Wampirza Warszawska Grupa Uderzeniowo Manewrowa :D

Czyli nasze spotkania z repliką w ręku
Awatar użytkownika
MrocznyPopiskiwacz
Głowa Rodu
Głowa Rodu
Posty: 376
Rejestracja: 10 gru 2011, o 19:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wampirza Warszawska Grupa Uderzeniowo Manewrowa :D

Post autor: MrocznyPopiskiwacz »

...a do długiego i może ciut infantylnego tytułu szybkie pytanie...czy w Warszawie i okolicach znaleźli by się chętni do utworzenia grupy ASG i wspólnych spotkań ?...w założeniu grupa uaktywniła by sie wczesną wiosną...w planach dwa spotkania miesięcznie - jedno treningowe, drugie strzelankowe...oczywiście weekendy, najlepiej niedziela...początkowo dowolne umundurowanie i sprzęt, docelowo unifikacja (coś taniego: flecktarn lub dpm)...zasady ogólne wg PASG http://wmasg.pl/pl/articles/show/315 ...wiek minimalny 16 lat i tu raczej bez wyjatków, typu pozwolenia od rodziców itp...po okresie wstępnym, mozliwe wspólne strzelanki z innymi grupami z Mazowsza...czy byliby zainteresowani ?...
Widziałem rzeczy, w które wy, ludzie, nigdy byście nie uwierzyli...Wszystkie te chwile przepadną w czasie niczym łzy w deszczu... Pora umierać. Roy Batty
Na pohybel skur..ysynom. Zoltan Chivay

Awatar użytkownika
Mcbet
Top secret
Top secret
Posty: 3235
Rejestracja: 11 lut 2007, o 20:44
Płeć: Mężczyzna

Re: Wampirza Warszawska Grupa Uderzeniowo Manewrowa :D

Post autor: Mcbet »

Nie mowie Nie... ;)
stasus UnKnow
Si quisquam pro me mori non volat, mihi non dice quemadmodum debo vivere
By Qadesh: "renegackie ścierwo, zawzięte i złe"

Awatar użytkownika
Dante
Top secret
Top secret
Posty: 1337
Rejestracja: 24 paź 2006, o 16:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Wampirza Warszawska Grupa Uderzeniowo Manewrowa :D

Post autor: Dante »

Ja chetnie ( na razie strzelam sie na weekendwarriors i asgw ).
Z unifikacja to bym rozpoczal jakas szersza dyskusje bo :

1. bo jesli to grupa Nocarska to fajnie by bylo na czarno ( nawet w lesie +10 do LANS -5 do ukrywania :-) )
2. bo mam awersje na Flecktarn i DPM :-) i tu naprawde ciezko bedzie mnie w to wcisnac, ale ew. zielony lub moj osobisty faworyt Marpat - jak najbardziej.

ps. juz zaczalbym sie podlizywac Vilkowi ,zeby nam troche pomogl w zakresie zielonej taktyki :-)

Dante
"młodzieńcze ! ciesz sie w młodości swojej " -platoon /Eklezjastes

747170

Awatar użytkownika
MrocznyPopiskiwacz
Głowa Rodu
Głowa Rodu
Posty: 376
Rejestracja: 10 gru 2011, o 19:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wampirza Warszawska Grupa Uderzeniowo Manewrowa :D

Post autor: MrocznyPopiskiwacz »

...żeby zabawa miała sens, musi zebrać się chętny "zalążek" w liczbie minimum 5, 6 osób...tak, jak napisałem, zapewne wczesną wiosną zorganizowalibysmy kilka (4 ? ) spotkań i o ile zdecydowalibysmy, ze podoba nam się wspólna zabawa i taka forma spędzania czasu, wtedy proszę bardzo, moze być i marpat...ponieważ strzelam się głównie w lesie i większość znanych mi gróp mazowieckich organizuje leśne strzelanki, czarny raczej nie...helikonowski jakiś tam podstawowy zestaw typu spodnie, bluza bdu + kapelusz, to raptem 200 zł, mozna przez zime uzbierac...nie wiem, jak wyglada sprawa szpeju w marpacie, a jakiś chestrigg, czy kamizelka z ładownicami pewnie by się zdały...trzeba to bedzie przemyśleć i przekalkulować...
Widziałem rzeczy, w które wy, ludzie, nigdy byście nie uwierzyli...Wszystkie te chwile przepadną w czasie niczym łzy w deszczu... Pora umierać. Roy Batty
Na pohybel skur..ysynom. Zoltan Chivay

