Rozeznanie strzelankowe

Czyli nasze spotkania z repliką w ręku
Awatar użytkownika
XaZaX
Podpułkownik Nocarzy
Podpułkownik Nocarzy
Posty: 497
Rejestracja: 4 lis 2008, o 23:16
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław

Rozeznanie strzelankowe

Post autor: XaZaX »

Drodzy forumowicze, wrócił temat manewrów i chciałbym zaproponować zjazd we Wrocławiu. Ostatnie nie wypaliły ze względu na nasze małe doświadczenie oraz kolizję ze szkoleniem pierwszej pomocy, teraz będzie inaczej. Mam parę pytań do osób chętnych na wymianę kompozytu w realiach wampirzych:

Czy posiadacie pistolety na green-gas?
Czy posiadacie broń główną mieszczącą się w limicie 350 fps?

Chciałbym zorganizować strzelankę CQB w miejscowości Bierutuów około 40 km od Wrocławia, dojazd PKSem możliwy. Filmik z terenu - http://www.youtube.com/watch?v=S96h1Flu ... r_embedded W środowisku Dolnośląskim obowiązuje limit 350 FPS dla replik CQB w trybie full-auto i 400 FPS w trybie single.
Alternatywą jest strzelanka w lesie, ale tutaj występuje problem z transportem (trzeba będzie trochę iść na piechotę, nie ma tragedii).

Co do noclegów - w zeszłe wakacje wynajmowałem pokoje gościnne na potrzeby zlotu CSS, wiem już co i jak, ceny w zeszłe wakacje to 27 zł od doby od osoby, studenci mają zniżkę (Nie pamiętam ceny dokładnie, jak będę miał listę chętnych to będę wiedział dokładnie). Większość akademików mieści się w okolicy Placu Grunwaldzkiego, jest to bardzo blisko centrum miasta, jeszcze jeden znajduje się na Biskupinie (chyba 5 przystanków od Grunwaldu). W podziemiach akademika o którego będę się starał znajduje się klub studencki, w wieczorne weekendy jest tam pustawo, będziemy mieli cały dla siebie, ceny są znacznie niższe niż "na mieście", ponadto klub ma na wyposażeniu bilard, rzutki i piłkarzyki.

Co do uatrakcyjnienia wymiany kompozytem, nazbierałem trochę gadżetów, Skorupę rakiety oświetleniowej FLG 5000, bombkę - pudełeczko z układem scalonym i wyświetlaczem odliczające 60 minut do "detonacji" - po upływie tego czasu bombka piszczy, oraz zakładniczkę która ma już doświadczenie w byciu zakładnikiem ;).

Jeżeli chodzi o termin, ustalimy w B24, zrobię jeszcze wprowadzenie fabularne, mam nadzieję że dorzucicie jeszcze parę pomysłów :). Do naszych strzelanek mogę zaprosić parę fajnych i zaufanych osób ze środowiska Dolnośląskiego oraz jeżeli znajdą się chętni mogę wkręcić na strzelankę w sobotę lub niedzielę.
If you not serve in combat, then you will serve on the fireing line! - Imperial Guard Commissar

Tata! Tata! Biją renegata!!
Przyjdzie Tata i pozamiata!

Jestem Nocarzem - powiedział Nex - i nie obchodzą mnie wasze drożdże! <cytat niedokładny :P>

Awatar użytkownika
X-76
Top secret
Top secret
Posty: 3174
Rejestracja: 23 lut 2006, o 20:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: znikąd
Kontakt:

Re: Rozeznanie strzelankowe

Post autor: X-76 »

G17 - TM - na green gas
Kurde, ale moja MP5A3 ma 420 FPS.... *yyk*
▂ ▃ ▄ ▆ ▇ Cybernetyczny Bóg Chaosu Wersja: X-76 "Piromedyk" ▇ ▆ ▄ ▃ ▂
"Pierdolnięty chaos! Mikstura wybuchowa" by Delein
"IKS to chodzący chaos. Jak kiedyś będzie koniec świata to na pewno go zatrudnią" by Dante

Awatar użytkownika
Dexter
Na misji...
Posty: 1317
Rejestracja: 27 mar 2007, o 14:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Rozeznanie strzelankowe

