Pokaż mi swój pulpit a powiem ci kim jestem

Magazyn staroci
Awatar użytkownika
Czosnek
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 1324
Rejestracja: 12 lut 2007, o 18:23
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post autor: Czosnek »

Daj coś o symbolice ogrodu - jeśli Ci się chce :wink: .
Czosnka

Awatar użytkownika
Myrmidon
Licencjat
Licencjat
Posty: 231
Rejestracja: 24 sty 2007, o 18:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Myrmidon »

A mój?

Obrazek

Tutaj jest pełny rozmiar.
Ostatnio zmieniony 19 lut 2007, o 14:08 przez Myrmidon, łącznie zmieniany 1 raz.
Green to green,
red to red,
perfect safety,
go ahead!

Awatar użytkownika
Alienor
Aurora Borealis
Aurora Borealis
Posty: 880
Rejestracja: 21 wrz 2006, o 17:48
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Alienor »

Hołduję dwóm pulpitom. Kiedyś miałam ten i nadal bardzo go lubię:

Obrazek

A teraz mam taki. Kto wie, kto i co na nim jest? :)
Tylko bardzo mały wyszedł.

Obrazek

EDIT: Iksie, "I want out"??? Naprawdę? To się wzruszyłam! Śpiewa ten gościu co tak potrafił wyciągnąć głos w górę do jakichś przedziwnych rejestrów? to chyba w ogóle był Helloween, prawda?
Lecz gdyby mi kazały wyroki ponure
Na ziemi się meldować, by drugi raz żyć
Chciałbym starą wraz z mundurem wdziać na siebie skórę
Po dawnemu: wojować, kochać się i pić.
(Wieniawa)

Awatar użytkownika
Myrmidon
Licencjat
Licencjat
Posty: 231
Rejestracja: 24 sty 2007, o 18:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Myrmidon »

A to słońce to wschodzi czy zachodzi? Swoją drogą z lekka pesymistyczny mi się wydaje, taka droga donikąd :) I ani światełka w tunelu.

A na drugim (zaskocze Cię!) wiem co jest:

Mężczyzna w płaszczu. :D
Green to green,
red to red,
perfect safety,
go ahead!

Awatar użytkownika
psychotique
Użytkownik ZBANOWANY
Posty: 524
Rejestracja: 13 cze 2006, o 14:37
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: saytara qawiyya
Kontakt:

Post autor: psychotique »

czosnek pisze:Daj coś o symbolice ogrodu - jeśli Ci się chce :wink: .
Ależ praszszszsz Obrazek

Bardzo złożona kwestia. No ale może w wielkim skrócie; generalnie ogród jest przeciwieństwem dzikiej puszczy. Stanowi przykład przyrody ujarzmionej, okiełznanej, w związku z czym bardzo często utożsamia się go ze świadomą cząstką naszego umysłu.

Dodatkowo, w sposób dość chyba oczywisty, można doszukać się tu analogii z fizycznym atrybutem kobiecości, choć w dzisiejszych czasach, kiedy depilacja brazylijska przynosi gabinetom kosmetycznym zgniłego Zachodu krocie, analogia ta jest o wiele bardziej umowna i znacznie mniej universalna niż jeszcze 50 lat temu :mrgreen:

Ale jeśli kogoś nie interesują skojarzenia sexualno-erotyczne, może zawsze wycofać się do poziomu bardziej dosłownego i zagłębić w symbolikę przeróżnych roślin oraz elementów, jakie architekci krajobrazu z lubością w ogrodach umieszczają. A trzeba przyznać, jest tego trochę.... ot, chociażby różnego rodzaju bramy, fontanny, labirynty...

Jeżeli zaś nadal komuś mało, to zostają jeszcze np. ogrody chińskie, tudzież japońskie, i ich nader specyficzny konceptualizm, mocno konfundujący dla wielu nie interesujących się Orientem Europejczyków.

