poszanowanie cudzej prywatności

Magazyn staroci
Awatar użytkownika
psychotique
Użytkownik ZBANOWANY
Posty: 524
Rejestracja: 13 cze 2006, o 14:37
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: saytara qawiyya
Kontakt:

poszanowanie cudzej prywatności

Post autor: psychotique »

Witam wszystkich. Ponownie. Raz jeszcze :mrgreen:

Korzystając z pewnych okoliczności, które były zaistniały, pozwolę sobie podrzucić Wam kolejny temat do rozważań; mianowicie, jakie są Wasze zapatrywania na zawartą w tytule tegoż wątku kwestię?

A konkretnie, co sądzicie np. o.... czytaniu cudzych listów i chatów bez pytania o zgodę, podsłuchiwaniu rozmów, podglądaniu kogoś bez jego wiedzy i pozwolenia, czy to za pomocą stosownych programów wstrzykniętych mu zdradziecko na dysk, czy metodą tradycyjną, np. przez lunetę, czy dziurę w ścianie, tudzież innych akcjach tego typu? Obrazek

Ze swej strony pozwolę sobie tylko zaznaczyć, że nie chodzi mi o sytuacje, w których różnej maści służby, w trosce o bezpieczeństwo narodowe, prześwietlają kogoś, po tym jak zbyt wiele razy wpisał do googla Wlackblater, Muktadę as-Sadra, Bagdad, HNIW, tengu, zamach, terroryzm itd. :mrgreen:

Bynajmniej. Powyższe winno być z prowadzonych tu rozważań wyłączone, nie należy bowiem do tematu, stanowiąc zagadnienie w jakimś stopniu pokrewne, lecz jednak ewidentnie oddzielne.

I to tyle. Zapraszam do dyssskusji Obrazek
pierwszy sitcom skydierski: www.un4spendable.blog.onet.pl Obrazek

Awatar użytkownika
Czosnek
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 1324
Rejestracja: 12 lut 2007, o 18:23
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post autor: Czosnek »

psychotique! Ja muszę po prostu dać upust swej radości z Twojego powrotu na forum! WITAJ! :mrgreen:

Czytanie cudzych listów i chatów bez pytania o zgodę, podsłuchiwanie rozmów jest fe! FE, FE, FE!

Co do podglądania - to kwestia dyskusyjna... Słowo "podglądanie" wszak ma w sobie tyle treści... :mrgreen: :mrgreen: ...
Czosnka

Awatar użytkownika
Tamos
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 870
Rejestracja: 6 mar 2007, o 17:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Tamos »

Wiecie, ja tam za tym nie jestem. Nie chciałbym być 'szpiegowany' to jest wszak niekulturalne...tak, witaj psychotique...

Awatar użytkownika
Kasiek
Pułkownik Nocarzy
Pułkownik Nocarzy
Posty: 3683
Rejestracja: 30 sty 2007, o 17:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Kasiek »

Psychotique! Jaką mi niespodziankę sprawiłaś :) Witaj :)

A jak się zapatruję na ową kwestię? U mnie w domu nie ma prywatnej własności. Matka wtyka nos wszędzie, otwiera listy, podsłuchuje rozmowy, czytała pamiętnik siostry. Póki się nie wyprowadzę nie zmieni się nic. Nie powiem, żebym nie dostawała białej gorączki, jak to widzę. Ja tego nie robię, bo wiem, jak to smakuje i zgodnie z zasadą: Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, zostawiam wszystko kogoś innego w spokoju. Jak będzie chciał, pokaże mi. Jak nie, widocznie to nie dla mnie.
Pułkownik Majorka w służbie Lorda Ultora!

Manewry: I, II
Akcje: MTK, Urodziny Ukrytego, Polcon2007, "V", "K", Falcon2007, "S"

Ruda Wywłoka mająca pierdolca, którego nie zawaha się użyć!!!

