Kto najlepszą postacią?

mam opinię i nie zawaham się jej użyć
Awatar użytkownika
Wednesday
Podporucznik Nocarzy
Podporucznik Nocarzy
Posty: 755
Rejestracja: 15 gru 2008, o 08:50
Płeć: Mężczyzna

Re: Kto najlepszą postacią?

Post autor: Wednesday »

Smilodon pisze:po pierwsze to zabili jednego z tego co pamiętam i Okruszek tego niechciał!!! wszystko co robił robił zgodnie ze swoimi zasadami!!
Zabili każdego Watykańskiego, który był uśpiony w tych piwnicach.
Summum ius, summa iniuria.

Daj mi szkockiej, umieram z głodu.

Awatar użytkownika
Smilodon
Pan/Pani Domów Krwi
Pan/Pani Domów Krwi
Posty: 2400
Rejestracja: 18 mar 2009, o 09:53
Płeć: Mężczyzna

Re: Kto najlepszą postacią?

Post autor: Smilodon »

ja kojarzę z książki tylko jednego pod, którego granat potem wsadzili!! :ninja:
Psi c%#j i Last True Rebellious
"Smilodon Straszny jestes i czasem sie Ciebie boje ...
D."

| Prywata / Ratuj się kto może czyli... kursik pierwszej pomocy / Manewry IV - Waterworld / Nocarz - Premiera / Młody - Premiera - "Tor taktyczny" / Polcon 2017 / WTF II / CC II / Moto / WTF III / CC III |

Awatar użytkownika
Vlk
--------
--------
Posty: 77
Rejestracja: 7 sty 2009, o 14:59
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kreml

Re: Kto najlepszą postacią?

Post autor: Vlk »

Zabili ich tam całą masę mimo wszystko. Natomiast, cóż myślę że jak nie oni watykańskich to watykańscy ich :wink: .
Szanuj swoje słowo- każde może być ostatnim
CIS-Carska Inkwizycja Syberyjska

Awatar użytkownika
Smilodon
Pan/Pani Domów Krwi
Pan/Pani Domów Krwi
Posty: 2400
Rejestracja: 18 mar 2009, o 09:53
Płeć: Mężczyzna

Re: Kto najlepszą postacią?

Post autor: Smilodon »

100 punktów dla tego Pana!!! w końcu ktoś to zauwarzył, a wracają do dyskusji to i tak Okruszek nie był niczemu winien!!! :ninja:
Psi c%#j i Last True Rebellious
"Smilodon Straszny jestes i czasem sie Ciebie boje ...
D."

| Prywata / Ratuj się kto może czyli... kursik pierwszej pomocy / Manewry IV - Waterworld / Nocarz - Premiera / Młody - Premiera - "Tor taktyczny" / Polcon 2017 / WTF II / CC II / Moto / WTF III / CC III |

Awatar użytkownika
Vlk
--------
--------
Posty: 77
Rejestracja: 7 sty 2009, o 14:59
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kreml

Re: Kto najlepszą postacią?

Post autor: Vlk »

Dzięx. Tak w zasadzie -jesli już mamy to drążyć- to Okruszek nie miał z tym nic wspólnego-o ile dobrze pamiętam-natomiast cóż nie ważne jest kto to zrobił bo po prostu ktos musiał (ot brutalna prawda). Gdyby oni żyli to w końcu Okruszek i spółka mieli by za plecami wściekłych facetów z bronią -która nie umieją sie posługiwać :wink: -. No, myśle że mozna juz zakończyć tą dyskusję :wink: .
Szanuj swoje słowo- każde może być ostatnim
CIS-Carska Inkwizycja Syberyjska

Awatar użytkownika
Smilodon
Pan/Pani Domów Krwi
Pan/Pani Domów Krwi
Posty: 2400
Rejestracja: 18 mar 2009, o 09:53
Płeć: Mężczyzna

Re: Kto najlepszą postacią?

