Cytadela / Twierdza 2018

Czyli nasze spotkania z repliką w ręku
Awatar użytkownika
Sołtys
Magister
Magister
Posty: 12
Rejestracja: 19 cze 2018, o 21:54
Płeć: Mężczyzna

Cytadela / Twierdza 2018

Post autor: Sołtys » 1 lip 2018, o 11:34

Drogie Rody! Po doświadczeniach Cytadeli, oraz mając już z tyłu głowy nadchodzącą zawsze szybciej niż by się chciało Twierdzę, garść wniosków, podsumowań, planów, etc.

1. Tor taktyczny - technicznie nie ma się do czego, pragmatycznie dwie uwagi logistyczno - promocyjne:
- Oznaczenie miejsca fizycznego - nad czy obok toru - jasne, niemniej potrzeba, na różnego rodzaju eventy, oznaczeń od razu od wejścia, żeby każdy na pewno trafił;
- materiały promocyjne - warunki w dymie i światłach są ciężkie, żaden z uczestników raczej nie skupia się na dokumentacji tylko na przejściu toru - musimy coś wytworzyć we własnym zakresie, zdjęcia, film z gopro z przejścia - jak sami nie zrobimy, nie ma co liczyć na innych.

2. Co poza torem? Mam wrażenie, że tu trochę leżymy. Raz, że cała para idzie w tor, dwa, że nie ma chyba koncepcji, co jeszcze by można - podrzucam:
- akcja eskorty / odbicia / etc VIP-a. Pomysł super, potrzeba mu jeszcze dwóch elementów - widowiskowości i narratora. Czyli hukowce, achtungi, może jakieś piro (to zależnie od ustaleń z organizatorem ofc), niemniej co się da w dużych ilościach. Atakujący na pewno nie jeden - jest nas kilkadziesiąt osób, więc zorganizowanie pięcioosobowej grupy napadowej nie powinno stanowić problemu. Dalej, ludzie lubią, gdy trup ściele się gęsto - poza tym, że wspomniana przykładowa piątka musi paść, niech padnie też ktoś z obstawy i epicko umrze :) Dalej, narrator - nawet z megafonem - musi wytłumaczyć, czemu coś robione jest tak a nie inaczej, dlaczego auta czekają na wszystkich zamiast ruszyć od razu gdy VIP jest w środku, etc. To tak na szybko, na pewno temat do rozbudowy;
- prelekcja / warsztaty z typowego survivalu. Woda, ogień, schronienie, pożywienie, poruszanie się po terenie, w co nie włazić, gdzie się nie pchać itp - podstawy podstaw, ale ludzie to kupują (robiliśmy na poprzedniej Twierdzy i spotkało się z bardzo ciepłym przyjęciem);
- prelekcja z urban survivalu - mieszkasz w mieście, a tu nagle sytuacja kryzysowa - powódź, zaraz, wojna, zamieszki - co robić? Krótki poradnik dla cywili, jak się zachować w sytuacji ekstremalnej, żeby sobie ja najmniej życie uprzykrzyć. Tu można spokojnie wmontować elementy z bronią palną - na zasadzie, jak już znajdziecie na mieście pistolet, to jak z niego skorzystać, żeby nie zrobić sobie krzywdy, niemniej broń jest tu dodatkiem do całości.

3. Twierdza - z tego co już wstępnie wiem, mamy do dyspozycji pierwsze piętro budynku dawnej rzeźni / potem arsenału - generalnie, jedyny, który z czerwonej cegły został przerobiony na prl i wygląda dziś jak postapo. Syf i malaria, czyli jak w kuchni na Cytadeli - główne różnice to brak okien i jedna niezabezpieczona klatka schodowa na środku - postaram się samodzielnie lub zdalnie przygotować możliwie szybko dokumentację fotograficzną. Można będzie tam spać (w zeszłym roku w budynku obok spali stalkerzy i było spoko temperaturowo).

To tak na szybko, chętnie podyskutuję lub zbiorę pytania, a może nawet od razu udzielę odpowiedzi :)

Awatar użytkownika
Valkanskerlinzig
Głowa Rodu
Głowa Rodu
Posty: 138
Rejestracja: 4 cze 2017, o 22:32
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Sz-n

Re: Cytadela / Twierdza 2018

Post autor: Valkanskerlinzig » 1 lip 2018, o 16:21

Temat chyba powinien się znaleźć w "spotkania w realu" jako podsumowanie Cytadeli i ustalenia organizacyjne na Twierdzę.

Co do robienia zdjęć, to może dałoby radę ustawić coś w rodzaju fotoramki w bazie? Wziąć jeden z banerów jako tło, z jednej strony stałby nocarz w szpeju, z drugiej renegat i każdy kto by chciał, mógłby sobie zrobić z nimi zdjęcie. Może też niektóre z wystawionych broni dałoby radę jako rekwizyty do zdjęcia, ale to już osoby mające broń na wystawce musiałyby się wypowiedzieć. I czy w ogóle dałoby radę dwóch ludzi tak postawić. Chyba, że byłby wolny szpeju, to można by pokombinować z manekinami, ale to znów byłby jakiś zakup i kolejna gabarytowa rzecz do wożenia że sobą.

ODPOWIEDZ