Awatar użytkownika
Nightmer
Oprawca
Oprawca
Posty: 1017
Rejestracja: 6 kwie 2007, o 21:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łorsoł
Kontakt:

Post autor: Nightmer »

Jak dla mnie podsłuch, szpiegostwo i inne tego typu wścibskie zagrywki, to sprawy chore. Osoby zajmujące się tym, to jak mniemam ludzie puści i prawdopodobnie zakompleksieni - trochę inną kwestią jest wywiad... niemniej jednak nie akceptuję szpiegostwa pod żadną postacią.
Tak jak Kasiek powiedziała:
Jak będzie chciał, pokaże mi. Jak nie, widocznie to nie dla mnie
Pacyfista

Mistrz złotej myśli

Zdarza mi się zachowywać jak cham i prostak. Dążę do ideału:]

"You offended me!
You have cast your shadow upon me!
SHIT!"

Awatar użytkownika
mawete
Kapitan Nocarzy
Kapitan Nocarzy
Posty: 679
Rejestracja: 23 lut 2006, o 14:04

Post autor: mawete »

A ja napiszę to co mówi mój kolega:
U mienia niet kommientaria.

:twisted:
Weneryczny i pijański,
To trzynasty pułk ułański.

Awatar użytkownika
X-76
Top secret
Top secret
Posty: 3174
Rejestracja: 23 lut 2006, o 20:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: znikąd
Kontakt:

Post autor: X-76 »

A ja podgladam, czytam, podsłuchuje, lunetą, trojanami, stetoskopem, mikrofonem kierunkowym, laserowym, wpinam się w linie telefoniczne, nasłuchuje częstotliwosci wykorzystywane przez komórki i inne ustrojstwa, robie zdjęcia i filmy z ukrycia.....


.... ale tylko tym przebrzydłym Renegatom :wink:

A tak poważnie to jak sie przygladam na jaką skale dzieciarnia bawi sie trojanami to mnie ciarki przechodzą. Zazwyczaj koleżanki takich hakierów maja komputery bez antywirusów, bez firewalli z niezałatanym systemem - czyli kompletnie bezbronne a ich koledzy buszuja im po dysku ile wlezie. Wtedy znaja ich hasła do maili, blogów, gg itd itd...... zasysają im zdjęcia, filmy, i co tylko jeszcze mozna mieć w komputerze... a potem w TV afera w stylu "kolejne zdjęcia gimnazjalistki w internecie"...
▂ ▃ ▄ ▆ ▇ Cybernetyczny Bóg Chaosu Wersja: X-76 "Piromedyk" ▇ ▆ ▄ ▃ ▂
"Pierdolnięty chaos! Mikstura wybuchowa" by Delein
"IKS to chodzący chaos. Jak kiedyś będzie koniec świata to na pewno go zatrudnią" by Dante

Awatar użytkownika
psychotique
Użytkownik ZBANOWANY
Posty: 524
Rejestracja: 13 cze 2006, o 14:37
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: saytara qawiyya
Kontakt:

Post autor: psychotique »

czosnek pisze:psychotique! Ja muszę po prostu dać upust swej radości z Twojego powrotu na forum! WITAJ! :mrgreen:
Marhaban, czosnko, marhaban! Obrazek
Czytanie cudzych listów i chatów bez pytania o zgodę, podsłuchiwanie rozmów jest fe! FE, FE, FE!
Oj jest. Jest. Po trzykroć tak Obrazek
Co do podglądania - to kwestia dyskusyjna... Słowo "podglądanie" wszak ma w sobie tyle treści... :mrgreen: :mrgreen: ...
No owszem, ma, ale sądzę, że każdy intuicyjnie wie, w czym rzecz. Chodzi oczywiście o podglądanie bez wiedzy & zgody podglądanego przy domniemaniu, że by sobie takowych praktyk nie życzył.
Tamos pisze:Wiecie, ja tam za tym nie jestem. Nie chciałbym być 'szpiegowany' to jest wszak niekulturalne...tak, witaj psychotique...

