O wyższości miejsca X nad miejscem Y

i ja tu byłem, miód i wino piłem... Warszawa dniem i nocą
Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

O wyższości miejsca X nad miejscem Y

Post autor: Falk »

We Wrocławiu nie ma Starego Rynku 8)
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
Nahya
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 886
Rejestracja: 30 mar 2009, o 23:00
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Gdynia

Re: To my!!!

Post autor: Nahya »

hmm... wg Wikipedii stary rynek we Wrocławiu pochodzi z czasów średniowiecza...więc chyba jest? *woot*

Awatar użytkownika
Milo
Diakon
Diakon
Posty: 499
Rejestracja: 17 sty 2009, o 18:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: To my!!!

Post autor: Milo »

Jest "stary" w sensie, że właśnie średniowieczny, ale to nie jest jego nazwa własna ;) Tak mi się wydaje, nazwa własna to Plac Solny, Mały Rynek itp. Starego Rynku nie spotkalem ;)

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Re: To my!!!

Post autor: Falk »

We Wrocławiu jest Rynek. I już. Stary Rynek jako nazwa własna jest bodaj w Poznaniu, ale ręki nie dam sobie uciąć.
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
Nahya
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 886
Rejestracja: 30 mar 2009, o 23:00
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Gdynia

Re: To my!!!

Post autor: Nahya »

ojej tam, czepiacie się szczegółów ;p
Nigdy nie byłam we Wrocku wiec nie wiem - ale słyszałam że ładnie tam i są fajne imprezy więc chyba trzeba się kiedyś wybrać :D

Awatar użytkownika
Milo
Diakon
Diakon
Posty: 499
Rejestracja: 17 sty 2009, o 18:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: To my!!!

Post autor: Milo »

Zdecydowanie. W sierpniu sporo jeździłem na trasie Wrocław-Gdynia. Było przyjemnie i zaskakująco szybko jak na odległość. Tak więc zapraszamy do Wrocka, szczególnie, że wg. mnie Gdynia jest nudna :P (jej powierzchowność znaczy się. Bo na tyle ją poznałem). A we Wrocku nudzić się imo nie da :D

Awatar użytkownika
Nahya
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 886
Rejestracja: 30 mar 2009, o 23:00
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Gdynia

Re: To my!!!

Post autor: Nahya »

grrr :evil: co to znaczy że Gdynia jest nudna??!! Nie da rady ocenić tego miasta jak się w nim chociaż miesiąc nie pomieszka - a potem kochany nie będziesz chciał mieszkać nigdzie indziej! Przekonałam się o tym na własnej skórze ;]

Awatar użytkownika
Milo
Diakon
Diakon
Posty: 499
Rejestracja: 17 sty 2009, o 18:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: To my!!!

Post autor: Milo »

Wiedziałem, że reakcja będzie mało przyjazna dlatego zaznaczyłem tą powierzchowność ;) Myśle, że w takim razie musisz przyjechać skonfrontować Gdynie z Wrocławiem. U mnie walka wypadła bardzo na korzyść Wrocka więc by zobiektywizować wynik Ty musisz dokonać swojej analizy ;)
Ja po prostu w Gdyni nie znałem miejsc gdzie można się dobrze zabawić. Tylko Monciakiem regularnie spływałem ^^
A, i znam bardzo dużo miejscowych "trójmiejszczan", którzy na Gdynie narzekają a chwalą Wrocław ale nie znam nikogo z Wrocławia, kto narzekałby na Wro* i chwalił Gdynie.

* - znam tylko jedną osobę, która narzekała na Wrocław, że jest be, ale pomieszkała pół roku i wróciła do Bielawy (która swoją drogą też swój urok ma :) ). Słaba psycha, wyjatek potwierdza regułe :P

Awatar użytkownika
Elvarel
Kapitan Nocarzy
Kapitan Nocarzy
Posty: 1033
Rejestracja: 1 kwie 2009, o 10:31
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Las Ożywionego Mitu/Rogaty Gród

Re: To my!!!

Post autor: Elvarel »

No dobra, niech Wam będzie, że Rynek xD. W każdym bądź razie ten plac z ratuszem na środku, empikiem, McDonaldem, restauracją Spiż (i fuuuullem innych restauracji), kamienicą z namalowanym na ścianie oknem, bankiem WBK, Indianami, dorożką, fontanną z czegoś szkłopodobnego przy której stojąc i patrząc w stronę W, N lub N-W widzi się Jasia z Małgosią a za nimi (dawną?) katedrę protestancką :mrgreen: ...
Ten bardzo-stary-wrocławski-plac jest bardzo ładny :D ...

PS. W Poznaniu jest Stary Rynek :P ...

PPS. Wasze czepialstwo poprawiło mi humor :ninja: ...


EDIT

A co do tego czy ten Rynek jest stary. Budowa na planie magdeburskim jak w mordę strzelił. Ten Rynek sensu stricto JEST stary :mrgreen: ...
Ostatnio zmieniony 20 maja 2009, o 16:26 przez Elvarel, łącznie zmieniany 1 raz.
Telien dagorbarth IV - Nenardhon
Plcn'09
Clstrkllr Ncrz
Prkn'10
Fiolet. Pzn
Prkn'12


Dzwoni Barbie do Cindy ]:-> ...

Cevi i Elv: Ej, przeszliśmy obok lampy i zgasła!
Mith: No! Jesteśmy w formie. :D

Kur*a, czemu wciąż mamy same najgorsze pomysły, zaklął Vesper w duchu.

