Strona 1 z 42

To co mamy, planujemy mieć lub o czym marzymy... Czyli ASG

: 11 mar 2007, o 12:04
autor: Kasiek
Ponieważ coraz więcej osób jest zainteresowanych kupieniem sobie ASG a nie znają się lub nie wiedzą gdzie to można dorwać, co jest dobre a co nadaje się tylko do wyrzucenia. Proszę bardzo. Tu się można dowiedzieć wszystkiego.

: 11 mar 2007, o 13:01
autor: Operator
Przede wszystkim nie kupować na www.airsoftguns.pl i www.taniemilitaria.pl. Tam jest sam plastikowy szit! Jeśli ktoś średnio z gotówką to niech luknie na www.gunfire.pl , www.taiwangun.com . Gdy człowiek posiada kasy dużo to polecam www.asgshop.pl.
Gdyby ktoś chciał sprowadzać zza granicy to polecam www.wgcshop.com i www.gunnerairsoft.com.

Półka średnia (tanich chińczyków nie licze):
CYMA - dobre repliki broni Tokyo Marui. Oczywiście sa zawodne ale co nie jest. Modele: MP5 A5, AK47, AK47S, AK74, zapowiedziany M1 Thompson
Well - troche gorszy od CYMY. Modele: MP5A5, G3SAS, M4, M16, MP7
J&G - średnie bebechy. Modele: (nie plecam MP5 SD6, AK47) rodzna M4, G36C, podobno AUG
P&J - w chwili obecnej jedne z lepszych "tańszych" replik. Do kupienia niedługo na www.taiwangun.com . Modele: cała rodzina M4
SRC- dobre repliki, ale drogie w cholere. Niekiedy droższe od "markowych" Modele: rodzina M4, rodzina AK, XM8
(wszystkie powyższe: brak metal body, znaków firmowych, beterie i ładowarki w zestawie)

Półka wyższa (asgshop.pl):
Classic Army - bardzo dobra firma. Nowe serie ich broni posiadają oznaczenia firm produkujących prawdziwa broń. Body całkowicie z metalu. W chwili obecnej dość tanie. Modele: rodzina M4, rodzina MP5, rodzina AK
Tokyo Marui - japońska firma. Repliki dobrej jakości. Body z ABS. Dobre osiągi w układzie standardowym. Bardzo dobry system hop-up (system podkręcania kulek). Niestety traci do CA. Modele: rodzina M4, rodzina MP5 (w tm MP5K i PDW), rodzina AK.

Dla koneserów:
VFC/GB-Tech - obecnie jedna z najlepszych firm na rynku. W ofercie posadają jedynie karabiny AK-74SU i AK-74 Para, ale jest to kunszt mistrzowski! Full metal i drewno, części gearboxa najlepszej jakośći itp.
Ceny od 1500 wzwyż.
Maruzen - firma zajmująca sie robienie karabinów gazowych. Skąd iną nie wiem jak się sprawuje ale po opiniach wnioskuje, że jest to bardzo dobra firma.

Po więcej informacji odsyałam na forum www.wmasg.pl

: 11 mar 2007, o 13:24
autor: X-76
OK, ale może sprooboojmy tak od początku, bo na ten pzykład mój kolega , który pojecia nie ma o tych sprawach był przekonany, ze mt tu o paintball`u rozprawiamy...

... więc zassane z portalu wiatrowki.pl taki najprostsze kompendium o samych regułkach:
www.wiatrowki.pl pisze: Paintball, Air Soft Gun, ASG

Pod nazwą Air Soft Gun (ASG) kryją się pneumatyczne repliki broni w skali 1:1, strzelające kulkami plastikowymi w kalibrze 6mm. W odróżnieniu od wiatrówek dopuszczalne jest strzelanie się kilku osób między sobą, podczas mniej lub bardziej zorganizowanych zabaw militarnych.

Rozpoczęcie takiej zabawy jest uwarunkowane posiadaniem i STOSOWANIEM odpowiednich okularów ochronnych lub masek zasłaniających twarz! Mimo niewielkiej siły kulka potrafi zrobić krzywdę trafiając w nieosłonięte ciało a trafienie w nieosłoniętą gałkę oczną można przypłacić utratą oka!

