Gdzie rozgrywa się akcja i czemu tam a nie gdzie indziej

i ja tu byłem, miód i wino piłem... Warszawa dniem i nocą
Awatar użytkownika
Soban
--------
--------
Posty: 31
Rejestracja: 29 mar 2006, o 00:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Hous zu Heltzer
Kontakt:

Post autor: Soban »

W stodołe? :wink: . Masz racje wiec zeby ja udobruchac zadam dla odmiany jakies konstruktywne pytanie.
Cała akcja odbywa sie w okolicach warszawy. Nie uwazasz ze na taki kraj jak Polska jedna placowka to za malo? Bo ja na miejscu renegatow juz dawno wyniosl bym sie z warszawy i usadowil np w Gdańsku. Rozwarzasz moze przeniesienie czesci akcji w inne miejsca Polski?
Yes, we're tired. Yes, there's no relief. Yes, the vampires keep coming after us time after time after time, and yes, were still expected to DO OUR JOBS!!

Awatar użytkownika
Falka Valiarde
Major Renegatów
Major Renegatów
Posty: 1001
Rejestracja: 1 kwie 2006, o 20:34
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Falka Valiarde »

Hmm... a czy gdzieś było, że jest to "jedyna" placówka renegatów ? Może coś przeoczyłam.
Ale spójrzmy na to troszkę z boku, Warszawa jest na pewno najlepszą placówą. Dlatego, że jest duża, to jeden plus, wiadomo duże miasto = dużo ludzi, a co za tym idzie? Duże pole do polowania dla renegatów, a także dużo ludzi z których można wybrać "nowych" renegatów. Poza tym Warszawa jest stolicą, więc jets tu wiele osób przejezdnych, które załatwają tylko jakieś sprawy, wpadając na jeden do dwóch dni i wracają do swojego miejsca zmaieszkania. W ten sposób nie byłoby tak trudno "zrekrutować" nowych spoza Warszawy, w ten sposób tworzyłyby się kolejne placówki rozsiane po całej Polsce.
Zaś Warszawa jako to "centrum" Polski jest bardzo dobrym punktem, aby zacząć całą tą grę, potem faktycznie dla samych renegatów byłoby niby bezpieczniej i lepiej wynieść się jak najdalej od Nocarzy, ale... Właśnie znalazłam jedno "ale" nie znacie przysłowia, że z przyjaciółmi trzymajmy się blisko, a z wrogami jeszcze bliżej ? (nie pamiętam jak to dokładnie szło, ale ten sens) Jeśli Renegaci przenieśli by się np. do Gdańska zaraz Nocarze podążyli by za nimi i w drugą stronę też tak to działa. Z założenia Nocarze mają ścigać Renegatów, ale Renegaci chcą zniszczyć Nocarzy, a co chyba najlepsze chcialiby ich przekabacić na "swoją stronę Nocy".

Chyba się troche zagalopowałam... :twisted:
"Jeśli zamierzasz czytać dalej, pamiętaj proszę, że słowa mogą krwawić."

Awatar użytkownika
Soban
--------
--------
Posty: 31
Rejestracja: 29 mar 2006, o 00:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Hous zu Heltzer
Kontakt:

Post autor: Soban »

Nigdzie nie zostało napisane ze to jedyna placowka (mimo iz mozna odniesc takie wrazenie) i wlasnie o to mi chodzi czy Madzik nie rozwazyl by "otwarcia" nowych placowek w roznych czesciach kraju. Pozatym pamietaj renegaci to nie jest super zorganizowana grupa. To typowi anarchisci napewno wielu z nich zwieje z warszawy jak zacznie sie pieklo do innych miast i co nagle przejda na diete? Zaczna zabijac a z tego co pamietam nocarze sa po to zeby chronic ludzi przed wampirami...
Yes, we're tired. Yes, there's no relief. Yes, the vampires keep coming after us time after time after time, and yes, were still expected to DO OUR JOBS!!

Szop_samuraj
--------
--------
Posty: 27
Rejestracja: 24 kwie 2006, o 17:28

Post autor: Szop_samuraj »

Tylko jakby nie patrzeć to Nocarze mają przewalone w starciach z Renegatami.Chociażby przeważąją ich liczebnością , zawiziętością.Nocarze sprawiają wrażenie jednośtkii Elitarnejj wytrenowanej i wyspecjalizowanej lecz ciągle odnoszą porażki.Ups chyba troche Off Topic zrobiłem XD

Awatar użytkownika
Madzik
Ukryty
Ukryty
Posty: 836
Rejestracja: 10 lut 2006, o 00:24
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: B24
Kontakt:

Post autor: Madzik »

Spoooko, pospsiątałam :)
Arma virumque cano

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Post autor: Falk »

Rzeczywiście ksiażka wydaje się ciut warszawocentryczna, ale nie dziwię się, że Autorka wolała umiejscowić akcję w miejscach, które dobrze zna (czy dobrze kombinuję?).

