Inne miejsca...

i ja tu byłem, miód i wino piłem... Warszawa dniem i nocą
Awatar użytkownika
K. Night Coleman
Pośredniczka
Pośredniczka
Posty: 68
Rejestracja: 21 lut 2006, o 01:56
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Angst

Post autor: K. Night Coleman »

Coleman pije prawie wszystko. Juz niech glowa nie boli, przysylajcie. Po powrocie z checia opowiem jak wypadla wizyta u Renfielda.
You an' me, Lord. You an' me.

Awatar użytkownika
gorat
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 25
Rejestracja: 23 lut 2006, o 19:58

Post autor: gorat »

MarrrGott pisze:
gorat pisze: A napiszesz coś więcej o nich? Są gdzieś dostępne? Czytałem jedynie, że istnieją, owszem, i są tajne... :/
Oż... Że tajne, to nie wiedziałam :?
Może spytam zdziebko inaczej: byłaś w tych tunelach lub znasz kogoś pewnego, kto się przeszedł/przejechał?
Ja tylko z książki podczytanej w księgarni wyciągnąłem... :roll:

Awatar użytkownika
MarrrGott
--------
--------
Posty: 72
Rejestracja: 24 lut 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Festung Breslau
Kontakt:

Post autor: MarrrGott »

Goracie, na studiach regularnie tam imprezowałam, w tunelach, znaczy :))))
Ale to dawno było => od tego czasu zutylizowano je, a może sprywatyzowano? No, w każdym razie, przestały być "niczyje" :D

Kilka lat temu zdjęcia robił tam znajomy. Sama byłam w jednym z tych magazynów. O reszcie - wiem z drugiej ręki :)
Grawitacja jest dla mięczaków

Awatar użytkownika
A.Mason
Wrażencjusz R.P.M.
Wrażencjusz R.P.M.
Posty: 156
Rejestracja: 20 lip 2006, o 00:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Z MONu
Kontakt:

Post autor: A.Mason »

Bylem we Wroclawiu, bylem w Lublinie. Zdecydowanie przereklamowane. Zapraszam do Nysy - sa zabytki, koscioly, cmentarze, forty, podziemia, tunele, do tego jezioro i gory w poblizu.
Zaleta - po Nysie nie trzeba tyle lazic, co po wspomnianych wyzej miastach, a autor z wyobraznia znajdzie inspiracji, ze ho! ho! i jeszcze troche Do tego pisarz sobie odpocznie i bedzie mogl w spokoju popisac.

--
______________

Wszystko lezy w granicach mozliwosci! Z nas bowiem
bierze poczatek wszelka rzeczywistosc! [...] Jestesmy
marzeniem Boga, swiat zas jest naszym marzeniem.
W.S.Reymont - "Wampir"

Awatar użytkownika
K. Night Coleman
Pośredniczka
Pośredniczka
Posty: 68
Rejestracja: 21 lut 2006, o 01:56
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Angst

Post autor: K. Night Coleman »

Pojechalem i bylem. Niestety, pogoda nie dopisala, bylo upalnie, slonce jak diabli, turystow jak nas...adzil. Trzeba jechac jak chmury nisko, zimno, mokro i piz... wieje. Opactwo takie sobie, ot zakonserwowana ruina, kosciol sw Marii juz ciekawszy, szpitala psychiatrycznego niet. Za to kilka fajnych sklepow gotyckich i fiszenczips na kazdym rogu.

Ale atmosfera jest. No i zloty gotyckie dwa razy do roku.
You an' me, Lord. You an' me.

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Post autor: Falk »

MarrrGott pisze:Goracie, na studiach regularnie tam imprezowałam, w tunelach, znaczy :))))
Ale to dawno było => od tego czasu zutylizowano je, a może sprywatyzowano? No, w każdym razie, przestały być "niczyje" :D
Powiem szczerze, że po lekturze Festung Breslau (Eberhard Mock rządzi) też bym chętnie pooglądał te tunele. Gdzie jest jakieś wejście?
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
Alienor
Aurora Borealis
Aurora Borealis
Posty: 880
Rejestracja: 21 wrz 2006, o 17:48
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Alienor »

Falk von Breslau pisze: Powiem szczerze, że po lekturze Festung Breslau (Eberhard Mock rządzi) też bym chętnie pooglądał te tunele. Gdzie jest jakieś wejście?
Jestem dopiero przy "Koniec świata w Breslau", ale zanim zbierze się ekipa eksploracyjna o długich zębach niepotrzebująca latarek - dogonię...
Lecz gdyby mi kazały wyroki ponure
Na ziemi się meldować, by drugi raz żyć
Chciałbym starą wraz z mundurem wdziać na siebie skórę
Po dawnemu: wojować, kochać się i pić.
(Wieniawa)

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Post autor: Falk »