Awatar użytkownika
Dante
Top secret
Top secret
Posty: 1337
Rejestracja: 24 paź 2006, o 16:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Wampirza Warszawska Grupa Uderzeniowo Manewrowa :D

Post autor: Dante »

Ja mysle ze nie byloby zle spotkac sie juz w zimie ( np w jakims macu lub kfc) i obgadac załozenia.
Ja nie uwazam ze czarny jest zły... wg mnie to moze byc fajne wyzwanie do opracowania taktyki orach specjalnej charakterystki zespolu (no pewnie nie posnajperzymy sobie :-) . Na ktorys manewrach mialem juz pomysl zeby zebrac grupe na czarno i zrobic z nich druzyne Banshee :-).

Co do MARPAT, ja mam zieloną kamizelke ale widzialem tez coyote i chyba zdarzalo mi sie widziec nawet czarny szpej. Wg mnie MARPAT lepiej wyglada gdy jest "przelamany" jakims kolorem szpeju.

I jeszcze jedna rzecz w Warszawie jest hala KILLHOUSE z miasteczkiem w srodku ( domki, samochody, kladki, schody itp).

Moim zdaniem jak pojawila sie inicjatywa, trzeba kuc zelazo puki gorące zeby cos sie dzialo.
Mroczny, jak bedziesz sie gdzies strzelal to sie odezwij moze sie spotkamy :-)
Ja osobiscie lubie MOKRY LUG :-)

Dante
"młodzieńcze ! ciesz sie w młodości swojej " -platoon /Eklezjastes

747170

Awatar użytkownika
MrocznyPopiskiwacz
Głowa Rodu
Głowa Rodu
Posty: 376
Rejestracja: 10 gru 2011, o 19:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wampirza Warszawska Grupa Uderzeniowo Manewrowa :D

Post autor: MrocznyPopiskiwacz »

...Mokry Ług jest spoko...w następną niedzielę (16.12) strzelam z RedBeretami na Forcie Piłsudskiego (Stegny)...
Widziałem rzeczy, w które wy, ludzie, nigdy byście nie uwierzyli...Wszystkie te chwile przepadną w czasie niczym łzy w deszczu... Pora umierać. Roy Batty
Na pohybel skur..ysynom. Zoltan Chivay

Awatar użytkownika
X-76
Top secret
Top secret
Posty: 3174
Rejestracja: 23 lut 2006, o 20:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: znikąd
Kontakt:

Re: Wampirza Warszawska Grupa Uderzeniowo Manewrowa :D

Post autor: X-76 »

Dante, a gdzie w Wawie jest rzeźnia ?
▂ ▃ ▄ ▆ ▇ Cybernetyczny Bóg Chaosu Wersja: X-76 "Piromedyk" ▇ ▆ ▄ ▃ ▂
"Pierdolnięty chaos! Mikstura wybuchowa" by Delein
"IKS to chodzący chaos. Jak kiedyś będzie koniec świata to na pewno go zatrudnią" by Dante

Awatar użytkownika
Dante
Top secret
Top secret
Posty: 1337
Rejestracja: 24 paź 2006, o 16:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Wampirza Warszawska Grupa Uderzeniowo Manewrowa :D

Post autor: Dante »

X nie powiem ci bo pojdziesz beze mnie :-)
"młodzieńcze ! ciesz sie w młodości swojej " -platoon /Eklezjastes

747170

Awatar użytkownika
Mcbet
Top secret
Top secret
Posty: 3235
Rejestracja: 11 lut 2007, o 20:44
Płeć: Mężczyzna

Re: Wampirza Warszawska Grupa Uderzeniowo Manewrowa :D

Post autor: Mcbet »

Taaa napewno pojdzie sam.... On tak zawsze...
stasus UnKnow
Si quisquam pro me mori non volat, mihi non dice quemadmodum debo vivere
By Qadesh: "renegackie ścierwo, zawzięte i złe"