Idąc tropem, mówiącym, że renegatom najbardziej zależy na dużej ilości ofiar, powinni oni zainstalować się na Górnym Śląsku. Był tam, nota bene, jeden Wampir za Gierka, ale to całkiem inna bajka.
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

crazy_ivan
--------
--------
Posty: 2
Rejestracja: 18 maja 2006, o 15:35

Post autor: crazy_ivan »

Za zapora w Debem, w miejscu, gdzie renegaci atakuja transport krwi, akcja na pewno nie przebiegalaby w ten sposob.
Tak sie sklada, ze w lesie sa po obu stronach drogi rowy glebokie na 1,5-2m, wiec nie ma "waskiego przesmyku, miedzy tylem ciezarowki a pierwszymi sosnami" ;) Wiem, wiem, czepiam sie, ale kiedys dokladnie w tym miejscu jakis palant zatarasowal droge ( zawracal na zakrecie ) i sam przekonalem sie, ze zjechanie z drogi w tym miejscu oznacza dachowanie.

Awatar użytkownika
Madzik
Ukryty
Ukryty
Posty: 836
Rejestracja: 10 lut 2006, o 00:24
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: B24
Kontakt:

Post autor: Madzik »

Jechałam sobie na skoki do Chrcynna w ostatni weekend i sprawdziłam pieczołowicie powyższą kwestię. Dobrze pamiętałam! Jest rów, owszem, ale nie wszędzie taki sam głęboki, w kilku miejscach spokojnie daje się pojechać bokiem kawałeczek. No i są różne zjazdy...
A poza tym pamiętajmy, że właśnie ten pomysł skończył się nie za dobrze... Ups, spoiler, cicho, sza :)
Arma virumque cano

Awatar użytkownika
Nightmer
Oprawca
Oprawca
Posty: 1017
Rejestracja: 6 kwie 2007, o 21:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łorsoł
Kontakt:

Post autor: Nightmer »

Ja bym potraktował warszawską placówkę renegatów jako jedną z wielu, ale i jednocześnie jako najistotniejszą - taka stolica renegacka :lol: - Zrozumiałe jest, że największe pole manewru jest w najważniejszym (między innymi: ośrodek władzy) mieście danego państwa.

Awatar użytkownika
Fumiko
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 956
Rejestracja: 20 mar 2007, o 16:17
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Virtual Reality

Post autor: Fumiko »

A mnie tylko dziwi czemu Nocarze nie przesiadują w warszawskim Paradoksie. Toż w tej knajpie ludzie niczemu się nie zdziwią, nawet krwawej Mary na sposób wampirzy :D
Let the revels begin
Let the fire be started
We're dancing for the restless and the broken-hearted

Nocarski wydział PsyOps zaprasza do służby...

Awatar użytkownika
Qadesh
Główny logistyk
Główny logistyk
Posty: 3778
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 14:55
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: kraków

Post autor: Qadesh »

jasne - Warszawka!
to Kraków oczywiście odpada w przedbiegach, bo jakże to konkurować ze stolycą.
Jako rodowita krakowianka w imieniu całej Galicji protestuję przeciwko dyskryminacji Południa.
A gdzie te Winorosle od których Kraków powinien pękać? [tyle klimatycznych miejsc :K]
Proponuję akcje o świcie na Plantach [slalom między żulami chcącymi uraczyć jabolem], o północy na wzgórzu wawelskim, pustkowia nowej huty, szaleńcze noce na kazimierzu, rozróby na kurdwanowie, w hucie, bronowicach, miasteczku studenckim...
a dla militarystów - czy hasło "Twierdza Kraków" Wam cos mówi? he? poaustriackie forty - ruiny w leśnych chaszczach na pograniczu krakowa....

no tyle ciekawych potencjalnych lokalizacji - a tu tylko warszawa i warszawa.

nie może tak być.

Awatar użytkownika
Millenium Falcon
Nimfa
Nimfa
Posty: 238
Rejestracja: 25 lut 2007, o 23:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Millenium Falcon »

qadesh pisze:A gdzie te Winorosle od których Kraków powinien pękać? [tyle klimatycznych miejsc :K]
W Lublinie. Zważywszy, że u nas są aż całe dwie Winorośle, to mamy chyba nadreprezentację w stosunku do reszty kraju...

Awatar użytkownika
Bebe
Na misji...
Posty: 285
Rejestracja: 16 sie 2006, o 20:49
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: GEdynia
Kontakt:

Post autor: Bebe »

W Trójmieście - szumi morze i szumi w żyłach krew. :P

Awatar użytkownika
Nightmer
Oprawca
Oprawca
Posty: 1017
Rejestracja: 6 kwie 2007, o 21:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łorsoł
Kontakt:

Post autor: Nightmer »

to Kraków oczywiście odpada w przedbiegach, bo jakże to konkurować ze stolycą.
Sama więc widzisz :lol:

Awatar użytkownika
Fumiko
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 956
Rejestracja: 20 mar 2007, o 16:17
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Virtual Reality

Post autor: Fumiko »

Dobra dobra, na manewrach najsilniejszą reprezentację Nocarską miał Lublin...
Let the revels begin
Let the fire be started
We're dancing for the restless and the broken-hearted

Nocarski wydział PsyOps zaprasza do służby...

ODPOWIEDZ