Kto jest najlepszą postacią w "Renegacie"?

czym się różni nocarz od renegata i vice versa
Awatar użytkownika
Agni
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 22
Rejestracja: 1 gru 2009, o 13:41
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Re: Kto jest najlepszą postacią w "Renegacie"?

Post autor: Agni »

Chyba nie odkryję Ameryki pisząc, że na pierwszym miejscu plasuje się u mnie Nex - za całokształt ujmując najprościej. Drugi natomiast jest Strix, który według mnie jest postacią praktycznie doskonałą pod względem charakteru. Obu panów polubiłam od pierwszego 'spotkania' :twisted: . Stąd tez między innymi moja przynależność do Renegatów :twisted:
In war, victory. In peace, vigilance. In death, sacrifice.

Elinor
--------
--------
Posty: 3
Rejestracja: 26 lis 2009, o 15:26
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Brno (Morava, Czech Republic)
Kontakt:

Re: Kto jest najlepszą postacią w "Renegacie"?

Post autor: Elinor »

My favourite character - that´s problem. There are two.

1. Nex. :) He´s... really perfect. Due to him I had to change my view about renegates and I think he´s the most sympathic character in nocarz´s world.

2. Vesper. Not surprised, is it? He´s the main character... but in Nocarz I really don´t like him, not much. In Renegat he was more grown-up and responsible, and - what was so important for me - he was thinking about his ways and decisions.
And I read this book in rather problematic time of my life, so there are a few subjective factors to like him. :mrgreen:

Awatar użytkownika
shaber
--------
--------
Posty: 34
Rejestracja: 13 gru 2009, o 00:06
Płeć: Mężczyzna

Re: Kto jest najlepszą postacią w "Renegacie"?

Post autor: shaber »

Najlepszą postacią w "Renegacie" jest Strix. Lubie tego faceta, choćby dla tego, że nie waha się okazywać pogardy dla wszystkiego i wszystkich, co godzi w jego honor PRAWDZIWEGO Wojownika. Lubie Go szczególnie za scenę, gdy Vesper opowiada, jak Kat zamęczył Attagena. Mimo żądzy mordu, jaka Go ogarnęła, potrafił się opanować.
Demonów Wojny nie wypędzą żadne egzorcyzmy...

Nurbika

Re: Kto jest najlepszą postacią w "Renegacie"?

Post autor: Nurbika »

ja chyba najbardziej lubie Nexa - za pokerface - nieokazywanie emocji i adaptację i Ictę, za to że potrafi każdego wysłuchać. Chyba przez to, ze sama mam takie cechy.

Awatar użytkownika
Nahya
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 886
Rejestracja: 30 mar 2009, o 23:00
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Gdynia

Re: Kto jest najlepszą postacią w "Renegacie"?

Post autor: Nahya »

Nurbika pisze:ja chyba najbardziej lubie Nexa - za pokerface - nieokazywanie emocji
ooo! właśnie to :)

Awatar użytkownika
Heos
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 415
Rejestracja: 11 wrz 2008, o 08:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Kto jest najlepszą postacią w "Renegacie"?

Post autor: Heos »

Nahya pisze:
Nurbika pisze:ja chyba najbardziej lubie Nexa - za pokerface - nieokazywanie emocji
ooo! właśnie to :)
E tam, nieokazywanie emocji jest przereklamowane. Tym bardziej w skrajnej postaci. Sam na siebie bata kręci.
Czarna chmura

Nurbika

Re: Kto jest najlepszą postacią w "Renegacie"?

Post autor: Nurbika »

co przez to rozumiesz? że "ładuje się" od środka negatywnymi emocjami i w końcu wybuchnie?

Awatar użytkownika
Grazzi
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 85
Rejestracja: 31 gru 2009, o 18:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wieliczka/Krk

Re: Kto jest najlepszą postacią w "Renegacie"?

Post autor: Grazzi »

Noo...jeżeli Strix naładowałby się negatywnymi emocjami a potem :"wybuchł" w połączeniu z jego mocami parapsychicznymi dałoby dość...katastrofalny efekt?? :P

Moim zdaniem, chyba się nie wyróżnię, najlepszy jest Strix. Jednak mi przypadł do gustu, gdyż on ma swoje zasady i się nimi kieruje. Jak na początku zamiatał Vesperem podłogę, jednak gdy dowiedział się, że ten nie zdradził zaczyna go wspierać :D Genialnie wręcz uformowana postać.
Ego sum, qui sum

Awatar użytkownika
Mexaris
Podporucznik Nocarzy
Podporucznik Nocarzy
Posty: 50
Rejestracja: 26 sie 2009, o 20:07
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kto jest najlepszą postacią w "Renegacie"?

