Watykańscy - kto zacz?

mam opinię i nie zawaham się jej użyć
Bloodbound
--------
--------
Posty: 18
Rejestracja: 13 mar 2006, o 13:43

Watykańscy - kto zacz?

Post autor: Bloodbound »

Raz czy dwa razy pojawia się w książce okreslenie watykańscy.

Rozumiem, że są to osoby związane z Kościołem Katolickim, ale czy:

- to są jakies tajne kościelne oddziały zbrojne?
- po prostu księża?
- wampiry na usługach Kościoła?

Pomysł w prowadzenia kolejnej strony w konflikcie byłby super. Pewnie autorka nie zdradiz teraz kto zacz ci watykańscy alepodywagowac można:)

Mnie najbardziej podoba sie pomysł oddziałów specjalncyh Kościoła, które nawalają się ze wszelkimi siłami nieczystymi, które podobnie jak wampiry,uważane sa przez ludzi za postaci z bajek.

Awatar użytkownika
TATUNCIO
--------
--------
Posty: 13
Rejestracja: 23 lut 2006, o 15:07

Post autor: TATUNCIO »

kurcze zawsze bylem za panami w habitach z kopytem w garsci te chlopaki to sie umieja bawic :)
NIECH NO KTORY NIEWIERNY PODNIESIE REKE NA MOJA CORUNIE TEN POZNA GNIEW OJCOWSKIEJ MILOSCI!!

Awatar użytkownika
cubeON
--------
--------
Posty: 4
Rejestracja: 28 mar 2006, o 19:02
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: a co cię to obchodzi? :>
Kontakt:

Post autor: cubeON »

Przeczytajcie sobie trylogię Davida Morrella o bractwach. Tam się dopiero naparzają, tyle że nie z siłami nieczystymi, a z niewiernymi :twisted:
- Sprzęt jest w bagażniku - powiedział ojciec Stanisław.
Arlene miała kluczyki. Gdy podniosła klapę, wewnątrz zapaliło się światełko i Shean oniemiał na widok karabinów automatycznych, magazyngów pełnych amunicji, granatów, a nawet miniaturowej wyrzutni rakiet.
- Cały czas ksiądz to wszystko ze sobą wozi? - zapytał zdumiony. - Z tym można ruszać na wojnę.
- My prowadzimy wojnę.

Awatar użytkownika
X-76
Top secret
Top secret
Posty: 3174
Rejestracja: 23 lut 2006, o 20:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: znikąd
Kontakt:

Post autor: X-76 »

Zgadza się. Morrel w swojej trylogii bardzo zręcznie posługiwał sie kościelnymi "agencjami" :D Tylko pytanie brzmi: czy Madzik tez ma taka koncepcję owych watykańskich ? :D
▂ ▃ ▄ ▆ ▇ Cybernetyczny Bóg Chaosu Wersja: X-76 "Piromedyk" ▇ ▆ ▄ ▃ ▂
"Pierdolnięty chaos! Mikstura wybuchowa" by Delein
"IKS to chodzący chaos. Jak kiedyś będzie koniec świata to na pewno go zatrudnią" by Dante

Awatar użytkownika
Soban
--------
--------
Posty: 31
Rejestracja: 29 mar 2006, o 00:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Hous zu Heltzer
Kontakt:

Post autor: Soban »

A ja znowu wyskocze ze swiatem mroku (sory jezli was to nudzi) istniało tam specjalne tajne bractwo św Leopolda byli odłamem inkwizycji. O wampirach nie wiedzieli NIC z wyjatkiem jak skutecznie je zabijac i torturować i scigali ich z prawdziwa fantycznoscia, zdazało sie nawet ze kilka pokolen (najpier ojciec potem jego syn, potem syn jego syna) przez kilkaset lat scigali jednego wampira. Po niecheci z jaka bochaterowie ksiazki wypowiadali sie o nich nie zdziwil bym sie gdyby autorka miala cos podobnego na mysli ;)
Yes, we're tired. Yes, there's no relief. Yes, the vampires keep coming after us time after time after time, and yes, were still expected to DO OUR JOBS!!