Post autor: Smilodon »

Zgadzam się!! :bye: THE END
Psi c%#j i Last True Rebellious
"Smilodon Straszny jestes i czasem sie Ciebie boje ...
D."

| Prywata / Ratuj się kto może czyli... kursik pierwszej pomocy / Manewry IV - Waterworld / Nocarz - Premiera / Młody - Premiera - "Tor taktyczny" / Polcon 2017 / WTF II / CC II / Moto / WTF III / CC III |

Awatar użytkownika
Elvarel
Kapitan Nocarzy
Kapitan Nocarzy
Posty: 1033
Rejestracja: 1 kwie 2009, o 10:31
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Las Ożywionego Mitu/Rogaty Gród

Re: Kto najlepszą postacią?

Post autor: Elvarel »

Na chwilę obecną moje wiadomości nie wychodzą poza Nocarza więc i zdanie jest na nim oparte. Być może po kolejnej lekturze/kolejnych lekturach się zmieni :) ...

Może to śmiesznie zabrzmi, ale mam ulubione 2,5 postaci. Skąd to pół wyjaśnię za memencik...

Vesper - za odwagę, spryt, intuicję, lojalność (chciałabym w codziennym życiu spotykać tak lojalne osoby nawet jeśli ich sprawy kłóciłyby się z moimi), siłę woli. Podziwiam też to, że był gotów na bycie ściętym przez Lorda Ultora, jeśli tego wymaga dobro i bezpieczeństwo. Żeby nie było: uwielbiam Vespera ale Jurka niecierpię. Taki bezbarwny i obojętny na wszystko...

Lord Ultor - tajemniczy jegomość mający swój świat i swoje kredki, o odległym spojrzeniu, które nie jedno zarówno w życiu jak i nieżyciu widziało. Zależy mu na swoich poddanych. Do tego pojawia się u niego rzadko spotykana sprawiedliwość. Niewiele razy nagiął swoje zasady...
Po przeczytaniu książki pragnęłam tylko jednego spojlera (jednak byłabym wdzięczna za powstrzymanie się od udzielenia mi go): czy Ultor przeżył ;) ...

Aha. A co do tego pół...

Nidor - wspaniały przyjaciel na śmierć i życie oraz bardzo lojalna osoba. Tak wspaniały przyjaciel to tylko w książce. To właśnie dlatego myślałam przez większość książki, że na końcu albo i przed okaże się jakimś zdrajcą czy coś w tym stylu. Stąd to pół...
Telien dagorbarth IV - Nenardhon
Plcn'09
Clstrkllr Ncrz
Prkn'10
Fiolet. Pzn
Prkn'12


Dzwoni Barbie do Cindy ]:-> ...

Cevi i Elv: Ej, przeszliśmy obok lampy i zgasła!
Mith: No! Jesteśmy w formie. :D

Kur*a, czemu wciąż mamy same najgorsze pomysły, zaklął Vesper w duchu.

Awatar użytkownika
Wednesday
Podporucznik Nocarzy
Podporucznik Nocarzy
Posty: 755
Rejestracja: 15 gru 2008, o 08:50
Płeć: Mężczyzna

Re: Kto najlepszą postacią?

Post autor: Wednesday »

Twoje opinie apropo tych postaci najprawdopodobniej zmienią się gdy przebrniesz przez wszystkiego książki.. :wink:
Summum ius, summa iniuria.

Daj mi szkockiej, umieram z głodu.

Awatar użytkownika
Zamoyski
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 564
Rejestracja: 26 paź 2008, o 00:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kto najlepszą postacią?

