Vesper Charakterystyka

mam opinię i nie zawaham się jej użyć
Neon
--------
--------
Posty: 12
Rejestracja: 11 kwie 2010, o 10:21
Płeć: Mężczyzna

Vesper Charakterystyka

Post autor: Neon »

Hej ludziska ;D Mam może głupie pytanie i prośbę ale wybrałem sobię na maturę temat by przedstawić najciekawsze kreacje wampira i jedną z nich jest Vesper i być może krótko Nex lub Strix. I tu pojawia się moja prośba.Czy moglibyście rzucić ich jakieś cechy i być moze krótki opis sytuacji w którym się one przejawiają :D naprawdę był bym wdzięczny za pomoc :) Na marginesie : Książki przeczytane wg. mnie są wspaniałe czytałem je prawie jednym ciągiem i napewno przeczytam jeszcze raz :D wampiry we współczesnej polsce to jest to co lubię :D

Awatar użytkownika
Nero
Głowa Rodu
Głowa Rodu
Posty: 207
Rejestracja: 15 mar 2010, o 20:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań/I Sfera Materialna

Re: Vesper Charakterystyka

Post autor: Nero »

Jedyne, co mi przychodzi do głowy, to metamorfoza Vespiego...
Nocarz - zachwycony wampirzym światem, zachowuje się jak dziecko.
Renegat - widzi, że świat to nie tylko dobro i zło, ale szarość pomiędzy nimi.
Nikt - akceptuje swój los...

Musiałbym zerknąć dogłębnie do książek, żeby powiedzieć, coś więcej...
N7 Vanguard
Cedo nulli
Non timebo mala

Oceniać nocarzy po Elvie to tak, jak oceniać watykańskich po Nero -> Kane
Ninja z ciebie zajebisty, praktycznie cię nie widać -> by Kane


Pyrkon 2k9
Pyrkon 2k10
Fiolet, Pyrlandia
Pyrkon 2k11
Pyrkon 2k12

Neon
--------
--------
Posty: 12
Rejestracja: 11 kwie 2010, o 10:21
Płeć: Mężczyzna

Re: Vesper Charakterystyka

Post autor: Neon »

No właśnie zwróciłem uwagę na jego metamorfoze tylko kim on tak naprawdę jest. W pierwszej części dobry nocarz w drugiej części nie z własnej woli staje się renegatem ktróry pije ludzką krew czyli to przed czym się tak bronił. Czy on jest dobry czy zły ?wydaje mi się że jest również patriotą,oraz chcę zwrócić uwagę na relacje Vespera z Okruszkiem czyli wampira z człowiekiem i opisać mniej więcej społeczność wampirzą bo moją pracę zamknie porównanie świata i cech wampirów Anny Rice i naszej wspaniałej polki Magdaleny Kozak.
Również pytanko o co chodzi z tą szarością między dobrem a złem ?

Awatar użytkownika
Nero
Głowa Rodu
Głowa Rodu
Posty: 207
Rejestracja: 15 mar 2010, o 20:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań/I Sfera Materialna

Re: Vesper Charakterystyka

Post autor: Nero »

Również pytanko o co chodzi z tą szarością między dobrem a złem ?
W 'Nocarzu' to nocarze są tymi dobrymi, a renegaci wydają się być źli. W 'Renegacie' okazuje się, że nawet dobroć ma skazę, a zło wcale nie okazuje się takie złe, na jakie wyglądało...
N7 Vanguard
Cedo nulli
Non timebo mala

Oceniać nocarzy po Elvie to tak, jak oceniać watykańskich po Nero -> Kane
Ninja z ciebie zajebisty, praktycznie cię nie widać -> by Kane


Pyrkon 2k9
Pyrkon 2k10
Fiolet, Pyrlandia
Pyrkon 2k11
Pyrkon 2k12

Awatar użytkownika
Nahya
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 886
Rejestracja: 30 mar 2009, o 23:00
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Gdynia

Re: Vesper Charakterystyka

Post autor: Nahya »

