Od czego zaczac??

Wszystko co dotyczy replik ASG
Awatar użytkownika
Varjo
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 1111
Rejestracja: 11 lis 2008, o 22:35
Płeć: Mężczyzna

Re: Od czego zaczac??

Post autor: Varjo »

Można wywiercić dziury do montażu szyny RIS i na to jakiś kolimator zamontować.
When i close my eyes i keep falling
Though im plunging down it's like flying
I'ts funny how im so high yet never floated
so low
Just wanna revert from this horrid death row
___________________________________
Cześć chłopaki jestem Varjat, spalę wam dziś komisariat :D

Awatar użytkownika
Kane
Syn Siewcy
Syn Siewcy
Posty: 362
Rejestracja: 27 wrz 2007, o 23:11
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Od czego zaczac??

Post autor: Kane »

Smil- musiałbym go najpierw zobaczyć, bo nie wiem jaka wersję masz. Jeżeli rzeczywiście nie ma na nim RISów to trochę problem, bo będziesz musiał dokupić najpierw szyny żeby cokolwiek założyć.
Kolimator - jak najbardziej (sam używam z powiększeniem x2 i bardzo go sobie chwalę), ale wiercenia w replice jak radzi Varjo, nie polecam. Są odpowiednie montaże do tego.
Możesz jeszcze chwyt przedni zamontować, ale to zależy od Ciebie, jak Ci wygodniej broń trzymać.
Latarka? wskaźnik laserowy?dwójnóg?To już bajery, ale jeżeli ktoś chce i będzie mu się to podobać to wolna droga :)
A odwróciwszy się,
nie ujrzałem nic.
Tylko własny cień.
Cień Anioła Śmierci.

Awatar użytkownika
Smilodon
Pan/Pani Domów Krwi
Pan/Pani Domów Krwi
Posty: 2400
Rejestracja: 18 mar 2009, o 09:53
Płeć: Mężczyzna

Re: Od czego zaczac??

Post autor: Smilodon »

Kane to ten model:
http://allegro.pl/item594707630_aks_74_ ... rk_02.html
powiedz mi co z tym zrobić można.
Psi c%#j i Last True Rebellious
"Smilodon Straszny jestes i czasem sie Ciebie boje ...
D."

| Prywata / Ratuj się kto może czyli... kursik pierwszej pomocy / Manewry IV - Waterworld / Nocarz - Premiera / Młody - Premiera - "Tor taktyczny" / Polcon 2017 / WTF II / CC II / Moto / WTF III / CC III |

Awatar użytkownika
Varjo
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 1111
Rejestracja: 11 lis 2008, o 22:35
Płeć: Mężczyzna

Re: Od czego zaczac??

Post autor: Varjo »

ano jednak w metal body se nie powiercisz, my fail :)
When i close my eyes i keep falling
Though im plunging down it's like flying
I'ts funny how im so high yet never floated
so low
Just wanna revert from this horrid death row
___________________________________
Cześć chłopaki jestem Varjat, spalę wam dziś komisariat :D

Awatar użytkownika
Delein
Podpułkownik Nocarzy
Podpułkownik Nocarzy
Posty: 1801
Rejestracja: 18 lis 2007, o 19:31
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Poznań XIII
Kontakt:

Re: Od czego zaczac??

Post autor: Delein »

To ja też chętnie posłucham, bo mam dokładnie ten sam model, co Smil. Może kiedyś, jak wygram w totka jakoś go dopcham do upgrade'u ;)

+Even if the voices are not real, they have pretty good ideas.

|Pyrkon 2008||Polcon 2008|
|Falkon 2008||NIKTowa|
|Pyrkon 2009||Manewry IV|
|Ava V||Polcon 2009|
|Falkon 2009||Closterkeller|
|Pyrkon 2010||Tricon 2010|
|Falkon 2010| |Pyrkon 2011|

Awatar użytkownika
XaZaX
Podpułkownik Nocarzy
Podpułkownik Nocarzy
Posty: 497
Rejestracja: 4 lis 2008, o 23:16
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław

Re: Od czego zaczac??

