Blondyn czy brunet?

mam opinię i nie zawaham się jej użyć
Awatar użytkownika
Acerola
Na misji...
Posty: 980
Rejestracja: 23 sie 2006, o 22:58
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: NEMO scit
Kontakt:

Blondyn czy brunet?

Post autor: Acerola »

Witam.
Chciałam się dowiedzieć jakie obrazy głównych bohaterów plączą się wam po głowie?

Autorka dostarczyła nam pod tym względem dużo swobody, nie rozpisując się w szczegółach wyglądu czołowych i mniej czołowych osób, zostawiając miejsce do popisu dla wyobraźni (i chwała jej za to). Nie mam więc wątpliwości, że ilu forumowiczów, tyle wizji Vespera, Aranei, Nidora itp.

Był już temat o obsadzie do Nocarza, ale tam wybieraliśmy już w gotowym. Pokażcie swoje wyobrażenia postaci z książki (mogą być one poparte zdjęciami), a może wyjdzie ciekawy spór o kolor włosów, czy oczu Nexa :wink:
Pozdrawiam.
Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Blue skies!

Awatar użytkownika
Harna
Na misji...
Posty: 250
Rejestracja: 13 sie 2006, o 16:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Festung Breslau

Post autor: Harna »

Osobista perwersja sprawia, że wszystkich męskich bohaterów - z wyjątkiem rekruta, który jest blondynem, i siwowłosego Ultora - wyobrażam sobie jako brunetów :-) Aranea zaś, choćby Madzik nie wiem co napisał, zawsze będzie dla mnie ognistym, zielonookim rudzielcem. A przyznam się, że opisów wyglądu z Nocarza nie pamiętam i bynajmniej nie ze względu na ich zdawkowość itp.
Wszak rodzić się nie jest to, co zmartwychwstawać;
trumna nas odda, lecz nie spojrzy na nas jak matka.

Awatar użytkownika
Acerola
Na misji...
Posty: 980
Rejestracja: 23 sie 2006, o 22:58
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: NEMO scit
Kontakt:

Post autor: Acerola »

Ruda!? W życiu! Ona ma czarne włosy! :P
A oczy musza zostać niebieskie, no bo przecież czai się w nich sztorm:>
Co do brunetów się zgadzam:)
Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Blue skies!

Awatar użytkownika
X-76
Top secret
Top secret
Posty: 3174
Rejestracja: 23 lut 2006, o 20:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: znikąd
Kontakt:

Post autor: X-76 »

Aranea ?

Dla mnie cos w tym stylu:

Obrazek
▂ ▃ ▄ ▆ ▇ Cybernetyczny Bóg Chaosu Wersja: X-76 "Piromedyk" ▇ ▆ ▄ ▃ ▂
"Pierdolnięty chaos! Mikstura wybuchowa" by Delein
"IKS to chodzący chaos. Jak kiedyś będzie koniec świata to na pewno go zatrudnią" by Dante

Awatar użytkownika
Harna
Na misji...
Posty: 250
Rejestracja: 13 sie 2006, o 16:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Festung Breslau

Post autor: Harna »

Długie, rude i kręcone włosy, a do tego wściekle zielone oczy :-) Nikt ani nic nie wymaże tego obrazu z mojego łba - z Madzikiem włącznie. Siła wyższa ;-) Ale to właśnie dowodzi, że każdy czytelnik ma własną wizję tego, jak bohater wygląda. I m.in. z tego powodu nie lubię beletrystyki ilustrowanej.
Wszak rodzić się nie jest to, co zmartwychwstawać;
trumna nas odda, lecz nie spojrzy na nas jak matka.

Awatar użytkownika
Bebe
Na misji...
Posty: 285
Rejestracja: 16 sie 2006, o 20:49
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: GEdynia
Kontakt:

Post autor: Bebe »

Ja się moge wypowiedziec odnośnie Vespera. Cały czas wydawał mi się wyglądać jak przeciętny facet - a może przeciętny Polak. Czyli włosy ciemny blond, proste, krótkie (skoro w służbach, to krótkie). Twarz nie wyróżnająca się noczym szczególnym - ani super przystojniak, ani brzydal. Taki Mister Everybody. ;)

Awatar użytkownika
Harna
Na misji...
Posty: 250
Rejestracja: 13 sie 2006, o 16:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Festung Breslau

Post autor: Harna »

Bebe pisze:Taki Mister Everybody. ;)
A czemu nie taki mister jak w Johnny English? Kręcone, pomarańczowe włosy, cztery zęby, piracka przepaska na lewym oku i dwie blizny w kształcie banana na policzkach. No i oczywiście charakterystyczny uniform służb specjalnych :-D

Vesper... Hmmm... Brunet. Krótkie włosy, ciemne, niebieskie oczy. Nie za wysoki, nie za niski, szczupłej budowy, o twarzy, jakich wiele. Ani brzydki, ani piękny, ani przystojny. Zwykły Juruś.
Wszak rodzić się nie jest to, co zmartwychwstawać;
trumna nas odda, lecz nie spojrzy na nas jak matka.