Post autor: Zamoyski »

Dlaczego? Ja przeczytałem wszystkie i mam podobne zdanie. :mrgreen:
Wątek ten jest w dziale Nocarz, więc właściwie powinniśmy tu pisać biorąc pod uwagę tylko pierwszą ksiązkę, ale trudno to oddzielić po przeczytaniu całości.
Moją ulubioną postacią jest Vesper - za elastyczność, za to, że starał się trzymać zasad nawet w najtrudniejszych momentach, za empatię i próbę zrozumienia każdego. Zaraz po nim Nidor - za przyjaźń i pomoc Vesperowi, zarówno na początku, jak i pod koniec. I Ultor też, za to, że potrafił poświęcić własne szczęście dla szczęścia ogółu, za sprawiedliwość i bycie konsekwentnym.
Lubię też Nexa, szczególnie za to, jak ze spokojem wodza reagował na kolejne wydarzenia i humory Aranei i nie tracił poczucia humoru, mimo że starannie to maskował. A niech tam, Strixa, mimo wszystko, też lubię. Dziadek okazał się niezłym jajarzem. :D
Tata! Tata! Biją renegata!!

Awatar użytkownika
Heos
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 415
Rejestracja: 11 wrz 2008, o 08:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Kto najlepszą postacią?

Post autor: Heos »

Takie chyba założenie, aby w tym dziale nie wychodzić poza fabułę kolejnych części.
Nidor - wspaniały przyjaciel na śmierć i życie oraz bardzo lojalna osoba. Tak wspaniały przyjaciel to tylko w książce. To właśnie dlatego myślałam przez większość książki, że na końcu albo i przed okaże się jakimś zdrajcą czy coś w tym stylu. Stąd to pół...
Jak było kiedyś powiedziane, to taki przyjaciel co musi zginąc, albo zdradzić i na takiego wygląda, nie dziwię się, że połowkowy bo sam miałem podobne podejście.
Czarna chmura

Awatar użytkownika
Wilkołak
Kapitan Nocarzy
Kapitan Nocarzy
Posty: 713
Rejestracja: 17 kwie 2007, o 12:51
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Sulnówko (a teraz znajdźcie to na mapie:-D)

Re: Przeczytawszy...

Post autor: Wilkołak »

Wypowiedzi Magnusa jako tendencyjno renegackiej nie skomentuje, (drongal się znalazł)
Elvarel pisze:O szpak xD. Padłam :lol: :lol: :lol: ...
Wiesz Elvarel to jest zasadniczo cytat z prelekcji... no dobra "Vespiego" ja dodałem. Ale pasował :mrgreen:
Smilodon pisze: Wilkołaku nie zgodził bym się ze stwierdzeniem, że Vesper to ultor w lżejszej odsłonie.... Vesper to raczej połączenie Strixa i kata. Kat by wszystko poświecił dla sprawy, a Vesper nie! Jak to powiedziała Icta on po prostu choruje na nadodpowiedzialność, co nie jest równoznaczne z tym, że każdego poświecił by dla sprawy jak wasz kat.
Wiesz, okazało się w końcu że Lord Ultor nie jest w stanie poświęcić każdego (a właściwie każdej) dla sprawy.
Muszę się jednak z tobą zgodzić że Vesper nie poświęcił by innych (a przynajmniej miał z tym znaczny problem). Siebie jak naj bardziej.

Co do Strixa i Nexa... jakoś rene-gacie mają w tej książce farta do dowódców. Generał "Tylko Winorośla" + gość któremu Dracula mógł by mówić dziadku... Straszny tandem.
Let the end of the world come tumbling down
I'll be the last man standing on the ground
As long as I got blood rush trough my veins
I'm still alive

Awatar użytkownika
Smilodon
Pan/Pani Domów Krwi
Pan/Pani Domów Krwi
Posty: 2400
Rejestracja: 18 mar 2009, o 09:53
Płeć: Mężczyzna

Re: Przeczytawszy...