Awatar użytkownika
X-76
Top secret
Top secret
Posty: 3174
Rejestracja: 23 lut 2006, o 20:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: znikąd
Kontakt:

Re: Wampirza Warszawska Grupa Uderzeniowo Manewrowa :D

Post autor: X-76 »

Zostałem rozpracowany w najdrobniejszych szczegółach :P

To gdzie jest ? :D
▂ ▃ ▄ ▆ ▇ Cybernetyczny Bóg Chaosu Wersja: X-76 "Piromedyk" ▇ ▆ ▄ ▃ ▂
"Pierdolnięty chaos! Mikstura wybuchowa" by Delein
"IKS to chodzący chaos. Jak kiedyś będzie koniec świata to na pewno go zatrudnią" by Dante

Awatar użytkownika
MrocznyPopiskiwacz
Głowa Rodu
Głowa Rodu
Posty: 376
Rejestracja: 10 gru 2011, o 19:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wampirza Warszawska Grupa Uderzeniowo Manewrowa :D

Post autor: MrocznyPopiskiwacz »

...siedząc dziś cały dzień w pracy (czyli mając masę wolnego czasu) wyskrobałem na szybko cos takiego POBIERZ ...ponieważ w kilku punktach różni sie znacznie od oglnych zasad ASG, wydało mi się dość ważne, by to spisać...spisywałem z pamieci, wiec mozliwe błędy i niedopatrzenia...czekam na sugestie...ps - wiem, ze takie reguły powstają dość czesto, były nawet próby opracowania ich na forum, ale nasza grupa ma być typową grupą ASG zwiazaną z forum tylko nazwą i niektórymi uczestnikami, stąd nowa propozycja...jednoczesnie, tak jak ja to sobie wyobrażam, niektóre punkty nie ustalone zawczasu, mogłyby w przyszłości być konfliktogenne, zwłaszcza jezeli w planach mamy spotkania z innymi grupami...jednoczesnie mam nadzieję, ze Ukryta nie bedzie miała nic przeciwko użyciu takiej własnie nazwy...
Widziałem rzeczy, w które wy, ludzie, nigdy byście nie uwierzyli...Wszystkie te chwile przepadną w czasie niczym łzy w deszczu... Pora umierać. Roy Batty
Na pohybel skur..ysynom. Zoltan Chivay

Awatar użytkownika
Dante
Top secret
Top secret
Posty: 1337
Rejestracja: 24 paź 2006, o 16:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Wampirza Warszawska Grupa Uderzeniowo Manewrowa :D

Post autor: Dante »

Licząc na profesjonalizm uczestników, do spotkań na terenach niezurbanizowanych dopuszcza się repliki o nielimitowanej mocy
Ja bym się tu jednak nie zgodził i proponuję by repliki powyżen np 500 fps były zawsze dopuszczane na zasadzie wyjatku oraz sprawdzeniu uzytkownika w zabawie ze slabsza replika ( zeby ocenic ze nie mamy do czynienia z oszolomem). Lepiej dmuchac na zimne. Z takiej repliki jeden nieostrozny strzal moze byc bardzo niebezpieczny.

Z Magazynków są jeszcze LOW capy ok 60 kulek. Mysle ze tez sa dopuszczalne ...

I co do mundurow, zobaczmy czy sa inne glosy w dyskusji :-) .
Poza tym ustalenie ze obowiazkowe sa tylko kapelusze jest nierozsadne :-) , sa chelmy, kominiarki, patrolowki . A nasz oddzial ma byc w zalozeniu SF wiec proponuje aby takie rzeczy jak nakrycia glowy, buty, rekawiczki wylaczyc ze scislego kanonu stroju (do MARPATU pasuja rekawiczki Czarne, Coyote czy olive ... ).

Nie ukrywam ze czarne mundury mogly by byc naprawde ciekawym wyzwaniem....

Zreszta temat mundurow zostawilbym na jakies spotkanie. Wiąze sie z tym temat charakterystykli odzialu ( LONG RECON, RECON, ASSAULT itp. ( nazwy angielskie sobie zaczerpnalem z powietrza ).
Ale warto ustalic czy idziemy w lekkie oporzadzenie i szeroko zakrojony zwiad, walke partyzancka na tylach wroga ( plecaki), czy oddzial liniowy z sekcja wsparcja, helmami i ciezkimi kamizelkami .)

