Manga & anime

Magazyn staroci
Awatar użytkownika
yuki
Podporucznik Nocarzy
Podporucznik Nocarzy
Posty: 146
Rejestracja: 24 maja 2010, o 15:41
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Wrocław

Re: Manga & anime

Post autor: yuki »

i tak pikuś w porównaniu do Exxaxion. póki połowa żartów nie opiera się na rozmiarze biustu seria jest do przyjęcia :P
no chyba że Ray the animation. najgorsze anime jakie w życiu widziałam ;/
Mistake after mistake. That is why the Ikoma wrote it.
Mistake after mistake. That is why the Kitsu know it.
Mistake after mistake. That is why the Matsu cry it.
Mistake after mistake. That is why the Akodo teach it.

Awatar użytkownika
otempora
Uczeń
Uczeń
Posty: 53
Rejestracja: 30 mar 2010, o 21:43
Płeć: Kobieta

Re: Manga & anime

Post autor: otempora »

Sir_Ace pisze: Kto lubi absurd - Sayonara Zetsubou Sensei, Arakawa Under Bridge
Shojou (babskie serie) - Nana i Kareshi Kanojou no Jijou
Shonen (dla chłopięcej młodzieży) - nowy Full Metal Alchemist i Soul Eater
Coś dla wszystkich - GitS SAC
Popieram Sayounarę - dla każdego, kto widzi w życiu absurd ;) (a, przy okazji, o czym jest Arakawa? jakoś nie mogłam się do tej pory za to zabrać...)
NANA to jedno z tych anime o życiu. I jedno z tych nielicznych, nieociekających różem ani głupotą.

Do listy dodałabym jeszcze D.Gray-mana (shounen o "egzorcystach"), Code Geassa (o tworzeniu lepszego świata + mechy, czyli roboty), Ayakashi (z cyklu "straszne opowieści"), Cowboya Bebopa (za muzykę, genialny klimat i postaci), Fate/Stay Night (zawody o Graala, jak kretyńsko by to nie brzmiało, anime dobre), Jigoku Shoujo (o dziewczynie, która wysyła dusze do piekła... za odpowiednią opłatą, oczywiście), OHSHC (czyli Ouran High School Host Club, bardzo śmieszne :D).

Uzupełniając - "stare" FMA też jest dobre. Gdzieś do 35 odcinka, potem to tylko fillery lecą... *wzdycha*


Plus, czy ktoś czytał już ostatni chapter FMA...? Jak się podobał?
"Będziecie popełniać najróżniejsze pomyłki. Dopóki jednak nie zabraknie wam szczerości, hojności i przekonania, dopóty nie zaszkodzicie światu i nikogo nie skrzywdzicie"

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Re: Manga & anime

Post autor: Falk »

Ostatnia część FMA była niebo lepsza od zakończenia anime.
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
Elvarel
Kapitan Nocarzy
Kapitan Nocarzy
Posty: 1033
Rejestracja: 1 kwie 2009, o 10:31
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Las Ożywionego Mitu/Rogaty Gród

Re: Manga & anime

Post autor: Elvarel »

Otempora pisze:Fate/Stay Night
Popieram. Bardzo podoba mi się postać Arturii. I kto by pomyślał, że to na podstawie gry hentai...
Telien dagorbarth IV - Nenardhon
Plcn'09
Clstrkllr Ncrz
Prkn'10
Fiolet. Pzn
Prkn'12


Dzwoni Barbie do Cindy ]:-> ...

Cevi i Elv: Ej, przeszliśmy obok lampy i zgasła!
Mith: No! Jesteśmy w formie. :D

Kur*a, czemu wciąż mamy same najgorsze pomysły, zaklął Vesper w duchu.

Sir_Ace
Diakon
Diakon
Posty: 38
Rejestracja: 30 maja 2010, o 20:51
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Mała Moskwa

Re: Manga & anime

Post autor: Sir_Ace »

otempora pisze:o czym jest Arakawa? jakoś nie mogłam się do tej pory za to zabrać...
To samo studio, które popełniło Zetsubou Senseia czy Maria Holic, więc wiadomo, że jest dziwnie.
Ric, młody, niezwykle przedsiębiorczy, ułożony i po prostu idealny dziedzic bogatej rodziny zmuszony zostaje do zamieszkania pod mostem. Za towarzystwo ma całą zgraję dziwaków, między innymi dziewczynę, która twierdzi, że pochodzi z Wenus, faceta, który nigdy nie rozstaje się ze swoim kombinezonem kappy, zakonnicę (nie zakonnika) płci męskiej o posturze i zachowaniu Schwarzeneggera, braci w żelaznych maskach (które blokują ich moce parapsychiczne) + kilka innych ciekawych osobników.
Jest dziwnie, jest epicko, jest pythonowsko ;-)