Post autor: Smilodon »

Znów się nie zgodzę! Vesper nie raz chciał sam siebie poświecić tylko jakoś mu to nie wychodziło!! co do Ultora to potrafił poświecić każdego nawet Are poświecił dla sprawy.
A co to Nexa i Strixa to nie mam im nic do zarzucenia po za tym, że Strix to praktycznie alter ego Lorda Kata.... :twisted:
Psi c%#j i Last True Rebellious
"Smilodon Straszny jestes i czasem sie Ciebie boje ...
D."

| Prywata / Ratuj się kto może czyli... kursik pierwszej pomocy / Manewry IV - Waterworld / Nocarz - Premiera / Młody - Premiera - "Tor taktyczny" / Polcon 2017 / WTF II / CC II / Moto / WTF III / CC III |

Awatar użytkownika
Wilkołak
Kapitan Nocarzy
Kapitan Nocarzy
Posty: 713
Rejestracja: 17 kwie 2007, o 12:51
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Sulnówko (a teraz znajdźcie to na mapie:-D)

Re: Przeczytawszy...

Post autor: Wilkołak »

Smilodon pisze:Vesper nie raz chciał sam siebie poświecić tylko jakoś mu to nie wychodziło!
Tak, postawmy go pod pluton bo nie zdołał dać się zabić. :wink:
Smilodon pisze:Are poświecił dla sprawy.
Gdyby był w stanie nie budził by w ramach tej awantury Ukrytego. Normalnie by z nią walczył a potem... "Przykro mi Kochanie" CIACH (i zgasł sztorm w oczach pełnych łez)
Let the end of the world come tumbling down
I'll be the last man standing on the ground
As long as I got blood rush trough my veins
I'm still alive

Awatar użytkownika
Key
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 38
Rejestracja: 14 kwie 2009, o 16:27
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: Przeczytawszy...

Post autor: Key »

Wilkołak pisze:Muszę się jednak z tobą zgodzić że Vesper nie poświęcił by innych (a przynajmniej miał z tym znaczny problem). Siebie jak naj bardziej.
I tu właśnie jest tragizm tego bohatera. Chciałby poświęcić siebie za innych, ale mu nie wychodziło, widać Ukryty za bardzo go lubi ;]
Mnie cieszy tylko jeden fakt - na szczęście nie było jak w durnych książkach czy filmach, gdzie bohater zabija pół armii i nawet nie jest przy tym draśnięty. Blah. Realizm.
Wilkołak pisze:Co do Strixa i Nexa... jakoś rene-gacie mają w tej książce farta do dowódców. Generał "Tylko Winorośla" + gość któremu Dracula mógł by mówić dziadku... Straszny tandem.
Straszna opinia. Subiektywna. Nierealistyczna. Pisana na pokaz ;) (W głębi duszy ich uwielbiasz, tylko boisz się przyznać ;P) Zarówno Nex "Tylko Winorośla" jak i Strix "Mów mi Dziadku" pokazali, że są prawdziwymi wojownikami i jednak nadają się jak najbardziej do piastowania funkcji przywódczych ;) Oni mieli to coś, czego często dowódcom brakuje. Lojalność. Gotowość obrony swoich ludzi.
Ech, Wilkołaku. Straszny tandem? Chyba dla Nocarzy. ;)
1. Profesjonaliści są przewidywalni.
2. To, że jesteś przewidywalny, nie znaczy wcale, że jesteś profesjonalistą.
-----
Michael: "Key to taka anarchistyczna prawniczka z obsesją na punkcie noży i skłonnościami sadystycznymi, którym z rozkoszą się oddaje."

Awatar użytkownika
Smilodon
Pan/Pani Domów Krwi
Pan/Pani Domów Krwi
Posty: 2400
Rejestracja: 18 mar 2009, o 09:53
Płeć: Mężczyzna

Re: Przeczytawszy...

Post autor: Smilodon »

cóż na całej długości zgadzam się z tym co napisała Key. Według mnie Strix akurat w tych wszystkich książkach jest najlepszym przykładem prawdziwego Wojownika!! :czytaj:
Psi c%#j i Last True Rebellious
"Smilodon Straszny jestes i czasem sie Ciebie boje ...
D."

| Prywata / Ratuj się kto może czyli... kursik pierwszej pomocy / Manewry IV - Waterworld / Nocarz - Premiera / Młody - Premiera - "Tor taktyczny" / Polcon 2017 / WTF II / CC II / Moto / WTF III / CC III |

ODPOWIEDZ