Co myslicie o zakonczeniu Nocarza ?

mam opinię i nie zawaham się jej użyć

Co myslicie o zakończeniu Nocarza ?

Zakonczenie ksiązki było ustawione przez Ultora
68
72%
Zakończenie ksiazki potoczyło sie inaczej niz planował Ultor
27
28%
 
Liczba głosów: 95

Awatar użytkownika
Wiśnia
Użytkownik ZBANOWANY
Posty: 133
Rejestracja: 18 maja 2008, o 20:01
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: skądinąd
Kontakt:

Post autor: Wiśnia »

Miro pisze:Więc uważasz Wisienko że Ultor przewidział zdrade Vespera i to że Arnea poplączne Nocarzowi w głowie?
Czy ty zombiaku czytasz posty??? Napisałem przecież cytuję "W renegacie mało się wyjaśnia, a i nocarze zachowują się jakby Vesper naprawdę zdradził. Ja myślę że coś poszło inaczej niż Ultor tego chciał." koniec cytatu. Z tego co napisałem poprzednio wynika że Ultor tego nie przewidział. Czytaj może posty na temat których się wypowiadasz!

Awatar użytkownika
Szincza
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 33
Rejestracja: 3 maja 2008, o 21:42
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Z pod łóżka
Kontakt:

Post autor: Szincza »

Dajcie spokój panowie. Po co od razu się tak unosić. Co do samego zakończenia Nocarza, to było boskie i wywołało zamierzony efekt, ponieważ zmuszony byłem do natychmiastowego udania się do eMpiku po Renegata. Co do tych Ultorskich przewidywanek, to podchodzę do tego dość sceptycznie, chociaż lordzik sam mówił Vesperowi - ...ona [Ara] zamiesza ci w głowie tak, że nawet nie zorientujesz sie kiedy - coś w tym stylu. No - Ale...Poczekamy, zobaczymy ;d.


EDIT: Jeżeli z mojego posta wyniknie jakaś nieścisłość [ napisze nie na temat ;d ] To bardzo przepraszam, ale jest noc, i jakoś kiepsko mi sie czyta poprzednie posty :D
Tacgnol VS Longcat --------> CATNAROK !!!

Awatar użytkownika
Elvarel
Kapitan Nocarzy
Kapitan Nocarzy
Posty: 1033
Rejestracja: 1 kwie 2009, o 10:31
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Las Ożywionego Mitu/Rogaty Gród

Re: Co myslicie o zakonczeniu Nocarza ?

Post autor: Elvarel »

Szczerze, to zakończenie Nocarza zaczęło mi się podobać dopiero po przeczytaniu całości. Pierwszą myślą, kiedy skończyłam czytać ostatnią stronę, było: No chyba se jaja robicie *woot* . Przyznaję się bez bicia, że nawet mi do głowy nie przyszło, że Lord Ultor mógł świadomie w ten sposób pokierować całą sytuacją. Co myślę o zakończeniu Nocarza? Dla czytelnika, który absolutnie nic nie wie o tym, co ma być zawarte w dalszych częściach to był prawdziwy koszmar! Kiedy Lord Ultor został trafiony byłam święcie przekonana, że to się Vesperowi śni. Kiedy się przekonałam, że to nie Sen to najpierw przyszedł szok a później złość. Do tego kiedy Renegaci nie dość, że nie zabili Vespera to jeszcze dali Mu prawdziwej krwi! :shock: I teraz przez następną książkę Vesper ma być jakimś cholernym ćpunem, do tego niesłusznie ściganym przez swoich?! VETO! Sila błagałam o jeden jedyny spojler: czy Lord Ultor przeżył. Silme pokazał mi przysłowiową figę :twisted: . No to zapytałam, czy dobrze mi się wydaje, że kolejne tytuły zdradzają, kim będzie Vesper. Kiedy potwierdził to prawie się załamałam. Czyli co kolejny tom to z Vesperem będzie gorzej? No nie no. Nie wierzę! Muszę sprawdzić :evil: ...
Madzik! Bez zająknięcia udało Ci się wpuścić mnie w maliny! I bardzo Ci za to dziękuję :mrgreen: :ninja: ...
Telien dagorbarth IV - Nenardhon
Plcn'09
Clstrkllr Ncrz
Prkn'10
Fiolet. Pzn
Prkn'12


Dzwoni Barbie do Cindy ]:-> ...

Cevi i Elv: Ej, przeszliśmy obok lampy i zgasła!
Mith: No! Jesteśmy w formie. :D

Kur*a, czemu wciąż mamy same najgorsze pomysły, zaklął Vesper w duchu.

Awatar użytkownika
Naesse
Pośredniczka
Pośredniczka
Posty: 140
Rejestracja: 14 lut 2009, o 16:21
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Lub...lin?

Re: Co myslicie o zakonczeniu Nocarza ?

