na drugim brzegu morza informacji..... ;)

Magazyn staroci
Awatar użytkownika
psychotique
Użytkownik ZBANOWANY
Posty: 524
Rejestracja: 13 cze 2006, o 14:37
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: saytara qawiyya
Kontakt:

na drugim brzegu morza informacji..... ;)

Post autor: psychotique »

No właśnie. Widok własnego biurka i komputera jest Wam wszystkim doskonale znany, ale co widzą na codzień inni? W moim przypadku jest to coś takiego:

Obrazek
pierwszy sitcom skydierski: www.un4spendable.blog.onet.pl Obrazek

Awatar użytkownika
X-76
Top secret
Top secret
Posty: 3174
Rejestracja: 23 lut 2006, o 20:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: znikąd
Kontakt:

Post autor: X-76 »

psychotique u Ciebie jakoś tak terroryzmem powiewa :D


Hmmm, mnie w domu więcej nie ma niz jestem :D więc jestem skazany na technologie mobilne :D

Obrazek
▂ ▃ ▄ ▆ ▇ Cybernetyczny Bóg Chaosu Wersja: X-76 "Piromedyk" ▇ ▆ ▄ ▃ ▂
"Pierdolnięty chaos! Mikstura wybuchowa" by Delein
"IKS to chodzący chaos. Jak kiedyś będzie koniec świata to na pewno go zatrudnią" by Dante

Awatar użytkownika
psychotique
Użytkownik ZBANOWANY
Posty: 524
Rejestracja: 13 cze 2006, o 14:37
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: saytara qawiyya
Kontakt:

Post autor: psychotique »

X-76 pisze: psychotique u Ciebie jakoś tak terroryzmem powiewa :D
Noo.... i jeszcze ta arafatka, w której chodzę na codzień..... i ten arabski jazz, którego sobie właśnie słucham pisząc..... a jak stojącą na lewo od ekranu czarną, kwadratową świecę pokrytą chińskimi znakami uzwględnić, to jeszcze motyw zbrodniczego reżimu komunistycznego w Chinach dało by się dorzucić ;)

A poważnie; co do terrorystów to akurat uważam, że żadnej litości nie powinno być dla nich. Ale wroga dobrze jest poznać, a kultura arabska to dużo więcej, niż extremiści, dokonujący zbrodni w imię Allaha.

Poczatkowo tak jak Ty, chciałam sfotografować mój komputer z witryną Nocarza na ekranie. Ale ostatecznie zdecydowałam się na to, co widać.

Żeby nikt się tu nie denerwował, że to jakieś zakamuflowane informacje dla Al-Kaidy; ów napis czyta się: at-tahliq bi il mizlaat , co oznacza..... spadochronairstwo :D

A z Ciebie X-76 to gadżeciarz niezły jest ;) Pewnie w miare sprawne przeglądanie stron internetowych z pomocą takiej czarnej nokii wprawy sporej wymaga. Idzie do tego jakąś specjalną klawiaturę podczepić, czy wszystko z klawiatury telefonu wpisujesz?
pierwszy sitcom skydierski: www.un4spendable.blog.onet.pl Obrazek

Awatar użytkownika
X-76
Top secret
Top secret
Posty: 3174
Rejestracja: 23 lut 2006, o 20:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: znikąd
Kontakt:

Post autor: X-76 »

psychotique pisze: A z Ciebie X-76 to gadżeciarz niezły jest ;) Pewnie w miare sprawne przeglądanie stron internetowych z pomocą takiej czarnej nokii wprawy sporej wymaga. Idzie do tego jakąś specjalną klawiaturę podczepić, czy wszystko z klawiatury telefonu wpisujesz?
No i zostałem rozszyfrowany :D a no lubię gadżety :D Taki telefon to fajna sprawa. GPS, internet, UMTS, wgrana encyklopedia i słowniki, przenosny twardy dysk.... i setki innych aplikacji i mozliwosci. W zasadzie wszystko co mozna miec w duzym kombajnie mozna miec i w tej nokii :D

Co do przeglądania stron to faktycznie, na początku koszmar. I czasem lubi sie zresetowac w najmniej oczekiwanym momencie... :twisted: Jednak po jakims miesiącu dochodzisz do wprawy i przestajesz zauważać niedogodnosci a bieganie po stronach staje sie płynne i sprawne.

