Kobiety w słuzbie Rzeczpospolitej...

informacje wyłącznie jawne
Awatar użytkownika
X-76
Top secret
Top secret
Posty: 3174
Rejestracja: 23 lut 2006, o 20:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: znikąd
Kontakt:

Post autor: X-76 »

Bebe pisze: No to ja mam niestety wyłącznie doświadczenia, które zaprzeczają tej tezie. :)
Bebe szczęściara :lol:

Kurde ile razy ja juz słyszałem tekst w stylu "a znasz jakiegoś, którego mógłbys polecić ? tylko wiesz żeby nie baba..."

Nooo ale wracajac do tematu to....

Kobiety zadnej, która by była w służbach specjalnych to ja nie znam (chyba ;) ). Za to kilka policjantek i strażniczek miejskich to i owszem. I moim laickim zdaniem to dobry materiał dla służb specjalnych. Dlaczego ?

Uprawianie sportów walki na przykład nie jest norma u kobiet. Zazwyczaj w takim sporcie facet ma łatwiej bo to bo tamto bo testosteron, wieksza masa mięśniowa i siła. Kobieta musi włożyć w to dużo więcej pracy. A skoro wkłada to znaczy ze to lubi albo ze jest zmotywowana. A to bardzo istotne moim zdaniem kryterium przydatności. No w każdym razie wszystkie te które znam to przed przyjeciem do służby to trenowały kick boxing, karate itp..... Pare razy widziałem jak sobie takie dwie blondi w mundurach z facetem agresorem radziło... no miło było popatrzec :lol:


Dobra, zresztą popatrzcie na naszego Madzika :wink:

A czy są w słuzbach ? na 100%. A czy sa liderkami czy szeregowymi funkcjonariuszkami ? .... mysle ze to weryfikuje przebieg słuzby.
▂ ▃ ▄ ▆ ▇ Cybernetyczny Bóg Chaosu Wersja: X-76 "Piromedyk" ▇ ▆ ▄ ▃ ▂
"Pierdolnięty chaos! Mikstura wybuchowa" by Delein
"IKS to chodzący chaos. Jak kiedyś będzie koniec świata to na pewno go zatrudnią" by Dante

Awatar użytkownika
Deliaard
Kapitan Nocarzy
Kapitan Nocarzy
Posty: 534
Rejestracja: 11 lut 2007, o 01:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Zgorzelec/Wrocław/Szczecin
Kontakt:

Post autor: Deliaard »

Falka Valiarde pisze:
Deliaard pisze:falko, mezczyzni zwyczajnie maja znacznie wiecej precikow w siatkowce oka, ktore odpowiadaja za rejestracje ruchow i ksztaltow. kobiety za to lepiej rozrozniaja barwy. ;) nie mysl ze sie draznie z toba. probuje wytlumaczyc to zjawisko, zebys nie myslala, ze probuje udowadniac wyzszosc mezczyzn nad kobietami w oddzialach specjalnych. zwrocilem chyba uwage,ze kobiety moga byc tylko liderami :P
Hmm... nio teraz już jakoś to bardziej logiczne ;P
Chciaż właśnie mam na kolanach fizjologie człowieka Traczyka i jakoś nie mogę się doszukać w tekście jakiegokolwiek stwierdzenia, kto ma więcej kom. receptorowych czopkonośnych, a kto pręcikonośnych... Ale spokojnie poszukam tego jeszcze w necie ;P To by odpowiadało, za wychwytywanie ruchu i kształtu.

Lecz tak, czy tak pozostaje kwestia dynamiki... Bo jak dla mnie chodziło Ci o dynamikę ruchu, czemu w teori kobiety mają gorszą dynamikę?
mysle, mysle i nie moge wymyslic tego. poczytam jeszcze troche i postaram sie to wyjasnic. o tym wyczytalem w 'focusie' kiedys, ale nie pamietam, zeby bylo jakies wyjasnienie do tego.

When you're gone
I never land
in neverland

Awatar użytkownika
Falka Valiarde
Major Renegatów
Major Renegatów
Posty: 1001
Rejestracja: 1 kwie 2006, o 20:34
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Falka Valiarde »

Deliaard pisze:mysle, mysle i nie moge wymyslic tego. poczytam jeszcze troche i postaram sie to wyjasnic. o tym wyczytalem w 'focusie' kiedys, ale nie pamietam, zeby bylo jakies wyjasnienie do tego.
Będę wdzięczna ^.^
"Jeśli zamierzasz czytać dalej, pamiętaj proszę, że słowa mogą krwawić."

