[ SPOILER ALERT] Ulubiona scena lub cytat

Czyli jak Ci się czytało w oparach cyjanowodoru ;)
Nortstar
Goniec
Goniec
Posty: 153
Rejestracja: 23 cze 2010, o 13:01
Płeć: Kobieta

[ SPOILER ALERT] Ulubiona scena lub cytat

Post autor: Nortstar »

jaka jest wasza ulubiona scena z Fioletu?
albo jaki jest ulubiony cytat?

mi osobiście najbardziej podoba się scena śmierci Ariego. Dlaczego?
w sumie ciężko mi wytłumaczyć... ale zawsze uwielbiałam sceny śmierci, gdzie jakaś osoba( przyjaciel.. ukochana lub ukochany.. ktoś z rodziny ) przychodził do danej osoby w momencie śmierci i zabierał ją na tamten świat..
Tu w Fiolecie bardzo mi się to podobało.. a już jak Żuczek pochwalił Ariego to się w ogóle rozpłynęłam^^

a jaka wasza jest ulubiona scena?
:bye:

Awatar użytkownika
Isine
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 159
Rejestracja: 29 cze 2009, o 18:25
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

Re: [ SPOILER ALERT] Ulubiona scena lub cytat

Post autor: Isine »

Mnie się ogólnie bardzo podobał pomysł, żeby każdy skok opisywać w takiej a nie innej narracji. Gdybym jeszcze znała się na tej spadochroniarskiej terminologii lepiej, to zapewne poczułabym się jakbym rzeczywiście to ja skakała :)
Poza tym wszystkie przepychanki Żuczka i Ariego :D
Było jeszcze kilka świetnych cytatów, ale może wypiszę je kiedy indziej, kiedy znów będę czytać "Fiolet" i od razu wynotuję wszystko na kartce :P Bo teraz lenistwo wrodzone jednakowoż bierze górę.
I wróci ekstaza
Krew...


Polcon 2009

Isine vs. przedmioty codziennego użytku

5:9

Awatar użytkownika
Kvass
Rekrut
Rekrut
Posty: 65
Rejestracja: 29 gru 2008, o 14:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nieporęt

Re: [ SPOILER ALERT] Ulubiona scena lub cytat

Post autor: Kvass »

Hmmm.. mi się podobało chyba najbardziej " Blue skies , Black death" , a na drugim miejscu było " Bierz co dają i nie pytaj o więcej bo jutro może nie być jutra a dziś jest dziś" (cytat z pamięci więc mogą być błędy)
"Bierz co dają i nie pytaj o wiecej , bo jutro może nie byc jutra a dziś jest dziś"

Nortstar
Goniec
Goniec
Posty: 153
Rejestracja: 23 cze 2010, o 13:01
Płeć: Kobieta

Re: [ SPOILER ALERT] Ulubiona scena lub cytat

Post autor: Nortstar »

O tak Kvass zgodzę się z tobą^^
To były dobre fragmenty

I narracja tez była bardzo dobra przy skokach.. miałam wrażenie,z ę to ja skaczę
:bye:

Awatar użytkownika
otempora
Uczeń
Uczeń
Posty: 53
Rejestracja: 30 mar 2010, o 21:43
Płeć: Kobieta

Re: [ SPOILER ALERT] Ulubiona scena lub cytat

Post autor: otempora »

Zdecydowanie ostatni skok. Te krótkie urywki z wydarzeń "na górze" przetykane tym co "na dole", a także modlitwą... Czytałam to gorączkowo, wciągnęłam na raz. A potem jeszcze parę razy wróciłam.
Lubię, kiedy wydarzenia się tak ładnie i zgrabnie przeplatają ^^
"Będziecie popełniać najróżniejsze pomyłki. Dopóki jednak nie zabraknie wam szczerości, hojności i przekonania, dopóty nie zaszkodzicie światu i nikogo nie skrzywdzicie"

Awatar użytkownika
mayaxandra
--------
--------
Posty: 1
Rejestracja: 7 lis 2010, o 17:54
Płeć: Kobieta

Re: [ SPOILER ALERT] Ulubiona scena lub cytat

Post autor: mayaxandra »

scena skoku z Marriotu i lądowanie na dachu Centralnego - czytałam dwa razy, a potem jeszcze raz jak skończyłam książkę:)

