Opinie o książce

Awatar użytkownika
Geradiel
Głowa Rodu
Głowa Rodu
Posty: 46
Rejestracja: 18 cze 2018, o 18:30
Płeć: Mężczyzna

Opinie o książce

Post autor: Geradiel »

No to moi drodzy, którzy już przeczytali.
Co sądzicie?
"Stałem się Śmiercią, niszczycielem światów"

Awatar użytkownika
Annikki
Głowa Rodu
Głowa Rodu
Posty: 1372
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 13:38
Płeć: Kobieta
Kontakt:

Re: Opinie o książce

Post autor: Annikki »

Kochani! Początki najtrudniejsze to zadam pytanie, sama umyślnie nie ustosunkowując się do tego:

Czy Minas Warsaw to coś nowatorkiego, czy pomysł wtórny, spotkany już gdzieś wcześniej?
I pamiętajcie, że nie jesteśmy tu kółkiem adoracji książki, liczę na szczere opinie! :)
"Nocarze i pretorianie drzemali (...). Vesper przyjrzał im się z zaciśniętym gardłem. Poszli między rannych, krwawiących ludzi. Udzielili pierwszej pomocy, uratowali im życie. I wrócili jak gdyby nigdy nic (...). Kiedyś też tak umiałeś, stwierdził z porażającym smutkiem wewnętrzny głos (...). Ale wybrałeś inaczej, renegacie. Ugiąłeś się przed Wężem, to teraz mu służ."
M.Kozak - Nikt

Awatar użytkownika
LunaticProphet
Pułkownik Renegatów
Pułkownik Renegatów
Posty: 223
Rejestracja: 2 lis 2015, o 14:48
Płeć: Mężczyzna

Re: Opinie o książce

Post autor: LunaticProphet »

Generalnie ja się dobrze bawiłem. Prawie ciągła jazda, rodzaj humoru który mi bardzo odpowiada. To bardzo dobra książka w mojej opinii, ale mam swoje kilka groszy.
Męczyłem tak na prawdę tylko jeden fragment, gdy nasz protagonista czytał komentarze swojego dzieła. Tu przyznaję że rozumiem zamysł, ale... no, znudziło mnie te kilka stron komentarzy, które tak na dobrą sprawę codziennie widzę w internecie. Chyba to że nie mogłem na nie odpowiedzieć i się przyłączyć do dyskusji :P. Taka moja opinia.
Na samym początku czytania, po 4 rozdziałach miałem lekkie przebitki z Pana Lodowego Ogrodu, z powodu konstrukcji. Ten kontrast technologia - fantazy, gadające stworzenie, dwóch bohaterów zmierzających w ostatecznym rachunku do spotkania. Nic złego, po prostu mi się tak skojarzyło
"Taka jest najokrutniejsza z oczywistości: śmierć -niepodważalny pewnik biologii, ponieważ wszystko co żyje, musi umrzeć -przejawia charakter ponadczasowy i metafizyczny zawsze jednak pozostawia trupa, nieustannie obecnego i rzeczywistego, będącego ośrodkiem głębokich przeobrażeń organicznych. Cóż więc trzeba, aby powstał trup? Co różni trupa od martwego ciała żywej istoty?"

Robus
--------
--------
Posty: 2
Rejestracja: 6 mar 2021, o 15:00
Płeć: Kobieta

Re: Opinie o książce

Post autor: Robus »

Po pierwsze czułam się oszukana, to miał być jeden tom! Specjalnie sięgnęłam po tę książkę, a nie po serię Nocarz bo nie chciałam zaczynać kolejnej niedokończonej serii. I skończyłam z dwiema nowymi. Echh....
Książka kojarzy mi się z Atramentowym Sercem. Co oznacza, że tak, motyw nie jest nowatorski, jest wtórny. Ale nie wiem czy są jeszcze jakieś motywy książkowe, których nikt nie wykorzystał w jakimś stopniu.
Początkowo nie podobało mi się, że książka dzieje się w dwóch światach. Irytowało mnie to przeskakiwanie z jednego do drugiego. Z czasem gdy historie zaczęły się splatać stało się to zdecydowanie bardziej interesującym. Po prostu książka wciągała mnie coraz bardziej wraz z rozwojem akcji i wraz z każdym kolejnym rozpoczętym wątkiem. I teraz chciałabym wiedzieć jak one wszystkie się dalej potoczyły.

ODPOWIEDZ