Awatar użytkownika
Kasiek
Pułkownik Nocarzy
Pułkownik Nocarzy
Posty: 3683
Rejestracja: 30 sty 2007, o 17:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Kasiek »

Ej, a jak te laski w służbach mają PMS to je wysyłają na najcięższe akcje, nie? Jak taka chodząca bomba zegarowa czegoś zechce, to nic jej nie przeszkodzi i nic jej nie powstrzyma :D
Pułkownik Majorka w służbie Lorda Ultora!

Manewry: I, II
Akcje: MTK, Urodziny Ukrytego, Polcon2007, "V", "K", Falcon2007, "S"

Ruda Wywłoka mająca pierdolca, którego nie zawaha się użyć!!!

Awatar użytkownika
Bebe
Na misji...
Posty: 285
Rejestracja: 16 sie 2006, o 20:49
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: GEdynia
Kontakt:

Post autor: Bebe »

Wycięłam Wam stąd offtopa o mapach. Zainteresowani proszeni są u udanie się do odpowiedniego wątku

Awatar użytkownika
Kasiek
Pułkownik Nocarzy
Pułkownik Nocarzy
Posty: 3683
Rejestracja: 30 sty 2007, o 17:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Kasiek »

Tajest!
Pułkownik Majorka w służbie Lorda Ultora!

Manewry: I, II
Akcje: MTK, Urodziny Ukrytego, Polcon2007, "V", "K", Falcon2007, "S"

Ruda Wywłoka mająca pierdolca, którego nie zawaha się użyć!!!

Awatar użytkownika
Deliaard
Kapitan Nocarzy
Kapitan Nocarzy
Posty: 534
Rejestracja: 11 lut 2007, o 01:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Zgorzelec/Wrocław/Szczecin
Kontakt:

Post autor: Deliaard »

Falka Valiarde pisze:
Deliaard pisze:mysle, mysle i nie moge wymyslic tego. poczytam jeszcze troche i postaram sie to wyjasnic. o tym wyczytalem w 'focusie' kiedys, ale nie pamietam, zeby bylo jakies wyjasnienie do tego.
Będę wdzięczna ^.^
coz, nic nie znalazlem,ale zapewniam cie, ze jest to prawda :D

When you're gone
I never land
in neverland

Awatar użytkownika
mith^^
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 11
Rejestracja: 7 paź 2007, o 16:02
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: się biorą dzieci
Kontakt:

Re: Kobiety w słuzbie Rzeczpospolitej...

Post autor: mith^^ »

Soban pisze:Tak z ciekawosci czy ktos z was orientuje sie ile kobiet jest w polskich służbach specjalnych? chodzi mi o agentow polowych
nie sądze żeby mażeniem wielu kobiet było wstąpienie do policji wojska czy służb specjalnych.

Bardzo możliwe ze nie aczkolwiek mam inne zdanie na ten temat.

Jednocześnie twoja wypowiedz nie jest odpowiedzią na pytanie.

Widzę ze jesteś nowy na forum postarajmy sie pisać więcej niż jedno zdanie i chciałbym w imieniu społeczności forum poprosić by to zdanie wnosiło coś do dyskusji chyba ze będzie w wątku bądź dziale gdzie obowiązuje wolna amerykanka.

Dziękuje za współprace
MEDAL
salve domine

Awatar użytkownika
Kasiek
Pułkownik Nocarzy
Pułkownik Nocarzy
Posty: 3683
Rejestracja: 30 sty 2007, o 17:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Kobiety w słuzbie Rzeczpospolitej...

Post autor: Kasiek »

mith^^ pisze:
Soban pisze:Tak z ciekawosci czy ktos z was orientuje sie ile kobiet jest w polskich służbach specjalnych? chodzi mi o agentow polowych
nie sądze żeby mażeniem wielu kobiet było wstąpienie do policji wojska czy służb specjalnych.
Zastanawiałam się czy tego po prostu nie wyśmiać. Ale może na razie pogratuluję dostępu do umysłowości kobiet. Mało facetów ma ten dar, więc chłopie, pielęgnuj. I zacznij pisać poradniki dla facetów: "O czym mażą kobiety"

Spójrz na Magdę. To jest taka rusałka która kocha kwiatuszki i w ogóle nie lubi wojska, militariów, nawet za męża wzięła sobie księgowego.

Pogadamy, jak się spotkamy. Albo jak zobaczysz zdjęcia z Legii Akademickiej KUL (większość Legii to dziewczyny).