Awatar użytkownika
Madzik
Ukryty
Ukryty
Posty: 836
Rejestracja: 10 lut 2006, o 00:24
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: B24
Kontakt:

Post autor: Madzik »

W "Renegacie", panowie, wszystko się wyjaśni w "Renegacie"... Uprasza się o cierpliwość :D
Arma virumque cano

Awatar użytkownika
Acredor
--------
--------
Posty: 4
Rejestracja: 21 maja 2006, o 14:29
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: Acredor »

Co do świata mroku... siedzę w nim 6 lat, od niedawna w Vampire: the Requiem i powiem jedno: system jest genialny, a Nocarz świadomie lub nieświadomie, czerpie z niego pełnymi garściami - podział na rody, prawa, cała społeczność. Dla mnie to duży plus.

Jeżeli ktoś chce się poczuć jak Vesper czy Nidor w książce, z ręką na sercu polecam nowego WoD'a (World of Darkness). Zresztą... napewno część pomysłów z Nocarza wykorzystam na najbliższej grze ^^

Gdyby poza wampirzymi rodami istniały również wampirze sekty, albo czciciele demonów, kulty diabelne czy coś w tych klimatach... do tego Watykan :D. Zaczęłoby śmierdzieć mistyką, ale może taka dawka jeszcze mocniej ruszyłaby czytelnikiem? Prawdziwa krew wspomaga zdolności parapsychiczne, więc gdyby umożliwiała np. pakty z demonami, czy wgląd w zaświaty? Ok, za bardzo się rozkręcam, sorry ^^
"Uważasz się za tygrysa, a jesteś tylko psem Pawłowa"

Awatar użytkownika
Madzik
Ukryty
Ukryty
Posty: 836
Rejestracja: 10 lut 2006, o 00:24
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: B24
Kontakt:

Post autor: Madzik »

Żadnej magii, zaklęć ani demonów, o nie nie nie! Twardo, realistycznie stąpamy po ziemi!
Czy widział ktoś kiedyś demona? Spoooko, to się leczy... ;)

A jeśli chodzi o WoD - nie wiem, nie znam się, przeżyłam raz wstępniaka do Maskarady, już po napisaniu książki. Czy nocarstwo jest wtórne, czy równoległe, nijak nie jestem w stanie ocenić. Niektóre założenia wydają mi się po prostu logiczne, np. zasada maskarady jest niemalże oczywista. Ale czy to ważne? Byleby radocha była, w końcu po to jest to wszystko :) A z "Nocarza" można czerpać, czemu nie, ja nie mam nic naprzeciwko :D
Arma virumque cano

Awatar użytkownika
Daroku
--------
--------
Posty: 15
Rejestracja: 28 paź 2006, o 16:22
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Od Nocarzy

Post autor: Daroku »

Według mnie Watykańscy to Ludzie z watykanu (księża, biskupi, papież) którzy wiedza o wampirach. Albo moze wampiry pracujace w watykanie. Ktores z tych dwoch pewnie pasuje

Awatar użytkownika
X-76
Top secret
Top secret
Posty: 3174
Rejestracja: 23 lut 2006, o 20:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: znikąd
Kontakt:

Post autor: X-76 »

Watykańskie wampiry ? :D hmmm.... no nie wiem :D
Mnie bardziej własnie pasuje koncepcja takiego złozonego z ksieżulków watykanskiego wydziału piątego :D
▂ ▃ ▄ ▆ ▇ Cybernetyczny Bóg Chaosu Wersja: X-76 "Piromedyk" ▇ ▆ ▄ ▃ ▂
"Pierdolnięty chaos! Mikstura wybuchowa" by Delein
"IKS to chodzący chaos. Jak kiedyś będzie koniec świata to na pewno go zatrudnią" by Dante

Awatar użytkownika
Daroku
--------
--------
Posty: 15
Rejestracja: 28 paź 2006, o 16:22
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Od Nocarzy

Post autor: Daroku »

To ten watykanski oddział piaty to nie taki zly pomysl. Mam nadzieje, ze ktos zgadl co z tymi watykanskimi
Nadzieja zawsze umiera ostatnia. Chyba, że staniesz się wampirem.