I co powiesz czosnku, styknie taki pobieżny zarys? Obrazek
Ostatnio zmieniony 19 lut 2007, o 14:26 przez psychotique, łącznie zmieniany 3 razy.
pierwszy sitcom skydierski: www.un4spendable.blog.onet.pl Obrazek

Awatar użytkownika
Czosnek
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 1324
Rejestracja: 12 lut 2007, o 18:23
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post autor: Czosnek »

Jasne, że styknie :wink: .
Zdecyduj sama czy chcesz "im" więcej gadać o ogrodzie. Zdaję się na Ciebie :D .
Czosnka

Awatar użytkownika
Mcbet
Top secret
Top secret
Posty: 3235
Rejestracja: 11 lut 2007, o 20:44
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Mcbet »

mawete pisze:Mam szary pulpit a na nim 4 ikonki... :D


Brak wyrazistosci pulpitu w/g mnie oznacza bardzo ograniczon potrzeby co do wykozystywania mozliwosci komputera albo bardzo stary hardware uniemozliwoajacy wstawienie czego kolwiek w miejsce tapety. Kolor szary symbolizuje konserwatyzm, bezpieczeństwo, dojrzałość i pewność, może również oznaczać posępność i smutek.. Nie widza a raczej widząc twój puplit oczyma wyobrazni moge sie domyslac jedynie wygladu ikonek zapewne wsrod nich jest cos do otwarzania muzyki, postawil bym jeszcze na jakomś przegladarke internetowa (w/g mnie to firefox lub opera za duzo ludzi kozasta z IE a osobiscie stawiam na indywidualizm) moze jakis program rozrywkowy oraz skrot liknowy do forum nocarz.pl

Tyle mojego

Pozdrawiam
stasus UnKnow
Si quisquam pro me mori non volat, mihi non dice quemadmodum debo vivere
By Qadesh: "renegackie ścierwo, zawzięte i złe"

Awatar użytkownika
psychotique
Użytkownik ZBANOWANY
Posty: 524
Rejestracja: 13 cze 2006, o 14:37
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: saytara qawiyya
Kontakt:

Post autor: psychotique »

Pulpit Alienor:

Obrazek
Myrmidon pisze:A to słońce to wschodzi czy zachodzi? Swoją drogą z lekka pesymistyczny mi się wydaje, taka droga donikąd :) I ani światełka w tunelu.
Mało optymistyczne? Eeee tam! Jakby nasze życie zmierzało dokądś.... ale póki jest droga, póty są możliwości. Jeśli już uznać coś za niepokojące to te pobłyskujące w zmierzchu tory.... osobiście nasuwa mi to skojarzenia z brakiem wolnej woli... chociaż, teoretycznie, można zawsze olać torowisko i odbić gdzieś na bok....
Ostatnio zmieniony 19 lut 2007, o 14:45 przez psychotique, łącznie zmieniany 1 raz.
pierwszy sitcom skydierski: www.un4spendable.blog.onet.pl Obrazek

Awatar użytkownika
Myrmidon
Licencjat
Licencjat
Posty: 231
Rejestracja: 24 sty 2007, o 18:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Myrmidon »

Mało optymistyczne? Eeee tam! Jakby nasze życie zmierzało dokądś.... ale póki jest droga, póty są możłiwości.
Hmm. Racja! Niestety ja całe życie zmierzam do celu. Więc dla mnie utracenie z pola widzenia choćby bardzo odleglego celu jest niepokojące.

A z mojego pulpitu można coś wyczytać? :roll:
Green to green,
red to red,
perfect safety,
go ahead!

Awatar użytkownika
psychotique
Użytkownik ZBANOWANY
Posty: 524
Rejestracja: 13 cze 2006, o 14:37
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: saytara qawiyya
Kontakt:

Post autor: psychotique »

Myrmidon pisze:
Mało optymistyczne? Eeee tam! Jakby nasze życie zmierzało dokądś.... ale póki jest droga, póty są możłiwości.
Hmm. Racja! Niestety ja całe życie zmierzam do celu. Więc dla mnie utracenie z pola widzenia choćby bardzo odleglego celu jest niepokojące.
Miałam na myśli śmierć i ogólny bezsens naszej egzystencji. Życie samo w sobie jest z głębszego sensu całkowicie wyprane. Dopóki człowiek mu jakiegoś sensu nie nada. O to mi chodziło.
A z mojego pulpitu można coś wyczytać? :roll:
No, interpretatorzy - do dzieła! :D
pierwszy sitcom skydierski: www.un4spendable.blog.onet.pl Obrazek

Awatar użytkownika
Mcbet
Top secret
Top secret
Posty: 3235
Rejestracja: 11 lut 2007, o 20:44
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Mcbet »

psychotique pisze:
A z mojego pulpitu można coś wyczytać? :roll:
No, interpretatorzy - do dzieła! :D

