Treningi CQB

Czyli nasze spotkania z repliką w ręku
Awatar użytkownika
Grey
--------
--------
Posty: 87
Rejestracja: 19 kwie 2010, o 14:24

Treningi CQB

Post autor: Grey »

Odkąd was poznałem dopytywałem się o szkolenia CQB (walka w pomieszczeniach, tzw. taktyka czarna, która jest charakterystyczna dla Nocarzy i Renegatów w książce). Okazało się, że były prowadzone przez Bartka, ale ta fajna tradycja gdzieś się zgubiła. W moim odczuciu - ogromna szkoda.

Proponuję podjąć temat na nowo. Albo u Bartka na starych zasadach albo moja propozycja, która nie skreśla szkoleń z Bartkiem, ale by je w znacznym stopniu usprawniła.

Wielu z was nie miało żadnych szkoleń z czarnej, a niektórzy jak np Mc, Dante czy Ech mieli. Obecnie na weekend-warriors.pl prowadzone są szkolenia z CQB przez osobę 'z branży'. Planowane są 4 treningi tworzące całość, a jeden odbył się w sobotę (byłem, zresztą u gościa się już kilka razy szkoliłem i uważam to za bardzo dobrą szkołę). Prowadzi on też inną grupę na N2 we środy, od 19.00.

Koszt szkolenia na weekend-warriors.pl to 30 zł za 6h zajęć.

Wiem, że nie każdy ma czas, pracę i przez to pieniądze na takie rzeczy. I stąd moja propozycja. Niech osoby, które już kiedyś szkoliły się z czarnej (a prawda jest taka, że te rzeczy się zapomina, wychodzi z wprawy, plus pewne rzeczy się zmieniają wraz z doświadczeniami służb na całym świecie) i które mają czas i determinację, zapiszą się na szkolenie. Po szkoleniu niech same w oparciu o wyniesioną / przypomnianą wiedzę poprowadzą własne szkolenie, dla pozostałych, za darmo.

Na początek 2 szkolenia co 2 tygodnie - żeby przekazać niezbędne umiejętności i wiedzę, a później np. 1 szkolenie na miesiąc lub dwa, w celu przypomnienia i dogrania zespołu.
Mam wrażenie, że to nakład czasu, na który każdą osobę o jako takiej dedykacji dla wampirzej czarnej taktyki, stać.

Z tego co słyszałem, najlepiej, gdyby sprawę ogarnął Dante, o ile ma czas. Plusem dla mnie jest to, że wiedząc, że jesteście w miarę zgrani i wiecie 'o co biega' podjąłbym się zorganizowania wam gry ASG w klimatach wampirzych. A bez tego jak dla mnie zbyt przypominałoby to tzw. strzelankę - jebankę na weekend warriors, która mnie odrzuca i zupełnie nie interesuje.

Link do info o obecnym szkoleniu na WW
http://weekend-warriors.pl/viewtopic.php?f=20&t=2537

P.S. Do szkolenia jest niezbędne - replika broni długiej, replika broni krótkiej, stopery do uszu, dowolne petardy (najlepiej na draskę) i oczywiście okulary. Replika broni krótkiej nie musi być sprawna, replika broni długiej tak.

Awatar użytkownika
Grey
--------
--------
Posty: 87
Rejestracja: 19 kwie 2010, o 14:24

Re: Treningi CQB

Post autor: Grey »

Po doświadczeniu weekendowym okazuje się, że opcja abyście szkolili się u wspomnianego instruktora odpada wg mnie. Szkoła znana części z was zbyt mocno różni się od tego, czego uczyłby was nowy instruktor, a warto aby wszyscy mieli to samo wyszkolenie.

W tej chwili macie kilka osób, które znają dość dobrze taktykę czarną, przede wszystkim Acerolę. I na tych osobach powinniście oprzeć swoje treningi. Jednakże polecam, abyście nie koncentrowali się na dużych szkoleniach na B24, ale przede wszystkim na szybkich wspólnych ćwiczeniach przy okazji dowolnej wspólnej imprezy czy spotkania. Dzięki temu 'nowi' się wdrożą, a 'starzy' utrzymają poziom.

