Zachwyty szczegółowe

Awatar użytkownika
Annikki
Głowa Rodu
Głowa Rodu
Posty: 1372
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 13:38
Płeć: Kobieta
Kontakt:

Zachwyty szczegółowe

Post autor: Annikki »

Czy jest coś, co Was totalnie w książce ujęło?
PS...i dlaczego ujęło, będę z uporem maniaka powtarzać prośby o uzasadnienia wypowiedzi?
"Nocarze i pretorianie drzemali (...). Vesper przyjrzał im się z zaciśniętym gardłem. Poszli między rannych, krwawiących ludzi. Udzielili pierwszej pomocy, uratowali im życie. I wrócili jak gdyby nigdy nic (...). Kiedyś też tak umiałeś, stwierdził z porażającym smutkiem wewnętrzny głos (...). Ale wybrałeś inaczej, renegacie. Ugiąłeś się przed Wężem, to teraz mu służ."
M.Kozak - Nikt

Awatar użytkownika
MrocznyPopiskiwacz
Głowa Rodu
Głowa Rodu
Posty: 376
Rejestracja: 10 gru 2011, o 19:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zachwyty szczegółowe

Post autor: MrocznyPopiskiwacz »

Absolutnie pierwszy należny zachwyt - to szata graficzna. Najpiękniej wydana książka Magdy, do tego ze świetnymi ilustracjami. Rysownicy wykonali kawał dobrej roboty!
Widziałem rzeczy, w które wy, ludzie, nigdy byście nie uwierzyli...Wszystkie te chwile przepadną w czasie niczym łzy w deszczu... Pora umierać. Roy Batty
Na pohybel skur..ysynom. Zoltan Chivay

Awatar użytkownika
Valkanskerlinzig
Głowa Rodu
Głowa Rodu
Posty: 144
Rejestracja: 4 cze 2017, o 22:32
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Sz-n

Re: Zachwyty szczegółowe

Post autor: Valkanskerlinzig »

O tak, zgodzę się z Mrocznym, że okładka jest cudowna. Druga rzecz, to ilość stron i akcja od samego początku. Najbardziej jednak podoba mi się sam pomysł na przenikanie się światów poprzez postać autora powieści. Miałam parę koncepcji, co tak właściwie mogło się stać, że mag zjawił się w Wawie, ale na to nie wpadłam. Nie przypominam sobie bym czytała coś o podobnej konwencji i to jest w tym najlepsze.
Czekam na kontynuację i liczę, że Karit Traal zabawi dłużej na kartach powieści 8)

Awatar użytkownika
Madzik
Ukryty
Ukryty
Posty: 836
Rejestracja: 10 lut 2006, o 00:24
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: B24
Kontakt:

Re: Zachwyty szczegółowe

Post autor: Madzik »

Dziękować, dziękować!

...Karit Traal? No szacun, kobito! :D
Arma virumque cano

Awatar użytkownika
Annikki
Głowa Rodu
Głowa Rodu
Posty: 1372
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 13:38
Płeć: Kobieta
Kontakt:

Re: Zachwyty szczegółowe

Post autor: Annikki »

Valkanskerlinzig pisze:
11 lip 2020, o 00:49
... i liczę, że Karit Traal zabawi dłużej na kartach powieści 8)
Valkan, a czemu on? :) Może wypowiedź w wątku o postaciach? :) Ktoś się potem może odniesie do Twej wypowiedzi?
PS. Wiem, cisnę, ale zależy mi rozhulać wypowiedzi o Minas. A że początki najtrudniejsze to jakoś mimowolnie biorę na siebie "ciągnięcie za język" ;)
"Nocarze i pretorianie drzemali (...). Vesper przyjrzał im się z zaciśniętym gardłem. Poszli między rannych, krwawiących ludzi. Udzielili pierwszej pomocy, uratowali im życie. I wrócili jak gdyby nigdy nic (...). Kiedyś też tak umiałeś, stwierdził z porażającym smutkiem wewnętrzny głos (...). Ale wybrałeś inaczej, renegacie. Ugiąłeś się przed Wężem, to teraz mu służ."
M.Kozak - Nikt

Awatar użytkownika
Valkanskerlinzig
Głowa Rodu
Głowa Rodu
Posty: 144
Rejestracja: 4 cze 2017, o 22:32
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Sz-n

