Kto najlepszą postacią?

mam opinię i nie zawaham się jej użyć
aquan
--------
--------
Posty: 16
Rejestracja: 5 kwie 2007, o 19:28

Post autor: aquan »

nocarze kontra renegaci?

ok:

zdecydowanie renegaci, dlaczego?

nocarze maja narzucone zasady i gubia w nich swoje własne... posiadaja wszelkiego rodzaju ograniczenia narzucone z gory
renegaci natomiast posiadaja swoje zasady, swoje credo, swoje ego itd sa poniekad egoistami, indywidualistami, sa dumni i pyszni = sa wolni. potrafia sie przeiwstawic i wybrac własna sciezke.
nocarze mowia musze
renegaci mówia mogę

tak ja to widze :] prze te wciaz zaspane oczy

Awatar użytkownika
Bebe
Na misji...
Posty: 285
Rejestracja: 16 sie 2006, o 20:49
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: GEdynia
Kontakt:

Post autor: Bebe »

Ale czy to nie oznacza, że Renegatów zdolność do zbudowania czegoś jest mocno ograniczona? Ograniczona własnie tym, że są indywidualistami, że moga a nie musza, że nie musza słuchac się nikogo.... chyba właśnie między innymi ten problem przedstawiła Madzik opisując jak Vesper tworzy renegacki oddział specjalny. Dla skuteczności działania potrzeba chyba jednak dyscypliny i uznania czyjegoś dowództwa. Przynajmniej w akcjach bojowych, a w końcu to głównie wojowaniem się renegaci zajmują.
:)

Awatar użytkownika
Kasiek
Pułkownik Nocarzy
Pułkownik Nocarzy
Posty: 3683
Rejestracja: 30 sty 2007, o 17:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Kasiek »

Dokładnie. Vesper mówi, że chce ich nauczyć iść do piekła za sobą na rozkaz. Bo na razie to by poszli, ale każdy na własną modłę. Zastanówcie się kiedy powstała cywilizacja. Kiedy wykształciła się klasa tych, co nie musieli wraz z innymi pracować tylko mogli obmyślać i rozkazywać aby coś było zrobione. Oni byli mózgiem, reszta wykonywała. Tak jest u Nocarzy. Jest jedna osoba, która patrzy na wszystko. Ma swoich ludzi którzy pracują dla niej, a ci swoich ludzi i tak dalej. Dzięki temu że każdy komuś podlega system działa, bo każdy wie, że nie może zawalić. Renegaci mogą, co sprawia, że jak mu się nie chce, to czegoś nie zrobi. I tu cegiełka wypadnie, tam wypadnie i powolutku mur zaczyna straszyć szczerbami, a z Rodu zaczyna się robić kolos na glinianych nogach. Ot co.
Pułkownik Majorka w służbie Lorda Ultora!

Manewry: I, II
Akcje: MTK, Urodziny Ukrytego, Polcon2007, "V", "K", Falcon2007, "S"

Ruda Wywłoka mająca pierdolca, którego nie zawaha się użyć!!!

Awatar użytkownika
Okrutna
--------
--------
Posty: 5
Rejestracja: 27 mar 2007, o 11:19
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: Okrutna »

Pozwolę sobie przerwać dywalgacje renegacko/nocarskie i powrócić do tematu.
Najepsza postać:
-po lekturze Nocarza: Okruszek
-po lekturze Renegata: Rekrut (zdetronizował Okruszka) i Nex (choć przekonał mnie do siebie dopiero w połowie książki)

Awatar użytkownika
Magnus
Dowódca G.R.O.T.
Dowódca G.R.O.T.
Posty: 1957
Rejestracja: 22 mar 2007, o 16:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z czarnej mgły
Kontakt:

Post autor: Magnus »

Okruszek, Okruszek, kiełbasa z puszek. Facet rzuci kilkoma tekstami siermiężnymi i już go wszyscy darzą sympatią. Nie, żebym coś miał do niego, pewnie - spoko kolo. Ale w Renegacie pokazał swoją twarz, odwracając się tyłkiem do Vespera. A pewnie, zmiękł w końcu, ale skoro to tacy kumple byli... ja rozumiem, że w oczach Okruszka, jakże prostego człowieka (czarne-czarne, białe-białe) Vesper zdradził swoich, ale chyba każdemu trzeba dać kredyt zaufania, nie? Albo przynajmniej dać się wytłumaczyć, wyjaśnić, a nie 'spierd....' na dzień dobry. Jak mówiłem, nie czepiam się Okruszka.
Nex natomiast pokazał i dobrą stronę za co duży plus dla niego, po lekturze 'Renegata' dużo zyskał w mych czytelniczych oczach. :)
TKM!