Takie zabawy - czy też trening - mają na celu jak najwierniejszą symulację działań militarnych oraz taktycznych, w różnym otoczeniu (np. las, wnętrza pomieszczeń, otoczenie zurbanizowane itp.).

Repliki ASG należą do broni pneumatycznych, jako że do nadania pędu kulce wykorzystywane jest sprężone powietrze lub gaz. Ponieważ jednak energia pocisku jest bardzo mała, ASG nie są klasyfikowane jako broń.

Takie repliki można podzielić na 3 grupy rodzaju napędu:

* sprężynowe (często najtańsze) - modele, które przed każdym wystrzałem muszą zostać ręcznie przeładowane, zazwyczaj wykonane z tworzywa sztucznego ABS, w modelach tych do uzyskania sprężonego powietrza służy zespół cylindra, tłoka i sprężyny - sprężyna rozpędza tłok, który spręża powietrze w cylindrze
* gazowe - modele, w których kulki wystrzeliwane są przy pomocy "green gasu" (propanu z niewielką domieszką oleju silikonowego) lub CO2 - w tym przypadku kulka rozpędzana jest wskutek rozprężania porcji gazu dawkowanej przez zawór
* elektryczne (zazwyczaj najdroższe) - Airsoft Electric Gun, "AEG", potocznie zwany: elektryk, najczęściej repliki broni długiej, w których sprężynę - poprzez przekładnię zębatą - naciąga silnik, z tym wyjątkiem zasada działania jest identyczna, jak w przypadku modeli sprężynowych. Modele charakteryzują się możliwością prowadzenia "ognia" ciągłego, dużym zasięgiem oraz szybkostrzelnością. Inne, również spotykane wyjaśnienie skrótu to Automatic Electric Airsoft Gun.

Repliki ASG posiadają systemy przybliżające ich działanie do prawdziwych odpowiedników. Są to hop-up (podkręcanie kulki aby leciała po możliwie płaskiej trajektorii) i blowback (ruch zamka wywoływany przez porcję gazu uwalnianego z magazynka imituje zachowanie prawdziwej broni).

ASG powstał w Japonii zaraz po II Wojnie Światowej kiedy to Japończycy zostali zmuszeni do szukania alternatywy do szkolenia swojego wojska, wtedy do programu szkolenia wojskowego zostały wprowadzone karabiny strzelające plastikową amunicją . Z karabinów tych można było strzelać do tarczy jak i również prowadzić szkolenia z walki pomiędzy oddziałami żołnierzy. Ten sposób treningu szybko został zapożyczony przez USA a następnie wprowadzony do szkolenia żołnierzy w elitarnych jednostkach na całym świecie. ASG jest sportem który zawitał w naszym kraju stosunkowo nie dawno bo około dziesięć lat temu, od tego czasu bardzo dynamicznie się rozwija i dziś jeśli chodzi o ilość zajmujących się nim ludzi oraz dostepnościa akcesoriów i replik na rynku nasz kraj jest w europejskiej czołówce. Repliki ASG działają na zasadzie sprężania powietrza przez sprężynę, lecz także zasilane tzw. Green Gas-em bądź kapsułami CO2.

Repliki dla ASG strzelają kulkami plastikowymi w kalibrze 6mm który jest najpopularniejszy. Rzadziej spotykane są repliki w kalibrze 8mm.

Zabawa paintballowa to grupowa rozgrywka według z góry ustalonych zasad, lecz mającej zawsze na celu wyeliminowanie innych graczy, poprzez trafienie ich kulką z farbą. Graczy obowiązują także ochronne maski oraz ubrania - bez nich zabawa taka jest bardzo niebezpieczna i grozi obrażeniami!

Tutaj juz nie mamy do czynienia z replikami prawdziwej broni, lecz tzw. markerami, które w ogóle nie przypominają jakiejkolwiek prawdziwej broni. Takie markery są zasilane zasobnikami z gazem CO2 (jednorazowe lub wielorazowe) gaz ten wyrzuca kulkę z farbą z odpowiednią siłą. Magazynek tzw. Hopper mieści najczęściej 200 kulek. Gracz trafiony kulką zostaje czasowo, lub na stałe wyeliminowany z gry. Plama farby na ubraniu jest niezbitym dowodem na trafienie i nie ma możliwości oszukiwania. Klasyczny paintball nie ma już nic wspólnego z militarystyką, wręcz ucieka od porównań z wojskowością.

