Co bym chciał w "Renegacie"

czym się różni nocarz od renegata i vice versa
Awatar użytkownika
Tamos
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 870
Rejestracja: 6 mar 2007, o 17:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Tamos »

Wiesz Nazzari, to zawrotne tempo jest plusem (jednym z wielu) dla tej książki. Ja osobiście lubię czytać książki w których się dużo dzieje ;) Byłoby troszkę nudno gdyby w niej było dużo gadania...mnie by to np.denerwowało, a tak to czekasz na to co się zaraz wydarzy.

Awatar użytkownika
Strefa
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 139
Rejestracja: 4 mar 2007, o 23:23
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: wroclaw

Post autor: Strefa »

no ale przyznasz Tamos, ze akurat ulubionymi cytatami sa wlasnie te "gadane" np ze szkolenia a nie opisy wydarzen
odwieczna tesknota za wędrówką szarpie łańcuchem przyzwyczajeń i znów, z zimowego snu budzi sie we krwi dziki zew... zew kwi

Awatar użytkownika
Tamos
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 870
Rejestracja: 6 mar 2007, o 17:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Tamos »

Owszem. Ale nudna byłaby ta książka, gdyby było za dużo gadaniny...

Awatar użytkownika
Dexter
Na misji...
Posty: 1317
Rejestracja: 27 mar 2007, o 14:18
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Dexter »

Ta - tak. Ale jest wiele książek, które właśnie na gadaniu się opieraja i bez niego byłyby zwykłymi popłuczynami.

Ale co tu dużo mówić - kwestie bohaterów są często cytatogenne. Mogłyby być też takie opisy, ale nie wiem, czy by to ujemnie na konwencje nie wpłynęło...
Niezwykle ważne jest, aby codzienna twoja postawa stała się postawą żołnierza,
a postawa żołnierza - postawą na co dzień.
(Miyamoto Musashi, Księga Pięciu Kręgów)

In the warzone marines shit tactically.
(Ray w "Generation Kill")

Awatar użytkownika
Magnus
Dowódca G.R.O.T.
Dowódca G.R.O.T.
Posty: 1957
Rejestracja: 22 mar 2007, o 16:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z czarnej mgły
Kontakt:

Post autor: Magnus »

W każdej książce ważne jest umiejętne zbalansowanie części opisowych i dialogów, aby żadne z nich nie przekroczyło granicy. Granice te różnią się w zależności od gatunków literackich (dlatego też np. 'Władca Pierścieni' stawia na opisy). W 'Nocarzu' i 'Renegacie' ważna jest akcja (czyli brak rozległych opisów, które spowalniałyby tą akcję), dialogi między bohaterami (wszakże 'wampirstwo' jest nowe dla Vespera, ktoś go musi uświadamiać, pozatym - faceci lubią sobie pogadać przez akcją, w trakcie i po [mówię o akcji bojowej :P] czy też opis rozterek/myśli głównego bohatera.

Była mowa o cytatach ze szkolenia. Wg. mnie takie właśnie cytaty czynią te opisy bardziej realistycznymi. Bo przecież żołnierze nie będą w trakcie ćwiczeń filozofować ani gadać o pierdołach. Przybliżają wszystkim niezorientowanym (czyli np. mnie) realnia żołnierskie, czy też relacje między żołnierzami (obojętnie czy Nocarzami czy Renegatami, skądś przecież te cytaty się biorą).

I pamiętajcie - czasami proste zdanie trafia bardziej do serca, niż najzłotsza zawiła sentencja. :)
TKM!

Awatar użytkownika
Strefa
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 139
Rejestracja: 4 mar 2007, o 23:23
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: wroclaw

Post autor: Strefa »

wy chlopcy to byscie pewnie chcieli cos w stylu "i wyciagnął swojego glocka (szczegołowy opis broni) po czym zaczał zabijac bez zastanowienia (opis kogo, jakim sposobem i jak szybko)
:wink:
odwieczna tesknota za wędrówką szarpie łańcuchem przyzwyczajeń i znów, z zimowego snu budzi sie we krwi dziki zew... zew kwi

Awatar użytkownika
Dexter
Na misji...
Posty: 1317
Rejestracja: 27 mar 2007, o 14:18
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Dexter »

Chłopcy może tak. Ale większość (wszyscy?) użytkowników nie uważa się za takowych, na co zapewne mają jakieś dowody. Nie, tekstów 'szczegółowy opis broni, a potem szczegółowy opis jatki' zbyt dobrze się nie czyta. Brzmi to jak zaklinanie dzidy bojowej...
Niezwykle ważne jest, aby codzienna twoja postawa stała się postawą żołnierza,
a postawa żołnierza - postawą na co dzień.
(Miyamoto Musashi, Księga Pięciu Kręgów)

In the warzone marines shit tactically.
(Ray w "Generation Kill")

Awatar użytkownika
Magnus
Dowódca G.R.O.T.
Dowódca G.R.O.T.
Posty: 1957
Rejestracja: 22 mar 2007, o 16:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z czarnej mgły
Kontakt:

Post autor: Magnus »

A ja bym chciał pojedynki na miecze świetlne i Dartha Vadera, i Chewbacce i Hana Solo i Boba Fetta! O! :D
TKM!