Awatar użytkownika
Fumiko
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 956
Rejestracja: 20 mar 2007, o 16:17
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Virtual Reality

Post autor: Fumiko »

Ja mam wielką sympatię do Nidora. Za to, że oberwał właściwie rykoszetem. Taka niewinna ofiara całej sytuacji...
Let the revels begin
Let the fire be started
We're dancing for the restless and the broken-hearted

Nocarski wydział PsyOps zaprasza do służby...

Awatar użytkownika
Nightmer
Oprawca
Oprawca
Posty: 1017
Rejestracja: 6 kwie 2007, o 21:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łorsoł
Kontakt:

Post autor: Nightmer »

Najbardziej przypadł mi do gustu główny bohater Vesper - ot nieopierzony jeszcze, wówczas "nietoperek", a my - czytelnicy - byliśmy świadkami jego pierwszych kroków. Ponadto w ciągu niespełna roku, od momentu ponownych narodzin, przeżył tak wiele... był w centrum wydarzeń, co więcej sam je kreował (niezawsze z własnej woli ---> vide: Zdrada nocarzy).
Również i Aranea początkowo wzbudziła moją sympatię, która jednak znikła po przeczytaniu Renegata (gdzie to okazała się zaślepioną swoimi pragnieniami, manipulantką)
Inną szalenie ciekawą postacią wydaje mi się generał Nex - z rodu winorośli, więc wydawać by się mogło, iż w żadnym wypadku nie może równać się z wojownikiem, tymczasem umiejętnie trzymał w szachu (w końcu był remis :wink: ) nocarzy.
A Nidora lubię, chociaż chłopak definitywnie ma pecha. Chce dobrze, ale nie dokońca mu to wychodzi.

Ogólnie rzecz biorąc nie mam zastrzeżeń do żadnej postaci, bo choć nie wszystkie przypadły mi do gustu, to w żadnym wypadku nie wynika to ze sposobu w jaki zostały przedstawione, a z poglądów jakie reprezentują.

Awatar użytkownika
Okrutna
--------
--------
Posty: 5
Rejestracja: 27 mar 2007, o 11:19
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: Okrutna »

Nightmer pisze:Najbardziej przypadł mi do gustu główny bohater Vesper - ot nieopierzony jeszcze, wówczas "nietoperek", a my - czytelnicy - byliśmy świadkami jego pierwszych kroków. Ponadto w ciągu niespełna roku, od momentu ponownych narodzin, przeżył tak wiele... był w centrum wydarzeń, co więcej sam je kreował (niezawsze z własnej woli ---> vide: Zdrada nocarzy).
Ha! No właśnie. To cud, że i ja polubiłam nawet Vespera. Osobiście w większości książek główni bohaterowie działają mi na nerwy i nie darzę ich cieniem sympatii. Niektórzy autorzy tak bardzo lubią swoich bohaterów, że aż to czuć w trakcie lektury, nie pozostawiają im nawet cienia niedomówień i wpychają w każdą scenę. W Vesperku (czy jak Rekrut powiada Vespim) też jest trochę tego autorskiego niańczenia (takie moje odczucia) ale o dziwo nie wkurza mnie to. W sumie Vesper to udana główna postać :D

Michauu
Rekrut
Rekrut
Posty: 5
Rejestracja: 8 kwie 2007, o 22:12

Post autor: Michauu »

1.Stirx/ Nex
2.Okruszek/ Rekrut

Poki co jednak stary wymiatacz Stirx. Lata robią swoje ;) To mi sie chyba najbardziej spodobało. Potem Nex. Chociaz to strasznie zakrecona postać, ale ciekawie stworzona. No Okruszek niestety na 2 mimo wszystko. No i zostaje rekrut...