Post autor: Dexter »

Glock 18 na green gas.
MP5K PDW [Galaxy.G5] elektryczny stock (~330 fps)
Niezwykle ważne jest, aby codzienna twoja postawa stała się postawą żołnierza,
a postawa żołnierza - postawą na co dzień.
(Miyamoto Musashi, Księga Pięciu Kręgów)

In the warzone marines shit tactically.
(Ray w "Generation Kill")

Awatar użytkownika
Elvarel
Kapitan Nocarzy
Kapitan Nocarzy
Posty: 1033
Rejestracja: 1 kwie 2009, o 10:31
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Las Ożywionego Mitu/Rogaty Gród

Re: Rozeznanie strzelankowe

Post autor: Elvarel »

Glock 18c - green gas
Telien dagorbarth IV - Nenardhon
Plcn'09
Clstrkllr Ncrz
Prkn'10
Fiolet. Pzn
Prkn'12


Dzwoni Barbie do Cindy ]:-> ...

Cevi i Elv: Ej, przeszliśmy obok lampy i zgasła!
Mith: No! Jesteśmy w formie. :D

Kur*a, czemu wciąż mamy same najgorsze pomysły, zaklął Vesper w duchu.

Awatar użytkownika
XaZaX
Podpułkownik Nocarzy
Podpułkownik Nocarzy
Posty: 497
Rejestracja: 4 lis 2008, o 23:16
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rozeznanie strzelankowe

Post autor: XaZaX »

Jeżeli przynajmniej 10 osób będzie miało gaziaki, możemy postrzelać w opuszczonych wagonach kolejowych, tylko nie wiem czy one jeszcze tam będą stały. Wygląda to z wewnątrz tak - http://www.youtube.com/watch?v=33f_Y69X ... re=related pierwszy i ostatni pomysł z automatami bo sieka była :P
If you not serve in combat, then you will serve on the fireing line! - Imperial Guard Commissar

Tata! Tata! Biją renegata!!
Przyjdzie Tata i pozamiata!

Jestem Nocarzem - powiedział Nex - i nie obchodzą mnie wasze drożdże! <cytat niedokładny :P>

Awatar użytkownika
Delein
Podpułkownik Nocarzy
Podpułkownik Nocarzy
Posty: 1801
Rejestracja: 18 lis 2007, o 19:31
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Poznań XIII
Kontakt:

Re: Rozeznanie strzelankowe

Post autor: Delein »

Gaziaka nie mam, a kałach ma na pewno mniej niż 350fps :)

+Even if the voices are not real, they have pretty good ideas.

|Pyrkon 2008||Polcon 2008|
|Falkon 2008||NIKTowa|
|Pyrkon 2009||Manewry IV|
|Ava V||Polcon 2009|
|Falkon 2009||Closterkeller|
|Pyrkon 2010||Tricon 2010|
|Falkon 2010| |Pyrkon 2011|

Awatar użytkownika
XaZaX
Podpułkownik Nocarzy
Podpułkownik Nocarzy
Posty: 497
Rejestracja: 4 lis 2008, o 23:16
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rozeznanie strzelankowe

Post autor: XaZaX »

Te nasze miały w stocku 330 :)
If you not serve in combat, then you will serve on the fireing line! - Imperial Guard Commissar

Tata! Tata! Biją renegata!!
Przyjdzie Tata i pozamiata!

Jestem Nocarzem - powiedział Nex - i nie obchodzą mnie wasze drożdże! <cytat niedokładny :P>

Awatar użytkownika
Dexter
Na misji...
Posty: 1317
Rejestracja: 27 mar 2007, o 14:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Rozeznanie strzelankowe

Post autor: Dexter »

Delfin zapomniał wspomnieć, że ma pistolet jakowyś z napędem elektrycznym (bo pytanie było o gaziaki).
Niezwykle ważne jest, aby codzienna twoja postawa stała się postawą żołnierza,
a postawa żołnierza - postawą na co dzień.
(Miyamoto Musashi, Księga Pięciu Kręgów)

In the warzone marines shit tactically.
(Ray w "Generation Kill")

