Ród Winorośli: Ciemność, Purpura i inne "cuda"

Czwarta część Tajnych Akt Vespera
Awatar użytkownika
Vera
Uczeń
Uczeń

Re: Ród Winorośli: Ciemność, Purpura i inne "cuda"

Post autor: Vera » 31 gru 2018, o 00:43

Warto też zauważyć, że jedne talenty prowadzą do innych. Z Ignisa jako rysownika zrobił się świetny snajaper (poza jedną wpadką) bo ma dobrą koordynację ręka oko.

Poza tym tyle tu mowy o ciemnej stronie Winorośli, a nigdzie nie było powiedziane, że klientami przybytków są tylko Winorośle. A jest popyt, to jest podaż i jest Purpura. Od której dna odbiły się właśnie takie postacie jak Ignis czy Nex.

Mnie zaś najbardziej zastanawiało, szczerze mówiąc, czym jest Jedwab. Brzmi przyjemnie, a na pewno przyjemniej od Purpury, choć to z kolei niezbyt trudne.

A Viticula... No cóż, z pewnością chciała wszystko kontrolować, jednak wątpię by inne rody wiele się różniły, wszak tylko wśród Nocarzy nie było rewolucjonistów.
Sapere aude

Awatar użytkownika
Valkanskerlinzig
Głowa Rodu
Głowa Rodu

Post autor: Valkanskerlinzig » 31 gru 2018, o 11:24

Vera pisze:
31 gru 2018, o 00:43
A Viticula... No cóż, z pewnością chciała wszystko kontrolować, jednak wątpię by inne rody wiele się różniły, wszak tylko wśród Nocarzy nie było rewolucjonistów.
Trochę to wygląda tak, jakby tylko wśród nocarzy nie było wolno myślicieli. Z drugiej strony, to Ultor wybierał sobie tylko takich, którzy nie zakwestionują jego rozkazów.

Awatar użytkownika
Vera
Uczeń
Uczeń

Post autor: Vera » 31 gru 2018, o 12:26

Wręcz przeciwnie. Odebrałam to tak, że Ultor swoich ludzi (znaczy, ludzi...) zdobywa charyzmą i zaufaniem. Wojownicy nie klękają, nie są mieszani z błotem, Ultor nie udowadnia na każdym kroku, że jest lepszy bo jest lordem. Wykonują rozkazy, ale nie inaczej niż wojsko czy inne służby mundurowe. Na mój gust w Wojownikach nie było rewolucji nie dlatego, że nie było wolnomyślicieli, tylko dlatego, że nie było potrzeby.
Sapere aude

Awatar użytkownika
Valkanskerlinzig
Głowa Rodu
Głowa Rodu

Post autor: Valkanskerlinzig » 31 gru 2018, o 13:32

Ale wolne duchy nie byłyby dobrymi nocarzami. Masz rację, że nocarze byli traktowani przez swojego lorda inaczej niż to było w innych rodach. Myślę jednak, że ktoś kto ma duszę artysty jest mniej pokorny, to stąd takie krótkie trzymanie i prawie tresowanie podwładnych w winoroślach.

Vermilion, a nie podałeś w wątpliwość wyboru rodu? Po Twoim nicku nie spodziewałabym się renegata ;)

Awatar użytkownika
Vera
Uczeń
Uczeń

Post autor: Vera » 31 gru 2018, o 13:51

Karność nie wyklucza w mym małym rozumku wolności myśli. Wydaje mi się, że nawet wykonując rozkazy należy myśleć. Ale fakt, można podejrzewać, że Winorośle trudniej utemperować, choć inna sprawa, że wedle mej pamięci Ultor nie rekrutował zawodowców, tylko ich sobie wyszkalał.

Oj tam, z pewnością wśród Renegatów nie przeszkadza bycie artystą. A już na pewno ktoś tam musi mieć ułańską fantazję, by na pojazdy wybrać Jeep Renegade :D
Sapere aude

Awatar użytkownika
Valkanskerlinzig
Głowa Rodu
Głowa Rodu

Post autor: Valkanskerlinzig » 31 gru 2018, o 13:55

Nie mówię, że nocarze przestają myśleć i tylko ślepo wykonują rozkazy ;)

Awatar użytkownika
Vera
Uczeń
Uczeń

Post autor: Vera » 31 gru 2018, o 14:14

I wcale nie sądzę, że tak mówisz :D
Sapere aude

Lexa
Rekrut
Rekrut

Post autor: Lexa » 31 gru 2018, o 18:51

Vera pisze:
31 gru 2018, o 12:26
Na mój gust w Wojownikach nie było rewolucji nie dlatego, że nie było wolnomyślicieli, tylko dlatego, że nie było potrzeby.
O dobrze powiedziane! Też to tak odbieram.
W Wojownikach są chyba wampiry, którym najbardziej pasuje to w którym są rodzie... (chociaż mogą się też cieszyć naukowcy: wreszcie mają prawie nieograniczony czas i fundusze na swoją pracę). Winorośle po prostu najgorzej trafiły, bo na podstawie "Młodego" to wychodzi na to, że do burdelu... no może nie wszyscy i nie wszędzie, ale jednak. I tak dosyć późno się zbuntowali.

Awatar użytkownika
Vera
Uczeń
Uczeń

Post autor: Vera » 31 gru 2018, o 21:46

Czy ja wiem, czy tak późno? Lordowie w sumie nie wyglądali na zbyt zaskoczonych, po prostu po raz pierwszy rewolucja miała takie zjawisko jak antysymbiont.

No i też widzieliśmy myślę najgorszą stronę rodu po prostu. Może są tam artyści, którzy z radością tworzą sobie dalej?
Sapere aude

Awatar użytkownika
AndyOftenhide
Doktorant
Doktorant

Post autor: AndyOftenhide » 4 sty 2019, o 20:08

Valkanskerlinzig pisze:
31 gru 2018, o 11:24
Vera pisze:
31 gru 2018, o 00:43
Trochę to wygląda tak, jakby tylko wśród nocarzy nie było wolno myślicieli. Z drugiej strony, to Ultor wybierał sobie tylko takich, którzy nie zakwestionują jego rozkazów.
Vera pisze:
31 gru 2018, o 12:26
Wręcz przeciwnie. Odebrałam to tak, że Ultor swoich ludzi (znaczy, ludzi...) zdobywa charyzmą i zaufaniem. Wojownicy nie klękają, nie są mieszani z błotem, Ultor nie udowadnia na każdym kroku, że jest lepszy bo jest lordem. Wykonują rozkazy, ale nie inaczej niż wojsko czy inne służby mundurowe. Na mój gust w Wojownikach nie było rewolucji nie dlatego, że nie było wolnomyślicieli, tylko dlatego, że nie było potrzeby.

Właściwie to uważam, że Ultor jest bardzo ogarniętą osobą w kwestiach dotyczących zarządzania rodem. Dobrze sobie dobrał lu... wampiry, dobrze się nimi zajmuje i dobrze nimi manipuluje. Nie chciałabym być Nocarzem, ale postać Ultora naprawdę doceniam i podziwiam.

ODPOWIEDZ