Kiedy "nikt" ? :)

może się czasem odezwie i powie co mądrego
Awatar użytkownika
Madzik
Ukryty
Ukryty
Posty: 836
Rejestracja: 10 lut 2006, o 00:24
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: B24
Kontakt:

Post autor: Madzik »

Nic nie poradzę na te opóźnienia, naprawdę :cry:

Ika zrobi redakcję, kiedy zrobi. Dostała tekst w lutym ale miała od cholery kłopotów, nie jestem upoważniona, by publicznie dyskutować o Jej życiu osobistym.

Właśnie dostałam zredagowany pierwszy rozdział. Z tego, co widzę, to to jeszcze potrwa. Ale bardzo chciałabym, żeby NIKT ukazał się jeszcze w tym roku.

Wybaczcie, to naprawdę nie jest niczyja zła wola, zaniedbanie czy też lenistwo. Ot, czasami w życiu ułoży się gorzej, niż by mogło... :(
Arma virumque cano

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Post autor: Falk »

Cóż, rebus sic stantibus ;) Życie...
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
WW
--------
--------
Posty: 23
Rejestracja: 5 mar 2007, o 10:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łódź

Post autor: WW »

A może , tak dla podtrzymania zainteresowania, mały fragmencik na jakiejś stronce :wink:
Pozdrawiam
WW :old:

Awatar użytkownika
Kasiula
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 338
Rejestracja: 29 paź 2007, o 21:20
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Kasiula »

Ja się już nie mogę doczekać, przebieram nogami, czytam "Nocarza", "Renegata" i tak dalej, może niedługo zacznę gonić w piętkę?
Gdybym nie miała w swojej biblioteczce innych książek, dawno bym już goniła... ech.
"Salve, Domine!"

"To mój Pan!(...)Cokolwiek czyni, jest słuszne!"

"Pater advenit"

stachi
Uczeń
Uczeń
Posty: 13
Rejestracja: 12 mar 2008, o 20:43

Post autor: stachi »

Hmmm... A w czasie, gdy "nikt" jest jeszcze w fabryce zajmuje się Pani czymś związanym z książką? Bo jeśli ma Pani trochę wolnego czasu, a nie może Pani wstawić jakiegoś fragmentu, bo byłoby to nieetyczne i trochę niemożliwe do zrobienia, to może napisałaby Pani jakieś opowiadanko, niekoniecznie o nocarzach i renegatach. Może coś z innej "beczki" co pomogłoby ożywić Pani życie twórcze. :) Przepraszam, że się tak narzucam itp. ale Pani kunszt pisarski zasługuje na pochwały rzeczy fanów. :)
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Mcbet
Top secret
Top secret
Posty: 3235
Rejestracja: 11 lut 2007, o 20:44
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Mcbet »

Stachi pierwsze primo nie pani a Madzik :D Na forum jestesmy jedna wielka rodzina i nie uzywamy takich zwrotow ;) Co do innych tworczych poczyna Madzika to na tronie glownej znajdziesz kilka odnosnikow w dziale opowiadania
stasus UnKnow
Si quisquam pro me mori non volat, mihi non dice quemadmodum debo vivere
By Qadesh: "renegackie ścierwo, zawzięte i złe"

Awatar użytkownika
columb
Głowa Rodu
Głowa Rodu
Posty: 706
Rejestracja: 18 sty 2008, o 11:16
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Posen
Kontakt:

Post autor: columb »

Właśnie :!:
Madzik, kiedy następna Pasia? <prosi>
:)
Bankierzy mają cichowęża w kieszeni.

Bóg, Honorarium, Ojczyzna!

Awatar użytkownika
Madzik
Ukryty
Ukryty
Posty: 836
Rejestracja: 10 lut 2006, o 00:24
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: B24
Kontakt:

Post autor: Madzik »

A ja sobie tak myślę, że dla wszystkich zainteresowanych dużo lepiej teraz będzie, jeżeli nie będę nic pisała.