Jeśli masz w temacie ogólnie o kreacjach wampira to radziłabym ci właśnie skupić się bardziej na opisach różnic między poszczególnymi wampirzymi światami. Sama charakterystyka jednego tylko wampira to, moim zdaniem, za mało. Chyba że zrobiłbyś właśnie taki opis na podstawie jednego bohatera - ale dotyczący cech bardziej ogólnych (czyli wampirzych) niż konkretnych dla danej persony. No ale to taka moja sugestia tylko ;)
Będziesz opisywał tylko te dwie kreacje? Rice vs Kozak? ;p

Neon
--------
--------
Posty: 12
Rejestracja: 11 kwie 2010, o 10:21
Płeć: Mężczyzna

Re: Vesper Charakterystyka

Post autor: Neon »

Tak.Mam zamiar opisać Lestata,Louisa bardziej szczegółowo oraz krótko Claudie i może Armanda na podstawie Wywiadu z wampirem i Złodzieja Ciał. Oraz Vespera szczegółowo i krótko może Mentora vespiego oraz któregoś z renegatów Strixa/Nexa oraz krótko opisać jaką rolę pełnią lordowie. a temat brzmi : "Wampir jako bohater utworów literackich.Zaprezentuj najciekawsze kreacje wampira w wybranych dziełach literatury."

Awatar użytkownika
Nahya
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 886
Rejestracja: 30 mar 2009, o 23:00
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Gdynia

Re: Vesper Charakterystyka

Post autor: Nahya »

Ja chyba pocisnęłabym też z innymi dziełami... Choćby ten durny zmierzch i wampiry wegetarianie - zawsze coś innego. Do tego wampiry Łukjanienki.. Jejku mam pustkę w głowie.. Ale przecież wampiry pojawiały się w tylu książkach że na pewno można opisać więcej, niż tylko te dwie kreacje. Bo chodzi mi głównie o to że wampiry u Rice działają na tej samej zasadzie, wszystkie i ewentualnie jak ludzie różnią się charakterem i tak samo u Madzika jest - wszystkie wampiry są "takimi samymi wampirami" (tylko jedni piją sztuczną a inni wolą troszkę mocniejsze trunki).

Awatar użytkownika
Nero
Głowa Rodu
Głowa Rodu
Posty: 207
Rejestracja: 15 mar 2010, o 20:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań/I Sfera Materialna

Re: Vesper Charakterystyka

Post autor: Nero »

Ze swej strony nie pominąłbym Draculi (chyba najbardziej klasyczny przykład wampira) i Carmilli od Sheridana Le Fanu. Był jeszcze wiersz z wampirzym bohaterem, ale nie pamiętam autora ani tytułu... Jeśli chodzi o 'wegetarianów' to u Sapkowskiego jest Regis...
N7 Vanguard
Cedo nulli
Non timebo mala

Oceniać nocarzy po Elvie to tak, jak oceniać watykańskich po Nero -> Kane
Ninja z ciebie zajebisty, praktycznie cię nie widać -> by Kane


Pyrkon 2k9
Pyrkon 2k10
Fiolet, Pyrlandia
Pyrkon 2k11
Pyrkon 2k12

Neon
--------
--------
Posty: 12
Rejestracja: 11 kwie 2010, o 10:21
Płeć: Mężczyzna

Re: Vesper Charakterystyka

Post autor: Neon »

Kurcze ale już bibliografia oddana :D i mówię ja chcę to zrobić na zasadzie omówienie społeczności wampirów i różnic oraz charakterystyka wyróżniających się jednostek między tymi od Madzika a tymi od Rice. Np u Rice każdy wampir może zamienić człowieka w wampira a u Madzika tylko Lord (znaczy wiadomo że normalni mogą próbować) no i Vesper jako wyróżniający się Patriora itp. i np Strix który gardzi prawie każdym ;D no i u Rice nie ma dobrych wampirów każdy zabija ludzi a u Madzika mamy Nocarzy na sztucznej krwi i Renegatów na prawdziwej :D jest pełno różnic tylko potrzebuję je znaleźć i jakies cechy charaktery Vespiego i Nex-a/Strixa ew Mentora vespera bodajże Nidor ?

