To co mamy, planujemy mieć lub o czym marzymy... Czyli ASG

Wszystko co dotyczy replik ASG
Awatar użytkownika
Somebody
--------
--------
Posty: 39
Rejestracja: 16 maja 2007, o 16:53
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Somebody »

taa, tylko te ceny. Dla mnie jest to miesiąc zapierniczu sugerując iż będę jadł chleb z cebulą, zapijał źródlaną i czekał do poniedziałku. A jakby tego było mało 300zł na oprawę ostrza od mej szabelki (3 lata bractwo rycerskie 17w), no i ze 150 na dojazd i upicie się w Kraku, gdzie mam odebrać. Cóż, takie jest życie. Piniądz i piniądz, do zajechania.

Awatar użytkownika
Operator
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 312
Rejestracja: 23 lut 2007, o 13:28
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: HQ Renegatów na Śląsku
Kontakt:

Post autor: Operator »

Oszczędzaj. Mój kumpel oszczędzał 8 miechów, a potem zrezygnował z prawka, żeby kupic sobie swoje M15A4 :twisted: Ja oszczędzałem tylko 2 lata na mojego MP5A2. :twisted: :twisted:
Show some respect, DOG!!!

Awatar użytkownika
Somebody
--------
--------
Posty: 39
Rejestracja: 16 maja 2007, o 16:53
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Somebody »

Heh, dzisiaj mam małego kacyka. Powód był wyśmenity. Dostałem robotę z bractwa, pod Warszawą. Jak wszystko dobrze pójdzie to za 5 dni zarobie około 900 złotych. Więęęc. Aegi, przybywam. ^^ Cały czas mam fazę na peemy i skracane karabinki. Coś w stylu G36k tudzież AK b-specnaz, albo jakaś 5-tka może.

Awatar użytkownika
MEDAL
--------
--------
Posty: 241
Rejestracja: 21 maja 2007, o 09:22
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Z Nienacka
Kontakt:

Post autor: MEDAL »

Witam wszystkich jako ze jest to moj pierwszy post.


Co do ASG i must have dla poczatkujacego...

www.warrior.pl - absolutne centrum mazowieckiego ASG larpy, milsimy,
scenariusze,jebanki.

www.wmasg.pl - jak wyzej ale bardziej ogolno polskie + pare recenzji ect.

http://capri.asg.com.pl/ - jeden z lepszych (jak nie naj...) sklepow w polsce
wlasciciel strzela sie co weekend i siedzi w interesie od dawna nie wcisnie byle czego.

Moim zdaniem jesli ktos decyduje sie na bron do asg nie ma co oszczedzac

CA - na poczatek to bardzo dobry wybor, mala awaryjnosc

G&P - bardzo ladne szczegoly i wyglad, mala awaryjnosc

G&G - bardzo ladne szczegoly i wyglad, mala awaryjnosc

VFC\GBTECH - piekne odwzorowanie orginalu, niesety gorzej z awaryjnoscia.

ICS - pare ciekawych nowinek techicznych np... dwuczlonowy Gear Box dzieki czemu mozemy latwo poprawic osiagi w zaleznosci od potrzeb

jak sa jakies pytanie z checia odpowiem.

Czolem wampirzej Braci


Z calym szacunkiem dla wszystkich userow tego formum.

Bardzo prosze o nie chodzenie z bronia na widoku i nie bawienie sie w bandytow na ulicach gdzie sa niewinni ludzie.


Nie chcemy przecierz by ASG zostalo zabronione w Polsce.

Ciekawostka.
W Niemczech zabroniona jest bron ktora strzela na auto badz burst.

Elektryki dozwolone do sily 0.5j.

Wiec ja zakupicie giwercie nie jedzcie z nia do niemiec bo konfiskuja na granicy.

No uf... torche tego jest .
Ostatnio zmieniony 21 maja 2007, o 10:24 przez MEDAL, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
MEDAL
--------
--------
Posty: 241
Rejestracja: 21 maja 2007, o 09:22
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Z Nienacka
Kontakt:

Post autor: MEDAL »

Jeszcze jedno,

heh mam nadzieje ze nie znienawidzicie mnie na poczatek :P

ale sa pewne ograniczenia jesli chodzi o repliki w Polsce.

300fps (stock) do budynkow (cqb)
450fps (stock mazowiecki) do lasu, badz teren otwarty.

zdarza sie nawet 700 fps w broni wyborowej.

FPS - feet per second


ochrona oczu is a must.
There is only one MEDAL
and he scares the living crap out of the children
"I like you, when the world is mine your death will be quick and painless."
R .E.N.E.G.A.T
R u Sad ?

