Od czego zaczac??

Wszystko co dotyczy replik ASG
Eshealon
Generał Renegatów
Generał Renegatów
Posty: 1975
Rejestracja: 23 sty 2007, o 00:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Od czego zaczac??

Post autor: Eshealon »

Masz niewątpliwie rację Necro, że sensowne jest dozbieranie 150 złotych, ale zastanawiam się czy to nie jest już wpadanie w pętlę? Miro o ile zdążyłem zrozumieć jest w stanie przeznaczyć na replikę 250-350 zł, i w tych granicach starałbym się mu coś doradzić. Nie narzucać wyższej poprzeczki ekonomicznej.

To MP5 którego link wkleiłeś jest już o klasę lepszym produktem. Przede wszystkim jest to Jing Gong, firma o trochę lepszej renomie. Niemniej jednak dalej nie jest to coś co poleciłbym z czystym sumieniem.

Uwaga, poniższe informacje pochodzą z obserwacji sprzed roku, możliwe że poniższe wady są już zaleczone, choć nie podejrzewałbym :)

Przede wszystkim poważnym minusem jest plastik z którego wykonany jest korpus repliki. Łamliwy strasznie :? . Owszem, jest to regularna chińska replika, której da się używać, ale ważne jest by plusy jej posiadania nie przesłoniły nam minusów. Pamiętaj że gwarancja nie obejmuje uszkodzeń mechanicznych, więc jeśli pewnego dnia pęknie Ci body i zadzwonisz z tym problemem do Krakmana, miły pan rozłoży telefonicznie ręce i powie Ci to co ja wyżej :) Pozatym występowały problemy z elektryką, okablowanie bywało zawodne.

Jeśli koniecznie uparłeś się na MP5 z tej półki cenowej, to ja już bym wolał choćby to:
http://www.taiwangun.com/shop,show,799
Plastik nieco się poprawił :)

Necro, ten Steyr AUG z BE to wierz mi, jedna z replik która im najlepiej wyszła, widziałeś tylko wierzchołek góry lodowej :) Do dziś nie mogę przepuścić kumplowi że wyrzucił ichne P90, doprawdy cudo inżynierii ASG <lol>
Z wielu smaczków opiszę tylko jeden, po awarii (pseudo)układu HopUp, zasięg repliki spadł do 3 metrów. Karabin miast strzelać pluł kulkami.
I'm strong to the finish
cuz I eat my Spinach

Awatar użytkownika
Necro
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 251
Rejestracja: 20 paź 2008, o 22:56
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nowy Sącz/Kraków
Kontakt:

Re: Od czego zaczac??

Post autor: Necro »

A ja zaczynam się zastanawiać nad jeszcze jedną sprawą - skoro ktoś szuka dobrej i solidnej repliki w takim przedziale cenowym - czy jest konieczne pchanie się w elektryki, kiedy możliwe jest kupienie np.: naprawdę solidnej, sprężynowej snajperki? To, że teraz elektryki cholernie potaniały to nie znaczy, że każdy się musi w nie zaopatrywać. :wink:
The stillness within stillness is false. True stillness is found in motion. - philosophy of the Nyss blademasters

Awatar użytkownika
Silmeth
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 496
Rejestracja: 10 cze 2008, o 19:58
Płeć: Mężczyzna

Re: Od czego zaczac??

Post autor: Silmeth »

Ja tam co prawda się nie znam, repliki nie mam, z kim się strzelać nie mam, czasu nie mam. Wiem to, co po necie wyczytałem...

Czy warto kupować tanią snajperkę, jeśli to dobrą snajperką nie będzie (bo i te za kilka tysięcy na ponad 100 metrów celnie, o ile w ogóle, nie niosą, nie?), do tego ze snajperką trzeba jeszcze grać jak snajper, strzelając rzadko, celnie, i tak jakoś nie mobilnie ;). Za to elektryk, czy to PM, czy karabin szturmowy - pozwala pobiegać, postrzelać się jak inni...

I, no właśnie, elektryki chińskie są, na ile mi się wydaje, bo praktyki nie mam, więc i posta całego mojego można traktować jako pytanie do ogółu "czy to, co piszę to prawda?", całkiem niezłe, snajperek niezłych i tanich nie ma.

U mnie póki co z pieniędzmi jest krucho (+ brak ludzi + brak czasu), ale za jakiś czas być może kupię sobie jedno z tych: CM.041J (to bym chciał, może ze słabszą sprężyną, ale nawet jakbym był w stanie, bałbym się wydać na początek 570zł), M5-J TLF JG, MP5A5 z customs.pl. Do tego na dobry początek mundur flecktarn z demobilu, a później mundur i oporządzenie nocarskie pewnie.

Przy czym jako 17-letni licealista uważam, że jeszcze mam trochę czasu na uzbieranie pieniędzy i rozeznanie się, czy faktycznie jest sens je wydawać ;).
Jam po prostu jest librofil - antychómanista.