Marhaban
,Tobie również, Tamosie Obrazek
Kasiek pisze:Psychotique! Jaką mi niespodziankę sprawiłaś :) Witaj :)
Marhaban, Kaśku! Obrazek

Miło być witanym przez Ciebie. Ale żeby zaraz miłą niespodzianką moje pojawienie się nazywać..... Obrazek
A jak się zapatruję na ową kwestię? U mnie w domu nie ma prywatnej własności. Matka wtyka nos wszędzie, otwiera listy, podsłuchuje rozmowy, czytała pamiętnik siostry. Póki się nie wyprowadzę nie zmieni się nic. Nie powiem, żebym nie dostawała białej gorączki, jak to widzę.
Trudno się dziwić.
Ja tego nie robię, bo wiem, jak to smakuje i zgodnie z zasadą: Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, zostawiam wszystko kogoś innego w spokoju.
Ja także. Na dobrą sprawę, można przy mnie list otwarty na stole zostawić. Nie wiem, co by się musiało dziać, żebym do niego zajrzała.

Ogólnie nie lubię wydzierać ludziom ich tajemnic. Nie bawi mnie to, ani nie pociąga. Tak już jestem, że pozwolę sobie na nawiązanie gibsonowskie, poskręcana.
Jak będzie chciał, pokaże mi. Jak nie, widocznie to nie dla mnie.
Otóż to. Zdecydowanie wolę, żeby sam mi ktoś coś powiedział, jeśli czuje taką potrzebę i ochotę. Wtedy ma to dla mnie wartość. W innym przypadku powoduje dyskomfort.

Wszystko pięknie, wszystko ładnie, ale - tak jak pisze w swoim poście Iks - obecny rozwój technologiczny umożliwia tutaj ogromne nadużycia. No bo cóż to za problem wedrzeć się komuś na dysk i, podszywając pod niego, upublicznić jakieś intymne treści?
Nightmer pisze:Jak dla mnie podsłuch, szpiegostwo i inne tego typu wścibskie zagrywki, to sprawy chore. Osoby zajmujące się tym, to jak mniemam ludzie puści i prawdopodobnie zakompleksieni - trochę inną kwestią jest wywiad... niemniej jednak nie akceptuję szpiegostwa pod żadną postacią.
Wywiad to wywiad. Kwestia pokrewna, lecz mimo wszystko oddzielna. Ale co do reszty zgadzam się z Tobą.

Choć należałoby tu dodać, że cechą typowo ludzką jest ciekawość. Inaczej weekendowe sensacyjki typu np. Zdjęcia Licealistki, Co To Je Narzeczonemu Wysyłała nie miały by racji bytu. A jednak jest w większości homo sapiensów coś, co każe im excytować się wszystkim, co nie jest dla ich oczu i uszu przeznaczone..... a przy tym milczeć i poszkodowanemu ani słowa nie pisnać..... Obrazek
mawete pisze:A ja napiszę to co mówi mój kolega:
U mienia niet kommientaria.

:twisted:
Niet kommientaria? Hmmmm. Ja rozumiem, gdyby chodziło o podsłuchiwanie służbowe, ale w takim temacie...? Zadziwasz mnie, mawete ... tym bardziej, że mogłeś w ogóle nie zabrać głosu Obrazek

Oj, wygląda mi to na brak komentarza bardzo znaczący.... czyżbyś miał coś na sumieniu? Obrazek

No cóż, w razie czego, jakby ktoś miał pretensje, wiadomo gdzie Cię szukać Obrazek
X-76 pisze:A ja podgladam, czytam, podsłuchuje, lunetą, trojanami, stetoskopem, mikrofonem kierunkowym, laserowym, wpinam się w linie telefoniczne, nasłuchuje częstotliwosci wykorzystywane przez komórki i inne ustrojstwa, robie zdjęcia i filmy z ukrycia.....

.... ale tylko tym przebrzydłym Renegatom :wink:
Aaa, no chiba, że tak - ale to podpada pod inwigilację zawodową Obrazek
A tak poważnie to jak sie przygladam na jaką skale dzieciarnia bawi sie trojanami to mnie ciarki przechodzą.
A mnie przeszły - jakiś czas temu :mrgreen:

