Kobiety w słuzbie Rzeczpospolitej...

informacje wyłącznie jawne
Awatar użytkownika
Fumiko
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 956
Rejestracja: 20 mar 2007, o 16:17
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Virtual Reality

Post autor: Fumiko »

Co do kobiet w służbach to do końca życia będę pamiętać jak kretynka, której się zdarzyło mnie uczyć w pierwszej klasie na wypowiedź jakiejś dziewczynki, że ona chce być żołnierzem, odpowiedziała, patrząc na dziecko jak na odmieńca, "Przecież to zajęcie dla chłopców..."

Miałam wtedy lat 7, a wbiło mi sie w pamięć na resztę życia. Jak do ciężkiej nędzy może być więcej kobiet w służbach rozmaitych, jak od wczesnego dzieciństwa jest to cholerne pranie mózgów, że policjantami, strażakami, żołnierzami i pilotami mogą być tylko chłopcy. A, lekarzami też. Dziewczynki mogą co najwyżej robić za pielęgniarki, stewardessy, nauczycielki czy sprzedawczynie.

Wiecie ile samozaparcia potrzeba, żeby wrzasnąć światu w twarz "A TAKIEGO, ja zrobię co chcę i mam gdzieś, że to nie dla dziewczynek"?

Ufff... mnie ulżyło.
Let the revels begin
Let the fire be started
We're dancing for the restless and the broken-hearted

Nocarski wydział PsyOps zaprasza do służby...

Awatar użytkownika
Kasiek
Pułkownik Nocarzy
Pułkownik Nocarzy
Posty: 3683
Rejestracja: 30 sty 2007, o 17:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Kasiek »

Ja w I klasie powiedziałam że chcę zostać dobrą wróżką, żeby robić dobre rzeczy, żeby się nikt nie kłócił i baba wezwała matkę do szkoły. Też zapamiętałam. :lol: :lol: :lol:

Trzeba Fumiko. Dalej do nikogo z moich nie dociera jak ja mogę chcieć robić doktorat z polonistyki, skoro to faceci powinni chcieć się dochrapać stopni naukowych wyższych niż magazynier, przecież mogę z mgr-em w szkole uczyć.
Pułkownik Majorka w służbie Lorda Ultora!

Manewry: I, II
Akcje: MTK, Urodziny Ukrytego, Polcon2007, "V", "K", Falcon2007, "S"

Ruda Wywłoka mająca pierdolca, którego nie zawaha się użyć!!!

Awatar użytkownika
Kot w kapeluszu
Nimfa
Nimfa
Posty: 321
Rejestracja: 6 cze 2007, o 21:52
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Dublin/Warszawa
Kontakt:

Post autor: Kot w kapeluszu »

Pozwolę sobie na małe odejście od tematu. To wszystko prawda, co Fumiko napisała, ale nie zapominajmy, że mężczyźni przechodzą podobną indoktrynacją (czasami nazywaną "wychowywaniem"). Mają być twardzi i nie płakać. Pewne zawody są uważane za niemęskie i na mężczyzn je wykonujących patrzy się dziwnie. To się zmienia powoli, ale nadal takie stereotypy pokutują, że jeśli mężczyzna wykonuje zawód "kobiecy", to musi być nie teges.
Nieważne jak kręta jest ścieżka
I jakie kary mi pisane
Ja jestem panem mego losu
Jam mojej duszy kapitanem.

Awatar użytkownika
Kasiek
Pułkownik Nocarzy
Pułkownik Nocarzy
Posty: 3683
Rejestracja: 30 sty 2007, o 17:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Kasiek »

Sama mam takiego faceta w rodzinie. Kuzynka i jej mąż pracowali w jednej firmie, która się rozpadła. Dwójka dzieci małych w domu... Gośka dostała propozycję pracy, ale Sławek nie... A że praca Gośki była na tyle dobra, że sppokojnie na życie im wystarczało, to Sławek siedział z dziećmi, póki nie znajdzie lepszej pracy. A potem Gośka awansowała... a on stwierdził, że zajmuje się domem bo umie i lubi.

Banici w rodzinie.... No bo to znaczy że facet pedał jak się w dom bawi, a może i pedofil....

Ale wróćmy do tematu, bo się offtop rozrasta.
Pułkownik Majorka w służbie Lorda Ultora!

Manewry: I, II
Akcje: MTK, Urodziny Ukrytego, Polcon2007, "V", "K", Falcon2007, "S"

Ruda Wywłoka mająca pierdolca, którego nie zawaha się użyć!!!

Awatar użytkownika
Fumiko
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 956
Rejestracja: 20 mar 2007, o 16:17
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Virtual Reality

Post autor: Fumiko »

Wiesz, ostatnio na angielskim na uczelni mieliśmy typową zabawę językową w rodzaju "Kim byś chciał zostać, kim nie, kim nie możesz i dlaczego".