Давай за жизнь, давай брат до конца,
Давай за тех, кто с нами был тогда.
Давай за жизнь, будь проклята война,
Помянем тех, кто с нами был тогда.

Awatar użytkownika
Necro
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 251
Rejestracja: 20 paź 2008, o 22:56
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nowy Sącz/Kraków
Kontakt:

Re: Od czego zaczac??

Post autor: Necro »

Wiesz, to faktycznie zależy od tego kto jaki styl walki preferuje. I naprawdę wierz mi - są sprężynowe modele snajperek, w których wystarczy wymienić sprężynę na nieco mocniejszą by niosły na około 80 metrów kulkami 0,33. I moim skromnym zdaniem przynajmniej jedna taka broń na drużynę powinna być. Jak i jedna broń wsparcia itd., przykłady można mnożyć. Bo to wymusza taktyczne myślenie - strzelanka przestaje być radosnym death matchem jeżeli wiemy, że gdzieś może się czaić snajper zdolny zdjąć nas tak, że nie będziemy wiedzieli skąd padł strzał, że możemy się wbić na kolesia z granatnikiem, który jednym strzałem sprzątnie kilka osób, jeżeli będziemy się poruszali w grupie. Niby nic, a jednak dodaje działaniom w terenie smaczku. :wink:
The stillness within stillness is false. True stillness is found in motion. - philosophy of the Nyss blademasters

Awatar użytkownika
WarKot
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 97
Rejestracja: 15 lis 2008, o 01:31
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Pruszków

Re: Od czego zaczac??

Post autor: WarKot »

Bardzo proszę o opinię: http://www.gunsmith.pl/p/pl/jg071-t/mp5 ... l#products
Prędkość wylotowa: 415 fps - więc chyba ok; pojemność magazynka: 240 kulek - więc pewnie dodatkowy magazynek by się przydał. Do tego optyka.
Jak nie ten model, to co podobnego? :roll:
Lajkonikiem jestem (zaznaczam: lajkonikiem strasznym), ale hołduję zasadzie, że lepiej wydać ciut więcej, niż płacić dwa razy :?

Mam jeszcze prośbę - jest lista producentów (ściągnięta ze strony):
ICS
Jing Gong
Cyma
Dboys
KSC
jak ich cenić? kto powinien być na górze listy? chodzi głównie o wytrzymałość sprzętu ale również o radość z jego posiadania: awaryjność itp.

Wdzięcznam będę za radę.
"Ależ proszę bardzo, rób co uważasz, tylko uważaj jak robisz"

Awatar użytkownika
Necro
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 251
Rejestracja: 20 paź 2008, o 22:56
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nowy Sącz/Kraków
Kontakt:

Re: Od czego zaczac??

Post autor: Necro »

Zabawka zdaje się być przyjemna - w porównaniu z omawianymi wcześniej modelami MP5tek wypada o wiele lepiej z powodu jednej prostej sprawy - posiada metalowe body. A i osiągi nie najgorsze, więc o tuning siłowy na samym początku się nie trzeba będzie martwić.
A co do drugiego Twojego pytania:
1. ICS
2. Jing Gong
3. Cyma, Dboys
Przynajmniej ja bym to tak widział. :wink:
I KSC, które jest poza kategorią tutaj wymienionych gdyż jest po prostu najlepszym producentem pistoletów gazowych.
The stillness within stillness is false. True stillness is found in motion. - philosophy of the Nyss blademasters

Awatar użytkownika
Miro
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 137
Rejestracja: 19 maja 2008, o 20:31
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam gdzie cię nie ma.
Kontakt:

Re: Od czego zaczac??

Post autor: Miro »

Kirs pisze:Nie wiem czy tej firmy jest taki sam ale mój kumpel kupił identyczny innej firmy i nie wytrzymał 3 strzelanek... coś w środku mu się rozwaliło także ja osobiście odradzam...
Chyba że ta firma jest jakaś super
Wiesz Kirs niewszystkie firmy sprzedają dakie badziewie, jak ten karabin twojego kolegi, więc się trochę zasatnów co piszesz.
Ostatnio zmieniony 8 gru 2008, o 09:27 przez Miro, łącznie zmieniany 1 raz.
Psy to najlepsi przyjaciele człowieka.
Więc dlaczego Watykańscy nie lubią Nocarzy?

Awatar użytkownika
Kirs
Użytkownik ZBANOWANY
Posty: 155
Rejestracja: 23 lis 2008, o 00:03
Płeć: Mężczyzna

Re: Od czego zaczac??

Post autor: Kirs »

Spokojnie... tak cię tylko ostrzegam żebyś nie kupił jakiegoś badziewia xD
Spoważniałem...
Nie jestem już dzieciuchem nabijającym bezsensu posty.....

