"Wodopoje dla tygrysów"

informacje wyłącznie jawne
Awatar użytkownika
Operator
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 312
Rejestracja: 23 lut 2007, o 13:28
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: HQ Renegatów na Śląsku
Kontakt:

Post autor: Operator »

Ostatnio miałem okazję widziec oddział specjalny SOK :twisted: Prawie jak SPAP. Tylko bez MP5, hełmów, gogli i bez sensu.
Show some respect, DOG!!!

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Post autor: Falk »

A co, ktoś jechał na gapę i konduktorzy wezwali posiłki? :twisted:
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
saumel
Uczeń
Uczeń
Posty: 23
Rejestracja: 22 maja 2006, o 11:58

Post autor: saumel »

Ja także dorzucę coś w tym samym klimacie. Nie wiem, czy były to oddziały specjalne SOK, ale latem zeszłego roku widzaiłem jak kilku kolejarzy na trasie Białystok- Warszawa, dosłownie spacyfikowało sporą gromadkę kiboli. :shock: Trudno w to uwierzyć, ale wystarczyło kilku bardziej agresywnych wyciągnąć z przedziału na korytarz, bu pozostali momentalnie ucichli i spokornieli. Po przekazaniu tych agresywnych w ręce policji na stacji Warszawa Wschodnia dalsza podróż przebiegła w atmosferze spokoju, by nie rzec senności. Tak więc kilku kolejarzy pokazało kibolom ile są oni warci, gdy nie atakują w dużej grupie :lol:

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Post autor: Falk »

Walka wręcz w korytarzu pociągu pospiesznego musi wymagać nie lada umiejętności, skoro co bardziej barczyści ludzie miewają problemu, żeby się nimi przecisnąć.
Zasadę separacji prowodyrów stosuje się zresztą w pacyfikacjach wszelakich nie od dziś.
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
Operator
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 312
Rejestracja: 23 lut 2007, o 13:28
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: HQ Renegatów na Śląsku
Kontakt:

Post autor: Operator »

Falk von Breslau pisze:A co, ktoś jechał na gapę i konduktorzy wezwali posiłki? :twisted:
Raczej chodziło o jakąś bandę, ale nie pamiętam dokładnie. :D Coś podobnego do wcześniejszej wypowiedzi.
Show some respect, DOG!!!

Awatar użytkownika
Dexter
Na misji...
Posty: 1317
Rejestracja: 27 mar 2007, o 14:18
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Dexter »

Od razu przypomniał mi się Indiana Jones wyrzucający nazistę ze sterowca i informujący pozostałych pasażerów, że wyrzucony leciał na gapę. Te specsłużby SOK-u tez tak robią?

Swoją drogą namnożyło nam się specjlanych jednostek. Po co to wszystko, takie rozdrabnianie? To raczej zmniejsza, niż zwiększa skuteczność. Mylę się?
Niezwykle ważne jest, aby codzienna twoja postawa stała się postawą żołnierza,
a postawa żołnierza - postawą na co dzień.
(Miyamoto Musashi, Księga Pięciu Kręgów)

In the warzone marines shit tactically.
(Ray w "Generation Kill")

Awatar użytkownika
Mcbet
Top secret
Top secret
Posty: 3235
Rejestracja: 11 lut 2007, o 20:44
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Mcbet »

Nie mylisz sie ale kazda sluzba chce miec swoja spec-sluzbe. To zupelnie naturalne ze kazdy chce miec cos lojalnego wobec siebie. Tak bylo zawsze i tak bedzie. Niby jedna druzyna a kazdy chce byc jak najdluzej przy pilce nie wazane ze w ten sposob sie nie strzei bramki ale bedzie Nas widac. To zupelnie jak teraz podczas rozmow handlowych/biznesowych/politycznych, po co wykozystywac podsluchy jak i tak kazdy wie ze nagrywa i jest nagrywany wiec postawmy od razu dyktofony na biurkach i po sprawie. Miec informacje to znaczy moc z niej skorzystac a to juz daje bardzo duze mozliwoci. A do wykozystania mozliwoscie sie bardzo przydaja jednostki specjalne
stasus UnKnow
Si quisquam pro me mori non volat, mihi non dice quemadmodum debo vivere
By Qadesh: "renegackie ścierwo, zawzięte i złe"

Awatar użytkownika
Fumiko
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 956
Rejestracja: 20 mar 2007, o 16:17
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Virtual Reality

Post autor: Fumiko »

Heh... co do spec służb to nigdy nie zapomnę ćwiczeń AT u nas w Lublinie w hipermarkecie Leclerc. Niezapomniane przeżycie, zwłaszcza jak się nie wiedziało z początku, że to ćwiczenia.
No wiecie - napad na sklep jubilerski, gość wziął zakładnika. Wezwali negocjatora i oddział AT... Normalnie jak w filmie...
Let the revels begin
Let the fire be started
We're dancing for the restless and the broken-hearted

Nocarski wydział PsyOps zaprasza do służby...