Awatar użytkownika
Grey
--------
--------
Posty: 87
Rejestracja: 19 kwie 2010, o 14:24

Re: Treningi CQB

Post autor: Grey »

Obiecałem, że będę informował - aczkolwiek jak napisałem powyżej, chyba lepiej, aby osoby początkujące nie szły na poniższe szkolenie, bo tylko im się pomieszają szkoły (techniki).

Sobota, Nadarzyn 2, 9.00 - 30zł wstęp
http://weekend-warriors.pl/viewtopic.php?f=20&t=2815

Awatar użytkownika
Puchaty
Rekrut
Rekrut
Posty: 33
Rejestracja: 29 maja 2009, o 22:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin

Re: Treningi CQB

Post autor: Puchaty »

Grey masz rację, że duże treningi CQB nie mają sensu. wg. mnie max to 3-4 teamy po 4 operatorów na jednym treningu.

A co do tego zapominania... Nie mogę się z Tobą zgodzić, gdyż jak raz się pożądnie wyszkoliłeś w czarnej i jest to twoja PASJA to NIE MA SZANS, ŻEBY ZAPOMNIEĆ. Po 10 latach weźmiesz replike do ręki, wyszpejujesz się i wiesz co masz z nią zrobić, jak sie ustawić, żeby wyjżeć zza rogu, kiedy której broni (długa/krótka) użyć. Kiedy użycie pirotechniki jest konieczne/dozwolone/nie możliwe.

Wszystko zależy od podejścia operatora do czarnej. Jeżeli jest to chwilowe zauroczenie CQB i bronią to owszem wtedy najpierw namiętnie się uczysz ale jak przejdzie ochota to wszystkie treningi i szkolenia o dupe potłuc...Jeżeli jest to pasja to już sobie sami dopowiecie...

Cytat kumpla pasujący do sporej ilości z nas:
Ja już nie wiem czy to hobby, czy poprostu mam pierdolca
Przyjdzie tata, przyjdzie tata i rozdupczy renegata :D

Nurbika

Re: Treningi CQB

Post autor: Nurbika »

myślę, że Greyowi chodziło o wyrobienie auomatyzmów, a te możliwe sa po odpowiednio długim czasie ćwiczeń praktycznych, a nie pasjonowaniu się ;)

Awatar użytkownika
Puchaty
Rekrut
Rekrut
Posty: 33
Rejestracja: 29 maja 2009, o 22:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin

Re: Treningi CQB

Post autor: Puchaty »

Nurbika o to mi też chodziło w moim poście tylko trochę za bardzo popłynąłem ;D taki to właśnie miało mieć przekaz ;)
Przyjdzie tata, przyjdzie tata i rozdupczy renegata :D

Nurbika

Re: Treningi CQB

Post autor: Nurbika »

a no to jasna jasność sie wyjaśniła :)

Awatar użytkownika
Grey
--------
--------
Posty: 87
Rejestracja: 19 kwie 2010, o 14:24

Re: Treningi CQB

Post autor: Grey »

Jeszcze w kwestii różnych szkoleń i szkół. Poniżej szkolenie 'dla prasy' prowadzone przez Training Squad (w kooperacji z CASG.pl)

Szkolenie trwało jeden dzień i zakładało różny poziom szkolonych. Początek to obsługówka i poruszanie się z ASG. Później obsługówka i prowadzenie ognia oraz czyszczenie pomieszczenia z bronią ostrą.

Nawet jak teraz oglądam, robi na mnie wrażenie :)
Powiem wam, że wchodzenie za dobrym kumplem z odbezpieczoną, przeładowaną bronią to jest MOCNA RZECZ. Miałem niezłego stresa.



Moja recka na łamach bloga
http://podrecznik-asg.blogspot.com/2009 ... .html#more

Awatar użytkownika
Puchaty
Rekrut
Rekrut
Posty: 33
Rejestracja: 29 maja 2009, o 22:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin

Re: Treningi CQB

Post autor: Puchaty »

Grey, ja też chcę :(
Przyjdzie tata, przyjdzie tata i rozdupczy renegata :D

Awatar użytkownika
Grey
--------
--------
Posty: 87
Rejestracja: 19 kwie 2010, o 14:24

Re: Treningi CQB

Post autor: Grey »

Wydział Realizacyjny Komendy Stołecznej Policji w akcji

http://policyjni.gazeta.pl/Policyjni/1, ... owego.html

ODPOWIEDZ