Awatar użytkownika
Fumiko
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 956
Rejestracja: 20 mar 2007, o 16:17
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Virtual Reality

Post autor: Fumiko »

A ja bym chciała żeby pewna użytkowniczka zastanowiła się zanim coś napisze bo ludzie zaczynają na nią reagować alergicznie.

[end offtop; end koncert_życzeń]
Let the revels begin
Let the fire be started
We're dancing for the restless and the broken-hearted

Nocarski wydział PsyOps zaprasza do służby...

Awatar użytkownika
Kasiek
Pułkownik Nocarzy
Pułkownik Nocarzy
Posty: 3683
Rejestracja: 30 sty 2007, o 17:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Kasiek »

Tak, opisy glocka. Strefa, a wiesz że istnieje coś takiego jak www.google.com i można się stamtąd wszystkiego dowedzieć? Na jakiego gwoździa Madzik miała opisywać glocka? I robić z książki kolejny tom encyklopedii militariów i wojskowości w praktycznym ujęciu? zastanów się. Jak cię zainteresyuje, to znajdziesz.
Pułkownik Majorka w służbie Lorda Ultora!

Manewry: I, II
Akcje: MTK, Urodziny Ukrytego, Polcon2007, "V", "K", Falcon2007, "S"

Ruda Wywłoka mająca pierdolca, którego nie zawaha się użyć!!!

Awatar użytkownika
Tamos
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 870
Rejestracja: 6 mar 2007, o 17:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Tamos »

Ja nie chciałbym aby w tej książce znajdowały się szczegółowe lub większe opisy broni np.glocka..lekka przesada mym zdaniem by była ;)

Awatar użytkownika
Strefa
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 139
Rejestracja: 4 mar 2007, o 23:23
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: wroclaw

Post autor: Strefa »

Kasiek pisze:Tak, opisy glocka. Strefa, a wiesz że istnieje coś takiego jak www.google.com i można się stamtąd wszystkiego dowedzieć? Na jakiego gwoździa Madzik miała opisywać glocka? I robić z książki kolejny tom encyklopedii militariów i wojskowości w praktycznym ujęciu? zastanów się. Jak cię zainteresyuje, to znajdziesz.
przeciez nie napisalam, ze tego bym chciala w ksiazce czy ze to powinno byc... utosunkowalam sie tylko do tego, ze chlopacy chcieli by wiecej akcji i moj post mial byc zapytaniem, czy wlasnie tak ma to wygladac - z pelnymi opisami. zupelnie nie wiem dlaczego na mnie naskakujecie, przykro mi :(
odwieczna tesknota za wędrówką szarpie łańcuchem przyzwyczajeń i znów, z zimowego snu budzi sie we krwi dziki zew... zew kwi

Awatar użytkownika
Kasiek
Pułkownik Nocarzy
Pułkownik Nocarzy
Posty: 3683
Rejestracja: 30 sty 2007, o 17:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Kasiek »

Strefa, albo ja jestem ślepa, albo Magnus i Dexter napisali wyraźnie o zbalansowaniu akcji i opisów. Więc nie wiem, o co Ci chodzi w tym momencie. Więc nie wiem, do czego odnosisz swoje "Wy byście chcieli..."
Pułkownik Majorka w służbie Lorda Ultora!

Manewry: I, II
Akcje: MTK, Urodziny Ukrytego, Polcon2007, "V", "K", Falcon2007, "S"

Ruda Wywłoka mająca pierdolca, którego nie zawaha się użyć!!!

Awatar użytkownika
Strefa
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 139
Rejestracja: 4 mar 2007, o 23:23
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: wroclaw

Post autor: Strefa »

nie nauczylam sie w szkole czytac ze zrozumieniem, stad cale nieporozumienie.
odwieczna tesknota za wędrówką szarpie łańcuchem przyzwyczajeń i znów, z zimowego snu budzi sie we krwi dziki zew... zew kwi

Awatar użytkownika
Kasiek
Pułkownik Nocarzy
Pułkownik Nocarzy
Posty: 3683
Rejestracja: 30 sty 2007, o 17:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Kasiek »

A to ból. To jest bardzo potrzebna w życiu umiejętność. :)
Pułkownik Majorka w służbie Lorda Ultora!

Manewry: I, II
Akcje: MTK, Urodziny Ukrytego, Polcon2007, "V", "K", Falcon2007, "S"

Ruda Wywłoka mająca pierdolca, którego nie zawaha się użyć!!!

ODPOWIEDZ