Post autor: XaZaX »

Ja właśnie dzisiaj odebrałem :) Dodałem lufę od eMki :) (fakt trochę wystaje, ale nie ma innych na wymiar :() Będę wymieniał komorę hop siup jeszcze i to wszystko :) Mierzony był na chrono - 392 FPS (moim zdaniem wystarczy) a co do RIS'a... Jedynie to http://www.airsoftgi.com/product_info.p ... ts_id=2137 - chciałbym takie coś ale cena zdziebko zaporowa *wall*
If you not serve in combat, then you will serve on the fireing line! - Imperial Guard Commissar

Tata! Tata! Biją renegata!!
Przyjdzie Tata i pozamiata!

Jestem Nocarzem - powiedział Nex - i nie obchodzą mnie wasze drożdże! <cytat niedokładny :P>

Awatar użytkownika
Kane
Syn Siewcy
Syn Siewcy
Posty: 362
Rejestracja: 27 wrz 2007, o 23:11
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Od czego zaczac??

Post autor: Kane »

Aleście mnie teraz wkopali, było się nie odzywać. Teraz jak zajrzy tu jakiś specjalista od replik to mnie zeżre z kosteczkami :)
IMHO
-Magazynki low- lub real- cap
-Preclufa - zwiększa zasięg i celność
-Kolimator. Niestety w przypadku Waszej broni wiąże się to z koniecznością zakupu np. czegoś takiego:
http://zbrojownia.linuxpl.com/product_i ... cts_id=685
lub takiego
http://www.specshop.pl/product_info.php ... ts_id=4103
Spróbujcie może poszukać jakichś innych montaży do serii AK, bo to są tylko przykłady.
-coś takiego:
http://www.specshop.pl/product_info.php ... ts_id=1765
(polecam znaleźć coś tańszego, to tylko przykład :) )
Pozwoli zamontować chwyt przedni, latarkę , wskaźnik laserowy, itp. :)

Można jeszcze wymienić gumkę hop-up lub całą komorę Hop-Up. Podrasować gearboxa.
Wszystko zależy od zasobności portfela :)
A odwróciwszy się,
nie ujrzałem nic.
Tylko własny cień.
Cień Anioła Śmierci.

Awatar użytkownika
Smilodon
Pan/Pani Domów Krwi
Pan/Pani Domów Krwi
Posty: 2400
Rejestracja: 18 mar 2009, o 09:53
Płeć: Mężczyzna

Re: Od czego zaczac??

Post autor: Smilodon »

Dzięki Ci wielkie znów Kane.
Szkoda że ten cały zestaw szyn jest taki drogi bo ładnie to wygląda! ;)
Psi c%#j i Last True Rebellious
"Smilodon Straszny jestes i czasem sie Ciebie boje ...
D."

| Prywata / Ratuj się kto może czyli... kursik pierwszej pomocy / Manewry IV - Waterworld / Nocarz - Premiera / Młody - Premiera - "Tor taktyczny" / Polcon 2017 / WTF II / CC II / Moto / WTF III / CC III |

Awatar użytkownika
XaZaX
Podpułkownik Nocarzy
Podpułkownik Nocarzy
Posty: 497
Rejestracja: 4 lis 2008, o 23:16
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław

Re: Od czego zaczac??

Post autor: XaZaX »

Kane ja już wszystko co nie tyczy bezpośrednio FPSów wymieniłem :)
Odnośnie montażu - ten z specshopu mam nadzieję sobie sprawić ;) A górną RIS mam taką - http://allegro.pl/item607693896_metalow ... owosc.html łatwo się ściąga, chociaż do wyglądu oryginalnej trochę jej brakuje... Ale co mi tam. Jeszcze odnośnie wymiany - sama gumka guarderowska spoooooro dała. Z precki jeszcze nie strzelałem. Ale pewnie też będzie znaczna poprawa :twisted:
If you not serve in combat, then you will serve on the fireing line! - Imperial Guard Commissar

Tata! Tata! Biją renegata!!
Przyjdzie Tata i pozamiata!

