Vesper Charakterystyka

mam opinię i nie zawaham się jej użyć
Neon
--------
--------
Posty: 12
Rejestracja: 11 kwie 2010, o 10:21
Płeć: Mężczyzna

Re: Vesper Charakterystyka

Post autor: Neon » 24 kwie 2010, o 12:09

Na pewno nie wkleje swojej prezentacji, z resztą już napisałem, nie potrzebuje żadnej krytyki i dziękuję wszystkim za pomoc.

Awatar użytkownika
Naja
Kapitan Nocarzy
Kapitan Nocarzy
Posty: 68
Rejestracja: 12 kwie 2010, o 12:58
Płeć: Kobieta

Re: Vesper Charakterystyka

Post autor: Naja » 24 kwie 2010, o 21:39

Myślę, że w twojej pracy warto wspomnieć nie tylko o stosunku wampirów do ludzi/innych wampirów/wydarzeń etc., ale również o ich podejściu do samego wampiryzmu. Zarówno Luis w Wywiadzie z Wampirem, jak i Lestat w kolejnych częściach przechodzą bardzo długą drogę od brutalnego uświadomienia sobie, że stali się wampirami do pogodzenia się ze swoim losem. I nie nazwałabym tego pogodzenia pełnym i ostatecznym. Książki Ann Rice pokazują nam wampiryzm od jego najmroczniejszej strony. Konieczność picia krwi to zaledwie część brzemienia, jakie dźwigają bohaterowie. Dochodzi do tego bezgraniczna samotność, brak zrozumienia i świadomość, że wszystko przemija, a oni trwają i trwać będą. Wg Rice wampiryzm z daru może łatwo przemienić się w przekleństwo.
U Magdy jest też kilka postaci (Icta, Later), które tęsknią za człowieczeństwem, ale główni bohaterowie prawie nie doświadczają takich dylematów. Borykają się z bardziej bieżącymi problemami (jaką krew pić, po której stronie konfliktu stanąć?)
Weź też pod uwagę czas akcji: wampiry Rice mają po kilkaset lat i adekwatny do tego ogromu czasu bagaż doświadczeń. Podobnie Strix & Nex u Magdy, ale Vesper już do tej ligi nie należy.
Initia in potestate nostra sunt, de eventu fortuna iudicat

Awatar użytkownika
Chaos
Kapitan Nocarzy
Kapitan Nocarzy
Posty: 36
Rejestracja: 16 kwie 2010, o 17:13
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Szczecin

Re: Vesper Charakterystyka

Post autor: Chaos » 24 kwie 2010, o 21:54

Szkoda , że już napisałeś swoją pracę gdyż zamiast bazować na Wywiadzie z Wampirem lepiej byłoby moim zdaniem pokazać zmiany w psychice wampira z Posiadłości Blackwood , zresztą i tam pojawia nam się Lestat , który pełni rolę "spowiednika" . Byłoby to na pewno interesującym kontrastem do postaci Vesper'a. Tak jak zostało to już wyżej napisane A.R prezentuje życie wampirów na zupełnie innej płaszczyźnie , w większości jej dzieł nie muszą oni walczyć o przetrwanie ... oni tylko egzystują i to jest ich największym problemem.
" W sercu mistrza pulsuje życie "

Neon
--------
--------
Posty: 12
Rejestracja: 11 kwie 2010, o 10:21
Płeć: Mężczyzna

Re: Vesper Charakterystyka

Post autor: Neon » 25 kwie 2010, o 00:17

Myślę,że spoko wyjdzie bo napisałem to na jakieś 4 i pół strony teraz jestem w fazie testowania i wychodzi na to że będę musiał coś skrócić ;D Mam opisany stosunek wampirów do ludzi do świata i do siebie samych. Wszystko jest w porząsiu. Miałem tylko problem z Vesperem bo książki czytałem rok temu i wyleciało mi trochę rzeczy z głowy dlatego pytałem o jakieś cechy i ew przykład gdzie się ujawnia a reszcie już bym sprostał ^^ Jeszcze raz dzięki.

ODPOWIEDZ