Kurcze mam wrazenie ze tak naprawde tylko my sie bawimy Psych. I ciekawi mnie czy wkoncu ktos zinterpretuje moj pulpicik

ide sobie pochlipac w kąciku chlip chlip chlip
stasus UnKnow
Si quisquam pro me mori non volat, mihi non dice quemadmodum debo vivere
By Qadesh: "renegackie ścierwo, zawzięte i złe"

Awatar użytkownika
Myrmidon
Licencjat
Licencjat
Posty: 231
Rejestracja: 24 sty 2007, o 18:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Myrmidon »

Jeżeli coś robicie dobrze nie dziwcie się, że do was kierowane są prośby. Podobały mi się wasze analizy, uważam je za naprawdę kompetentne.

Niestety psychologia to nie moja dziedzina, jakbyście się kiedyś chciały / chcieli dowiedzieć coś o statkach wszelakiej maści to walcie do mnie jak w dym. A do analiz psychologicznej ja się kieruję do was. :D

Pozatym chilpanie jest passe. Ryk, rozpacz i darcie włosow z głowy jest trendy. :D:D:D
Green to green,
red to red,
perfect safety,
go ahead!

Awatar użytkownika
mawete
Kapitan Nocarzy
Kapitan Nocarzy
Posty: 679
Rejestracja: 23 lut 2006, o 14:04

Post autor: mawete »

Mcbet: Ikonki: Opera, Audacity, DeepBurner, Kosz. Cała reszta tak ze 150 programów w menu "start". Wszystko ładnie posegregowane. Łatwiej tak mi sie pracuje jek nie mam smietnika przed oczami. :D
Weneryczny i pijański,
To trzynasty pułk ułański.

Awatar użytkownika
X-76
Top secret
Top secret
Posty: 3174
Rejestracja: 23 lut 2006, o 20:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: znikąd
Kontakt:

Post autor: X-76 »

Alienor pisze: A teraz mam taki. Kto wie, kto i co na nim jest? :)
Tylko bardzo mały wyszedł.
Chopin jakiś taki na mapie ?
Alienor pisze: EDIT: Iksie, "I want out"??? Naprawdę? To się wzruszyłam! Śpiewa ten gościu co tak potrafił wyciągnąć głos w górę do jakichś przedziwnych rejestrów? to chyba w ogóle był Helloween, prawda?
Wyjściowo to faktycznie był Helloween, jednak mnie bardziej się podoba cover w wykonaniu grupy z Finlandii - Sonata Arctica. Jest bardziej .... yyy.... powerowy. O!.
▂ ▃ ▄ ▆ ▇ Cybernetyczny Bóg Chaosu Wersja: X-76 "Piromedyk" ▇ ▆ ▄ ▃ ▂
"Pierdolnięty chaos! Mikstura wybuchowa" by Delein
"IKS to chodzący chaos. Jak kiedyś będzie koniec świata to na pewno go zatrudnią" by Dante

Awatar użytkownika
Alienor
Aurora Borealis
Aurora Borealis
Posty: 880
Rejestracja: 21 wrz 2006, o 17:48
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Alienor »

X-76 pisze:
Alienor pisze: A teraz mam taki. Kto wie, kto i co na nim jest? :)
Tylko bardzo mały wyszedł.
Chopin jakiś taki na mapie ?
Jeśli kto widział anime "Last Exile", to to jest Alex Row :) Na tle mapy, faktycznie - do charakteru mu pasuje. Mnie też.
Alienor pisze: EDIT: Iksie, "I want out"??? Naprawdę? To się wzruszyłam! Śpiewa ten gościu co tak potrafił wyciągnąć głos w górę do jakichś przedziwnych rejestrów? to chyba w ogóle był Helloween, prawda?
Wyjściowo to faktycznie był Helloween, jednak mnie bardziej się podoba cover w wykonaniu grupy z Finlandii - Sonata Arctica. Jest bardziej .... yyy.... powerowy. O!.[/quote]

Tego wykonania nie słyszałam, muszę nadrobić!
Lecz gdyby mi kazały wyroki ponure
Na ziemi się meldować, by drugi raz żyć
Chciałbym starą wraz z mundurem wdziać na siebie skórę
Po dawnemu: wojować, kochać się i pić.
(Wieniawa)

ODPOWIEDZ