Awatar użytkownika
Bebe
Na misji...
Posty: 285
Rejestracja: 16 sie 2006, o 20:49
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: GEdynia
Kontakt:

Post autor: Bebe »

Harna pisze: A czemu nie taki mister jak w Johnny English? Kręcone, pomarańczowe włosy, cztery zęby, piracka przepaska na lewym oku i dwie blizny w kształcie banana na policzkach. No i oczywiście charakterystyczny uniform służb specjalnych :-D
No bo... byłby zbyt charakterystyczny. Poważnie mówię, przecież kolesie, którzy przekłuwają sobie maniakalnie ciało, tatuują je i wyglądają straszliwie charakterystycznie się nie nadają do służb. Więc skoro sami go wyłapali - pomijając oczywiście profil psychologiczny, dotychczasowy życiorys i przebieg służby - to musiał chyba wyglądać zwyczajnie. :)

Rysowniczka
--------
--------
Posty: 6
Rejestracja: 28 sie 2006, o 11:04
Płeć: Mężczyzna
Kontakt:

Post autor: Rysowniczka »

Jeśli chodzi o wygląd Nidora kojarzy mi się z Niikurą Kaoru. Ja wiem że to nie możliwe żeby Nidor mógł mieć dłuższe włosy <i żeby miałczas ciągle ja układać tak jak ma Kao> ani żeby mógł mieć włosy w takim kolorze ale jakoś inaczej nie mogę go sobie wyobrazić.
A tak wygląda Kao <oczywiście Nidora wyobrażam sobie bez pomalowanych oczu>

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
"Dopiero po jakimś czasie nastąpił wybuch śmiechu - Vesperia???"

Awatar użytkownika
Harna
Na misji...
Posty: 250
Rejestracja: 13 sie 2006, o 16:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Festung Breslau

Post autor: Harna »

Bebe pisze: No bo... byłby zbyt charakterystyczny. Poważnie mówię
A ja mówię niepoważnie :-D
Wszak rodzić się nie jest to, co zmartwychwstawać;
trumna nas odda, lecz nie spojrzy na nas jak matka.

Awatar użytkownika
Bebe
Na misji...
Posty: 285
Rejestracja: 16 sie 2006, o 20:49
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: GEdynia
Kontakt:

Post autor: Bebe »

Króliku niepoważny Ty.... ;)

Awatar użytkownika
psychotique
Użytkownik ZBANOWANY
Posty: 524
Rejestracja: 13 cze 2006, o 14:37
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: saytara qawiyya
Kontakt:

Post autor: psychotique »

Rysowniczka pisze:Jeśli chodzi o wygląd Nidora kojarzy mi się z Niikurą Kaoru.
Śliczny chłopiec z tego Kaoru. Jak mawia jeden z moich znajomych, powtarzając za Robertem de Niro; śliczniutki..... nie wiadomo, bić go, czy rżnąć :mrgreen:

A Araneę wyobrażam sobie jako brunetkę. Tyle, że nie taką delikatną i niewinną jak na załaczonym przez X-76 rysunku.

Abstrahując od tego, że delikatność i niewinność wydają mi się sprzeczne z konceptem wąpierzy jako takich; większość osób, z którymi rozmawiałam na ten temat skłania się ku takiemu właśnie wizerunkowi Lord Renegat, ale ja osobiście wyobrażam ją sobie jako drapieżną femme fatale, swoiste skrzyżowanie Xeni Onatop i Moniki Bellucci.
pierwszy sitcom skydierski: www.un4spendable.blog.onet.pl Obrazek

Ika
Na misji...
Posty: 63
Rejestracja: 17 lut 2006, o 23:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z Fahrenheita
Kontakt:

Post autor: Ika »

Ależ Ty brzydkich wyrazów używasz, psychotique, FUJ! Abstra... co?
:)

A tak ciut powazniej (tylko ciut, bo mam nieopanowywalny atak głupawki) to zaraz tam delikatność się kłóci! A Winorośle, to co? Już widzę Ciebie, psychotique, jak siedzisz w ekskluzywnym barze, przy barze dyskutując o sztuce wznoiosłej z Winoroślą (oną), która ma bary jak enerdowska pływaczka, subtelny zarost pod nosem i w okolicach dekoltu, a głos jej się niesie po sali niczym grom... :D
Przepraszam, to ta głupawka :).

