Walka wręcz

czym się różni Glock od PePeSzy i vice versa
Awatar użytkownika
shaber
--------
--------
Posty: 34
Rejestracja: 13 gru 2009, o 00:06
Płeć: Mężczyzna

Walka wręcz

Post autor: shaber »

Wiedziałem, że czegoś mnie tu brakuje. Stąd właśnie ten temat. Wprawdzie w I tomie wręcz nie walczyli, ale Nidor wspominał coś na temat walki nożem. Czyli mam to na zachęte

http://www.youtube.com/watch?v=TmxQycoUEas

Poza tym, jak sądzicie, jak mogliby być szkoleni z zakresu walki wręcz. Osobiście stawia na Systieme lub Combat 56. Odpowiednio

http://www.youtube.com/watch?v=waJQOtw3WIM

oraz

http://www.youtube.com/watch?v=Y4iF9q_T ... PL&index=1
Demonów Wojny nie wypędzą żadne egzorcyzmy...

Awatar użytkownika
Dante
Top secret
Top secret
Posty: 1337
Rejestracja: 24 paź 2006, o 16:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Walka wręcz

Post autor: Dante »

Wg mnie :
1. Walka na noze, no tu trafisz na podatny grunt paru oszolomow sie znajdzie :-)

2.Systema ? nie widzialem wczesniej ale ten filmik jest raczej zabawny.
Bardzo ladnie pokazane ale absolutnie nierealne. Mistrzostwem bylo wybicie pistoletu nogami.
Konia z rzedem temu kto mi to zademonstruje.A ja slabo znam sie na chwytach broni.
Rzuty tez byly naciagane i przeciwnicy sie podkladali.
3. C56 za tu filmik mi sie podobal.Bardzo fajne migawki z treningu, widac ze podchodza do cwiczen powaznie i bez sciemy.

JAk walcza Nocarze i Renegaci ?
Tu chyba nie da sie zastosowac jednego systemu.
Ja bym im polecil WT z elementrami parteru i dodaniem dzwigni ( moje zboczenie polecaloby Shaolin, ale zrozumiem brak zrozumienia :-)
D.
"młodzieńcze ! ciesz sie w młodości swojej " -platoon /Eklezjastes

747170

Awatar użytkownika
Nath
Licencjat
Licencjat
Posty: 226
Rejestracja: 7 maja 2009, o 23:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Walka wręcz

Post autor: Nath »

Dante czy możesz rozwinąć magiczny skrót WT, bo ja nie dość, że masa ciemna, to jeszcze na dodatek wiedzy rządna.
Death metal - bo jak się człowiek spieszy to się diabeł cieszy :D.

Awatar użytkownika
Dlahcim
Atomowy_Unikat
Atomowy_Unikat
Posty: 271
Rejestracja: 23 sty 2007, o 15:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Walka wręcz

Post autor: Dlahcim »

Z ciekawostek o Walce wręcz polecam wygooglanie sobie Gościa o nazwisku Itay Gil poniżej jego reklamowe filmiki ze szkoleń



tego poniżej nie znalazłem na Youtube tylko w jakichś starociach na dysku
EDIT. Znalazłem ale zostawiłem link do ściągnięca WMV


poniżej to samo w wmv
isarelian commando combat training
Ostatnio zmieniony 15 gru 2009, o 18:09 przez Dlahcim, łącznie zmieniany 2 razy.
Ale głupi ci rzymianie.

Awatar użytkownika
Dante
Top secret
Top secret
Posty: 1337
Rejestracja: 24 paź 2006, o 16:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Walka wręcz

Post autor: Dante »

WT -wing tsun
czasami ving tsun lub jeszcze inaczej.Jeden z chinskich styli Kung Fu.
Najbardziej znanym nauczycielem w spolczesnym byl Yip Man.
Uczyl np Bruce'a Lee ( choc tego nie widac :-) ).
Styl charakteryzuje sie bardzo szybkimi lancuchowymi atakami w centrum. Ma niskie szysbkie kopniecia. Czasem uzywa sie kija lub palki,noza lub krotkiego miecza.
Ja osobiscie go nie trawie, ale polecam osobom o watlej posturze, przekonanym ze sztuki walki to nie dlanich :-).
Naprawde szybko mozna zobaczyc efekty i podniesc sobie samoocene...

Ps. przypomnialo mi sie cos waznego !
Na ile znam autorke Nocarze na pewno znaja Kravke :-)

PS.
Dlahcim,
Nie no fajny policyjny trening, tylko za majac pistolet ...
Zwroc uwage ze broniacy ma tylko odepchnac napastnika a za to mozliwie szybko wyciagnac bron i strzelic.
Wg mnie te filmy niestety nie maja zastowania w naszej rzeczywistosci, gdzie nie wystraczy odepchnac przeciwnika. Trzeba jeszcze uciec lub rozbroic czy obezwladnic przeciwnika a technikami z tych filmow tego nie osiagniemy ...
Ale forma treningu bardzo ciekawa.

D.
"młodzieńcze ! ciesz sie w młodości swojej " -platoon /Eklezjastes

747170

Awatar użytkownika
Dlahcim
Atomowy_Unikat
Atomowy_Unikat
Posty: 271
Rejestracja: 23 sty 2007, o 15:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Walka wręcz

Post autor: Dlahcim »

Dante pisze: PS.
Dlahcim,
Nie no fajny policyjny trening, tylko za majac pistolet ...
Zwroc uwage ze broniacy ma tylko odepchnac napastnika a za to mozliwie szybko wyciagnac bron i strzelic.
Wg mnie te filmy niestety nie maja zastowania w naszej rzeczywistosci, gdzie nie wystraczy odepchnac przeciwnika. Trzeba jeszcze uciec lub rozbroic czy obezwladnic przeciwnika a technikami z tych filmow tego nie osiagniemy ...
Ale forma treningu bardzo ciekawa.