Awatar użytkownika
MrocznyPopiskiwacz
Głowa Rodu
Głowa Rodu
Posty: 376
Rejestracja: 10 gru 2011, o 19:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Rozeznanie strzelankowe

Post autor: MrocznyPopiskiwacz »

Beretta M92F/M9 Green Gas
ShotGun sprężyna Bison (ok 300 fps)

...tylko do Bierutowa ponad 300 kilo, ale jakby się grupa zebrała...
Widziałem rzeczy, w które wy, ludzie, nigdy byście nie uwierzyli...Wszystkie te chwile przepadną w czasie niczym łzy w deszczu... Pora umierać. Roy Batty
Na pohybel skur..ysynom. Zoltan Chivay

Awatar użytkownika
XaZaX
Podpułkownik Nocarzy
Podpułkownik Nocarzy
Posty: 497
Rejestracja: 4 lis 2008, o 23:16
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rozeznanie strzelankowe

Post autor: XaZaX »

Manewry jedną strzelanką się nie skończą na pewno :)
If you not serve in combat, then you will serve on the fireing line! - Imperial Guard Commissar

Tata! Tata! Biją renegata!!
Przyjdzie Tata i pozamiata!

Jestem Nocarzem - powiedział Nex - i nie obchodzą mnie wasze drożdże! <cytat niedokładny :P>

Eshealon
Generał Renegatów
Generał Renegatów
Posty: 1975
Rejestracja: 23 sty 2007, o 00:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozeznanie strzelankowe

Post autor: Eshealon »

Przyszedł Esh i się będzie przypieprzał, ale konstruktywnie. Ja na manewry do Breslau w każdym razie się wybieram. Zapodam Ci kilka uwag:
Czy posiadacie pistolety na green-gas?
Czy posiadacie broń główną mieszczącą się w limicie 350 fps?
Stary, w ostateczności wydam 25 złotych na chińską sprężynę, gwarantuje Ci że w starciu z Twoim gaziakiem nie wyjdę źle :)
dojazd PKSem możliwy
Jak twierdzi zumi.pl i pkp.pl pociągiem również.

Co do noclegów - w zeszłe wakacje wynajmowałem pokoje gościnne na potrzeby zlotu CSS, wiem już co i jak, ceny w zeszłe wakacje to 27 zł od doby od osoby, studenci mają zniżkę (Nie pamiętam ceny dokładnie, jak będę miał listę chętnych to będę wiedział dokładnie). Większość akademików mieści się w okolicy Placu Grunwaldzkiego, jest to bardzo blisko centrum miasta, jeszcze jeden znajduje się na Biskupinie (chyba 5 przystanków od Grunwaldu). W podziemiach akademika o którego będę się starał znajduje się klub studencki, w wieczorne weekendy jest tam pustawo, będziemy mieli cały dla siebie, ceny są znacznie niższe niż "na mieście", ponadto klub ma na wyposażeniu bilard, rzutki i piłkarzyki.
Znaczy te noclegi o których mówisz to w całości temat akademików? Bo tak to zrozumiałem. Cześć i chwała, problem w tym że w trakcie roku akademickiego niekoniecznie będzie tam podejrzewam miejsce dla naszej hałastry. A jeżeli chodzi o wakacje, to ja mam prośbę, nie rób tego w czasie ERŁO 2012 bo strzelisz sobie w stopę :)
Do naszych strzelanek mogę zaprosić parę fajnych i zaufanych osób ze środowiska Dolnośląskiego oraz jeżeli znajdą się chętni mogę wkręcić na strzelankę w sobotę lub niedzielę.
To miłe, ja np mogę zaprosić parę fajnych osób ze środowiska warszawskiego, Dex czy Aiven pewnie kilka jeszcze bardziej zajebistych osób z poznańskiego i tak dalej. Tylko moje pytanie: po co? Naprawde musimy angażować osoby z zewnątrz żeby się dobrze bawić?
I'm strong to the finish
cuz I eat my Spinach

Awatar użytkownika
Necro
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 251
Rejestracja: 20 paź 2008, o 22:56
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nowy Sącz/Kraków
Kontakt:

Re: Rozeznanie strzelankowe

Post autor: Necro »