Całkiem niedawno podjęto próbę połączenia zalet ASG oraz paintballa, wymyślając realistyczne repliki broni palnej - RAM, strzelające kulkami z farba o mniejszym kalibrze 11 mm (.43 cala). Dzięki temu miłośnicy militarystyki mogą także strzelać kulkami z farbą, które uniemożliwiają graczom oszukiwanie, gdyż trafienie taką kulką oznacza kolorową plamę na ubraniu. Najciekawszym modelem RAM (Real Action Marker) jest pistolet Walther P-99.

Celność tych "niewiatrówek" jest mniejsza od typowych wiatrówek na śrut, lecz ASG, Paintball czy RAM nie muszą być tak celne gdyż mamy do czynienia z celem o wiele większym, niż tarcza, czyli sylwetka człowieka.
Ja osobiscie przymierzam się do tego: GLOCK 17 a jesli starczy kasy to do tego MP5A3 b&t z latarką ( tunningowany) i z jakims kolimatorem

: 11 mar 2007, o 13:31
autor: Operator
Drogi X-76.... Dam Ci radę. Nie kupuj w MG. jak tylko będziesz miał problemy z repliką, to serwis zrobi Ci kuku. Przyjmą replikę (na twój koszt), potrzymaja kilka tygodni po czym odeślą (znów na twój koszt). Innymi słowy: kupa.

Jak co to kupuj na www.asgshop.pl . Super obsługa. Świadczyc o tym może fakt, że przestali przyjmować nie kupione u nich gnaty do serwisu, bo nie umieli się wyrobić. :D Mój kumpel kupił i stuningował tam swoje M4 Carbine.
Jest to sklep polecany przez środowisko airsoftowe w Polsce.

Co do glocka... Wczoraj strzelałem z G17 KSC-KWA. 200 złotych taniej, a praktycznie to samo. Looknij MP5A5. Nowszy model, posiada lepsze wnętrzności. No i dolicz do tego dodatkową stówe na batke i ładowarkę. Przy okazji mógłbyś kupić rozładowywarkę TM. Ale to moja sugestia.

PS. Czy zamierzasz rekonstruować SPAT?

: 11 mar 2007, o 13:44
autor: X-76
Eee poprostu chce sie utrzymać w konwencji Nocarza ;) a tam siedemnastki i mp5a3 ;) Co do wyboru sklepu to dzieki za info - bo byłem juz prawie zdecydowany na MG.

A jeśli chodzi o tanie kolimatory (zamkniete) to które byś polecał ? mile widziane juz z powiększeniem ;) )

: 11 mar 2007, o 13:47
autor: Operator
Zalezy na jakiej chcesz szynie? Wysokiej czy niskiej. Niska ma to do siebie, że można umieściż na niej tylko kolimatory otwarte. Mogłes tego nie wiedzieć. Do wysokich natomiast pasuje większość.
Taki jest mniej więcej uzywany przez nasze jednostki specjalne. Ja nie uzywam kolimatora. Wolę tradycyjne przyrządy.
Skoro chcesz pozostać w konwencji nocarzy to powinienieś raczej szukać G36.

!

: 12 mar 2007, o 02:49
autor: Eshealon
To teraz ja wtrące swoje 3 grosze. Nie ma sensu inwestować w Tokio Marui jeśli dostępny jest zamiennik choćby takiej CYMY. Replika praktycznie ta sama, są tylko różnice w cenie, średnio 100%. Wszelkie "markowe" części zamienne pasują jak ulał.
Sam posiadam AK74 z Cymy, i lekko mówiąc, wymiata. Gdyby zamontować w niej preclufę (a mam taki zamiar, na wasze szczęście do kwietnia pewnie nie zdąże) zapewne dałoby się nią trawę kosić.

I tak na poprawienie humoru, jak ktoś lubi duże gabaryty i potężną siłę ognia, polecam tę zabawkę... http://www.wolfarmouries.co.uk/airsoft/ ... &id=VULCAN

: 12 mar 2007, o 15:03
autor: Operator
Co do CYMY masz racje, ale nie do końca. O ile AK jest zrobine spoko, tak w MP5 można przyczepic się do lufy, która jest z aluminium, oraz niestadardowej komory hop-up. Oprócz tego jest jeszcze brak oznaczeń prawdziwej broni, ale to szczegół. Zresztą tak jak mówisz, szkoda inwestować w TM. Lepiej odłozyć i kupić CA.

