Snajperzy....

czym się różni Glock od PePeSzy i vice versa
DRAKUL
--------
--------
Posty: 13
Rejestracja: 26 lip 2008, o 21:43

Post autor: DRAKUL »

Obrazek
Wasiliv Zajcev wg. legendy pokonał niemieckiego oficera (snajpera) który był prymusem szkoły snajperskiej w berlinie wyciągając hełm na kiju a po trafieniu w hełm Niemca imitował własna śmierć, a następnie czekał aż nieprzyjaciel wyjdzie z okopów i wtedy go zdjął
(Nie potwierdzono na podstawie papierów iż istniał by niemiecki dany oficer
oraz berlińska szkoła snajperów. :roll:


Wywołana powyższym tekstem dyskusja do obejrzenia wątku "Remov vs. reszta świata" w dziale "Poligon dyskusyjny".

Awatar użytkownika
WarKot
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 97
Rejestracja: 15 lis 2008, o 01:31
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Pruszków

Re: Snajperzy....

Post autor: WarKot »

Przechodziłam koło witryny księgarni i wpadła mi w oko książka Marka Czerwińskiego "Pojedynki snajperskie". Parę dni później kupiłam ją dla brata. Tak się skończyło, że braciszek dostał inną... Staram się nie czytać kilku książek jednocześnie, więc czeka w kolejce... :(

Zauroczyło mnie zdanie: " Snajperzy - historia i dzień dzisiejszy samotnych wilków pola walki"
mniau *:]]]*
"Ależ proszę bardzo, rób co uważasz, tylko uważaj jak robisz"

Awatar użytkownika
szopen
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 71
Rejestracja: 20 kwie 2008, o 11:22
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Świdnik/Lublin
Kontakt:

Re: Snajperzy....

Post autor: szopen »

Jeżeli nie było już polecam "Snajper na froncie wschodnim" Wspomnienia Seppa Allerbergera.
W sumie cieniutka książka, 184 strony, fajnie się czyta, i jest kilka scen które mnie poruszyły.

Sam Allerberg był snajperem Wermacht'u z potwierdzonymi 257 trafieniami.
Zresztą jest na 5 miejscu w liście 10 snajperów podanej w jednym z postów ;]

Awatar użytkownika
Grazzi
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 85
Rejestracja: 31 gru 2009, o 18:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wieliczka/Krk

Re: Snajperzy....

Post autor: Grazzi »

Ja osobiście polecę książkę "Snajperzy w historii. Autorów kilku, niestety nie pamiętam :P
Trudno ja dostać, ale o snajperach jest najlepsza-wymienia snajperów od powstania broni palnej (wojna secesyjna?) i co ciekawsze pojedynki snajperskie :D
Ego sum, qui sum

Awatar użytkownika
Dexter
Na misji...
Posty: 1317
Rejestracja: 27 mar 2007, o 14:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Snajperzy....

Post autor: Dexter »

Na jakiej podstawie twierdzisz, że jest najlepsza? Możesz mi wymienić kilkanaście innych pozycji, które są od niej gorsze i krótko opisać dlaczego tak jest? Rozumiem również, że sam parasz się strzelectwem wyborowym (choćby varmintingiem, czyli polowaniem na małe paskudztwa) lub jesteś blisko związany z osobami tym się zajmującymi i możesz ocenić informacje zawarte w danej pozycji nie tylko z punktu widzenia niedzielnego czytelnika?
Niezwykle ważne jest, aby codzienna twoja postawa stała się postawą żołnierza,
a postawa żołnierza - postawą na co dzień.
(Miyamoto Musashi, Księga Pięciu Kręgów)

In the warzone marines shit tactically.
(Ray w "Generation Kill")

Awatar użytkownika
Varjo
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 1111
Rejestracja: 11 lis 2008, o 22:35
Płeć: Mężczyzna

Re: Snajperzy....

Post autor: Varjo »

Bo ma prawo do własnej opinii niezależnie od twojego zdania na dany temat ??
When i close my eyes i keep falling
Though im plunging down it's like flying
I'ts funny how im so high yet never floated
so low
Just wanna revert from this horrid death row
___________________________________
Cześć chłopaki jestem Varjat, spalę wam dziś komisariat :D

Pablo

Re: Snajperzy....