Właśnie próbuję się mnożyć i pożeram leki hormonalne w ilościach hurtowych. A te cholerstwa działają na głowę wręcz masakrycznie. Uwierzycie, że się parę dni temu wzruszyłam do łez pewną lekturą? Normalnie szlochałam, jak bóbr... :cry:

I w sumie nie byłoby w tym nic strasznego, gdyby nie fakt, że to były "Dziady" Mickiewicza :shock: "Dwójka", wileńsko-kowieńskie. A ja płakałam i płakałam i jeszcze potem przeczytałam "Romantyczność" i och...


Nie, zdecydowanie teraz nie powinnam pisać. O nie.

:kaput:
Arma virumque cano

Awatar użytkownika
Alienor
Aurora Borealis
Aurora Borealis
Posty: 880
Rejestracja: 21 wrz 2006, o 17:48
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Alienor »

stachi pisze:[...]to może napisałaby Pani jakieś opowiadanko, niekoniecznie o nocarzach i renegatach. Może coś z innej "beczki" co pomogłoby ożywić Pani życie twórcze. :) Przepraszam, że się tak narzucam itp. ale Pani kunszt pisarski zasługuje na pochwały rzeczy fanów. :)
Pozdrawiam.
Khem!
Sorry, stachi, że posłużyłeś za katalizator i zapalnik, przypomniałeś mi jednak o pewnej postawie, na której chciałam sobie od dawna poużywać.

W historii tego forum było już nieco "wskazówkowiczów".
Madziu, bardzo mi się podobało, napisz mi jeszcze trochę, ale bardzo proszę wprowadź do akcji mój ulubiony samochód/zwierzę/rasę, a od razu będzie lepiej.
Szanowna Pani Kozak, ogólnie zajebiście, ale niech Pani nie pisze po rosyjsku, bo nie rozumiem, a czytać tłumaczenia mi się nie chce.
Wasze Wieliczestwo, przeczytałem jednym tchem, ale okrutnie mnie pani rozczarowała, jakim cudem nie rozumie pani, że seks w toalecie jest lepszy niż pod stolikiem? Itd, itp.

Za każdym razem nachodziło mnie staroświeckie pytanie: a gdzie szacunek do autora? Ktoś poświęcił masę czasu i zaangażował się w to, żeby opowiedzieć nam jakąś historię, dostarczyć wzruszeń czy rozrywki. Należy więc się chwilę zastanowić, dlaczego autor zrobił to tak, a nie inaczej, coś przecież chciał przez to powiedzieć. I odwdzięczyć się minimum uwagi.

Może tak: skoro kunszt pisarski Madzika zasługuje na pochwały rzeszy fanów, słusznym jest spróbować np. wrzucić jej nazwisko w internet i dowiedzieć się, co jeszcze napisała (http://pl.wikipedia.org/wiki/Magdalena_ ... pisarka%29 - dane niepełne, ale na początek całkiem sporo)?
Polecam też sprawdzić archiwa Science Fiction, gdzie Magda również publikowała: http://www.science-fiction.com.pl/www/ .
Jeśli nie masz możliwości zdobycia starego numeru, daj znać na forum. Szczerze polecam również "nienocarskie" teksty Madzika; sama zbieram się od dawna, by o nich podyskutować na forum, im więcej nas będzie tym lepiej.

Żaden z bohaterów tekstów Magdy nie siedział z otwartą gębą czekając, aż mu tam wpadną pieczone gołąbki. A tu wystarczy po prostu zapuścić googla... :wink:
Lecz gdyby mi kazały wyroki ponure
Na ziemi się meldować, by drugi raz żyć
Chciałbym starą wraz z mundurem wdziać na siebie skórę
Po dawnemu: wojować, kochać się i pić.
(Wieniawa)

Awatar użytkownika
JarosławJerzy
Pośredniczka
Pośredniczka
Posty: 122
Rejestracja: 7 lip 2008, o 13:57
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: JarosławJerzy »

Ech. Strasznie niefartowne to wszystko. Wszyscy czekamy i trzymamy kciuki i w ogóle...

A i tak wszyscy wiedzą, że to opóźnienie - i w ogóle wszystko co idzie nie tak w całej polskiej fantastyce - jest winą Fabryki Słów :P
Kasiek pisze:To ja jako naczelna polonistka forum wyjaśnię.