Awatar użytkownika
Kahzad
--------
--------
Posty: 5
Rejestracja: 5 kwie 2007, o 10:26
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Zza Winkla

Post autor: Kahzad »

WIęc zaczynamy.
"Najlepsza"? Czyi tak, którą "najbardziej lubię"?

Vesper? Ma zazwyczaj więcej szczęśćia niż rozumu. Do tego coś często płacze jak na:
- faceta
- ABWowca
- wampira
Do tego zazwyczaj ma klapki na oczach, na szczęście z tym walczy.

Nidor? Klapki na oczach jak Vesper. Do tego brak mu cojones

Okruszek? Prosty chłop w wielkim sercem. Rozsądny służbista.

Nex? Winorośl, a to już o czymś świadczy. Bardzo się stara i nawet mu wychodzi.

Icta? Nierealna dla mnie. Pracowała z Echisem a taka do rany przyłóż?

Aranea? Bardziej wygląda mi na Winorośl niż Wojowniczkę. Za dużo spraw załatwia seksem. ALe podobno niezła jest w pracy wywiadowczej, zauważyłem też, że dobra jest w PR.

Rekrut? Osoba którą trzeba zabić byzrozumiała pewne rzeczy. A i potem niewiele rozumie. W dodatku delikatny jak słoń w składzie porcelany.

Aż dziwne, że nie zauważyłem Ultora w poprzednich postach.
Sam bym go co prawda nie wybrał, za bardzo mi cuchnie hipokryzją.


Więc kto?
Strix.
Loyalty beyond all! To podstawa.
Wojownik, rozsądny, z jajami.
Akcja podczas Sylwestra dużo nam o nim może powiedzieć.
Remember that death
is not the end but
only a transition.

Awatar użytkownika
nifi
--------
--------
Posty: 48
Rejestracja: 18 kwie 2007, o 22:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Puławy
Kontakt:

Post autor: nifi »

Hmm...

To ja się trochę wybiję z tego tłumu Okruszków i Rekrutów i Strixów.

Mi się podobała postać Kariny :) Może to dlatego, że jako pierwsze przeczytałam Opowiadanko? Jakoś tak utkwiła mi w pamięci mimo, że występowała w Nocarzu wręcz tylko kilku-zdaniowo.

Z Renegata natomiast podobała mi się postać Alexa i Nexa.

Chyba ogólnie mam jakiś sentyment do Winorośli 8)
http://www.google.pl - zanim zadasz głupie pytanie.
http://www.emule-project.net - zanim zaczniesz żebrać.

Awatar użytkownika
P@tryczek
--------
--------
Posty: 28
Rejestracja: 24 lut 2007, o 10:59
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Post autor: P@tryczek »

Ja chyba wiem czemu ci sie ona spodobała :wink: ale nie będę tego rozwijał
:D dlatego skończę ;] .

Awatar użytkownika
Tamos
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 870
Rejestracja: 6 mar 2007, o 17:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Tamos »

Wiesz? No to powiedz, oświeć nas...

Awatar użytkownika
Deliaard
Kapitan Nocarzy
Kapitan Nocarzy
Posty: 534
Rejestracja: 11 lut 2007, o 01:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Zgorzelec/Wrocław/Szczecin
Kontakt:

Post autor: Deliaard »

Tamos pisze:Wiesz? No to powiedz, oświeć nas...
właśnie, zrób to. my nie wiemy, a chcemy wiedzieć :P:P:P

When you're gone
I never land
in neverland

Awatar użytkownika
Kasiek
Pułkownik Nocarzy
Pułkownik Nocarzy
Posty: 3683
Rejestracja: 30 sty 2007, o 17:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Kasiek »

Dyskusja idzie w złym kierunku.
STOP
P@tryczek, bez takich aluzji, proszę.
Pułkownik Majorka w służbie Lorda Ultora!

Manewry: I, II
Akcje: MTK, Urodziny Ukrytego, Polcon2007, "V", "K", Falcon2007, "S"

Ruda Wywłoka mająca pierdolca, którego nie zawaha się użyć!!!

ODPOWIEDZ