No dobra, jeszcze poważniej. Mnie rzeczony Kaoru, którego notabene pierwszy raz na oczy widzę i w ogóle nie wiem kto zacz, bardziej by pasował do obrazu, któregoś Winorośla (rany boskie - jaki jest rodzaj męski od tego?). Może nawet Nexa? Na Nexa mogłabym się ewentualnie zgodzić, bo mu nijak jeszcze nie dopasowałam wizerunku własnego. I pasuje ta delikatność rysów do Rodu.
Natomiast z Nidorem nieodparcie się mi kojarzy jeden taki co ja go nawet znam :D. Się wziął przyczepił, wpasował w lukę i przepadło. Myślę Nidor, widzę tę znajoma gębę i zmarszczone w namyśle czółko :D
To jest dopiero złośliwość losu!

Awatar użytkownika
X-76
Top secret
Top secret
Posty: 3174
Rejestracja: 23 lut 2006, o 20:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: znikąd
Kontakt:

Post autor: X-76 »

A ja znam pare takich niewinnych i delikatnych :D Po bliższym poznaniu okazuje sie ze to drapieżne osy ... albo i szerszenie pierwszej kategorii :twisted: :D
▂ ▃ ▄ ▆ ▇ Cybernetyczny Bóg Chaosu Wersja: X-76 "Piromedyk" ▇ ▆ ▄ ▃ ▂
"Pierdolnięty chaos! Mikstura wybuchowa" by Delein
"IKS to chodzący chaos. Jak kiedyś będzie koniec świata to na pewno go zatrudnią" by Dante

Awatar użytkownika
psychotique
Użytkownik ZBANOWANY
Posty: 524
Rejestracja: 13 cze 2006, o 14:37
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: saytara qawiyya
Kontakt:

Post autor: psychotique »

Ika pisze:Ależ Ty brzydkich wyrazów używasz, psychotique, FUJ! Abstra... co? :)
A tam zaraz brzydkich. Przecież to oczywiste, że nie o wiadomy element anatomii męskiej chodzi. Nazwę owego elementu pisze się wszak przez "ch" co by, jak mi to wyjaśniła pewna mocno starsza już pani, "dłuższy był" :mrgreen:
Ika pisze: A tak ciut powazniej (tylko ciut, bo mam nieopanowywalny atak głupawki)
I nie tylko Ty. Pogoda za oknem, w mniejszym lub większym stopniu, udziela się pewnie wszystkim :mrgreen:
Ika pisze: Zaraz tam delikatność się kłóci! A Winorośle, to co? Już widzę Ciebie, psychotique, jak siedzisz w ekskluzywnym barze, przy barze dyskutując o sztuce wznoiosłej z Winoroślą (oną), która ma bary jak enerdowska pływaczka, subtelny zarost pod nosem i w okolicach dekoltu, a głos jej się niesie po sali niczym grom... :D
Przepraszam, to ta głupawka :)
Grom? O lala.... Ika, no wiesz co, to w sumie tajne rzeczy są :mrgreen: Może trzymajmy się tej enerdowskiej pływaczki dla bezpieczeństwa jednak ;)

Delikatny wąpierz to coś, co trudno mi sobie wyobrazić. Oczywiście, tak jak sugeruje X-76, pozory często mylą - delikatność rysów twarzy wcale nie musi przekładać się na delikatność charakteru, i vice versa, mimo wszystko jednak, mnie Aranea kojarzy się raczej z piękną i jawnie drapieżną Onatop niż słodkim aniołkiem, który, żeby zacytować Shakespeara, wygląda jak niewinny kwiatuszek, a jest niczym wąż ukryty pod nim.
Ika pisze: No dobra, jeszcze poważniej. Mnie rzeczony Kaoru, którego notabene pierwszy raz na oczy widzę i w ogóle nie wiem kto zacz, bardziej by pasował do obrazu, któregoś Winorośla (rany boskie - jaki jest rodzaj męski od tego?). Może nawet Nexa? Na Nexa mogłabym się ewentualnie zgodzić, bo mu nijak jeszcze nie dopasowałam wizerunku własnego. I pasuje ta delikatność rysów do Rodu.
A ja mam wątpliwości. Hedonizm nie idzie w końcu zawsze w parze z popularną ostatnimi czasy metrosexualnością. No chyba, że akurat w przypadku Winorośli idzie. Tylko Autorka mogłaby rzucic nieco światła na te kwestię.
pierwszy sitcom skydierski: www.un4spendable.blog.onet.pl Obrazek

ODPOWIEDZ