Awatar użytkownika
yuki
Podporucznik Nocarzy
Podporucznik Nocarzy
Posty: 146
Rejestracja: 24 maja 2010, o 15:41
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Wrocław

Re: Manga & anime

Post autor: yuki »

Do listy dodałabym jeszcze D.Gray-mana (shounen o "egzorcystach"), Code Geassa (o tworzeniu lepszego świata + mechy, czyli roboty)
D. Grayman nie jest zły, niestety zaczyna dążyć do zostania kolejnym tasiemcem z kolejnymi poziomami super mocy :( Crowned Clown jeszcze dawał radę, ale kolejny poziom wrogów wyglądających jak Freezer last-form i nowe buciki mi się nie podobały
Code Geass cienki.
Mistake after mistake. That is why the Ikoma wrote it.
Mistake after mistake. That is why the Kitsu know it.
Mistake after mistake. That is why the Matsu cry it.
Mistake after mistake. That is why the Akodo teach it.

Awatar użytkownika
otempora
Uczeń
Uczeń
Posty: 53
Rejestracja: 30 mar 2010, o 21:43
Płeć: Kobieta

Re: Manga & anime

Post autor: otempora »

yuki pisze:
Do listy dodałabym jeszcze D.Gray-mana (shounen o "egzorcystach"), Code Geassa (o tworzeniu lepszego świata + mechy, czyli roboty)
D. Grayman nie jest zły, niestety zaczyna dążyć do zostania kolejnym tasiemcem z kolejnymi poziomami super mocy :( Crowned Clown jeszcze dawał radę, ale kolejny poziom wrogów wyglądających jak Freezer last-form i nowe buciki mi się nie podobały
Code Geass cienki.
Z D.Gray-manem trochę racja, ale jako że manga nadal wychodzi (jak często, to już inna sprawa...), powstrzymam się od komentarzy. A nuż pomysł zostanie ciekawie rozwinięty, okaże się być uzasadniony i tym podobne. Bo mam nadzieję, że kolejnego przeciągania w stylu Naruto nie będzie.

Bardzo podoba mi się główny bohater w CG. Może dlatego, że lubię takich wizjonerów (przykład - ciągle czuję sympatię do Shaman Kinga, w szczególności do Hao), może dlatego, że nie jest płytką postacią, że walczy i się nie poddaje. Plus zakończenie, które mogłabym oglądać całymi dniami. Bo dobrze zacząć nawet łatwo, dobrze zakończyć - o wiele trudniej.
"Będziecie popełniać najróżniejsze pomyłki. Dopóki jednak nie zabraknie wam szczerości, hojności i przekonania, dopóty nie zaszkodzicie światu i nikogo nie skrzywdzicie"

Awatar użytkownika
yuki
Podporucznik Nocarzy
Podporucznik Nocarzy
Posty: 146
Rejestracja: 24 maja 2010, o 15:41
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Wrocław

Re: Manga & anime

Post autor: yuki »

wizjoner? wizjonerem to był Yagami Light, z którego Leluche jest zgapiony. nie mówię, że zawsze musi być wszystko orginalnie i w ogóle, ale CG to Death Note + mechy. i tyle. no dobra, jest jeszcze odjechana rodzinka, ale tyż płaskawa. i duużo szczęścia. w DN intrygi wychodziły dzięki planom, w CG dzięki fuksowi. fabuła naciągana w złym tego słowa znaczeniu
no ale, może w drugiej serii wszystko się wyjaśnia i nagle nabiera sensu. nie wiem, pierwsza skutecznie mnie zniechęciła żeby dalej szukać
Mistake after mistake. That is why the Ikoma wrote it.
Mistake after mistake. That is why the Kitsu know it.
Mistake after mistake. That is why the Matsu cry it.
Mistake after mistake. That is why the Akodo teach it.

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Re: Manga & anime

Post autor: Falk »

yuki pisze:D. Grayman nie jest zły, niestety zaczyna dążyć do zostania kolejnym tasiemcem z kolejnymi poziomami super mocy :(
Syndrom Dragon Balla? ;>
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
otempora
Uczeń
Uczeń
Posty: 53
Rejestracja: 30 mar 2010, o 21:43
Płeć: Kobieta

Re: Manga & anime

Post autor: otempora »

Cóż, CG może wyglądać na "zgapione" z DNki, niemniej, większość shounenów ma podobną fabułę - jeden, ważny, główny bohater, który chce coś osiągnąć i ci pozostali, którzy albo mu pomagają, albo wprost przeciwnie. Niemniej, w porównaniu z geassem, moc notesu wydaje się być trochę ograniczona, nie sądzisz?
I tak, druga seria podobała mi się bardziej niż pierwsza. Więcej dziwnej, nieprzewidywalnej i pokręconej akcji.