Awatar użytkownika
Milo
Diakon
Diakon
Posty: 499
Rejestracja: 17 sty 2009, o 18:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: To my!!!

Post autor: Milo »

Myślę, że po podaniu tylu szczegółów wiemy o co Ci chodzi a niektórzy uznają, że zwiedzili Rynek czytając ten opis :P
Rynek Wrocławski śmiało może konkurować z Krakowskim :) Szczególnie, że Spiż poza restauracją jest chyba jedynym w Polsce browarem bezpośrednio pod płytą rynku :D
A poza rynkiem Wrocław ma kilka równie (jak nie bardziej) ciekawych miejsc :)

Awatar użytkownika
Milo
Diakon
Diakon
Posty: 499
Rejestracja: 17 sty 2009, o 18:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: To my!!!

Post autor: Milo »

Oj tu się nie zgodzę. W Poznaniu jest Brovaria.
Tym bardziej muszę Poznań porządnie zwiedzić, coraz bardziej mi się podoba :D
Odpowiem Sopot - Poza tym Milo Monciak jest właśnie w Sopocie a nie Gdyni.
Wiem, wiem, zagalopowałem się. Ale to też pokazuje jak Trójmiasto jest świetne - z całego wypadu zapamiętałem tylko Monciak z Sopotu a z Gdyni... co, port? Subiektywna ocena - nuuudy :P Ale niepoparta specjalnie poznaniem... ;)

Awatar użytkownika
Nahya
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 886
Rejestracja: 30 mar 2009, o 23:00
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Gdynia

Re: To my!!!

Post autor: Nahya »

W Sopocie poza monciakiem i molem nie ma nic ciekawego...No oczywiście poza tym tysiącem imprezowni, co dwa kroki następna...Ale to nie jest miejsce do życia...Choćby z punktu widzenia oceanografa który wie że Sopot ma najbardziej zanieczyszczone powietrze na północy kraju... A co do gdańska... wybacz ale tak poje**** komunikacja miejska niszczy dla mnie cały urok tego miasta :-/ W Gdyni natomiast są same plusy - ale jak już mówiłam większość osób kojarzy Gdynię tylko z open'erów i patrząc na miasto mówi że nie ma tu nic ciekawego - trzeba wiedzieć czego szukać - czyli trzeba znać gdynian którzy pokarzą ci uroki tego miasta. Gdynia jest do życia a nie do zwiedzania ;) I właśnie po to została zbudowana...tak niedawno :)

Awatar użytkownika
Elvarel
Kapitan Nocarzy
Kapitan Nocarzy
Posty: 1033
Rejestracja: 1 kwie 2009, o 10:31
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Las Ożywionego Mitu/Rogaty Gród

Re: To my!!!

Post autor: Elvarel »

Nahya pisze:Gdynia jest do życia a nie do zwiedzania ;)
Ja tam wolę łączyć przyjemne z pożytecznym. W Poznaniu nie mieszkam od urodzenia a najchętniej bym tu została i po studiach. A to, że Poznań ma dłuuuuugą i ciekawą historię dodaje temu miastu dodatkowo sporo uroku, który swą ważnością jest niczym jabłka w szarlotce. Z miast o bardzo krótkiej (z punktu widzenia Archeologa) tradycji lubię tylko jedno - Świdnik :mrgreen: ...
Nahya pisze:Choćby z punktu widzenia oceanografa który wie że Sopot ma najbardziej zanieczyszczone powietrze na północy kraju...
Pytanie nie jest złośliwe lecz po prostu wynika z mojej niewiedzy: co ma powietrze do oceanografii? Myślałam, że ta dziedzina zajmuje się tylko tym, co jest pod wodą...
Telien dagorbarth IV - Nenardhon
Plcn'09
Clstrkllr Ncrz
Prkn'10
Fiolet. Pzn
Prkn'12


Dzwoni Barbie do Cindy ]:-> ...

Cevi i Elv: Ej, przeszliśmy obok lampy i zgasła!
Mith: No! Jesteśmy w formie. :D

Kur*a, czemu wciąż mamy same najgorsze pomysły, zaklął Vesper w duchu.

Awatar użytkownika
Nahya
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 886
Rejestracja: 30 mar 2009, o 23:00
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Gdynia

Re: To my!!!

Post autor: Nahya »

Hahaha!! no nie ;p Oceanografia zajmuje się wodą, ale nie tylko tą w oceanach ;] A akurat atmosfera bardzo silnie jest związana z obiegiem H2O więc wszelkie meteo itp. na oceanografii to porządek dzienny. Akurat ja jestem na chemii morza i atmosfery - więc sama nazwa specjalizacji wskazuje że to nie tylko to co pod wodą ;] No można by tak dużo wymieniać czemu atmosfera jest w oceanografii bardzo ważna, ale to chyba nie tutaj...;p

Awatar użytkownika
Dexter
Na misji...
Posty: 1317
Rejestracja: 27 mar 2007, o 14:18
Płeć: Mężczyzna

Re: To my!!!

Post autor: Dexter »

W Gdyni jest wspaniała architektura i urbanistyka: rodem z dwudziestolecia międzywojennego. Piękne miejsce. Tylko się trzeba znać, o!
Niezwykle ważne jest, aby codzienna twoja postawa stała się postawą żołnierza,
a postawa żołnierza - postawą na co dzień.
(Miyamoto Musashi, Księga Pięciu Kręgów)

In the warzone marines shit tactically.
(Ray w "Generation Kill")

ODPOWIEDZ