Post autor: Naesse »

Sorry za cytowanie, ale reakcje miałam podobne, więc...
Elvarel pisze:Szczerze, to zakończenie Nocarza zaczęło mi się podobać dopiero po przeczytaniu całości. Pierwszą myślą, kiedy skończyłam czytać ostatnią stronę, było: No chyba se jaja robicie *woot* .
Skąd ja to znam... U mnie dodatkowo był telefon do kumpla i zapytanie "stary, kuźwa, o co tu biega? Nie czaję tej cholernej końcówki! Przecież..." po czym nastąpiło wyjaśnienie w stylu "przeczytaj jeszcze raz".
Elvarel pisze:Co myślę o zakończeniu Nocarza? Dla czytelnika, który absolutnie nic nie wie o tym, co ma być zawarte w dalszych częściach to był prawdziwy koszmar! Kiedy Lord Ultor został trafiony byłam święcie przekonana, że to się Vesperowi śni. Kiedy się przekonałam, że to nie Sen to najpierw przyszedł szok a później złość.
U mnie było, jak pisałam, pierwsze "ja nic z tego nie rozumiem", drugie "o kuźwa, ale jaja", trzecie "jaaasne...", w końcu czwarte "to się jakoś trzyma kupy :D".
Elvarel pisze:Do tego kiedy Renegaci nie dość, że nie zabili Vespera to jeszcze dali Mu prawdziwej krwi! :shock: I teraz przez następną książkę Vesper ma być jakimś cholernym ćpunem, do tego niesłusznie ściganym przez swoich?! VETO!
Ja tu miałam inną reakcję. Raczej już zaczęłam sobie wymyślać, jak niby Vesper ich zrobi w bambuko :P
Elvarel pisze:Madzik! Bez zająknięcia udało Ci się wpuścić mnie w maliny! I bardzo Ci za to dziękuję :mrgreen: :ninja: ...
Powiem tak:
Madzik! Rządzisz!
(krótko i na temat :P)
Po dywanie z róż
Stąpaj ostrożnie
Kto powiedział, że tam nie ma już kolców?

Awatar użytkownika
Nahya
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 886
Rejestracja: 30 mar 2009, o 23:00
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Gdynia

Re: Co myslicie o zakonczeniu Nocarza ?

Post autor: Nahya »

Ja byłam taka wkur***** tym zakończeniem że cały dzień nie chciałam czytać renegata ;) Ale szybko przeszedł mi foch na Vespera... Miałam cichą nadzieję że wykombinuje chłopak coś żeby wrócić do swoich, ale po Renegacie zmieniłam zdanie :)

Awatar użytkownika
Elvarel
Kapitan Nocarzy
Kapitan Nocarzy
Posty: 1033
Rejestracja: 1 kwie 2009, o 10:31
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Las Ożywionego Mitu/Rogaty Gród

Re: Co myslicie o zakonczeniu Nocarza ?

Post autor: Elvarel »

Naesse pisze:Sorry za cytowanie, ale reakcje miałam podobne, więc...
Spooooooko. Przecież po to ta opcja jest :D ...
Naesse pisze:Ja tu miałam inną reakcję. Raczej już zaczęłam sobie wymyślać, jak niby Vesper ich zrobi w bambuko :P
No właśnie u mnie pojawiły się myśli, że:
1. Okazję ma idealną
2. No przecież coś musi robić przez całą książkę. No chyba, że będzie teraz Nocarzom świnię podkładał ale ja tak nie chcę :P...
... aaaaaale...
3. W moich wyobrażeniach Renegaci byli tak obleśni i tak patologiczni, że automatycznie to skreślało szanse Vespera i wygrało z poprzednimi dwoma punktami :P ...
Telien dagorbarth IV - Nenardhon
Plcn'09
Clstrkllr Ncrz
Prkn'10
Fiolet. Pzn
Prkn'12


Dzwoni Barbie do Cindy ]:-> ...

Cevi i Elv: Ej, przeszliśmy obok lampy i zgasła!
Mith: No! Jesteśmy w formie. :D

Kur*a, czemu wciąż mamy same najgorsze pomysły, zaklął Vesper w duchu.

Wasqu
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 308
Rejestracja: 21 maja 2009, o 13:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Okolice Wawy

Re: Co myslicie o zakonczeniu Nocarza ?

Post autor: Wasqu »

ogólnie to ciekawe ma te zakończenie , zszokowany nocarz strzelił do swojego lorda , a po wypiciu staje się ostrym ***** , a następnie w renegacie dręczy go sumienie ...
Odnalazłeś niewidzialny podpis, order z kartofla przyjdzie pocztą.

Hos
--------
--------
Posty: 7
Rejestracja: 26 lip 2010, o 00:21
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rydułtowy/Silesia
Kontakt:

Re: Co myslicie o zakonczeniu Nocarza ?

Post autor: Hos »

Ja myślę że lord od początku podejrzewał że Vesper zdradzi, jak go przyjmwał do Nocarzy i w tedy przed tą akcją na politechnice warszawskiej, takie jest moje odczucie po przeczytaniu Nocarza nie wiem jak sytuacja ma się dalej bo za Renegata sie jeszcze nie wziąłem z powodu braku czasu, ale zapewne niedługo zaległości odrobię

Awatar użytkownika
yuki
Podporucznik Nocarzy
Podporucznik Nocarzy
Posty: 146
Rejestracja: 24 maja 2010, o 15:41
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co myslicie o zakonczeniu Nocarza ?

