jednego pana: Jarek Rogowski jest instruktorem Kravki - zarówno militarnej jak cywilnej: http://kravmaga.adicom.pl

Systemów jest wiele: sambo, krav maga, combat 56... , sportów nawet więcej: tsunami, vietvodao, karate... - można sobie wybrać.

Tu znajdziesz trochę informacji 'z czym to się je'. Oczywiście nikt nie ma monopolu na mądrość ;)
http://sus.univ.szczecin.pl/~maciejs/index.html
Nie szukajcie, a samo się znajdzie...

Awatar użytkownika
Madzik
Ukryty
Ukryty
Posty: 836
Rejestracja: 10 lut 2006, o 00:24
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: B24
Kontakt:

Post autor: Madzik »

Rudolf pisze:

Mogę polecić jednego pana: Jarek Rogowski jest instruktorem Kravki - zarówno militarnej jak cywilnej: http://kravmaga.adicom.pl
Podpisuję się wszystkimi kończynami. Jarek to bardzo profesjonalny trener, pomimo swego młodego wieku, prawdziwy pasjonat sztuk/szkół/systemów walki. Ponoć za młodu zaniosło go aż do klasztoru Shaolin... Warto posłuchać, co ma do powiedzenia :)
Arma virumque cano

Awatar użytkownika
psychotique
Użytkownik ZBANOWANY
Posty: 524
Rejestracja: 13 cze 2006, o 14:37
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: saytara qawiyya
Kontakt:

Post autor: psychotique »

Rudolf pisze:Osobiście uważam, że 'obezwładnianie bezpieczne dla obezwładnianego' to oxymoron :D No chyba, że zrobisz tak jak na filmie 'Kiss of the Dragon' - igła do akupunktury w odpowiednie miejsce i facet (lub babka) zasypia.
Wiesz, dużo zależy od umiejscowienia danej techniki w szerszym kontexcie, bo np. przy obezwładnieniu poprzez odstrzelenie głowy, takie przykładowe zwichnięcie, czy nawet złamanie, jawi się jednak jako nieporównywalnie bardziej dla obezwładnianego bezpieczne Obrazek
Rudolf pisze:Systemów jest wiele: sambo, krav maga, combat 56... , sportów nawet więcej: tsunami, vietvodao, karate... - można sobie wybrać.
O tak, szczególnie słynny, a zabójczy, system tsunami jest ze wszech miar godny polecenia :mrgreen:

Swoją drogą co tam u wielce błyskotliwego założyciela, Rysia Murata? Ogłosił się już mistrzem mistrzów i przyznał sobie wreszcie ten 10-ty dan, czy nadal nosi skromnie 9-ty? :lol:
pierwszy sitcom skydierski: www.un4spendable.blog.onet.pl Obrazek

Awatar użytkownika
Rudolf
--------
--------
Posty: 29
Rejestracja: 12 sie 2006, o 02:23
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: spiekłarodem

Post autor: Rudolf »

W kontekście jak najmniejszych obrażeń - należałoby skupić się na łamaniu kości długich: przedramię, ramię, goleń/piszczel, udo. Te kości b. rzadko powodują takie powikłania jak np. złamanie nadgarstka czy szczęki, nie mówiąc już o zwichnięciach - np. zwichnięcie kolana z zerwaniem więzadeł potrafi leczyć się miesiącami, a nierzadko potrzeba pomocy chirurga.
Nie wiem, jaki system pozwala obezwładniać "najhumanitarniej" ;) - ale dziś zapytam kogo trzeba i może odpowiedź będzie jutro.

O taaaak - tsunami rzeczywiście wymiata... :mrgreen: ale tylko do kilkuset metrów od linii brzegowej.

A wielce błyskotliwy założyciel - posiada oczywiście 10ty dan, zapewne dlatego, że instruktorzy z 8ym mieli być promowani, a mistrzowi założycielowi nie wypada dzielić stopnia ze swoim uczniem... :twisted:
Nie szukajcie, a samo się znajdzie...

