ach te winorosle ;)

mam opinię i nie zawaham się jej użyć
Awatar użytkownika
Kot w kapeluszu
Nimfa
Nimfa
Posty: 321
Rejestracja: 6 cze 2007, o 21:52
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Dublin/Warszawa
Kontakt:

Post autor: Kot w kapeluszu »

Ale co ja mam opowiedzieć? Winorośle jakie są, każdy widzi. W książkach Winorośle pojawiają się - o ile dobrze pamiętam - w trzech miejscach. Na samym początku w barze, w Londynie, oraz w postaci Nexa. W dwóch pierwszych przypadkach psują nam reputację, bo wyglądają jakby służyły innym wampirom do "rozrywania się". Nex ją trochę ratuje, ale to w zasadzie niespełniony żołnierz, bardziej by do Wojowników pasował.

W ogóle gdy tak sobie myślę, to wychodzi mi, że Winorośle to nie tyle ród artystyczny co zabawowy. Popatrzcie, każdy ród ma jakąś funkcję i coś robi dla całej społeczności. A co mogą dla niej robić artyści? Aktorzy, pisarze, poeci, wampirom nie są potrzebni właśni. Jeśli jakiś wampir odczuwa potrzebę poczytania wierszy, to sobie poczyta wiersze ludzkiego poety. Jeśli chce obejrzeć film, to i tutaj ludzie go nie zawiodą. Jeśli więc coś musi mieć od innych wampirów, to zabawa, rozrywka. Dlatego, że ze względu na odmienny cykl dobowy ciężko byłoby się bawić z ludźmi, seks z nimi nie wchodzi w grę, a i inne substancje działają odurzająco na wampira a inne na człowieka. Wychodzi na to, że Winorośle więc to w większości, excuse le mot, wampirze dziwki, chociaż nie tylko. Równie dobrze mogą bowiem zapewniać seks, co po prostu towarzystwo, jak japońskie gejsze. Chociaż w kulturze europejskiej większe zapotrzebowanie będzie raczej na to pierwsze niż drugie.

Istnieje jeszcze jedna funkcja, którą Winorośle mogą spełniać w wampirzej społeczności - manipulacja informacją. Wampirzy reżyser, pisarz czy piosenkarz może przekazywać ludziom dane pasujące wampirom. Może na przykład w swoich utworach podsuwać odpowiedni wizerunek wampira i go utrwalać w świadomości śmiertelników, już teraz tworząc fundamenty pod przyszłe ujawnienie się i próby zyskania akceptacji. Niegłupie jest również podsuwanie fałszywych wampirzych słabości, by wyprowadzić w pole ewentualnych łowców wampirów. Potem się taki dziwi, że krzyż nie działa, a czosnkiem wampir się objada. Ta rola jest jednak problematyczna z paru powodów. Po pierwsze takie osoby muszą częściej pracować w dzień - wyobrażacie sobie reżysera, który na planie pojawia się tylko o zmroku i znika przed świtem? Aktora? Piosenkarza? Pisarze pozornie mają łatwiej, ale i oni muszą spotykać się z redaktorami, wydawcami czy proszącymi o wywiady dziennikarzami.
Po drugie wszyscy znani i popularni są na tak zwanym "świeczniku". Ich prywatność zostaje znacznie zmniejszona, a wampiry nie mogą sobie na to pozwolić. Dlatego ta część rodu byłaby nieliczna.
Nieważne jak kręta jest ścieżka
I jakie kary mi pisane
Ja jestem panem mego losu
Jam mojej duszy kapitanem.

Awatar użytkownika
Qadesh
Główny logistyk
Główny logistyk
Posty: 3778
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 14:55
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: kraków

Post autor: Qadesh »

a Khorne nie miał nic wspólnego z karkówką :shock: !!
co najwyżej cierpiał jak wszyscy obecni w nadarzynie...

"Winorośle więc to w większości, excuse le mot, wampirze dziwki"
powołanie jak każde inne...
sunny zapewne by się zgodziła, choc ujęła by to inaczej - że przynoszą radość i odpoczynek...