Awatar użytkownika
otempora
Uczeń
Uczeń
Posty: 53
Rejestracja: 30 mar 2010, o 21:43
Płeć: Kobieta

Re: Vesper Charakterystyka

Post autor: otempora »

Nie zgodzę się z tym, że Strix gardzi "prawie każdym". Pan Domów Krwi ma zasady. Stare zasady, bo jest starym wampirem. Początkowo nie lubił Vespera, ponieważ ten miał zdradzić swojego Lorda. Później, kiedy dowiedział się prawdy, (to było wspaniale przewrotne... :D), skorygował swoje nastawienie.

Za mentora Vespera to ja bym Ultora od razu dała XD
Ale taki bliższy starszy "stażem" kolega - tak, Nidor.


PS to prezentacja maturalna (... bo matura się zbliża podobno) czy kie licho?
"Będziecie popełniać najróżniejsze pomyłki. Dopóki jednak nie zabraknie wam szczerości, hojności i przekonania, dopóty nie zaszkodzicie światu i nikogo nie skrzywdzicie"

Awatar użytkownika
Trinidad
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 252
Rejestracja: 8 sty 2010, o 13:57
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Wrocław

Re: Vesper Charakterystyka

Post autor: Trinidad »

[quote]Mam może głupie pytanie i prośbę ale wybrałem sobię na maturę temat by przedstawić najciekawsze kreacje wampira i jedną z nich jest Vesper i być może krótko Nex lub Strix./quote]

Swoją drogą - chcę taki temat na maturę ;)
Iren: oj tam, oj tam ;>

Pie Iesu domine (tup, tup, tup, sru!) dona eis requiem (tup, tup, tup, sru!)

W plecaku zawsze noszę kilka noży i kosę. Tak dla uspokojenia.

Awatar użytkownika
otempora
Uczeń
Uczeń
Posty: 53
Rejestracja: 30 mar 2010, o 21:43
Płeć: Kobieta

Re: Vesper Charakterystyka

Post autor: otempora »

Ups. Wada bycia krótkowidzem - kiedy czyta się którąś godzinę, część tekstu po prostu "wypada". (chyba że to moje oczy tylko takie wadliwe ;D)

Dobra, jako osoba kończąca gimnazjum, nie czuję się w stanie licealiście pomagać, gomen :P
(bo rozprawkę, charakterystykę na moim poziomie z chęcią bym napisała ^^ taki temat... ;))

Ale popieram, temat ciekawy :) twórczy :D
"Będziecie popełniać najróżniejsze pomyłki. Dopóki jednak nie zabraknie wam szczerości, hojności i przekonania, dopóty nie zaszkodzicie światu i nikogo nie skrzywdzicie"

Neon
--------
--------
Posty: 12
Rejestracja: 11 kwie 2010, o 10:21
Płeć: Mężczyzna

Re: Vesper Charakterystyka

Post autor: Neon »

Tak prezentacja maturalna tylko teraz potrzebuje ich cech i ew przyklady akcji gdzie sie ujawnialy ;D reszte juz bym sam ubrał w słowa :D no a strix gardził ludźmi wszystkimi z tego co pamiętam =P no i fakt dla vesperka później stał się milusi.

Awatar użytkownika
Trinidad
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 252
Rejestracja: 8 sty 2010, o 13:57
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Wrocław

Re: Vesper Charakterystyka

Post autor: Trinidad »

To sprecyzuj, czy chodzi ci o wszystkich ogólnie, czy tylko o wszystkich ludzi... Strix nie gardził wszystkimi wampirami, miał po prostu swoje zasady i dla niego ktoś niehonorowy nie był wart szacunku.
Otempora - nie tylko Twoje oczy są takie wadliwe :P
Iren: oj tam, oj tam ;>

Pie Iesu domine (tup, tup, tup, sru!) dona eis requiem (tup, tup, tup, sru!)

W plecaku zawsze noszę kilka noży i kosę. Tak dla uspokojenia.

Neon
--------
--------
Posty: 12
Rejestracja: 11 kwie 2010, o 10:21
Płeć: Mężczyzna

Re: Vesper Charakterystyka

Post autor: Neon »

Chodzi mi o Vespera jako jednostkę i krótko o Strixie ew Nexie. ich cechy zachowania itp... a wiem ze strix gardził wszystkimi ludźmi bodajże :P no i ogólnie jako o wampirzej społeczności bo chce na koniec porównać świat Magdzi i Rice

ODPOWIEDZ