Albo jak będziesz rozmawiał z panią podporucznik Kainitą.

Ech, te złote myśli i odkrycia młodzieży...

No i jako Naczelna Polonistka Forum mam Cię na oku po tym "ż" w marzeniu. :evil: :evil: :evil:
Pułkownik Majorka w służbie Lorda Ultora!

Manewry: I, II
Akcje: MTK, Urodziny Ukrytego, Polcon2007, "V", "K", Falcon2007, "S"

Ruda Wywłoka mająca pierdolca, którego nie zawaha się użyć!!!

Awatar użytkownika
Wilkołak
Kapitan Nocarzy
Kapitan Nocarzy
Posty: 713
Rejestracja: 17 kwie 2007, o 12:51
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Sulnówko (a teraz znajdźcie to na mapie:-D)

Post autor: Wilkołak »

Kasiek, daj dzieciakowi żyć.
Co do kobiet to on w pewnym sensie ma rację. Procent Polek którym marzy się kariera typu militarnego jest stosunkowo niewielki. O tym czy jet to wpływ kultury , wychowania czy opinii publicznej ( większość naszych braci rodaków ma opory przed zaakceptowaniem kobiety w mundurze, oficjalnie żaden problem ale nie chcieli by mieć takiej żony czy synowej).
I nie wyciągaj proszę Ukrytej, Kainity czy siebie, jako przykładu. Jesteście chwalebnymi wyjątkami. Niestety normą są zahukane kobietki które bez zgody męża słowa nie powiedzą ( termin "kura domowa" został ukuty przez feministki dla poniżenia kobiet nie pracujących zawodowo) oraz durne blondi (chodzi o charakter nie kolor włosów)
Let the end of the world come tumbling down
I'll be the last man standing on the ground
As long as I got blood rush trough my veins
I'm still alive

Awatar użytkownika
Kasiek
Pułkownik Nocarzy
Pułkownik Nocarzy
Posty: 3683
Rejestracja: 30 sty 2007, o 17:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Kasiek »

Wilkołaku, inaczej. Moja siostra uważa że mnie pogięło. Bo zamiast z nią na Mazury i do superhotelu pojechałam czołgać się po bunkrach. Ale jak ostatnio przyjechałam do niej z bronią to jak dziecka w Wigilię od nowej kolejki jej nie można było odciągnąć. To chyba jest tak, że wiele Polek oczywiście się tym nie interesuje. Tak samo jak malarstwem, hinduizmem, wpływem posiadania dredów na spokój wewnętrzny i tym podobnymi rzeczami. Nie to, że są mało ważne, czy zupełnie niestereotypowe. Po prostu w codzienności chyba nawet wiele sobie tego nie uświadamia. Jeszcze rok temu nie spojrzałabym na broń palną z zaciekawieniem, nie mówiąc o zachwycie ;) kto był na Targach Paramilitarnych ten wie :D Moja siostra póki nie dorwała się do mp5 (tej Dantego, bo "ma takie fajne coś na górze" cytat to był, chodziło o kolimator), to uważała że mam nierówno pod sufitem.
Dla mnie to co robię to dobra zabawa. Ale dla tych kobiet które wykonują takie zawody jak policjantka, strażniczka miejska, czy służą w wojsku to nie zabawa. Może tylko praca, a może pasja. Może daje im dumę z tego, że robią coś dobrego, a może siłę. Nie wiem.
Dlaczego nas tak mało? Bo to były zawody zastrzeżone dla mężczyzn. Bo kobiety były słodkie i delikatne i umiały robić ciasto z truskawkami oraz uciszyć płacz dziecka a nie skuć rosłego dresa. Okazuje się że całkiem nieźle im idzie. I jak nastawienie społeczeństwa i rekrutujących do służb się zmieni- bedzie kobiet w służbach więcej.
Boże zaczynam bredzić jak feministka chyba... a ze mnie taka feministka jak z piszczeli organki. Żeby nie było: ciasto z truskawkami umiem robić ;)
To nie tak że jesteśmy z Magdą na czele wyjątkami które to lubią. Może inaczej- może my po prostu miałyśmy farta żeby to sobie uświadomić i coś z tym robić?
Pułkownik Majorka w służbie Lorda Ultora!

Manewry: I, II
Akcje: MTK, Urodziny Ukrytego, Polcon2007, "V", "K", Falcon2007, "S"

Ruda Wywłoka mająca pierdolca, którego nie zawaha się użyć!!!