: 12 mar 2007, o 17:45
autor: Eshealon
Operator pisze:Co do CYMY masz racje, ale nie do końca. O ile AK jest zrobine spoko, tak w MP5 można przyczepic się do lufy, która jest z aluminium, oraz niestadardowej komory hop-up. Oprócz tego jest jeszcze brak oznaczeń prawdziwej broni, ale to szczegół. Zresztą tak jak mówisz, szkoda inwestować w TM. Lepiej odłozyć i kupić CA.
Porównaj sobie koszta. W stosunku jakość/cena CYMA i tak bije TM na głowę.
Lufę zawsze można wymienić. Null problem. A CA i tak jest najlepsze. I szczerze powiedziawszy staje się coraz tańsze. Jeszcze dwa lata temu Classic Army nie sprzedawało replik tańszych niż 1000 zł. Teraz ceny jakby lekko spadają... czyżby konkurencja daje we znaki? :shock:

: 12 mar 2007, o 18:03
autor: Operator
Z tym TM i Cyma to niezupełnie tak jest. Otóz cenowo na pewno jest lepiej, ale jednakowoż części GB jak i elektryka w Cymach jest zazwyczaj do wymiany po kilku miechach (MP5, jak jest z AK nie wiem). Zwłaszcza płytki selektora ognia się sypią. Kupując Cymkę na pewno liczyć trzeba się z tym, że po kilku miechach coś się rozwali i trzeba będzie odsyłać. Ale i tak jest to rozwiązanie lepsze niż MP5 od JG. Tam to sie rzeczy po miesiącu sypią w drobny mak :twisted:

W chwili obecnej nie mogę powiedzieć jak sprawuje się Cyma na dłuższą mete, gdyż używam pożyczonego MP5 Wella. Z Cymy strzelałem, niestety tylko dwa razy, ale w niedalekim czasie zamierzam takową nabyć (MP5A5 z TLF'em).

Co do konkurencji... Nie wydaje mi się. Obecnie jest od groma replik gorszych a droższych. Jedyny wyjątek stanowi seria P&J od Krakmana. Są w niej zastosowane wzmocnione części z CA. Kosztować będzie do 600 zeta, a jakość GB równie dobra.

: 14 mar 2007, o 09:57
autor: Falka Valiarde
Operator pisze:Drogi X-76.... Dam Ci radę. Nie kupuj w MG. jak tylko będziesz miał problemy z repliką, to serwis zrobi Ci kuku. Przyjmą replikę (na twój koszt), potrzymaja kilka tygodni po czym odeślą (znów na twój koszt). Innymi słowy: kupa.
Z tym nie do końca się zgodzę... Choć faktycznie wiele osób narzeka na serwis w MG. Ja osobiście miałam mini problemik ze swoim mp5sd3 i bez problemu zostało wszystko naprawione więc nie mogę na firmę powiedzieć złego słowa ^.^

: 14 mar 2007, o 23:11
autor: Operator
Kiedy to było? :?

: 16 mar 2007, o 09:42
autor: Czosnek
No właśnie - kiedy to było? Z całej TEJ dyskusji mnie TO najbardziej interesuje 8) .

: 22 kwie 2007, o 13:02
autor: Kociołek
czosnek, po twojej wypowiedzi chyba reszta się zniechęciła do dalszej dyskusji. Czy są jakieś kociołki ASG? Bo jakby tak kociołkiem ostrym przywalić w głowę, to można krzywdę zrobić.

A poważnie o fajny temat. Forum troszkę militarne a więc i ASG się przyda. Też coś kupię do manewrów następnych.

: 22 kwie 2007, o 20:04
autor: Mcbet
Kociołek pisze:czosnek, po twojej wypowiedzi chyba reszta się zniechęciła do dalszej dyskusji. Czy są jakieś kociołki ASG? Bo jakby tak kociołkiem ostrym przywalić w głowę, to można krzywdę zrobić.

A poważnie o fajny temat. Forum troszkę militarne a więc i ASG się przyda. Też coś kupię do manewrów następnych.

Zawsze mozna Kociołek załorzyć na głowe i się nosić jak kask :)