Alem się po szokowej dawce zaadaptowała i teraz już mię nie trzesie Obrazek
Zazwyczaj koleżanki takich hakierów maja komputery bez antywirusów, bez firewalli z niezałatanym systemem - czyli kompletnie bezbronne a ich koledzy buszuja im po dysku ile wlezie.
Nooo! A głównym zainteresowanym wciskają kity, że niby te ciągłe rzężenia dysku to już taka parszywa Windowsów uroda :mrgreen:
Wtedy znaja ich hasła do maili, blogów, gg itd itd...... zasysają im zdjęcia, filmy, i co tylko jeszcze mozna mieć w komputerze... a potem w TV afera w stylu "kolejne zdjęcia gimnazjalistki w internecie"...
Ah, gdybyż tylko zasysali celem wzbogacenia swoich rozpaczliwych praktyk masturbacyjnych! Ale indywidua takowe potrafią jeszcze naprodukować różnych obrzydliwych fakeów, tj. dolepić główkę koleżanki do zdjęcia profesjonalistki z nogami rozłożonymi na za 15 trzecia... albo gorzej.... Obrazek


* * *

Przy okazji, coś się nam wątek nie rozwija... :roll:

Ciekhhhawe czemu.... :mrgreen:

Czyżby najbardziej zaprawieni użytkownicy, Aremo, Falk von Breslau, Eashealon, Dareko, tudzież A.Mason i reszta ciała moderatorskiego z Madzią na czele, nie mieli zamiaru się tutaj wypowiedzieć? Obrazek

:mrgreen:
pierwszy sitcom skydierski: www.un4spendable.blog.onet.pl Obrazek

Eshealon
Generał Renegatów
Generał Renegatów
Posty: 1975
Rejestracja: 23 sty 2007, o 00:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Eshealon »

psychotique pisze:
Ciekhhhawe czemu.... :mrgreen:

Czyżby najbardziej zaprawieni użytkownicy, Aremo, Falk von Breslau, Eashealon, Dareko, tudzież A.Mason i reszta ciała moderatorskiego z Madzią na czele, nie mieli zamiaru się tutaj wypowiedzieć? Obrazek

:mrgreen:
Może gdybyś po 4 miesiącach mojej obecności na forum zechciała pisać mój nick poprawnie...

Pozatym, po co się mam wypowiadać? Nafloodowałem już wystarczającą ilość postów, po co mi więcej?

A tak poważnie nie wypowiadam się, bo temat nie jest dla mnie kontrowersyjny i ciekawy, równie dobrze mógłbym spytać co sądzicie o zabijaniu zwierząt hodowlanych. Jedni powiedzą że to okrutne ale koniecznie, drudzy że niedopuszczalne itd. Dyskusja bez sensu i celu. Dość? Czy znowu piwo po filmie?
I'm strong to the finish
cuz I eat my Spinach

Awatar użytkownika
psychotique
Użytkownik ZBANOWANY
Posty: 524
Rejestracja: 13 cze 2006, o 14:37
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: saytara qawiyya
Kontakt:

Post autor: psychotique »

Eshealon pisze:Może gdybyś po 4 miesiącach mojej obecności na forum zechciała pisać mój nick poprawnie...
No popatrz, tu też sprawdzasz literówki? :lol:

Nacisnęło mnie się "a" razem z "esem". To przez klawiaturę, nie moją, nota bene. Wredna jakaś, czy co... :mrgreen:

A w ogóle to strasznie małostkowy jesteś, Esh. W Tfoim wieku, no wiesz co.... :mrgreen:

Nie wspominając o tym, że gdy temat został założony, nikt Cię imiennie do tablicy nie wywoływał, nie było więc także mowy o żadnym błedzie Obrazek
Pozatym, po co się mam wypowiadać?
Hmm.... bo... to.... Forum Dysksyjne? :lol:
Nafloodowałem już wystarczającą ilość postów, po co mi więcej?
Cóż, skoro tak widzisz swój ewętualny udział w forumowych dyskusjach, to może faktycznie lepiej nic nie pisz :lol:
A tak poważnie nie wypowiadam się, bo temat nie jest dla mnie kontrowersyjny i ciekawy, równie dobrze mógłbym spytać co sądzicie o zabijaniu zwierząt hodowlanych. Jedni powiedzą że to okrutne ale koniecznie, drudzy że niedopuszczalne itd. Dyskusja bez sensu i celu.
Widać podejścia mamy do świata i konceptu dyskusji baaardzo odmienne, bo jak dla mnie temat zabijania zwierząt hodowlanych jest i ciekawy i kontrowersyjny. No ale może to przepaść pokoleniowa :lol:
Dość? Czy znowu piwo po filmie?
A co masz konkretnie na myśli? Bo nie chwytam? Obrazek
pierwszy sitcom skydierski: www.un4spendable.blog.onet.pl Obrazek