Krajewski rewelacyjnie opisuje dekadencję Breslau, prawda? Jeśli idzie o zwiedzanie Wrocławia nad i pod ziemią, jestem do dyspozycji, jak tylko wrócę z zesłania.
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
Greysad
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 238
Rejestracja: 4 lut 2007, o 20:59
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Greysad »

Mam ciekawe dla Ciebie miejsca, zresztą do wykorzystania w książce.
Pierwsze: Otóz
w Warszawie, na ulicy Tatarskiej, koło cmentaża Tatarskiegie tuż obok Powązek, mieści się WIcHiE- Wojskowy Instytut Chemii i Epidemiologii.
Spory zaciszny teren, lasek z bażantami i iinym tatałajstwem, labolatoria, bunkry(Główny badawczy nazywa się Alfa), park maszynowy na wypadek....no na wszelki wypadek :).
Niby w samym centrum, ale... zresztą przejedź się, zobaczysz. Tylko uwaga na pociągi;). Ale zaręczam to naprawdę fajne miejsce i 100% realne.
Były pogłoski aby tam mieściła się siedziba zespołu koordynującego -Polska Armia, a NATO ale chapke na teren miało WSI, a teraz ABW.
Drugie:
Jakieś 30 min. drogi z Wawy, trasą na Gdańsk, zjazd na Nowy Dwór Mazowiecki (Modlin itp)-konkretniej za lotniskiem w Modlinie skręcając na Pomiechówek, mieszczą się wojskowe składy amunicji. Płot, patrole, bunkry strzeleckie, bocznica. Kto wie co sie tam może mieścić w realich "Nocarzy"?
Ciekawa jest także historia miejsca. W trakcie IIWŚ mieścił się tam jeden z najcięższych obozów na terenach okupowanych przez III Rzeszę. Obóz był niewielki, ale warunki okropne-wilgoć, zimno...Dość, że o ile w innych obozach do wyzwolenia zdołała przeżyć wiele osób to w tym ocalała garstka i to tylko z transportów jakie doszły od wybuchu Powstania Warszawskiego. Wszyscy wcześniejsi pomarli....
Miejsce smutne i zapomniane, może znajdziesz miejsce by w swojej książce je ożywić?
Jak coś innego sobie przypone to skrobne :).
Smoke and Mirrors,Smoke and Mirrors....

Ten mąciwoda...

Nie ma ludzi normalnych, są tylko źle zdiagnozowani!

Awatar użytkownika
Czosnek
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 1324
Rejestracja: 12 lut 2007, o 18:23
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post autor: Czosnek »

Ruina Zamku Książąt Mazowieckich w Czersku.
Twierdza w Kłodzku. Labirynty pod twierdzą... :D .
Czosnka

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Post autor: Falk »

Fakt, twierdza kłodzka jest super! Może nie dla konwencji Nocarza, ale to bardzo klimatyczne miejsce (jak ma się szczęście, to można pogłaskać nietoperza).

A może Miedzyrzecki Rejon Umocniony? Ruiny niemieckich bunkrów z okresu II wojny? Tylko jak ktoś ma ochotę się tam wybrać - tylko z przewodnikiem. Bez tego można zabłądzić albo, co gorsza, wpaść do jakiejś dziury.
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
Czosnek
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 1324
Rejestracja: 12 lut 2007, o 18:23
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post autor: Czosnek »

Wilczy Szaniec. Tajna kwatera Hitlera.
Czosnka

Awatar użytkownika
Myrmidon
Licencjat
Licencjat
Posty: 231
Rejestracja: 24 sty 2007, o 18:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Myrmidon »

Rejony portowe Szczecina. Masa możliwości no i logistyka doskonała :D
Green to green,
red to red,
perfect safety,
go ahead!

Awatar użytkownika
Mcbet
Top secret
Top secret
Posty: 3235
Rejestracja: 11 lut 2007, o 20:44
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Mcbet »

Bunkry mieszczace sie na terenie jednostki wojskowej na Helu. Osobicie nie bylem ale znam rupe harcerzy ktorzy sie dogadali z MW i maja tam wstep na rozne gry. Podobno teren jest super. Pozostalosci po bateriach morskich ktorych niemcy nie rozebali, okopy i takie tam Warto zobaczyc ja w kazdym badz razie sie tam wybieram kiedys
stasus UnKnow
Si quisquam pro me mori non volat, mihi non dice quemadmodum debo vivere
By Qadesh: "renegackie ścierwo, zawzięte i złe"

Awatar użytkownika
mawete
Kapitan Nocarzy
Kapitan Nocarzy
Posty: 679
Rejestracja: 23 lut 2006, o 14:04

Post autor: mawete »

Mcbet: byłem, świetne miejsce :D
Weneryczny i pijański,
To trzynasty pułk ułański.

ODPOWIEDZ