Awatar użytkownika
Alienor
Aurora Borealis
Aurora Borealis
Posty: 880
Rejestracja: 21 wrz 2006, o 17:48
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Alienor »

Dexter pisze:Od razu przypomniał mi się Indiana Jones wyrzucający nazistę ze sterowca i informujący pozostałych pasażerów, że wyrzucony leciał na gapę. Te specsłużby SOK-u tez tak robią?
Nie wiem, czy spec, ale SOK na pewno odławia sobie różnych jeleni. Miałam przyjemność być jeleniem na stacji Wałbrzych Główny. Przelazłam za innymi pasażerami, po czym do naszej grupki zbliżyło się dwóch panów i wlepiło nam mandaty za przechodzenie przez tory w miejscu niedozwolonym. Nasza jeleniowatość polegała na posiadaniu plecaków, które odróżniały nas od tubylców. Na pytanie, czemu nie wlepiają mandatów reszcie panowie odrzekli, że reszta jest z technikum kolejowego (tjaaa...) i może chodzic gdzie chce. Dzięki umiejętnie stosowanej obstrukcji zdążyli wlepić mniej więcej jeden mandat na dwie osoby. [/url]
Lecz gdyby mi kazały wyroki ponure
Na ziemi się meldować, by drugi raz żyć
Chciałbym starą wraz z mundurem wdziać na siebie skórę
Po dawnemu: wojować, kochać się i pić.
(Wieniawa)

Awatar użytkownika
Mcbet
Top secret
Top secret
Posty: 3235
Rejestracja: 11 lut 2007, o 20:44
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Mcbet »

NIe badz taka czepialska jak by to wygladalo jak by przyszedl koles do domu i sie poskarzyl mamie ze tata/brat /szwagier* niepotrzebne skreslic wlepil mu mandat tylko dlatego ze szedl do sklepu po ziemniaki na obiad. Caly nasz kochany Kraj ale chyba wszedzie tak jest
stasus UnKnow
Si quisquam pro me mori non volat, mihi non dice quemadmodum debo vivere
By Qadesh: "renegackie ścierwo, zawzięte i złe"

Awatar użytkownika
Alienor
Aurora Borealis
Aurora Borealis
Posty: 880
Rejestracja: 21 wrz 2006, o 17:48
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Alienor »

Hi, hi. A wiesz, że masz rację? Potem szukaliśmy w przepisach, żeby się odwołać. I gucio, naprawdę możesz dostać mandat za to że szedłeś po kartofle przez dworzec. To są przepisy typu carte blanche, chyba jeszcze z czasów głębokiej komuny, żeby móc się przyczepić do każdego niepożądanego :)
Lecz gdyby mi kazały wyroki ponure
Na ziemi się meldować, by drugi raz żyć
Chciałbym starą wraz z mundurem wdziać na siebie skórę
Po dawnemu: wojować, kochać się i pić.
(Wieniawa)

Awatar użytkownika
X-76
Top secret
Top secret
Posty: 3174
Rejestracja: 23 lut 2006, o 20:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: znikąd
Kontakt:

Post autor: X-76 »

A mnie dziś wpadł w ręce ten artykulik. Moim zdaniem baaaardzo wymowny i trafnie określający sytuację na czarnym rynku ;)

http://www.greendevils.pl/terroryzm/spe ... zacja.html


EDIT

Autor artykułu MATRIX to Marcin Kossek - gdyby ktos nie wiedział ;)
▂ ▃ ▄ ▆ ▇ Cybernetyczny Bóg Chaosu Wersja: X-76 "Piromedyk" ▇ ▆ ▄ ▃ ▂
"Pierdolnięty chaos! Mikstura wybuchowa" by Delein
"IKS to chodzący chaos. Jak kiedyś będzie koniec świata to na pewno go zatrudnią" by Dante

Awatar użytkownika
Greysad
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 238
Rejestracja: 4 lut 2007, o 20:59
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Greysad »

Pięknie. Mam trochę informacji na ten temat...powiedzmy z pierwszej ręki...

1. Wojsko ma jeszcze jedną jednostkę specjalną szkoloną do walki w wyposażeniu p-chem. Składa z się nie więcej niż dwóch plutonów. Może są podgrupą Gromu. Stacjonują w Warszawie. Widziałem ich w trakcie ćwiczeń...Kto widział "Epidemię" może się domyślać jak to wyglądało...

2. Z Formozy wydzielono grupę operacyjną do współdziałania z oddziałami SEALS i SAS. Przeszli oni szkolenie tych jednostek. Informacja ze SG...innego potwierdzenia nie mam...

3. Podobno dawna "2" ma własną grupę specjalną. Ale to pogłoski. Zresztą kto wie co się z nimi stało po powstaniu AKW...

4. W przeszłości powstało wiele jednostek specjalnych, które nie przetrwały do naszych czasów. Podobno :). Kto z Was w woju słyszał o Lisowczykach? Historię znamy, ale chodzi mi o czasu współczesne. Znacie opowieść o powstaniu nazwy GROM? Od imienia Gromisława? Otóż podobno powstała jednostka zawodowa założona w 90r. przez płk. Lisowskiego. Sięgnęli nazwą do przeszłości i nazwiska założyciela. Mówi się, że kilka akcji m/inn w Iraku przypisywanych GROMowi wykonali w rzeczywistości właśnie Lisowczycy. Ale może to tylko taki nasz wojskowy folklor ;)
Smoke and Mirrors,Smoke and Mirrors....

Ten mąciwoda...

Nie ma ludzi normalnych, są tylko źle zdiagnozowani!

Awatar użytkownika
Greysad
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 238
Rejestracja: 4 lut 2007, o 20:59
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Greysad »

Może nie o siłach specjalnych, ale to naprawdę nieźle zrobiony filmik

http://www.youtube.com/watch?v=ooOybsmoodU&feature=dir
Smoke and Mirrors,Smoke and Mirrors....

Ten mąciwoda...

Nie ma ludzi normalnych, są tylko źle zdiagnozowani!

Awatar użytkownika
Greysad
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 238
Rejestracja: 4 lut 2007, o 20:59
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Greysad »

hmmm tym razem mam pytanie.

Doszły mnie słuchy, że GROM jako jedyna jednostka spoza USA otrzymała możliwość przetestowania systemów Land Warrior Block II...
Czy to plota, czy tez ktoś ma jakieś informacje?
Smoke and Mirrors,Smoke and Mirrors....

Ten mąciwoda...

Nie ma ludzi normalnych, są tylko źle zdiagnozowani!

ODPOWIEDZ