Post autor: yuki »

dobrze, że zaznaczyłeś że dalej nie czytałeś, będę unikać spoilerów.
zacznę tak: ale jak to? Vespi sam tak był przekonany jaki to jest oddany sprawie, a ty z niego chcesz zdrajcę od przemiany zrobić


a w ogóle to was nie rozumiem. przeczytałam końcówkę i od razu po "Renegata" poleciałam. Przerwa? W takim momencie? no... ale... jak to?!
Mistake after mistake. That is why the Ikoma wrote it.
Mistake after mistake. That is why the Kitsu know it.
Mistake after mistake. That is why the Matsu cry it.
Mistake after mistake. That is why the Akodo teach it.

Hos
--------
--------
Posty: 7
Rejestracja: 26 lip 2010, o 00:21
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rydułtowy/Silesia
Kontakt:

Re: Co myslicie o zakonczeniu Nocarza ?

Post autor: Hos »

No ja też miałem zamiar od razu za renegata się wziąć tylko niestety inne obowiązki i praca plany pokrzyżowały i muszę to troszkę w czasie odłożyć niestety :(

Awatar użytkownika
Magnus
Dowódca G.R.O.T.
Dowódca G.R.O.T.
Posty: 1957
Rejestracja: 22 mar 2007, o 16:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z czarnej mgły
Kontakt:

Re: Co myslicie o zakonczeniu Nocarza ?

Post autor: Magnus »

Po przeczytaniu 'Nocarza' jeszcze raz wydaje mi się, że Ultor wiedział, że Vesper do niego strzeli, a nie do Aranei. Zwróćcie uwagę na Ultora podczas jego rozmowy z Vesperem, kiedy przedstawiał mu plan Politechniki, kiedy mówił mu ,że Vesper będzie jego zabezpieczeniem snajperskim, znajdującym się naprzeciwko Lorda. Celowo? Dalej Ultor mówi, żeby Vesper czekał na znak, kiedy zdejmie osłonę Aranei, osłonę która nie przepuszcza kul. Wątpie, żeby Ara potrafiła ją zdjąć Ultorowi. Wydaje mi się ,że Ultor sam ją sobie zdjął. Przynajmniej takie odniosłem wrażenie. Że właśnie Ultor wiedział z góry, jak to się skończy, był nad wyraz spokojny, jakby zrezygnowany. Jak człowiek idący na śmierć? Skubaniec wiedział jak to się skończy.
TKM!

Awatar użytkownika
Vorevol
Top secret
Top secret
Posty: 1123
Rejestracja: 6 cze 2007, o 17:17
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: B24
Kontakt:

Re: Co myslicie o zakonczeniu Nocarza ?

Post autor: Vorevol »

No pewnie, że wiedział. Toć razem z Dante-m ten PLAN układali.
Cedo Nulli

Awatar użytkownika
Magnus
Dowódca G.R.O.T.
Dowódca G.R.O.T.
Posty: 1957
Rejestracja: 22 mar 2007, o 16:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z czarnej mgły
Kontakt:

Re: Co myslicie o zakonczeniu Nocarza ?

Post autor: Magnus »

Dante jeszcze w tym momencie nie był w planach. Dopiero kiedy Vesper do Renegatów 'przeszedł', Ultor postanowił zrekrutować nowego rekruta, Maćka, bo był podobno niezłym strategiem i planistą, dając mu xywę Dante. Dante to świeżak był wtedy. ;)
TKM!

Awatar użytkownika
Dante
Top secret
Top secret
Posty: 1337
Rejestracja: 24 paź 2006, o 16:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Co myslicie o zakonczeniu Nocarza ?

Post autor: Dante »

A mojej glowie pojawil sie takie plan :
- a jebnac wam w te lyse lby ? :-)

( - ze niby taki surowy jestem ... :-) )
"młodzieńcze ! ciesz sie w młodości swojej " -platoon /Eklezjastes

747170

Awatar użytkownika
Mcbet
Top secret
Top secret
Posty: 3235
Rejestracja: 11 lut 2007, o 20:44
Płeć: Mężczyzna

Re: Co myslicie o zakonczeniu Nocarza ?

Post autor: Mcbet »

Ale Magnus nie ma Lysego laba ( chyba) :D

Uwazajcie na Dantego i na wszytkie plany jego
towarzystwo chce pogodzic, lecz na zdrowiu im zaszkodzic

Poza tym przeciez na starcie Ultor by sobie nie zrobil takiej konkurencji, jezeli chodzi o knucie i snucie planow jak by tu wszytkim skomplikowac zycie :D.
stasus UnKnow
Si quisquam pro me mori non volat, mihi non dice quemadmodum debo vivere
By Qadesh: "renegackie ścierwo, zawzięte i złe"

ODPOWIEDZ