Jestem Nocarzem - powiedział Nex - i nie obchodzą mnie wasze drożdże! <cytat niedokładny :P>

Eshealon
Generał Renegatów
Generał Renegatów
Posty: 1975
Rejestracja: 23 sty 2007, o 00:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Od czego zaczac??

Post autor: Eshealon »

Specem nie jestem, ale watykańskich i tak nie jadam ;)

Do rzeczy:
Kane pisze: -Magazynki low- lub real- cap
No dobrze, bardzo fajnie że idea RC ma wielu zwolenników, natomiast zabawa z RC ma sens tylko wtedy gdy wszyscy używają magazynków tej pojemności. Nie przeczę, parenaście razy próbowałem biegać z RC podczas gdy reszta miała podpięte HC, i kończyło się to tragicznie. Jako że na większości strzelanek (wyłączając milsimy) nie ma ograniczeń w zakresie pojemności magazynków, nie stawiałbym zakupu LowCapów jako zakup priorytetowy.
-Preclufa - zwiększa zasięg i celność
Z tym zasięgiem nie do końca tak. Preclufa jako taka ma poprawić skupienie strzału. poprawa zasięgu jest w tym wypadku niezauważalna. Do tego nie ukrywam że osobiście traktuje preclufki nieco po macoszemu, jak wynika z pomiarów dokonanych przez chłopaków z Capri (o ile pamiętam) to nawet precki Guardera czy Systemy nie są takie do końca precyzyjne. Zdarzają się różne kwiatki.
Pozwoli zamontować chwyt przedni, latarkę , wskaźnik laserowy
Zamontować można, pytanie tylko po co?
Chwyt przedni to rzeczywiście ciekawa sprawa, natomiast w AK74 który trzyma się bardzo dobrze wydaje mi się to nieco chybionym pomysłem. Latarka? Tak, tylko jak często jej użyjemy? Strzelanki nocne? Zdarzają się, ale z równą częstotliwością co te na których wymagane są RealCapy. Podobnie rzecz się ma z celownikami laserowymi. W replikach ASG niemożliwe jest uzyskanie idealnie płaskiego lotu kulki, pocisk zbacza z toru lotu, i istnieje pewna tolerancja jeśli chodzi o punkt trafienia. To już bardziej przydaje się rzeczony wcześniej kolimator.

Smilodon, Twoja replika ma stockowo wymienione:
za taiwangun.com pisze:Części które wymieniamy w mechanizmie repliki to:

# głowica tłoka wymieniona na wzmocnioną kierunkową głowicę tłoka wraz z łożyskowaniem. Łożyskowanie powoduje łatwiejszą pracę sprężyny co wydłuża jej żywotność

# plastikowe łożyska wymieniamy na wzmocnione łożyska kulowe 7mm

# sprężynę na sprężynę (120 m/s), co ma odzwierciedlenie w większej mocy repliki

# plastikową prowadnice na wzmocniona prowadnica sprężyny z łożyskowaniem które powoduje łatwiejszą pracę sprężyny i daje kilka Fps-ów więcej
Co IMHO należy wymienić?
1. Bateria
2. Okablowanie (jeśli nie zostało wcześniej wymienione na niskooporowe)
3. Komorę Hop up
4. Zębatki
5. Tłok wraz z cylindrem
6. Sprężyna

Nie znaczy to że jak nawpychasz do gearboxu części za kilkaset złotych to będzie to maszyna zniszczenia. Poradź się w serwisie, zadzwoń i powiedz że masz stockowy AK74 BOYI, i masz do wydania powiedzmy 200 złotych na upgrade. Doradzą najlepiej jak umieją.
Dokładnie w tej kolejności
I'm strong to the finish
cuz I eat my Spinach

Awatar użytkownika
Smilodon
Pan/Pani Domów Krwi
Pan/Pani Domów Krwi
Posty: 2400
Rejestracja: 18 mar 2009, o 09:53
Płeć: Mężczyzna

Re: Od czego zaczac??