Jest mozliwosc podłaczenia dowolnej klawiatury obsługujacej bluetooth. Ale ja jakos nie wyobrazam sobie noszenia jej... w plecaku ? bo do kieszeni sie nie zmiesci ;) :D

Oczywiscie w domu mam "pełnowymiarowy" kombajn :D
Żeby nikt się tu nie denerwował, że to jakieś zakamuflowane informacje dla Al-Kaidy; ów napis czyta się: at-tahliq bi il mizlaat , co oznacza..... spadochronairstwo
No na to bym nie wpadł :D
a kultura arabska to dużo więcej, niż extremiści, dokonujący zbrodni w imię Allaha.
Oczywiscie :D ale w dzisiejszych czasach osobom "nie siedzacym w temacie" wszystko co arabskie kojarzy sie w pierwszej kolejnosci z terroryzmem.
▂ ▃ ▄ ▆ ▇ Cybernetyczny Bóg Chaosu Wersja: X-76 "Piromedyk" ▇ ▆ ▄ ▃ ▂
"Pierdolnięty chaos! Mikstura wybuchowa" by Delein
"IKS to chodzący chaos. Jak kiedyś będzie koniec świata to na pewno go zatrudnią" by Dante

Awatar użytkownika
psychotique
Użytkownik ZBANOWANY
Posty: 524
Rejestracja: 13 cze 2006, o 14:37
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: saytara qawiyya
Kontakt:

Post autor: psychotique »

X-76 pisze:No i zostałem rozszyfrowany :D a no lubię gadżety :D Taki telefon to fajna sprawa. GPS, internet, UMTS, wgrana encyklopedia i słowniki, przenosny twardy dysk.... i setki innych aplikacji i mozliwosci. W zasadzie wszystko co mozna miec w duzym kombajnie mozna miec i w tej nokii :D
Nieźle. Ta postępująca integracja poszczególnych technologii jest niesamowita. I pomyśleć, że nie tak dawno szczytem extrawagancji był stacjonarny telefon na korbkę :mrgreen: A teraz proszę, małe przenośne ustrojstwa, informujące kierowcę podczas jazdy miłym głosem jak jechać i za ile metrów skręt będzie..... Żyjemy w przyszłości! :D
X-76 pisze:Jest mozliwosc podłaczenia dowolnej klawiatury obsługujacej bluetooth. Ale ja jakos nie wyobrazam sobie noszenia jej... w plecaku ? bo do kieszeni sie nie zmiesci ;) :D
Noszenie standardowej klawiatury faktycznie mijałoby się z celem, ale reklamowali kiedyś takie małe klawiaturki systemu QWERTY dla SMS-o maniaków. Z tym, że je podłączać trzeba było bezpośrednio do telefonu.
a kultura arabska to dużo więcej, niż extremiści, dokonujący zbrodni w imię Allaha.
X-76 pisze:Oczywiscie :D ale w dzisiejszych czasach osobom "nie siedzacym w temacie" wszystko co arabskie kojarzy sie w pierwszej kolejnosci z terroryzmem.
No niestety. Ale w zasadzie trudno się dziwić. Media pokazują głównie tamtejszą dzicz. Żeby zobaczyć coś więcej, trzeba samemu poszukać, a na to nie każdy ma czas i ochotę.
pierwszy sitcom skydierski: www.un4spendable.blog.onet.pl Obrazek

Awatar użytkownika
Alienor
Aurora Borealis
Aurora Borealis
Posty: 880
Rejestracja: 21 wrz 2006, o 17:48
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Alienor »

Psychotique, super monochromatyczny pokoik:) Nie mam aktualnie cyfrówki, a mój telefon ma tyle wspólnego z telefonem X-76, że to też Nokia, więc swoje centrum dowodzenia opiszę "analogowo":
Biurko 1,6 m. Po lewej papióry. Na godz. 10 skaner. Nad skanerem korkowa tablica, tamże: dwa rachunki za czeskie piwo, jakies telefony, pocztówki - na jednej orłosęp, na drugiej noc i księżyc (reprodukcja), na trzeciej snieg, na czwartej zarządzenie cara Piotra I ("Podwładny powinien przed obliczem przełożonego mieć wygląd lichy i durnowaty, tak aby swoim pojmowaniem istoty sprawy nie peszyć przełożonego"). Na 12 laptop, za nim słowniki, kalendarz i figurka wojowniczki z Warhammera, której używałam na sesjach. Na 1 drukarka, na drukarce zdjęcie Dziadka z Powstania Warszawskiego (z czegoś celuje przez okno, z czego konkretnie, nie jestem w stanie powiedzieć). Na 3 okno.
Bez obrazka, za to panoramicznie:)[/i]
Lecz gdyby mi kazały wyroki ponure
Na ziemi się meldować, by drugi raz żyć
Chciałbym starą wraz z mundurem wdziać na siebie skórę
Po dawnemu: wojować, kochać się i pić.
(Wieniawa)