Awatar użytkownika
Magnus
Dowódca G.R.O.T.
Dowódca G.R.O.T.
Posty: 1957
Rejestracja: 22 mar 2007, o 16:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z czarnej mgły
Kontakt:

Re: [ SPOILER ALERT] Ulubiona scena lub cytat

Post autor: Magnus »

Magdaaaaaaaaaaaaaaaaaa !!! Nie wybaczę Ci uśmiercenia Żuka i Ariego !!!!!! :P :) załamałaś Milkę, nie ma co, teraz się dziewczyna pochlasta, bo chyba nie będzie z Drakkim z litości czy samotności, mimo słów 'bierz co ci dają'? ;)

Czekam na drugą część, bo Fiołki muszą zniknąć, a Warszawa musi zostać odbudowana! :):)
TKM!

Nortstar
Goniec
Goniec
Posty: 153
Rejestracja: 23 cze 2010, o 13:01
Płeć: Kobieta

Re: [ SPOILER ALERT] Ulubiona scena lub cytat

Post autor: Nortstar »

matko zupełnie nie pamiętam tego fragmentu *szok* no cóż trzeba książkę przeczytać ponownie XD

a fragment naprawdę fajny ^^
:bye:

Awatar użytkownika
Elvarel
Kapitan Nocarzy
Kapitan Nocarzy
Posty: 1033
Rejestracja: 1 kwie 2009, o 10:31
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Las Ożywionego Mitu/Rogaty Gród

Re: [ SPOILER ALERT] Ulubiona scena lub cytat

Post autor: Elvarel »

Jeden z...:
Powlekła się na kanapę sztywno niczym paralityk. Usiadła koło Żuczka, prężącego mięśnie do granic przesady i roztaczającego wokół męski czar, jak najbardziej skutecznie: laleczki dookoła zerkały co chwilę na przystojnego komandosa, z mniej lub bardziej ostentacyjnym zainteresowaniem. A Żuczek z minuty na minutę coraz bardziej popadał w samozachwyt.
Może i są wymalowane, wypielęgnowane i wypachnione, warknęła Milka w duchu z narastającym rozdrażnieniem. Ale nie skaczą!
I o to chodzi! :twisted: :D ...

Poza tym krótki monolog Drakkara o strachu & scena przedstawienia Milce Ariego :D ...
Telien dagorbarth IV - Nenardhon
Plcn'09
Clstrkllr Ncrz
Prkn'10
Fiolet. Pzn
Prkn'12


Dzwoni Barbie do Cindy ]:-> ...

Cevi i Elv: Ej, przeszliśmy obok lampy i zgasła!
Mith: No! Jesteśmy w formie. :D

Kur*a, czemu wciąż mamy same najgorsze pomysły, zaklął Vesper w duchu.

Awatar użytkownika
Theo
Pułkownik Renegatów
Pułkownik Renegatów
Posty: 166
Rejestracja: 30 sie 2010, o 01:29
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Llanelli
Kontakt:

Re: [ SPOILER ALERT] Ulubiona scena lub cytat

Post autor: Theo »

Zdecydowanie oprócz ostatniej sceny z Różą, śmierci Żuczka, to dodaję do puli jeszcze fragment, kiedy Neon i Kropa rozprawiają się z Pierwszym Urzędem Skarbowym :-)
What we loose in the fire we will find in the ashes.

AndyOftenhide
Doktorant
Doktorant
Posty: 114
Rejestracja: 29 maja 2013, o 18:52
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: podWawa

Re: [ SPOILER ALERT] Ulubiona scena lub cytat

Post autor: AndyOftenhide »

Żuczek o bohaterstwie i robieniu bohaterskich/niezywkłych rzeczy:
"Dupa, cokolwiek bądź bym zrobił, wciąż jestem ten sam. Zwykły, normalny, przeciętny, szary człowiek."

Ten cytat, czy też cały fragment, z którego pochodzi (nie chciało mi się przepisywać) <3 Zupełnie jakbym czytała o sobie. Co prawda nie robię takich bohaterskich rzeczy jak Żuczek, ale to pasuje do wszystkiego, co wydaje mi się w jakiś sposób niezwykłe i chcę to zrobić (żeby poczuć się niezwykle), robię to...
...i nic xD

ODPOWIEDZ