Jak czas pozwoli to bym się pojawił. Chętnie bym odwiedził Wrocław bo dawno mnie tam nie było. :wink:
Mam Berettę na green gas względnie dogorywającego już SIGa (ten sam napęd) - jedno i drugie ma koło 330 fpsów.
Z głównych broni obydwie okolice 430... Jak rozumiem można by było ich używać ale poza tymi wagonami? Czy w ogóle nie ma sensu tachać takiego sprzętu? :P
The stillness within stillness is false. True stillness is found in motion. - philosophy of the Nyss blademasters

Awatar użytkownika
MrocznyPopiskiwacz
Głowa Rodu
Głowa Rodu
Posty: 376
Rejestracja: 10 gru 2011, o 19:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Rozeznanie strzelankowe

Post autor: MrocznyPopiskiwacz »

...mój elektryk ma ponad 400, ale ze słabszą sprężyną około 330 fpsów, więc dopisuje go do listy swojej broni - M4A1 Cyberguna z na licencji Tanio Koba Tokyo...
Widziałem rzeczy, w które wy, ludzie, nigdy byście nie uwierzyli...Wszystkie te chwile przepadną w czasie niczym łzy w deszczu... Pora umierać. Roy Batty
Na pohybel skur..ysynom. Zoltan Chivay

Awatar użytkownika
XaZaX
Podpułkownik Nocarzy
Podpułkownik Nocarzy
Posty: 497
Rejestracja: 4 lis 2008, o 23:16
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rozeznanie strzelankowe

Post autor: XaZaX »

1. Tak, shotgun w rękach dobrego strzelca działa cuda, chodziło mi tylko żeby mieścić się w limitach i nie powybijać zębów ;)
2. Nawet nie wiedziałem, ale może uda nam się popakować w samochody :)
3. Akademiki mają wydzielone pokoje gościnne, ulokowanie 30 osób nawet w czasie roku akademickiego to nie problem. Jak się zaklepie wcześnie to miejsce będzie, nie trzeba płacić zaliczki, a na euro to tu masakra będzie, wiem...
4. Myślę o dwóch konwencjach w zależności od frekwencji - Forum vs reszta świata lub tradycyjnie Nocarze vs Renegaci, wszystko zależy od tego ile osób przyjedzie. Można zrobić i tak i tak.

Końcowo - w czasie spotkania w B24 padł pomysł na mini-manewry w czasie Polconu. Jeżeli wersja demonstracyjna się sprawdzi, urządzi się pełną wersję. Ja rozumiem, że nie każdemu się chce tyle jechać ;)
If you not serve in combat, then you will serve on the fireing line! - Imperial Guard Commissar

Tata! Tata! Biją renegata!!
Przyjdzie Tata i pozamiata!

Jestem Nocarzem - powiedział Nex - i nie obchodzą mnie wasze drożdże! <cytat niedokładny :P>

Awatar użytkownika
Dexter
Na misji...
Posty: 1317
Rejestracja: 27 mar 2007, o 14:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Rozeznanie strzelankowe

Post autor: Dexter »

Pozwolę sobie odnieść się do punktu 4.
Forum vs Reszta Świata stworzy niepotrzebne napięcia z tą tzw. "resztą świata", niezależnie od wyniku, bowiem jesteśmy dość hermetyczną pod pewnym względem grupą i wróżę takiemu rozwiązaniu wojnę nie tylko między wagonami. Poza tym nigdy "goście zagraniaczni" nie sprawdzili się dobrze na naszych strzelankach.
Nocarze vs Renegaci również nie uważam za dobry pomysł, bo primo musimy rozdzielać osoby spoza tych Rodów na doczepkę, a secundo stworzy to niepotrzebne napięcia między Rodami. Znacznie lepszy byłyby scenariusz wampiry vs Watykańscy, bo nikt nie czułby się rodowo pokrzywdzony.
Niezwykle ważne jest, aby codzienna twoja postawa stała się postawą żołnierza,
a postawa żołnierza - postawą na co dzień.
(Miyamoto Musashi, Księga Pięciu Kręgów)

In the warzone marines shit tactically.
(Ray w "Generation Kill")

ODPOWIEDZ