Awatar użytkownika
Somebody
--------
--------
Posty: 39
Rejestracja: 16 maja 2007, o 16:53
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Somebody »

Medalu, toż to jest abecadło. To że okularki ochronne, ile efpeesiaków do budynków i ile poza, z ilu metrów mówim "dostałeś" zamiast wszatkować pół magazynka... Każdy to zna co zaczyna zabawę "na poważnie", w asg z replikami co mają ceny rzędu od paruset do paru tysiaków nie zaczną się bawić 13 letnie dzieci z wybujałymi ambicjami zostania rambo.

Eh.. Byle do pierwszego. Byle do jakiegoś elektryka. Znowu nowa faza, teraz na MP5 SD3. Kurde gdzie sie podziały te czasy kiedy człowiek miał do wyboru 4 klamki na krzyż po cenach rzędu 350zł za sprężynowego peema... Za duży wybór no..

Awatar użytkownika
Annikki
Głowa Rodu
Głowa Rodu
Posty: 1372
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 13:38
Płeć: Kobieta
Kontakt:

Post autor: Annikki »

Somebody... wiem, co czujesz ;) Ja jak kupowałam karabin to zmieniałam decyzję z częstotliwością 5 sekund :) A potem, jak już NA PEWNO wiedziałam że TO TEN, to odkrywałam coś jeszcze innego :mrgreen:
"Nocarze i pretorianie drzemali (...). Vesper przyjrzał im się z zaciśniętym gardłem. Poszli między rannych, krwawiących ludzi. Udzielili pierwszej pomocy, uratowali im życie. I wrócili jak gdyby nigdy nic (...). Kiedyś też tak umiałeś, stwierdził z porażającym smutkiem wewnętrzny głos (...). Ale wybrałeś inaczej, renegacie. Ugiąłeś się przed Wężem, to teraz mu służ."
M.Kozak - Nikt

Awatar użytkownika
Somebody
--------
--------
Posty: 39
Rejestracja: 16 maja 2007, o 16:53
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Somebody »

Jednego jestem pewien. Nie będzie to długi karabin, ani snajpa. Nie będzie to też żadne z tych pieprzonych amerykańskich czarnych pudełek (m4a1, m16, magie kina). Po prostu wolę europejską broń. Oj a takiego skorpionika mieć w porządnym, elektrycznym wydaniu.. Albo raczka.. ehh.

Awatar użytkownika
MEDAL
--------
--------
Posty: 241
Rejestracja: 21 maja 2007, o 09:22
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Z Nienacka
Kontakt:

Post autor: MEDAL »

No wiesz ja zaczynalem okolo 2001r wiec wtedy nie bylo za duzego wyboru

elekryki sie sprowadzalo z hong kongu badz z wloch.

niektorzy wiedza juz o tym co i jak sie je. A to co napisalem mialo si tyczyc tych co chca zaczac.
There is only one MEDAL
and he scares the living crap out of the children
"I like you, when the world is mine your death will be quick and painless."
R .E.N.E.G.A.T
R u Sad ?

Awatar użytkownika
Annikki
Głowa Rodu
Głowa Rodu
Posty: 1372
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 13:38
Płeć: Kobieta
Kontakt:

Post autor: Annikki »

Somebody pisze:Nie będzie to długi karabin, ani snajpa.
Mi długi czas marzył się AK-47, ale zrezygnowałam z bardzo prostego powodu (ale z ciężkim sercem): przy moim wzroście jest dla mnie zwyczajnie za wielki. Prawda jest taka, że z takim karabinem przypominam dziwną karykaturę nieporadnego żołnierzyka. Tak więc w końcu, na honorowym miejscu w szafie stoi AK b-specnaz. Idealna dla mnie :)
"Nocarze i pretorianie drzemali (...). Vesper przyjrzał im się z zaciśniętym gardłem. Poszli między rannych, krwawiących ludzi. Udzielili pierwszej pomocy, uratowali im życie. I wrócili jak gdyby nigdy nic (...). Kiedyś też tak umiałeś, stwierdził z porażającym smutkiem wewnętrzny głos (...). Ale wybrałeś inaczej, renegacie. Ugiąłeś się przed Wężem, to teraz mu służ."
M.Kozak - Nikt

Awatar użytkownika
Somebody
--------
--------
Posty: 39
Rejestracja: 16 maja 2007, o 16:53
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Somebody »

Ja mam jakieś 191 cm wzrostu więc długie by mi pasowały ale zwyczajnie kamping i długie dystanse to nie jest coś co lubie. Close combat, podchody, zwiewanki, i wszystko to co dzieje się na średnim i krótkim dystansie. Wiesz, dotychczasowo strzelałem się Mossbergiem, czyli imitacją strzelby (77cm długości z kolbą), za 5 dych, z 16 kulkami w magazynku których wypluwał po jednej. Teraz już sobie wyobrażam co się będzie działo z jakim elektrykiem, z real (low) capami, po prostu miodzio. Do tego czuje sie zrelaksowany jak diabli (serio, serio) bo 3 ostatnie godziny doszywałem sobie wzmocnienia na kolanach do moich bundeswehrowych kontraktowych portek. Wyglądają czadersko ^^ Jeszcze gumeczki coby mi z butów nie wyskakiwały jak ostatnio. Ehh czemu panowie ze Szwabii nie pomyśleli o kawałku zwykłego sznurka? ułatwiłoby to sprawę jak diabli...