Post autor: Pablo »

Dokładnie, równie dobrze może mu się podobać ze względu na ciekawą koncepcję budowy książki, zamieszczone zdjęcia itd. Po prostu wyraził swoje zdanie, także czyste czepialstwo nie na miejscu trochę.

Awatar użytkownika
Grazzi
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 85
Rejestracja: 31 gru 2009, o 18:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wieliczka/Krk

Re: Snajperzy....

Post autor: Grazzi »

Vario, Pablo-dzięki wam za wsparcie :)

Dexter-owszem, tak mam znajomości jak i sam niejednokrotnie brałem udział w zawodach strzeleckich z broni myśliwskiej (nie jakieś międzynarodowe, najwyżej konkursy wojewódzkie). Dzięki pewnym znajomością miałem okazje poznać bliżej ludzi którzy siedzą w tym naprawdę głęboko, a i za pomocą tych samych znajomości miałem okazje kilkakrotnie uczestniczyć w takim polowaniu. Miałem do czynienia z naprawdę wieloma rodzajami broni-od snajperskiego Steyr SSG 69 aż po śrutowy B 425 Waterfowl. Niejednokrotnie widziałem w celowniku dzika lub gęś. Fakt-nigdy nie celowałem, nie strzeliłem ani nie zabiłem człowieka ale myślę że na temat strzelania wyborowego jak i zabawy w myśliwego mam przynajmniej minimalne pojęcie.
Ego sum, qui sum

Awatar użytkownika
X-76
Top secret
Top secret
Posty: 3174
Rejestracja: 23 lut 2006, o 20:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: znikąd
Kontakt:

Re: Snajperzy....

Post autor: X-76 »

Ja nie chce tu flameować ;)
Tylko wydaje mi się, ze wiem o co Dexowi chodziło.
Chodzi o subtelną różnicę pomiędzy "najlepszy" a "moim zdaniem najlepszy".
Wiecie, "najlepszy" to oficjalnie uznany za najlepszy (zawody, mistrzostwa, komsje, wybory, itp.) A "moim zdaniem najlepszy" to moja subiektywna ocena. Najpiękniejsza kobieta na świecie to "Miss World" wybrana podczas wyborów, ale dla mnie najpiękniejsza może być sąsiadka z bloku obok na ten przykład. Rozumiecie. Faktem jest, ze czasem warto sie w niektórych tematach precyzyjnie wyrażać. Jednak warto też czasem dopytać w mniej napastliwym tonie.

Tryb przemyśleń wyłączono ;)
▂ ▃ ▄ ▆ ▇ Cybernetyczny Bóg Chaosu Wersja: X-76 "Piromedyk" ▇ ▆ ▄ ▃ ▂
"Pierdolnięty chaos! Mikstura wybuchowa" by Delein
"IKS to chodzący chaos. Jak kiedyś będzie koniec świata to na pewno go zatrudnią" by Dante

Awatar użytkownika
Grazzi
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 85
Rejestracja: 31 gru 2009, o 18:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wieliczka/Krk

Re: Snajperzy....

Post autor: Grazzi »

Ale to chyba jest oczywiste-kiedy w moim poście napisałem "najlepszy", do tego biorąc pod uwagę mój stopień na forum, miałem na myśli "moim zdaniem najlepszy" i dlatego polecam książkę. Za autorytet nie uchodzę-ani tu ani nigdzie indziej w dziedzinie sztuki snajperskiej. Użyłem zwyczajnego skrótu myślowego, który okazał mi się dość oczywisty.
Ego sum, qui sum

Awatar użytkownika
X-76
Top secret
Top secret
Posty: 3174
Rejestracja: 23 lut 2006, o 20:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: znikąd
Kontakt:

Re: Snajperzy....

Post autor: X-76 »

Grazzi pisze:Ale to chyba jest oczywiste (...)
Życie pokazuje, że nie zawsze i nie dla wszystkich ;)

Doobra looz wiemy już wszystko i możemy dalej o snajperach sobie dywagować ;)
▂ ▃ ▄ ▆ ▇ Cybernetyczny Bóg Chaosu Wersja: X-76 "Piromedyk" ▇ ▆ ▄ ▃ ▂
"Pierdolnięty chaos! Mikstura wybuchowa" by Delein
"IKS to chodzący chaos. Jak kiedyś będzie koniec świata to na pewno go zatrudnią" by Dante

ODPOWIEDZ