Awatar użytkownika
WarKot
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 97
Rejestracja: 15 lis 2008, o 01:31
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Pruszków

Re: Od czego zaczac??

Post autor: WarKot »

Necro, dzięki.
Pewnie jeszcze dużo poczytam, zanim się zdecyduję na konkretny model. Ideałem byłoby postrzelać, sprawdzić jak w dłoni leży... Hm, ale to niekoniecznie wykonalne jest.
"Ależ proszę bardzo, rób co uważasz, tylko uważaj jak robisz"

Awatar użytkownika
Mcbet
Top secret
Top secret
Posty: 3235
Rejestracja: 11 lut 2007, o 20:44
Płeć: Mężczyzna

Re: Od czego zaczac??

Post autor: Mcbet »

Kurde WarKot sam sie przymiezam do tej klamki baaa nawet juz ja zamowilem ale sie okazlo ze jej nie ma i baa nawet sie zastanawialem czy jej nie siciagac z WGCshoop-u i nawet sie zastanawiam mocno czy tego nie zrobic jak bysmy sie zlozyli to by pzresylka wyszla taniej....
stasus UnKnow
Si quisquam pro me mori non volat, mihi non dice quemadmodum debo vivere
By Qadesh: "renegackie ścierwo, zawzięte i złe"

Awatar użytkownika
XaZaX
Podpułkownik Nocarzy
Podpułkownik Nocarzy
Posty: 497
Rejestracja: 4 lis 2008, o 23:16
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław

Re: Od czego zaczac??

Post autor: XaZaX »

Ja mam pytanie, czy znajduje się w przedziale cenowym do 100 zł zamknięty celownik kolimatorowy? Chciałbym żeby nie tylko ładnie wyglądał :D http://www.allegro.pl/item494897735_cel ... _rd40.html myślałem o czymś takim. Co wy na to?
If you not serve in combat, then you will serve on the fireing line! - Imperial Guard Commissar

Tata! Tata! Biją renegata!!
Przyjdzie Tata i pozamiata!

Jestem Nocarzem - powiedział Nex - i nie obchodzą mnie wasze drożdże! <cytat niedokładny :P>

Awatar użytkownika
Kirs
Użytkownik ZBANOWANY
Posty: 155
Rejestracja: 23 lis 2008, o 00:03
Płeć: Mężczyzna

Re: Od czego zaczac??

Post autor: Kirs »

Czytałem nieco o kolimatorowych celownikach i moim skromnym zdaniem ten jest dobry.
A do jakiej broni go zamontujesz???
Mcbet pisze:Kurde WarKot sam sie przymiezam do tej klamki baaa nawet juz ja zamowilem ale sie okazlo ze jej nie ma i baa nawet sie zastanawialem czy jej nie siciagac z WGCshoop-u i nawet sie zastanawiam mocno czy tego nie zrobic jak bysmy sie zlozyli to by pzresylka wyszla taniej....
A o jakiej broni mówicie?? może sam bym się skusił na kupno
Spoważniałem...
Nie jestem już dzieciuchem nabijającym bezsensu posty.....

Awatar użytkownika
XaZaX
Podpułkownik Nocarzy
Podpułkownik Nocarzy
Posty: 497
Rejestracja: 4 lis 2008, o 23:16
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław

Re: Od czego zaczac??

Post autor: XaZaX »

Potrzebny mi do Ak 74M (na szynę górną oczywiście).
If you not serve in combat, then you will serve on the fireing line! - Imperial Guard Commissar

Tata! Tata! Biją renegata!!
Przyjdzie Tata i pozamiata!

Jestem Nocarzem - powiedział Nex - i nie obchodzą mnie wasze drożdże! <cytat niedokładny :P>

Eshealon
Generał Renegatów
Generał Renegatów
Posty: 1975
Rejestracja: 23 sty 2007, o 00:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Od czego zaczac??

Post autor: Eshealon »

A nie lepiej Ci tam będzie wstawić lunetę?

Konkretną kupisz za 100 złotych, a ten kolimator wbrew temu co mówi Kirs, nie jest zbyt dobrym pomysłem. Zgodnie z zasłyszanymi plotkami takie kolimatorki za 100 zł to loteria, jedne działają miesiąc, jedne pół roku, jeszcze inne rok bądź dłużej.
I'm strong to the finish
cuz I eat my Spinach

Awatar użytkownika
Kirs
Użytkownik ZBANOWANY
Posty: 155
Rejestracja: 23 lis 2008, o 00:03
Płeć: Mężczyzna

Re: Od czego zaczac??

Post autor: Kirs »

ja nie mówię że on jest potrzebny tylko ten akurat jest dość dobry....
i myśle że podziała długo....
chociaż lepiej kup jakąś lunetę jak to mówi Eshealon...
Spoważniałem...
Nie jestem już dzieciuchem nabijającym bezsensu posty.....

ODPOWIEDZ