Re: Zachwyty szczegółowe

Post autor: Valkanskerlinzig »

Annikki, siedzę w ogrodzie i cały czas myślę o tym żeby napisać w wątku z postaciami, bo niestety Tidius jeszcze nie przeczytał i nie mogę z nim o książce pogadać 😭

Awatar użytkownika
LunaticProphet
Pułkownik Renegatów
Pułkownik Renegatów
Posty: 223
Rejestracja: 2 lis 2015, o 14:48
Płeć: Mężczyzna

Re: Zachwyty szczegółowe

Post autor: LunaticProphet »

Zachwyty szczegółowe - Strasznie podoba mi się koncepcja przemiany miasta na upodobanie Maga. Błaźni, rycerze, giermkowie, ulubione kolory - i to że ma to za sobą konsekwencje.

No i to że bohaterowie to nie posągi ze skały, zdeterminowane i zawsze na wszystko gotowe, a pełne zwątpień i własnych opinii. To sprawia że znacznie szybciej i łatwiej je polubiłem, nawet jeśli nie zgadzałem się z motywacjami.
"Taka jest najokrutniejsza z oczywistości: śmierć -niepodważalny pewnik biologii, ponieważ wszystko co żyje, musi umrzeć -przejawia charakter ponadczasowy i metafizyczny zawsze jednak pozostawia trupa, nieustannie obecnego i rzeczywistego, będącego ośrodkiem głębokich przeobrażeń organicznych. Cóż więc trzeba, aby powstał trup? Co różni trupa od martwego ciała żywej istoty?"

AndyOftenhide
Doktorant
Doktorant
Posty: 114
Rejestracja: 29 maja 2013, o 18:52
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: podWawa

Re: Zachwyty szczegółowe

Post autor: AndyOftenhide »

Valkanskerlinzig pisze:
11 lip 2020, o 00:49
Najbardziej jednak podoba mi się sam pomysł na przenikanie się światów poprzez postać autora powieści.
Podpisuję się pod tym. Cały ten zamysł w ogóle do mnie bardzo trafia bo kiedyś sama miałam podobny pomysł (oczywiście nie został zrealizowany). Jak już się okazało o co chodzi z tym przenikaniem się światów to cały czas miałam wrażenie, że akcja książki dzieje po prostu gdzieś w innej części wymyślonego kiedyś przeze mnie świata :D Śmieszne uczucie.

Siasia
Podporucznik Nocarzy
Podporucznik Nocarzy
Posty: 29
Rejestracja: 28 cze 2018, o 16:39
Płeć: Kobieta

Re: Zachwyty szczegółowe

Post autor: Siasia »

Mama Anniki była w książce, tak mi się na serduszku ciepło zrobiło <3

Awatar użytkownika
Mcbet
Top secret
Top secret
Posty: 3235
Rejestracja: 11 lut 2007, o 20:44
Płeć: Mężczyzna

Re: Zachwyty szczegółowe

Post autor: Mcbet »

LunaticProphet pisze:
11 lip 2020, o 22:35
Zachwyty szczegółowe - Strasznie podoba mi się koncepcja przemiany miasta na upodobanie Maga. Błaźni, rycerze, giermkowie, ulubione kolory - i to że ma to za sobą konsekwencje.
Mi od razu ukazał się Esh w mundurze gwardzisty watykańskiego z halabarda :D Tego nie można odzobaczy :)
Sorry Esh tak poprostu jest i już :D
stasus UnKnow
Si quisquam pro me mori non volat, mihi non dice quemadmodum debo vivere
By Qadesh: "renegackie ścierwo, zawzięte i złe"

Awatar użytkownika
MrocznyPopiskiwacz
Głowa Rodu
Głowa Rodu
Posty: 376
Rejestracja: 10 gru 2011, o 19:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zachwyty szczegółowe

Post autor: MrocznyPopiskiwacz »

Mcbet pisze:
23 lip 2020, o 21:28
Mi od razu ukazał się Esh w mundurze gwardzisty watykańskiego z halabarda :D
pięć minut szukałem guzika "LIKE" zanim się zorientowałem, że to nie tu :D
Widziałem rzeczy, w które wy, ludzie, nigdy byście nie uwierzyli...Wszystkie te chwile przepadną w czasie niczym łzy w deszczu... Pora umierać. Roy Batty
Na pohybel skur..ysynom. Zoltan Chivay

ODPOWIEDZ