Awatar użytkownika
Kasiek
Pułkownik Nocarzy
Pułkownik Nocarzy
Posty: 3683
Rejestracja: 30 sty 2007, o 17:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Kasiek »

Nie wiem czy Sunny by się zgodziła. W każdym razie przydał by się jakiś Winorośla i po Nocarskej stronie. Ani koncertu, ani wystawy...
Pułkownik Majorka w służbie Lorda Ultora!

Manewry: I, II
Akcje: MTK, Urodziny Ukrytego, Polcon2007, "V", "K", Falcon2007, "S"

Ruda Wywłoka mająca pierdolca, którego nie zawaha się użyć!!!

Awatar użytkownika
Qadesh
Główny logistyk
Główny logistyk
Posty: 3778
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 14:55
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: kraków

Post autor: Qadesh »

a bo to noacrze są...
ała!
no co mnie szturchają...
tylko wić wianki umią. ale tylko z mc :P albo renegackim wilkołakiem.
ewentualnie smęcić lube... :twisted:
i jeszcze im się winorosli zachciewa... W RODZIE!!

Awatar użytkownika
Mcbet
Top secret
Top secret
Posty: 3235
Rejestracja: 11 lut 2007, o 20:44
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Mcbet »

dobra winorosl nie jest zla btw a kolezanka Alienor to sie jeszcze nie okreslila co do wyboru strony prawda ?? A dusza z niej artystyczna to wiem na pewno
stasus UnKnow
Si quisquam pro me mori non volat, mihi non dice quemadmodum debo vivere
By Qadesh: "renegackie ścierwo, zawzięte i złe"

Awatar użytkownika
Kasiek
Pułkownik Nocarzy
Pułkownik Nocarzy
Posty: 3683
Rejestracja: 30 sty 2007, o 17:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Kasiek »

Winorośla ta się określiła bardzo jasno. W pw do dowódcy Nocarzy. Cytować takiej korespondencji nie bedę, natomiat mówiła ona o roli na falkon dla Winorośli o Nocarskich sympatiach ;)
Pułkownik Majorka w służbie Lorda Ultora!

Manewry: I, II
Akcje: MTK, Urodziny Ukrytego, Polcon2007, "V", "K", Falcon2007, "S"

Ruda Wywłoka mająca pierdolca, którego nie zawaha się użyć!!!

Awatar użytkownika
Qadesh
Główny logistyk
Główny logistyk
Posty: 3778
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 14:55
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: kraków

Post autor: Qadesh »

Kasiek pisze:Winorośla ta się określiła bardzo jasno. W pw do dowódcy Nocarzy. Cytować takiej korespondencji nie bedę, natomiat mówiła ona o roli na falkon dla Winorośli o Nocarskich sympatiach ;)
ojoj będzie się działo :P
prawdziwa winorośl :) jak widać powyżej :P:P NOCARSKA - nie wierze... :D
ech, zeby żywieniowiec był bardzie rzutki - ale nic z tego. ma teraz własne problemy :P

Awatar użytkownika
Chinoame
Pośredniczka
Pośredniczka
Posty: 70
Rejestracja: 13 lis 2007, o 15:27
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: over the hills and far away...

Post autor: Chinoame »

To rzeczywiście niesprawiedliwe że wszystkie winorośle w Nocarzu i Renegacie klasyfikuje się od razu jako dziwki ( w zasadzie Nex też tak trochę dziwczył z Araneą).
Przydałoby się poprawić im reputację.
No skoro jedyną winoroślą ( Nexa nie liczę bo się zrenegacił) jaką poznajemy bliżej ( bo z imienia) jest Karina którą wszyscy kojarzą tylko z jedną sceną.
Trzeba pokazać, że winorośle też dają coś więcej środowisku wampirzemu. o < przypływ pomysłu na winoroślarskiego ficka. o>
"-Się zobaczy panie Kapitanie, się zobaczy..."

"-(...) Bo kto wie jak to jest z tymi naszymi symbiontami –A jeśli nawet , to mam nadzieje ,że przyznasz się do ojcostwa""

ODPOWIEDZ