Otóż słowo NIKT to zaimek przeczący, który zastępuje rzeczowniki rodzaju męskiego, żeńskiego i nijakiego i zaimki rzeczowne. Łączy się z przymiotnikami w rodzaju męskim i jest używany z czasownikami zaprzecznymi.
Wtedy odmieniamy to tak:
M. nikt
D. nikogo
C. nikomu
B. nikogo
N. nikim
Mc. nikim

Natomiast NIKT użyty w kontekście tytułu książki uważam że powinien odmieniać się wg innego wzorca ponieważ jest to nazwa przypisana jednemu konkretnemu przedmiotowi. Przede wszystkim właśnie przedmiotowi, zaimek ten zaś powinien być przypisany formie żywotnej, osobowej.

Czyli:
M. NIKT
D. NIKTa
C. NIKTowi
B. NIKTa
N. NIKTem
Mc.NIKTcie
W. NIKTcie!

a odmiana posiadać też będzie liczbę mnogą.
Dziękuję za uwagę.
Albo w drugą stronę, jak to zrobił Janerka w numerze "Niki":
Jestem Nikim co umie tylko spać...

Czyli Mc. Nikim jest od M Niki :D
Jestem Nikim co umie tylko spać
Lunatykiem od odkładania spraw
Fanatykiem marzeń

Awatar użytkownika
Mcbet
Top secret
Top secret
Posty: 3235
Rejestracja: 11 lut 2007, o 20:44
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Mcbet »

No ja sobie kurde wypraszam Mc nie jest NIKIM Mc jest osoba i to w dodatku RENEGATEM ;) a kto przeczy temu z tym na ubita ziemie... ( by Dante " Tylko bez nieczystych zagran nie kopiemy w przyrodzenie nie udezamy lokciami :) ):D :D :D :D :D :D
stasus UnKnow
Si quisquam pro me mori non volat, mihi non dice quemadmodum debo vivere
By Qadesh: "renegackie ścierwo, zawzięte i złe"

Awatar użytkownika
JarosławJerzy
Pośredniczka
Pośredniczka
Posty: 122
Rejestracja: 7 lip 2008, o 13:57
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: JarosławJerzy »

Wisz, są Mc które są Mcbetami, i są Mc, które są Miejscownikami, a i parę innych się znajdzie...
Jestem Nikim co umie tylko spać
Lunatykiem od odkładania spraw
Fanatykiem marzeń

Awatar użytkownika
Kasiek
Pułkownik Nocarzy
Pułkownik Nocarzy
Posty: 3683
Rejestracja: 30 sty 2007, o 17:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Kasiek »

JarosławJerzy pisze:Wisz, są Mc które są Mcbetami, i są Mc, które są Miejscownikami, a i parę innych się znajdzie...
Zaczynam Cię coraz bardziej lubić :D
Pułkownik Majorka w służbie Lorda Ultora!

Manewry: I, II
Akcje: MTK, Urodziny Ukrytego, Polcon2007, "V", "K", Falcon2007, "S"

Ruda Wywłoka mająca pierdolca, którego nie zawaha się użyć!!!

Awatar użytkownika
Mcbet
Top secret
Top secret
Posty: 3235
Rejestracja: 11 lut 2007, o 20:44
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Mcbet »

A ja tam i tak swoje wim ;) I i tak rzuce klatwe na rudego polkownika :P.
stasus UnKnow
Si quisquam pro me mori non volat, mihi non dice quemadmodum debo vivere
By Qadesh: "renegackie ścierwo, zawzięte i złe"

Awatar użytkownika
Kasiek
Pułkownik Nocarzy
Pułkownik Nocarzy
Posty: 3683
Rejestracja: 30 sty 2007, o 17:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Kasiek »

Pułkownika jeśli już.

To jakaś choroba? Wilkołak też mnie przez "ó" potrafi napisać. :evil: :evil: :evil:
Pułkownik Majorka w służbie Lorda Ultora!

Manewry: I, II
Akcje: MTK, Urodziny Ukrytego, Polcon2007, "V", "K", Falcon2007, "S"

Ruda Wywłoka mająca pierdolca, którego nie zawaha się użyć!!!

Zablokowany