Post autor: Mexaris »

Może i ja się dopowiem. Dla mnie najlepszą postacią był Vesper. Mało orginalne aczkolwiek tak było :) Za całokształt, za jego charakter, i zachowanie. A akurat mnie Strix nie przypadł do gustu. Bardzo często i blisko utożsamiam się z Vespim.
Tata! Tata! Biją renegata!

Awatar użytkownika
Trinidad
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 252
Rejestracja: 8 sty 2010, o 13:57
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kto jest najlepszą postacią w "Renegacie"?

Post autor: Trinidad »

Cóż, to chyba nie jest nic niezwykłego - moja ulubiona postać to Strix. Za jego honor i dumę. Bardzo podoba mi się, że dla niego nie było najważniejsze, czy Vesper to nocarz, czy renegat, ale to, czy zdradził swój oddział... Wspaniała postać ;)
Iren: oj tam, oj tam ;>

Pie Iesu domine (tup, tup, tup, sru!) dona eis requiem (tup, tup, tup, sru!)

W plecaku zawsze noszę kilka noży i kosę. Tak dla uspokojenia.

Awatar użytkownika
Blaven
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 14
Rejestracja: 19 lut 2010, o 20:29
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

Re: Kto jest najlepszą postacią w "Renegacie"?

Post autor: Blaven »

Moje postaciowe top 3 wygląda tak: Nex, Strix, Vesper. Moim zdaniem to trzy zdecydowanie najlepiej zarysowane i w ogóle pomyślane postacie w książce. Nex, no chyba nie da się go nie lubić xD Strix, czyli właśnie głównie duma i honor poza tym ogromna moc. Poza tym ma takie specyficzne "coś" co powoduje, że szybko można tego pana polubić. Vesper, czyli głowy bohater, postać z wieloma dylematami, a także wieloma solidnymi tekstami. W Renegacie jego postać staje się naprawdę ciekawa, widać sporą zmianę tej postaci względem poprzedniej książki.
"And the need to get psycho is not a question to me"

Awatar użytkownika
Trinidad
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 252
Rejestracja: 8 sty 2010, o 13:57
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kto jest najlepszą postacią w "Renegacie"?

Post autor: Trinidad »

Masz rację, Vesper w "Renegacie" zmienia się i to na korzyść... W "Nocarzu" widzi świat tak... czarno-biało, nasi to ci dobrzy, tamci to ci źli, koniec, kropka. W drugiej części zaczął się zastanawiać, to było ciekawe.
Iren: oj tam, oj tam ;>

Pie Iesu domine (tup, tup, tup, sru!) dona eis requiem (tup, tup, tup, sru!)

W plecaku zawsze noszę kilka noży i kosę. Tak dla uspokojenia.

Awatar użytkownika
Puchaty
Rekrut
Rekrut
Posty: 33
Rejestracja: 29 maja 2009, o 22:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin

Re: Kto jest najlepszą postacią w "Renegacie"?

Post autor: Puchaty »

1.Strix- postać genialna, prawdziwy wojownik, bezpośredni, powstrzymuje się od głupkowatych komentarzy, dość ironicznie podchodzi do cyrku z Vesperem i Araneą...
2.Vesper- dokładnie zmienia się na korzyść, nachodzą go refleksje co jest jak najbardziej na +
Przyjdzie tata, przyjdzie tata i rozdupczy renegata :D

Awatar użytkownika
Murphy
Rekrut
Rekrut
Posty: 11
Rejestracja: 20 lut 2010, o 13:50
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Kto jest najlepszą postacią w "Renegacie"?

Post autor: Murphy »

Hmm... zawsze i wszędzie moją ulubioną postacią będzie Nidor. Nie wiem dlaczego. Po prostu tak wypadło, że to jego imię, gdy tylko pojawiało się w tekście powodowało na mojej twarzy szeroki uśmiech i jakiś nieuzasadnioną wewnętrzną radość. xD
"Ludzie za łatwo rezygnują z władzy nad własnym życiem."

Awatar użytkownika
Elvarel
Kapitan Nocarzy
Kapitan Nocarzy
Posty: 1033
Rejestracja: 1 kwie 2009, o 10:31
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Las Ożywionego Mitu/Rogaty Gród

Re: Kto jest najlepszą postacią w "Renegacie"?

Post autor: Elvarel »

Fajny jest. :) Ja z kolei dosłownie od samego początku jak się pojawił w Nocarzu niemal do końca NIKTa myślałam, że Nidor będzie zdrajcą właśnie dlatego, że jest za fajny. Za wierny i za lojalny :) ...
Telien dagorbarth IV - Nenardhon
Plcn'09
Clstrkllr Ncrz
Prkn'10
Fiolet. Pzn
Prkn'12


Dzwoni Barbie do Cindy ]:-> ...

Cevi i Elv: Ej, przeszliśmy obok lampy i zgasła!
Mith: No! Jesteśmy w formie. :D

Kur*a, czemu wciąż mamy same najgorsze pomysły, zaklął Vesper w duchu.

ODPOWIEDZ