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Post autor: Falk »

Hehe...
Nikt nie spodziewa sie hiszpańskiej inkwizycji!
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Madrian
--------
--------
Posty: 6
Rejestracja: 1 paź 2006, o 02:53
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Madrian »

Moja sugestiopoteza:

Watykan wie o istnieniu wampirów. Oczywiście traktuje je zgodnie z własną filozofią: Wampir = stwór bez duszy. martwe ciało, opętane przez demona. Z tego wniosek, że wampirami, ze strony Watykanu zajmują się egzorcyści (wyższego stopnia wtajemniczenia).

Magię już mamy - Choćby telekinezę. Magia może być odmianą telekinezy - Bezpośrednie wpływanie nie na przedmioty, ale na ich materię. A może i na jeszcze niższym poziomie subatomowym. Zaklęcia, to po prostu mantry wprowadzające umysł "maga" w odpowiedni stan.

Awatar użytkownika
Zelgadis
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 256
Rejestracja: 26 sie 2006, o 16:40
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z nienacka :P
Kontakt:

Post autor: Zelgadis »

Nikt nie spodziewa sie hiszpańskiej inkwizycji!
Hehe, czemu i mnie się skojarzył ten cytat?
Watykan wie o istnieniu wampirów. Oczywiście traktuje je zgodnie z własną filozofią: Wampir = stwór bez duszy. martwe ciało, opętane przez demona. Z tego wniosek, że wampirami, ze strony Watykanu zajmują się egzorcyści (wyższego stopnia wtajemniczenia).
To jest właściwie jasne. Wtykan = ostoja chrześcijaństwa,czyli możemy się spodziewać jakieś watykańskiej ekipy vampire hunterów w sutannach ;)
I szczerze, mówiąc bardzo podoba mi się ten koncept!
Magię już mamy - Choćby telekinezę. Magia może być odmianą telekinezy - Bezpośrednie wpływanie nie na przedmioty, ale na ich materię. A może i na jeszcze niższym poziomie subatomowym. Zaklęcia, to po prostu mantry wprowadzające umysł "maga" w odpowiedni stan.
Potęga wiary i fanatyzm, oto broń watykańskich! Modlitwy, egzorcyzmy, święte bariery i inne błogosławione przez Boga sposoby walki (teoretycznie ludzie też mogliby używać telekinezy gdyby tylko wykorzystywali większą powierzchnię swojego mózgu ;) ). I nie wiem czemu ale ja ich widzę jedynie z biblią, mieczami i kuszami na srebrne bełty albo kołki. Po prostu jakoś mam wypalony we łbie obraz watykańskiego jako współczesnego krzyżowca. Miecz to święta broń o kształcie krzyża a MP5 czy Glock?
Mary mała pierdolca miała.
Pierdolca białego niczym śnieg.
Gdziekolwiek Mary mała biegała, pierdolec rozsadzał jej łeb.
(oklaski)

MP-Warrior
Rekrut
Rekrut
Posty: 15
Rejestracja: 9 gru 2006, o 21:44

Post autor: MP-Warrior »

Może ci watykańscy to coś na wzór ala Gabriel Van Helsing?.Elitarni egzorcyści walczący z renegatami.A pomysł z demonami wydaje mi się ciekawy.Może Vesper będąc wtyką u renegatów dowie się że renegaci mają swojego ukrytego pana ciemnośći.Może Czoczanesku który był wampirzym lordem ale wykorzystał swą moc w usługiwaniu komuchom i został przeklęty.Potem się okaże , że jest długowiecznym Vladkiem Palownikiem i czeka w jakiejś krypcie by jakiś idiota go obudził powodując zagładę ludzkości?

ODPOWIEDZ