Tyle moich uwag

Dante
"młodzieńcze ! ciesz sie w młodości swojej " -platoon /Eklezjastes

747170

Awatar użytkownika
MrocznyPopiskiwacz
Głowa Rodu
Głowa Rodu
Posty: 376
Rejestracja: 10 gru 2011, o 19:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wampirza Warszawska Grupa Uderzeniowo Manewrowa :D

Post autor: MrocznyPopiskiwacz »

...w sprawie mocy replik oczywiście, że możemy przyjąć wersję z "dorastaniem" do danych osiagów...chodziło mi raczej o zasadę, ze nie eliminujemy "z założenia" np dobrych snajperów, którzy założyli sobie gazowe konwersje w springach, mają po 950 fps i trafiają w nogi sylwetkę ludzką z odległosci 120 m...jeżeli dobrze i z zachowaniem zasad bezpieczeństwa potrafią wykorzystać swoją przewagę, to problem ma reszta graczy, a nie snajper, a na wielu spotkaniach nie ma możliwości wyjścia powyżej limitu np 600 fps...
...co do magazynków - zgadza się, są jeszcze low'y i tu też chodzi mi generalnie o zasadę - używaj sobie Drogi Graczu jakiego chcesz magazynka, ale limit kulek obowiązkowy...a jak masz ochotę, to biegaj z 40-ma magazynkami - Twój ból :) ...
...kwestia munduru i oporządzenia oczywiście do dogadania, wpisałem tak jak jest, zeby nadać kierunek do dalszej dyskusji...
...no i nie ukrywam, ze mam nadzieję, na dalsze zainteresowanie ze strony Warszawskich krwiopijców, optymalną wg mnie liczbą chętnych do rozpoczęcia zabawy, byłoby 6 osób, czyli 3 dwuosobowe druzyny, trenujące wspólnie w ramach jednego plutonu...w tym jeden cięższy karabin wsparcia i jeden snajper...może znajdą się zainteresowani na forum, wśród znajomych itp...
...poprawki w regulaminie wstawię po południu...czekam na dalsze sugestie...
Widziałem rzeczy, w które wy, ludzie, nigdy byście nie uwierzyli...Wszystkie te chwile przepadną w czasie niczym łzy w deszczu... Pora umierać. Roy Batty
Na pohybel skur..ysynom. Zoltan Chivay

Awatar użytkownika
MrocznyPopiskiwacz
Głowa Rodu
Głowa Rodu
Posty: 376
Rejestracja: 10 gru 2011, o 19:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wampirza Warszawska Grupa Uderzeniowo Manewrowa :D

Post autor: MrocznyPopiskiwacz »

...nie wiem czemu nie mogę zedytować, więc dopisuję pod...
...nowa, zmieniona i rozbudowana wersja regulaminu O TUTAJ...
Widziałem rzeczy, w które wy, ludzie, nigdy byście nie uwierzyli...Wszystkie te chwile przepadną w czasie niczym łzy w deszczu... Pora umierać. Roy Batty
Na pohybel skur..ysynom. Zoltan Chivay

Awatar użytkownika
XaZaX
Podpułkownik Nocarzy
Podpułkownik Nocarzy
Posty: 497
Rejestracja: 4 lis 2008, o 23:16
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wampirza Warszawska Grupa Uderzeniowo Manewrowa :D

Post autor: XaZaX »

Do regulaminu, wystarczy PASG - http://wmasg.pl/pl/articles/show/315 (chyba nie trzeba mieć konta aby przeczytać)

Czerń w lesie daje radę, to znaczy jeżeli cały czas prze się do przodu. Do kampienia nie bardzo, chociaż z czarnym szpejem siekaliśmy ludzi z zasadzek na mil-simach. Szkoda, że do Wawy tak daleko, z chęcią z forumowiczami strzelałbym się co weekend :(
If you not serve in combat, then you will serve on the fireing line! - Imperial Guard Commissar

Tata! Tata! Biją renegata!!
Przyjdzie Tata i pozamiata!

Jestem Nocarzem - powiedział Nex - i nie obchodzą mnie wasze drożdże! <cytat niedokładny :P>

ODPOWIEDZ