Awatar użytkownika
X-76
Top secret
Top secret
Posty: 3174
Rejestracja: 23 lut 2006, o 20:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: znikąd
Kontakt:

Post autor: X-76 »

Ooooo dzieki dzieki Wam jak nie wiem co.
▂ ▃ ▄ ▆ ▇ Cybernetyczny Bóg Chaosu Wersja: X-76 "Piromedyk" ▇ ▆ ▄ ▃ ▂
"Pierdolnięty chaos! Mikstura wybuchowa" by Delein
"IKS to chodzący chaos. Jak kiedyś będzie koniec świata to na pewno go zatrudnią" by Dante

Awatar użytkownika
psychotique
Użytkownik ZBANOWANY
Posty: 524
Rejestracja: 13 cze 2006, o 14:37
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: saytara qawiyya
Kontakt:

Post autor: psychotique »

No wiesz co, X-76 - a gdzie nieodłączny uśmieszek, jakim zawsze wieńczysz wszystkie swoje posty? Obrazek
pierwszy sitcom skydierski: www.un4spendable.blog.onet.pl Obrazek

Awatar użytkownika
X-76
Top secret
Top secret
Posty: 3174
Rejestracja: 23 lut 2006, o 20:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: znikąd
Kontakt:

Post autor: X-76 »

Tutaj :D :wink:
▂ ▃ ▄ ▆ ▇ Cybernetyczny Bóg Chaosu Wersja: X-76 "Piromedyk" ▇ ▆ ▄ ▃ ▂
"Pierdolnięty chaos! Mikstura wybuchowa" by Delein
"IKS to chodzący chaos. Jak kiedyś będzie koniec świata to na pewno go zatrudnią" by Dante

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Post autor: Falk »

psychotique pisze:
Rudolf pisze:Systemów jest wiele: sambo, krav maga, combat 56... , sportów nawet więcej: tsunami, vietvodao, karate... - można sobie wybrać.
O tak, szczególnie słynny, a zabójczy, system tsunami jest ze wszech miar godny polecenia :mrgreen:

Swoją drogą co tam u wielce błyskotliwego założyciela, Rysia Murata? Ogłosił się już mistrzem mistrzów i przyznał sobie wreszcie ten 10-ty dan, czy nadal nosi skromnie 9-ty? :lol:
Ja mam jeno skromniuteńki żółty pas w karate tradycyjnym, ale...

No, nie lubię ludzi, którzy jadą po Funakoshim czy Oyamie. Po porstu ich nie lubię.

Co do literatury, mam gdzieś w domu książkę wydawnictwa MO Dżudo i samoobrona. Może to nie jakieś wielkie mecyje, ale są ryciny i spis punków witalnych. Na święta będę w domu, to mogę ją skserować i Ci ją podesłać. Jeśli Cię to interesuje, to daj znać na priv albo mailem.
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
psychotique
Użytkownik ZBANOWANY
Posty: 524
Rejestracja: 13 cze 2006, o 14:37
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: saytara qawiyya
Kontakt:

Post autor: psychotique »

Falk von Breslau pisze:Ja mam jeno skromniuteńki żółty pas w karate tradycyjnym, ale... No, nie lubię ludzi, którzy jadą po Funakoshim czy Oyamie. Po porstu ich nie lubię.
O, to Funakoshiemu i Oyamie też się od Rysia centralnie dostało? Bo że pan ów w niezbyt przyjaznych relacjach z Polską Federacją Karate Tradycyjnego pozostaje, tudzież, że o współczesnych przedstawicielach kyokushin mówi nader niepochlebnie, to mi się o uszy obiło Obrazek
pierwszy sitcom skydierski: www.un4spendable.blog.onet.pl Obrazek

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Post autor: Falk »

Cóż, jeśli idzie o Funakoshiego, to tekscik był w stylu pobłażliwej pogardliwości, tj. dziadek był spoko, cośtam zrobił, ale jego czas się skończył. O Oyamie jechał, że to kucharaz, demagog i samouk (chyba nie słyszał, ze sam Funakoshi nadał mu IV dana w shotokan). Aha! I nie podobało mu się słynne zabijanie byków przez Oyamę.
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
mawete
Kapitan Nocarzy
Kapitan Nocarzy
Posty: 679
Rejestracja: 23 lut 2006, o 14:04

Post autor: mawete »

Oxymoron.
Weneryczny i pijański,
To trzynasty pułk ułański.

ODPOWIEDZ