Jak powiedziałam całkiem uczciwie, że mi się marzyła kariera wojskowego pilota to myślałam, że panienkom z grupy gałki oczne wypadną... Debilna indoktrynacja i tyle...
Let the revels begin
Let the fire be started
We're dancing for the restless and the broken-hearted

Nocarski wydział PsyOps zaprasza do służby...

Awatar użytkownika
Mcbet
Top secret
Top secret
Posty: 3235
Rejestracja: 11 lut 2007, o 20:44
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Mcbet »

Penwie dostane niezla zjebe.... za tekst ktory zaraz powiem ale jako dobrze sie prowadzacy renegat nie moge takiego stanu rzeczy skomentowac :

Do kuchni garkotluki :P
stasus UnKnow
Si quisquam pro me mori non volat, mihi non dice quemadmodum debo vivere
By Qadesh: "renegackie ścierwo, zawzięte i złe"

Awatar użytkownika
Kasiek
Pułkownik Nocarzy
Pułkownik Nocarzy
Posty: 3683
Rejestracja: 30 sty 2007, o 17:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Kasiek »

Powiedział Renegat co nie chciał pozwolić żeby Monika zrobiła mu kawę bo nie umie tak jak on :P:P:P
Pułkownik Majorka w służbie Lorda Ultora!

Manewry: I, II
Akcje: MTK, Urodziny Ukrytego, Polcon2007, "V", "K", Falcon2007, "S"

Ruda Wywłoka mająca pierdolca, którego nie zawaha się użyć!!!

Awatar użytkownika
Wilkołak
Kapitan Nocarzy
Kapitan Nocarzy
Posty: 713
Rejestracja: 17 kwie 2007, o 12:51
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Sulnówko (a teraz znajdźcie to na mapie:-D)

Post autor: Wilkołak »

Nie jestem renegatem ale i tak mam dość.
Przepraszam czy to jest "klub wylewania łez nad niesprawiedliwością tego świata". Świat jest zły i niedobry. Dziewczynki i chłopcy są indoktrynowania i zmuszani do wchodzenia w swoje role społeczne a w ogóle to społeczeństwo jest be. Wyprowadźcie się na bezludną wyspę i miejcie nadzieje że nie rozbije się tam samolot.

Kilka słów prawdy.
Mężczyźni i kobiety się różnią. Nie tylko pod względem fizycznym ale również psychicznym oraz pod względem predyspozycji do wykonywania niektórych zawodów. Swego czasu uznano że to nie prawda i posłano panienki na traktory skończyło się ciężkimi uszkodzeniami wewnętrznymi.

Predyspozycje intelektualne są cechą osobniczą nie związaną z płcią, chociaż można by wskazać dziedziny w których kobiety radzą sobie lepiej oraz takie w których mocniejsi są faceci.

Od wszystkich reguł są wyjątki. Ludziom o nietypowych predyspozycjach należy umożliwiać rozwój co nie zmieni faktu że wyjątki określa się mianem wyjątków bo są WYJĄTKOWE znaczy RZADKIE. Co byście nie mówiły, kobiet z wyraźnymi predyspozycjami do bycia Komandosem, Górnikiem czy Zapaśnikiem jest niewiele. Jak się wam tak strasznie to niepodobna to współczesna medycyna umożliwia zmianę płci.
Koniec.
Let the end of the world come tumbling down
I'll be the last man standing on the ground
As long as I got blood rush trough my veins
I'm still alive

Awatar użytkownika
Kasiek
Pułkownik Nocarzy
Pułkownik Nocarzy
Posty: 3683
Rejestracja: 30 sty 2007, o 17:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Kasiek »

Wilkołak pisze:Koniec.
No i przyszedł Wilkołak i popsuł zabawę, skończył temat :P
Wilkołaku. Ja nie twierdzę że kobiety i mężczyźni nie różnią się od siebie, zarówno, fizycznie, psychicznie jak i intelektualnie, bo sama siebie musiałabym wyśmiać, gdybym tak twierdziła.
I nie mówię, że powinny obie płcie mieć to samo do robienia (ja się tam cieszę że górnikiem nie będę). Po prostu niektórzy są ograniczeni i nawet wyjątków nie widzą. Ot i tyle. Co nie znaczy że tych wyjątków nie ma i że wyjątki-które-jeszcze-nawet-nie-są-wyjątkami nie marzą o byciu wyjątkami ;)
Pułkownik Majorka w służbie Lorda Ultora!

Manewry: I, II
Akcje: MTK, Urodziny Ukrytego, Polcon2007, "V", "K", Falcon2007, "S"

Ruda Wywłoka mająca pierdolca, którego nie zawaha się użyć!!!

