Wady wzroku w życiu codziennym i sporcie

Magazyn staroci
Awatar użytkownika
MrocznyPopiskiwacz
Głowa Rodu
Głowa Rodu
Posty: 376
Rejestracja: 10 gru 2011, o 19:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wady wzroku w życiu codziennym i sporcie

Post autor: MrocznyPopiskiwacz »

Noszę sporadycznie - raz na tydzień, raz na miesiąc, raz na 3 miechy...Problemy z zakładaniem wciąż mam, pomimo że już chyba 2,5 roku używam...Wypróbowałem 4, lub 5 firm...Są duże różnice...Zakładam do asg, na basen i zawsze do sauny...Nigdy jakichkolwiek podrażnień, problemów itp...

P.S. tylko jednorazówki !
Widziałem rzeczy, w które wy, ludzie, nigdy byście nie uwierzyli...Wszystkie te chwile przepadną w czasie niczym łzy w deszczu... Pora umierać. Roy Batty
Na pohybel skur..ysynom. Zoltan Chivay

Awatar użytkownika
Alienor
Aurora Borealis
Aurora Borealis
Posty: 880
Rejestracja: 21 wrz 2006, o 17:48
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wady wzroku w życiu codziennym i sporcie

Post autor: Alienor »

Ja zawsze soczewki trochę czułam na oku, więc noszę je bardzo sporadycznie. No i po dniu spędzonym w mieście są tak brudne, że gorzej widzę!
Mam radę dla początkujących: odciągnijcie dolną powiekę i kładźcie soczewkę na dół oka, które tam jest mniej wrażliwe i nie ma odruchu zamykania. Potem się lekko popycha soczewkę na środek, albo po prostu pomruga parę razy. Ze zdejmowaniem podobnie :)
Lecz gdyby mi kazały wyroki ponure
Na ziemi się meldować, by drugi raz żyć
Chciałbym starą wraz z mundurem wdziać na siebie skórę
Po dawnemu: wojować, kochać się i pić.
(Wieniawa)

AndyOftenhide
Doktorant
Doktorant
Posty: 114
Rejestracja: 29 maja 2013, o 18:52
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: podWawa

Re: Wady wzroku w życiu codziennym i sporcie

Post autor: AndyOftenhide »

Te co dostałam na próbę uwierają mnie w powieki, więc będę prosić o jakieś inne. Podobno dobrze dobranych nie czuć na oku.

Awatar użytkownika
Theo
Pułkownik Renegatów
Pułkownik Renegatów
Posty: 166
Rejestracja: 30 sie 2010, o 01:29
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Llanelli
Kontakt:

Re: Wady wzroku w życiu codziennym i sporcie

Post autor: Theo »

Muszę zrewidować swoje poglądy na soczewki. Podczas strzelanki miałam przy sobie zarówno okulary z wkładką korekcyjną jak i gogle. Widziałam stale mgłę, ponieważ parowały szkła wkładki jak i okulary pod goglami. Makabra :/ Zastosowanie środków chemicznych nie pomogło, dlatego już odwiedziłam okulistę i mam soczewki. Tylko teraz je założyć... I się przyzwyczaić...
What we loose in the fire we will find in the ashes.

AndyOftenhide
Doktorant
Doktorant
Posty: 114
Rejestracja: 29 maja 2013, o 18:52
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: podWawa

Re: Wady wzroku w życiu codziennym i sporcie

Post autor: AndyOftenhide »

Byłam pierwszy raz na badaniu optometrycznym, polecam =D Można się bardzo dużo dowiedzieć o swoim wzroku. Pod względem diagnozy wady wzroku i dobierania odpowiedniej korekcji to z okulistą nie ma porównania. Jestem bardzo zadowolona, chociaż strasznie długo tam siedziałam.

Awatar użytkownika
Alienor
Aurora Borealis
Aurora Borealis
Posty: 880
Rejestracja: 21 wrz 2006, o 17:48
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wady wzroku w życiu codziennym i sporcie

Post autor: Alienor »

Dzięki za info, wygląda, że to bardzo przydatna dziedzina (a jeszcze niedawno nie wiedziałam, że istnieje). Chyba też sobie oczy pomierzę. Możesz napisać, czego się po takim badaniu można dowiedzieć? Czy to przydatne np. przy jaskrze?
Lecz gdyby mi kazały wyroki ponure
Na ziemi się meldować, by drugi raz żyć
Chciałbym starą wraz z mundurem wdziać na siebie skórę
Po dawnemu: wojować, kochać się i pić.
(Wieniawa)

AndyOftenhide
Doktorant
Doktorant
Posty: 114
Rejestracja: 29 maja 2013, o 18:52
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: podWawa

Re: Wady wzroku w życiu codziennym i sporcie

Post autor: AndyOftenhide »

Jaskra to choroba, więc tym to się akurat zajmuje okulista. Optometrysta to głównie widzenie obuoczne (tego okuliści raczej wgl nie badają, a się przydaje, bo jak coś jest nie tak to oczy się męczą, można mieć bóle głowy i różne inne dziwne niewyjaśnione dolegliwości, które niekoniecznie kojarzy się z oczami) i dobranie dobrej korekcji.

Z takich ciekawych rzeczy, o których na razie wiem to forie - jak nie ma bodźca do fuzji, czyli jak np. ma się zamknięte oczy to oczy naturalnie ustawiają się w różne strony (taki zez) i jak za bardzo zezowato się ustawiają to można mieć różne dolegliwości typu bóle oczu, głowy, szybkie męczenie się, (podwójne widzenie po alkoholu :D ). Bo wtedy mięśnie muszą bardziej pracować, żeby je normalnie ustawiać podczas patrzenia.

Awatar użytkownika
Alienor
Aurora Borealis
Aurora Borealis
Posty: 880
Rejestracja: 21 wrz 2006, o 17:48
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wady wzroku w życiu codziennym i sporcie

Post autor: Alienor »

Zastanawiałam się, gdzie by tu poszukać optometry, i buch - w lokalnej prasie ogłoszenie na stronę :) Wybiorę się. Andy, dzięki, bez Ciebie bym nie miała pojęcia o tej możliwości :)
Lecz gdyby mi kazały wyroki ponure
Na ziemi się meldować, by drugi raz żyć
Chciałbym starą wraz z mundurem wdziać na siebie skórę
Po dawnemu: wojować, kochać się i pić.
(Wieniawa)

AndyOftenhide
Doktorant
Doktorant
Posty: 114
Rejestracja: 29 maja 2013, o 18:52
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: podWawa

Re: Wady wzroku w życiu codziennym i sporcie

Post autor: AndyOftenhide »

Jeśli jesteś z Wawy to polecam http://akademiawzroku.pl/

ODPOWIEDZ