Awatar użytkownika
X-76
Top secret
Top secret
Posty: 3174
Rejestracja: 23 lut 2006, o 20:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: znikąd
Kontakt:

Post autor: X-76 »

psychotique Z tonu Twoich wypowiedzi wnioskuję, że ktoś poczęstował Ci Windę Trojanikiem tak ?

No to procedura awaryjna:

Punkt pierwszy i najważniejszy: Z innego komputera niz nasz zainfekowany ZMIENIAMY WSZYSTKIE HASŁA do maili, gg, systemu, blogów, i wszystkiego innego do czego trza było hasła. Windows jak i przegladarka w pamieci podręcznej przetrzymuje hasełka nawet te, które nie były zapamietane w systemi. Czyli nawet wtedy, kiedy włazilismy do poczty przez stronę www i kiedy nie zaznaczalismy opcji zapamietywania haseł. Czesto są one w postaci zaszyfrowanej, jednak algorytmy sa znane i oprogramowanie do ich łamania jest ogólnodostępne w necie.

Punkt drugi : trza załatać system wszelkimi poprawkami krytycznymi (polecam autopatcher`a)

Punkt trzeci: byle jaki a/virus regularnie aktualizowany jest lepszy niz superowy ale stary.

Punkt czwarty: byle jaki firewall jest lepszy niz ten wbudowany w windowsa (który nawet nie jest byle jaki).

Punkt piaty: Jak już mamy załatany czysty system, zaktualizowanego a/vira i właczonego firewalla to JESZCZE raz zmieniamy wszystkie hasełka.
▂ ▃ ▄ ▆ ▇ Cybernetyczny Bóg Chaosu Wersja: X-76 "Piromedyk" ▇ ▆ ▄ ▃ ▂
"Pierdolnięty chaos! Mikstura wybuchowa" by Delein
"IKS to chodzący chaos. Jak kiedyś będzie koniec świata to na pewno go zatrudnią" by Dante

Eshealon
Generał Renegatów
Generał Renegatów
Posty: 1975
Rejestracja: 23 sty 2007, o 00:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Eshealon »

Dobra, może inaczej.

Pytanie do wszystkich: czy uważacie za potrzebne kontynuowanie niniejszej dyskusji? Bo między innymi taki był kontekst mojej wcześniejszej wypowiedzi, postawienie pytania o sens prowadzenia rozmów w rodzaju: "Czy białe napewno jest białe, może jednak różowe?". Pytania na które odpowiedź jest oczywista. Podsłuchiwanie i czytanie cudzej korespondencji jest złe, jest wbrew prawu i zasadom moralnym. I nikt nie lubi być podsłuchiwany czy śledzony, bo każdy człowiek ma potrzebę prywatności. Chyba że ma zapędy ekshibicjonistyczne. Koniec, nad czym tu jeszcze dywagować?

Taki był mój cel, nie chodzi mi o to żeby kruszyć kopie z Psychotique o to czy moje wypowiedzi są ważne czy nie, mądre czy głupie. Nie chodziło mi o targi czy należę do pokolenia starszej odemnie o całe 5 lat Psyche. Która najwyraźniej nie szuka tu niczego poza konfliktem. Bo widzi tylko to co ją oddziela od innych ludzi, nie to co łączy.
To jest właśnie ta sprawa o której rozmawialiśmy po filmie, tłumaczenie że czasem nie warto tracić czasu na dyskusje o niczym, strzępić języka o sprawach które do niczego nie prowadzą. Jeśli coś ci się przydarzyło niemiłego Psychotique, to mów, ale nie baw się w psychodramę.

A mój nick droga Psyche, piszesz po raz nty przekręcając go. Stąd moja uwaga.