Awatar użytkownika
Rogal
Kapitan Nocarzy
Kapitan Nocarzy
Posty: 669
Rejestracja: 8 wrz 2007, o 11:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Rogal »

Wilku właśnie co się dzieje? Tak mi się to przyjemnie czytało. Tutaj Fumi chce już latać, do dzieciństwa powrót itd. Heh ja zawsze chciałem być lekarzem, o wojsku ostatnio myślałem. Do szkoły oficerskiej, no ale to taki ambicje nie do spełnienia. Zawsze chciałem być doktorem jak mamusia, achh ale nie wyszło... Teraz jestem Ratownikiem, może nie aż taki rygor jak w wojsku, ale co niektórzy też potrafią dopiec. I z tego miejsca pragnę pozdrowić Pana Pawła. Już nie będę mówił do Wiśni Wiśnia tylko Panie Radosławie. :wink:
What is your life?
My Honour is my life.
What is your fate?
My duty is my fate
CODEX OF BLACK TEMPLARS

Tata, tata! Biją Renegata!!

Awatar użytkownika
Fumiko
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 956
Rejestracja: 20 mar 2007, o 16:17
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Virtual Reality

Post autor: Fumiko »

Fumi chce latać i będzie latać choćby tu zdechnąć miała. Przepraszam za offtop.
Let the revels begin
Let the fire be started
We're dancing for the restless and the broken-hearted

Nocarski wydział PsyOps zaprasza do służby...

Awatar użytkownika
Wilkołak
Kapitan Nocarzy
Kapitan Nocarzy
Posty: 713
Rejestracja: 17 kwie 2007, o 12:51
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Sulnówko (a teraz znajdźcie to na mapie:-D)

Post autor: Wilkołak »

"Wyjątki-które-nie-są -jeszcze-wyjątkami-a-o-byciu-wyjątkami-marzą" (Bo tak to chyba brzmiało) Powinny wziąć dupę w troki i zabrać się za realizowanie marzeń zamiast wylewać łzy nad niesprawiedliwością świata i zacofaniem społeczeństwa RP. Mam w rodzinie dostatecznie wielu konserwatystów, szowinistów i ksenofobów żeby wiedzieć jacy są irytujący. Próbuję jednak przypomnieć koleżankom marudzącym, że to jak będzie wyglądać ich życie zależy w dużym stopniu od ich działań. Marudzenie, narzekanie i zrzędzenie działaniem nie jest.
Let the end of the world come tumbling down
I'll be the last man standing on the ground
As long as I got blood rush trough my veins
I'm still alive

Awatar użytkownika
Mcbet
Top secret
Top secret
Posty: 3235
Rejestracja: 11 lut 2007, o 20:44
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Mcbet »

Tutaj sie z toba Wilkolaku nie zgodze mianowicie marudzenie jeczenie i biadolenie jest jakims tam dzialaniem moze nie doprowadzajacym do celu ale zawsze wzudzajacym zainteresowanie a moze nawet i litosc bo dziecko chce a nie dostaje. A w drugiej kwesti sie zgodze z Toba ze aby miec trza chciec i robic. To Kasiek po mgr polonikstyki moze podplomowka na WAT-cie ? Biez przyklad z Kaj chciala i chodzi w mundurze i jest z tego dumna a my z niej prawda ?
stasus UnKnow
Si quisquam pro me mori non volat, mihi non dice quemadmodum debo vivere
By Qadesh: "renegackie ścierwo, zawzięte i złe"

Awatar użytkownika
Kasiek
Pułkownik Nocarzy
Pułkownik Nocarzy
Posty: 3683
Rejestracja: 30 sty 2007, o 17:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Kasiek »

Nie wiem czy mogę. O ile tam mają podyplomówki... To raz. I o ile przyjmują po wszystkich kierunkach... Bo na przykład na historię bym się dostała spokojnie po polonistyce, ale na matematykę już nie, bo niepokrewne. Może kiedyś. O ile nie czeka mnie WSW w Irlandii :P
Pułkownik Majorka w służbie Lorda Ultora!

Manewry: I, II
Akcje: MTK, Urodziny Ukrytego, Polcon2007, "V", "K", Falcon2007, "S"

Ruda Wywłoka mająca pierdolca, którego nie zawaha się użyć!!!

Awatar użytkownika
Fumiko
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 956
Rejestracja: 20 mar 2007, o 16:17
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Virtual Reality

Post autor: Fumiko »

Wilkołak pisze:Próbuję jednak przypomnieć koleżankom marudzącym, że to jak będzie wyglądać ich życie zależy w dużym stopniu od ich działań. Marudzenie, narzekanie i zrzędzenie działaniem nie jest.
Lol... noted till further use. Już Ty wiesz dlaczego...
Let the revels begin
Let the fire be started
We're dancing for the restless and the broken-hearted

Nocarski wydział PsyOps zaprasza do służby...

ODPOWIEDZ