Awatar użytkownika
X-76
Top secret
Top secret
Posty: 3174
Rejestracja: 23 lut 2006, o 20:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: znikąd
Kontakt:

Post autor: X-76 »

Ha ! :D

Alienor, jak zamknąłem oczy to zobaczyłem Twój pokój :D

Tylko czemu dziadek ze zdjęcia strzela z procy ? :roll: :twisted:
▂ ▃ ▄ ▆ ▇ Cybernetyczny Bóg Chaosu Wersja: X-76 "Piromedyk" ▇ ▆ ▄ ▃ ▂
"Pierdolnięty chaos! Mikstura wybuchowa" by Delein
"IKS to chodzący chaos. Jak kiedyś będzie koniec świata to na pewno go zatrudnią" by Dante

Awatar użytkownika
Alienor
Aurora Borealis
Aurora Borealis
Posty: 880
Rejestracja: 21 wrz 2006, o 17:48
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Alienor »

Zaraz proca... :)Tak zaawansowani wiekiem żołnierze (22 lata) to już potrafili sobie coś solidniejszego sprokurować. A osobiście za dowód wielkiej skromności poczytuję, że robiąc sobie zdjęcie (przed cyfrówkami, w warunkach gdy aparat tylko przeszkadzał i nie mozna było zapewne nic wywołać, więc każde zdjęcie to było WYDARZENIE) nie obstawił się wyposażeniem całego oddziału dla zrobienia efektu...
Lecz gdyby mi kazały wyroki ponure
Na ziemi się meldować, by drugi raz żyć
Chciałbym starą wraz z mundurem wdziać na siebie skórę
Po dawnemu: wojować, kochać się i pić.
(Wieniawa)

Awatar użytkownika
X-76
Top secret
Top secret
Posty: 3174
Rejestracja: 23 lut 2006, o 20:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: znikąd
Kontakt:

Post autor: X-76 »

Nieee no jasne :D ja oczywiscie z tą procą tylko żartowałem :D wiesz, moja chora wyobraźnia :D

and NO OFFENCE :wink:
▂ ▃ ▄ ▆ ▇ Cybernetyczny Bóg Chaosu Wersja: X-76 "Piromedyk" ▇ ▆ ▄ ▃ ▂
"Pierdolnięty chaos! Mikstura wybuchowa" by Delein
"IKS to chodzący chaos. Jak kiedyś będzie koniec świata to na pewno go zatrudnią" by Dante

Awatar użytkownika
Bebe
Na misji...
Posty: 285
Rejestracja: 16 sie 2006, o 20:49
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: GEdynia
Kontakt:

Post autor: Bebe »

Fajnie Wam, macie jakieś stałe miejsce na komputer. Ja się loguje przeważnie trzymając kompa na kolanach na różnych kanapch i krzesłach w różnych domostwach. Zdarzało się też w samochodzie. Ot, technologia przenośna. ;)
Zwykle jednak to naokoło kompa nie brakuje kubeczka z ciepłą zawartością do picia. :)

Awatar użytkownika
Alienor
Aurora Borealis
Aurora Borealis
Posty: 880
Rejestracja: 21 wrz 2006, o 17:48
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Alienor »

Usiłuję załączyć zdjęcie, ale jakoś bez rezultatu. Będę wdzięczna za wskazówki.
Lecz gdyby mi kazały wyroki ponure
Na ziemi się meldować, by drugi raz żyć
Chciałbym starą wraz z mundurem wdziać na siebie skórę
Po dawnemu: wojować, kochać się i pić.
(Wieniawa)

Awatar użytkownika
Bebe
Na misji...
Posty: 285
Rejestracja: 16 sie 2006, o 20:49
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: GEdynia
Kontakt:

Post autor: Bebe »

UWAGA: posty o identyfikacji dziadkowej procy znajdziecie w Zbrojowni. :)

Awatar użytkownika
A.Mason
Wrażencjusz R.P.M.
Wrażencjusz R.P.M.
Posty: 156
Rejestracja: 20 lip 2006, o 00:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Z MONu
Kontakt:

Post autor: A.Mason »

Moj kacik prezentuje sie tak:
Obrazek

--
_______________

Hippopotomonstrosesquippedaliophobia: strach przed dlugimi slowami.