Syndrom Dragon Balla obecny jest wszędzie ^^
"Będziecie popełniać najróżniejsze pomyłki. Dopóki jednak nie zabraknie wam szczerości, hojności i przekonania, dopóty nie zaszkodzicie światu i nikogo nie skrzywdzicie"

Awatar użytkownika
yuki
Podporucznik Nocarzy
Podporucznik Nocarzy
Posty: 146
Rejestracja: 24 maja 2010, o 15:41
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Wrocław

Re: Manga & anime

Post autor: yuki »

nie no spoko, jasne, że w końcu fabuła będzie podobna. moc notesu była ograniczona i dlatego odpowiednie jej wykorzystanie tak żeby to nie wyszło albo wyszło odpowiednio było wyzwaniem ;)
Mistake after mistake. That is why the Ikoma wrote it.
Mistake after mistake. That is why the Kitsu know it.
Mistake after mistake. That is why the Matsu cry it.
Mistake after mistake. That is why the Akodo teach it.

Sir_Ace
Diakon
Diakon
Posty: 38
Rejestracja: 30 maja 2010, o 20:51
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Mała Moskwa

Re: Manga & anime

Post autor: Sir_Ace »

Geas to dokładny miks wspomnianego Notatnika Śmierci i Gundama SEED. Wszystko, co w serii związane z MECHami i polityką, było już w SEEDzie. Nawet oprawa graficzna wykazuje podobieństwo (aczkolwiek Clamp maźnął postaci na swoją modłę). W końcu i Gundamy, i Geas mają tę samą matkę - studio Sunrise ;-)

Jeśli chodzi o moje prywatne odczucia - pierwszą serię śledziłem z zapartym tchem, cały tydzień czekałem na kolejny odcinek i z wielką czcią 'zdobywałem' odcinki w HD (na moim łączu kilka godzin...). Drugą serię rozpocząłem z wymalowanym na twarzy wielkim WTF! A potem mi przeszło. Historia wciąż była arcyciekawa, chociaż... Pojawiło się zbyt wiele osób z Geassem, a każda bitwa była wygrywana przez stary numer z wysadzeniem podłoża. No i ta akcja gnająca już nawet nie na złamanie karku...

W mojej ocenie:
Seria pierwsza: 5+
Seria druga: 5=

Awatar użytkownika
yuki
Podporucznik Nocarzy
Podporucznik Nocarzy
Posty: 146
Rejestracja: 24 maja 2010, o 15:41
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Wrocław

Re: Manga & anime

Post autor: yuki »

dziś dla odmiany mangi:
Angel Sanctuary
Battle Angel Alita
Chobits - wątek główny jest średni, ale poboczne dają radę. Anime niezłe, tylko niektóre fillery drażnią i sztucznie rozciągają historię
Cześć Michael
DB
Death Note
Duds Hound
FMA
GTO
Heat (tak od 3 tomu)
Hellsing
Kozure Okami
Mars
Miecz nieśmiertelnego
Paradaise Kiss
Ruroni Kenshin
Saiyuki
Vagabond
Zapiski detektywa Kindaichi

na razie wypiska najfajniejszych z wydanych po polsku. resztą wrzucę jak przejrzę płyty :D
Mistake after mistake. That is why the Ikoma wrote it.
Mistake after mistake. That is why the Kitsu know it.
Mistake after mistake. That is why the Matsu cry it.
Mistake after mistake. That is why the Akodo teach it.

Awatar użytkownika
Nath
Licencjat
Licencjat
Posty: 226
Rejestracja: 7 maja 2009, o 23:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Manga & anime

Post autor: Nath »

Alita FTW! Uwielbiam kreskę w tej mandze i ten duszny klimat!
Death metal - bo jak się człowiek spieszy to się diabeł cieszy :D.

Awatar użytkownika
Qadesh
Główny logistyk
Główny logistyk
Posty: 3778
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 14:55
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: kraków

Re: Manga & anime

Post autor: Qadesh »

wypiska wypiska, ale napisz parę słów o mandze, która uważasz za na tyle wartościową, żeby polecać :mrgreen:

ODPOWIEDZ