Post autor: Smilodon »

Dzięki Esh tak zrobię to chyba jednak najlepsze rozwiązanie. sam jak na razie ze swoim "Doświadczeniem" raczej nie powinienem się do tegop dotykać tylko zostawię to fachowcom.
Psi c%#j i Last True Rebellious
"Smilodon Straszny jestes i czasem sie Ciebie boje ...
D."

| Prywata / Ratuj się kto może czyli... kursik pierwszej pomocy / Manewry IV - Waterworld / Nocarz - Premiera / Młody - Premiera - "Tor taktyczny" / Polcon 2017 / WTF II / CC II / Moto / WTF III / CC III |

Awatar użytkownika
Deidara
Rekrut
Rekrut
Posty: 16
Rejestracja: 22 kwie 2009, o 18:23
Płeć: Mężczyzna

Re: Od czego zaczac??

Post autor: Deidara »

Pytanie co do replik: Waszym zdaniem lepiej zaczynać od kupna takiej za np. 300 zł, a z czasem kupić lepszą, czy może poczekać dłużej i kupić od razu np. replikę Beretty 92FS za 750zł?

I jak wygląda eksploatacja tego?

To samo pytanie dotyczy karabinków szturmowych.
"A wiesz, co jest w chaosie najpiękniejsze?
- Że jest sprawiedliwy
."

Awatar użytkownika
__Raven__
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 662
Rejestracja: 23 wrz 2008, o 20:23
Płeć: Mężczyzna

Re: Od czego zaczac??

Post autor: __Raven__ »

Deidara pisze:Pytanie co do replik: Waszym zdaniem lepiej zaczynać od kupna takiej za np. 300 zł, a z czasem kupić lepszą, czy może poczekać dłużej i kupić od razu np. replikę Beretty 92FS za 750zł?

I jak wygląda eksploatacja tego?

To samo pytanie dotyczy karabinków szturmowych.
Powiem tak, już od jakiegoś czasu strzelam repliką która kosztowała mnie właśnie 300zł.

Cm.028. Mogę tylko polecić, niezawodne, trwałe, na stock'u dorównuje lub jest lepsze od części innych elektryków powyżej tych magicznych 300zł. Do tego przyjmuje sporo części z AK ze stajni TM i większość w ogóle dostępnych na rynku. Z tym że to nie dla nocarza.. Chyba ze jednak nie przeszkadza Ci broń na prawdę dłuuuga :twisted:

Ale to oczywiście moja opinia, o moim AK Cymki.
God grant me the serenity to accept the things I can not shoot,

The courage to shoot the things I can,

and the wisdom to hide the bodies.


Bądź erotomanem i bądź z tego dumny. / By Acry

Awatar użytkownika
XaZaX
Podpułkownik Nocarzy
Podpułkownik Nocarzy
Posty: 497
Rejestracja: 4 lis 2008, o 23:16
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław

Re: Od czego zaczac??

Post autor: XaZaX »

AK nie dla Nocarza :>? Sam używam i sobie chwalę ;) Oczywiście ze składaną kolbą. :wink:
If you not serve in combat, then you will serve on the fireing line! - Imperial Guard Commissar

Tata! Tata! Biją renegata!!
Przyjdzie Tata i pozamiata!

Jestem Nocarzem - powiedział Nex - i nie obchodzą mnie wasze drożdże! <cytat niedokładny :P>

Awatar użytkownika
Deidara
Rekrut
Rekrut
Posty: 16
Rejestracja: 22 kwie 2009, o 18:23
Płeć: Mężczyzna

Re: Od czego zaczac??

Post autor: Deidara »

__Raven__ pisze:Z tym że to nie dla nocarza.. Chyba ze jednak nie przeszkadza Ci broń na prawdę dłuuuga :twisted:
To rozumiem jakaś aluzja do własnych renegacich kompleksów? Najwyraźniej wybrałeś odpowiednią DLA SIEBIE stronę barykady :twisted: :D


A co do repliki, to pokombinuję jeszcze trochę i zobaczę na co, przede wszystkim, będę mógł sobie pozwolić finansowo.
"A wiesz, co jest w chaosie najpiękniejsze?
- Że jest sprawiedliwy
."

ODPOWIEDZ