Awatar użytkownika
psychotique
Użytkownik ZBANOWANY
Posty: 524
Rejestracja: 13 cze 2006, o 14:37
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: saytara qawiyya
Kontakt:

Post autor: psychotique »

Alienor pisze:Psychotique, super monochromatyczny pokoik:)
A, dziękuję, miło słyszeć Obrazek Z tym, że tak po prawdzie, to w pełni monochromatyczny mój pokój nie jest. Nie widać tego na zdjęciu, ale dominującą czerń przełamuje ciemna czerwień (butla fajki wodnej, pościel, tudzież kilka innych elementów.)
Alienor pisze:Nie mam aktualnie cyfrówki, a mój telefon ma tyle wspólnego z telefonem X-76, że to też Nokia, więc swoje centrum dowodzenia opiszę "analogowo":
Biurko 1,6 m. Po lewej papióry. Na godz. 10 skaner. Nad skanerem korkowa tablica, tamże: dwa rachunki za czeskie piwo, jakies telefony, pocztówki - na jednej orłosęp, na drugiej noc i księżyc (reprodukcja), na trzeciej snieg, na czwartej zarządzenie cara Piotra I ("Podwładny powinien przed obliczem przełożonego mieć wygląd lichy i durnowaty, tak aby swoim pojmowaniem istoty sprawy nie peszyć przełożonego"). Na 12 laptop, za nim słowniki, kalendarz i figurka wojowniczki z Warhammera, której używałam na sesjach. Na 1 drukarka, na drukarce zdjęcie Dziadka z Powstania Warszawskiego (z czegoś celuje przez okno, z czego konkretnie, nie jestem w stanie powiedzieć). Na 3 okno.
Bez obrazka, za to panoramicznie :)
X-76 pisze: Alienor, jak zamknąłem oczy to zobaczyłem Twój pokój :D
Wizja faktycznie bardzo żywa Obrazek
Bebe pisze: Fajnie Wam, macie jakieś stałe miejsce na komputer. Ja się loguje przeważnie trzymając kompa na kolanach na różnych kanapch i krzesłach w różnych domostwach.
Ty za to nadrabiasz mobilnością ;) Przy okazji; właśnie stąd pochodzi nazwa laptop - od trzymania tego urządzenia w okolicach poddołka (lap).
Bebe pisze: Zwykle jednak to naokoło kompa nie brakuje kubeczka z ciepłą zawartością do picia :)
No, to poniekąd podstawa! Bez kubka z odpowiednią zawartościa ani rusz! ;)
Alienor pisze: Usiłuję załączyć zdjęcie, ale jakoś bez rezultatu. Będę wdzięczna za wskazówki.
Praszszsz ;)

Uploaduj rzeczone zdjęcie, ot chociażby z pomocą Image Shack. Następnie kliknij Show Image to Friends i zapisz sobie w zakładkach stronę, ktora się otworzy. Potem kliknij Get Linking Code (skrajnie po prawej), skopiuj Hot Link for Forums #01 do swojego posta, wycinając [URL= ...] z początku, tudzież [ /URL ] z końca, i.. voilà! Obrazek
A.Mason pisze: Moj kacik prezentuje sie tak: ....
Dość niepozorne to wnętrze MON-u... wszystkie pomieszczenia macie tam stylizowane na pokoje mieszkalne? ;) Pościel w każdym razie w barwie wysoko energetyzującej Obrazek Ale zaraz... cóż to... te trzy cylindryczne kształty koło komputera... to chyba nie... aaaa! Cenzura! Cenzura! :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 15 lis 2006, o 22:50 przez psychotique, łącznie zmieniany 1 raz.
pierwszy sitcom skydierski: www.un4spendable.blog.onet.pl Obrazek

Awatar użytkownika
X-76
Top secret
Top secret
Posty: 3174
Rejestracja: 23 lut 2006, o 20:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: znikąd
Kontakt:

Post autor: X-76 »

Nooo chyba faktycznie cenzura bo mój post był znikł bez słowa :shock: :evil:
▂ ▃ ▄ ▆ ▇ Cybernetyczny Bóg Chaosu Wersja: X-76 "Piromedyk" ▇ ▆ ▄ ▃ ▂
"Pierdolnięty chaos! Mikstura wybuchowa" by Delein
"IKS to chodzący chaos. Jak kiedyś będzie koniec świata to na pewno go zatrudnią" by Dante

ODPOWIEDZ