Awatar użytkownika
Annikki
Głowa Rodu
Głowa Rodu
Posty: 1372
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 13:38
Płeć: Kobieta
Kontakt:

Post autor: Annikki »

Somebody... ja mam 167 cm :ninja: Tak więc taki kałasz to prawie 2/3 mojego wzrostu, i kiedy dorwałam AK-74 Esha to było coś w tym stylu: "Jeszcze trochę...i już się złożę do strzału...no jeszcze kawałek... k***a, ześlizgnęła mi się kolba z ramienia... no jeszcze parę centymetrów...o jest! Mogę strzelać!" :) Ja nie wiem, może to jeszcze kwestia nie tylko wzrostu, ale także małych damskich ramion, w miarę krótkich rączek i - co tu kryć - jeszcze małego doświadczenia z ASG :P
Moja Beta ma 71cm długości i nie mam z nią żadnych problemów. Teraz marzy mi się broń boczna, ale cóż...bieda w portfelu :)
"Nocarze i pretorianie drzemali (...). Vesper przyjrzał im się z zaciśniętym gardłem. Poszli między rannych, krwawiących ludzi. Udzielili pierwszej pomocy, uratowali im życie. I wrócili jak gdyby nigdy nic (...). Kiedyś też tak umiałeś, stwierdził z porażającym smutkiem wewnętrzny głos (...). Ale wybrałeś inaczej, renegacie. Ugiąłeś się przed Wężem, to teraz mu służ."
M.Kozak - Nikt

Awatar użytkownika
Operator
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 312
Rejestracja: 23 lut 2007, o 13:28
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: HQ Renegatów na Śląsku
Kontakt:

Post autor: Operator »

Cóż... Ja mam 170 cm wzrostu i jakoś nie narzekałem w czasie strzelania z AK. Somebody jesli lubisz krótki i średni dystans to zastanów sie nad MP5. Co do Skorpiona... Do budynków się nada spoko, ale na otwartej przestrzeni już tak pięknie nie będzie. Oczywiście opieram się na doświadczeniach z MP5K :twisted: Ale za cene tego skorpiona wolałbym kupić Glocka 18C i długiego maga :D
Show some respect, DOG!!!

Eshealon
Generał Renegatów
Generał Renegatów
Posty: 1975
Rejestracja: 23 sty 2007, o 00:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Eshealon »

Operator pisze:Cóż... Ja mam 170 cm wzrostu i jakoś nie narzekałem w czasie strzelania z AK.
Masz więcej siły, i utrzymujesz broń bez trudu. Dla ciebie 3-4 kilo to pikuś, dla Annikki nie :D
Widziałem na własne oczy próby złożenia się do strzału z Ak74 przez nią. Mała dziewczynka i wielki karabin :lol:
I'm strong to the finish
cuz I eat my Spinach

Awatar użytkownika
Annikki
Głowa Rodu
Głowa Rodu
Posty: 1372
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 13:38
Płeć: Kobieta
Kontakt:

Post autor: Annikki »

Eshealon pisze: Masz więcej siły, i utrzymujesz broń bez trudu. Dla ciebie 3-4 kilo to pikuś, dla Annikki nie :D
W sumie moja beta waży prawie 3kg, ale dzięki temu, że jest krótsza, ciężar się inaczej rozkłada, nie czuć go...a przy kałaszu... oj boli rączka. Boli. :)
Poza tym mówiłam, że mam wąskie ramiona i przy tak długim karabinie zwyczajnie mi kolba się ześlizguje :)
"Nocarze i pretorianie drzemali (...). Vesper przyjrzał im się z zaciśniętym gardłem. Poszli między rannych, krwawiących ludzi. Udzielili pierwszej pomocy, uratowali im życie. I wrócili jak gdyby nigdy nic (...). Kiedyś też tak umiałeś, stwierdził z porażającym smutkiem wewnętrzny głos (...). Ale wybrałeś inaczej, renegacie. Ugiąłeś się przed Wężem, to teraz mu służ."
M.Kozak - Nikt

ODPOWIEDZ