Awatar użytkownika
Wilkołak
Kapitan Nocarzy
Kapitan Nocarzy
Posty: 713
Rejestracja: 17 kwie 2007, o 12:51
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Sulnówko (a teraz znajdźcie to na mapie:-D)

Post autor: Wilkołak »

Przepraszam ale czy ja napisałem coś innego niż napisałem???
Kobiety zainteresowane służbą w wojsku czy policji albo chociaż zainteresowane militariami to statystycznie rzecz biorąc rzadkość.
Z czego to wynika... można by dyskutować długo i namiętnie. Ale faktów nie zmienimy.
Let the end of the world come tumbling down
I'll be the last man standing on the ground
As long as I got blood rush trough my veins
I'm still alive

kai
Pan/Pani Domów Krwi
Pan/Pani Domów Krwi
Posty: 1580
Rejestracja: 29 paź 2007, o 17:21
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Śląsk.

Post autor: kai »

mith^^ MAMY DO POGADANIA!!!!!!!!
Albo jak będziesz rozmawiał z panią podporucznik Kainitą.
*kasiek...:D pouczę ale to staaary post ale i tak pouczę (niech sie inni uczą!) nie mówi sie podporucznik ...tylko porucznik.

a ja nie jestem ani FEMINISTKĄ!... ani tez specjalnie nie znam sie na "kobietach w wojsku" a, tak samo każdą kobiete która nie chce iśc do wojska tylko woli zająć sie sobą, "normalną" pracą domem i dziećmi nie nazwałabym "kurą domową"tylko kobietą o innych fascynacjach :D... nie każda kobieta musi mieć na tyle zamiłowania do czegoś (czegokolwiek nie chodzi o militaria) zeby oddać temu całe zycie... np. ktoś kto całą młodość uwielbiał czesać,i ubierać lalki barbie ...nie koniecznie skończy jako projektant mody, ekspedient w sklepie z zabawkami albo fryzjer...
tyle mojego.
pozdrawiam
Kai
What do you mean, I ain't kind?
I'm just not your kind.

Awatar użytkownika
Kasiek
Pułkownik Nocarzy
Pułkownik Nocarzy
Posty: 3683
Rejestracja: 30 sty 2007, o 17:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Kasiek »

Oczywiście że nie.

Chodziło mi o zwrócenie uwagi na to, że dywagować możemy nad tym, że jest i dlaczego jest tak mały odsetek kobiet w służbach. Ale na litość boską nie o tym ile procent marzy o tym by w służbach być. Bo takich danych nie mamy, a każdego, kto poda mi jakieś procenty, po prostu wyśmieję. To, że ktoś czegoś nie może osiągnąć (przez zdrowie, sytuację rodzinną, społeczną czy inne czynniki) nie znaczy że tego nie chce.
Ja bym chciała mieć astona martina DB9 i co? Nie mam i mieć nie będę ale bym chciała.
Nie odbierajmy ludziom (kobieta też człowiek) prawa do marzeń... :wink:
Pułkownik Majorka w służbie Lorda Ultora!

Manewry: I, II
Akcje: MTK, Urodziny Ukrytego, Polcon2007, "V", "K", Falcon2007, "S"

Ruda Wywłoka mająca pierdolca, którego nie zawaha się użyć!!!

Eshealon
Generał Renegatów
Generał Renegatów
Posty: 1975
Rejestracja: 23 sty 2007, o 00:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Eshealon »

Co małych ilości kobiet w służbach, to poruszę pokrewny temat, czyli ilość kobiet w parlamencie. Powszechnie przyjmuje się ze kobiet w polityce jest za mało. I powstają wymogi że tyle a tyle miejsc na liście musi przypaść samicom, że tamta partia to zła bo nie docenia kobiet, szowiniści jedni. Niedawno powstała Partia Kobiet. Która na listach ma praktycznie same kobiety. No to można przyjąć że problem się sam rozwiązał. Otóż okazuje się że nie. Przed wyborami oglądałem spotkanie z Manuelą Gretkowską, czyli ówcześnie jeszcze panią prezeską tejże partii. I co mnie najbardziej rozbawiło, pani prezeska na pytanie skąd pomysł na Partię Kobiet, odpowiedziała:

-Bo kobiety są często mniej przebojowe od swoich kolegów, często mają mniejsze kompetencje i predyspozycje do rządzenia, stąd właśnie propozycja by trzy pierwsze miejsca na naszych listach przypadały kobietom.


Coś mi w tym momencie opadło.
No lepszej reklamy moje panie nie potrzebujecie. :lol:
I'm strong to the finish
cuz I eat my Spinach

ODPOWIEDZ