Skończyłem.
I'm strong to the finish
cuz I eat my Spinach

Awatar użytkownika
Annikki
Głowa Rodu
Głowa Rodu
Posty: 1372
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 13:38
Płeć: Kobieta
Kontakt:

Post autor: Annikki »

Osobiście uważam, że ten temat jest bezcelowy... produkujący podobne wypowiedzi typu "złe! niedobre! fe! bezczelne"... czyli nic nowego nie wnoszący ani niczemu nie służący...
"Nocarze i pretorianie drzemali (...). Vesper przyjrzał im się z zaciśniętym gardłem. Poszli między rannych, krwawiących ludzi. Udzielili pierwszej pomocy, uratowali im życie. I wrócili jak gdyby nigdy nic (...). Kiedyś też tak umiałeś, stwierdził z porażającym smutkiem wewnętrzny głos (...). Ale wybrałeś inaczej, renegacie. Ugiąłeś się przed Wężem, to teraz mu służ."
M.Kozak - Nikt

Awatar użytkownika
Mcbet
Top secret
Top secret
Posty: 3235
Rejestracja: 11 lut 2007, o 20:44
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Mcbet »

Cóż ja mogę powiedzieć wiadomo, że ludzie nie powinni czytam swojej korespondencji pod żadną postacią i już i to chyba temat powinno wyczerpać. Co do młodocianych Hakierów to jest to rzeczywiści plaga i powinno to być tępione na maksa i wszelkimi sposobami, natomiast bardzo często ludzi są sami sobie winni wyciekiem ich danych brakiem jakichkolwiek zabezpieczeń, antyvirusow zostawianiem haseł na blacie stołu biurka, złożonością hasła ( 3 litery) bądź ich braku w ogóle i to nie jest tylko problem użytkowników domowych ale i bardzo wielu instytucji komercyjnych. Nawet najsłynniejszy bodaj hakier Mytnik twierdził ze on nie łamał haseł tylko ludzi i ze człowiek z miotłą wejdzie wszędzie. W obecnej dobie dostępu do informacji nawet komputerowy laik jest w stanie Sie zabezpieczyć przed goopim gniojstwem w eterze. Nie twierdze jednak ze można się obronić przed włamem w 100 % ale 80% ataków robią automaty które trafiając na jakakolwiek zaporę sobie odpuszczają i dają hakierowi loga ze tu jest zapora a ten szuka dalej.
Natomiast nie bardzo rozumiem wywoływania poszczególnych uzyszkodnikow do dyskusji, dla mnie to troszkę chore jest. Ja zabieram glos w tych tematach w których mam cos do powiedzenia bądź dotyczą one mnie lub tematów mnie bliskich co równa się ze mam cos do powiedzenia w nich. Nie lubię rozmów prowadzonych na sile bo tak. Takie podejście podburza troszkę mój światopogląd i jest raczej mało zachęcające. Jeżeli masz podejrzenia ze któraś z osób z tego forum Ci zaszkodziła to moim zdaniem powinnaś o tym porozmawiać z adminem i przedstawić jakieś dowody na to. Nie twierdze ze tak jest ale próbę zmuszania do dyskusji na sile można odebrać jako chęć sprawdzenia intencji osób biorących w niej udział. A może maja cos do ukrycia, a może sie jakoś wygada ze to on/ona mnie zhaczyla. Dobra tyle mojego mam nadzieje ze nie zostanę źle zrozumiany bo nie moja intencją są ataki na kogokolwiek
stasus UnKnow
Si quisquam pro me mori non volat, mihi non dice quemadmodum debo vivere
By Qadesh: "renegackie ścierwo, zawzięte i złe"

Awatar użytkownika
Fumiko
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 956
Rejestracja: 20 mar 2007, o 16:17
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Virtual Reality

Post autor: Fumiko »

Jako że zostałam poproszona o wypowiedzenie się w kwestii sensowności tego tematu, prośbę spełniam.

Dotychczasowy brak wypowiedzi jest chyba najlepszą wypowiedzią. Temat jak wiele innych które mają na celu li tylko wywołanie "szumu" z miejsca trafił na listę "oznacz jako przeczytane bez czytania". Tyle.
Let the revels begin
Let the fire be started
We're dancing for the restless and the broken-hearted

Nocarski wydział PsyOps zaprasza do służby...

Zablokowany