D.
Wiesz w sumie liczy się pokonanie przeciwnika, a to co na pokazuje to jest obrona przed atakiem z zaskoczenia, i jak z tego się wywinąć (na innych filmikach jest pokazane np. jak "wyjąć" komuś broń i wykorzystać przeciwko atakującemu.)
Zajrzyj sobie na jego kanał na Youtube, jest tam znacznie więcej, może nie wszystko to "walka wręcz", ale niektóre filmiki powalają
http://www.youtube.com/user/itaygil
Btw to co Itay Gil, w tym filmiku co go nie mogłem na YT znaleźć, pokazuje jako obronę przed atakiem uzbrojonego napastnika w sklepie - po prostu mega ( bar-dwuręczny to przy tym pan pikuś)
Ale głupi ci rzymianie.

Awatar użytkownika
shaber
--------
--------
Posty: 34
Rejestracja: 13 gru 2009, o 00:06
Płeć: Mężczyzna

Re: Walka wręcz

Post autor: shaber »

Dante pisze:Wg mnie :
1. Walka na noze, no tu trafisz na podatny grunt paru oszolomow sie znajdzie :-)

2.Systema ? nie widzialem wczesniej ale ten filmik jest raczej zabawny.
Bardzo ladnie pokazane ale absolutnie nierealne. Mistrzostwem bylo wybicie pistoletu nogami.
Konia z rzedem temu kto mi to zademonstruje.A ja slabo znam sie na chwytach broni.
Rzuty tez byly naciagane i przeciwnicy sie podkladali.
3. C56 za tu filmik mi sie podobal.Bardzo fajne migawki z treningu, widac ze podchodza do cwiczen powaznie i bez sciemy.

JAk walcza Nocarze i Renegaci ?
Tu chyba nie da sie zastosowac jednego systemu.
Ja bym im polecil WT z elementrami parteru i dodaniem dzwigni ( moje zboczenie polecaloby Shaolin, ale zrozumiem brak zrozumienia :-)
D.
1. A po co się tego uczyć?? Byle szczeniak z przerostem ambicji (gdy dasz mu do reki nóż), staję się śmiertelnie groźnym przeciwnikiem.

2. Uważasz, że Systiema jest śmieszna?! Chyba nie widziałeś nigdy żołnierzy Specnazu...
Tu masz link do programu Historia Oręża o tej rosyjskiej jednostce specjalnej
http://www.youtube.com/view_play_list?p ... Ca+specnaz

3. Te filmiki są słabe. Najlepsze, jakie do tej proy widziałęm, zostały usunięte...
Demonów Wojny nie wypędzą żadne egzorcyzmy...

Awatar użytkownika
Mexaris
Podporucznik Nocarzy
Podporucznik Nocarzy
Posty: 50
Rejestracja: 26 sie 2009, o 20:07
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Walka wręcz

Post autor: Mexaris »

No ale czy Specnaz nie używa czasem bojowej wersji Krav Magi??
Tata! Tata! Biją renegata!

Awatar użytkownika
Dante
Top secret
Top secret
Posty: 1337
Rejestracja: 24 paź 2006, o 16:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Walka wręcz

Post autor: Dante »

1. A po co się tego uczyć?? Byle szczeniak z przerostem ambicji (gdy dasz mu do reki nóż), staję się śmiertelnie groźnym przeciwnikiem.

2. Uważasz, że Systiema jest śmieszna?! Chyba nie widziałeś nigdy żołnierzy Specnazu...
Tu masz link do programu Historia Oręża o tej rosyjskiej jednostce specjalnej
http://www.youtube.com/view_play_list?p ... Ca+specnaz

3. Te filmiki są słabe. Najlepsze, jakie do tej proy widziałęm, zostały usunięte...
AD1. Ale czego uczyc lub nie ? Nie zalapalem...
Myslalem ze lepiej sie jednak uczyc ...
AD2. FILM jest smieszny, co sam napisales w pkt 3.To raz .Dwa, o ktora konkretnie jednostke Specnazu Ci chodzi. Jesli dobrze pamietam bylo ich kilka i dosc znacznie sie od siebie roznili...
O Systemie napisalem ze nie znam jej ...
Co do filmow o treningu specnazu to jest jak z tym starym powiedzeniem : najwiecej pokazuja ci, co maja namniej do pokazania. I uwaga ! nie oceniam twojej wypowiedzi. Chcialbym zebys wiedzial ze ma malego fiola na punkcie analizy filmow treningowych i wykonania technik.Kilka z nich mialem okazje przeciwiczyc i stawiam orzechy przeciw dolarom ze nie uda sie ich np na nie zastosowac. Oczywiscie nie mowie o napinaniu sie itp. Po prostu na tych filmach partnerzy sie podkladali ...
Ocenilem film, film i jeszcze raz film ... tylko .
No ale czy Specnaz nie używa czasem bojowej wersji Krav Magi??
Nie jestem niestety expertem ale mam wrazenie ze nie. lub nie do konca.
Na ile mi wiadomo, zadna poawzna jednostka nie zamknie nauki na jednym stylu. Bo wg mojej wiedzy nie takiego stylu ktory zawieralby wszystko ...
Moim zdaniem po prostu adaptuja z kilku wybranych styli najlepsze techniki, systematyzuje je i czase dla porzadku nadaja im nazwy ...

Dante
"młodzieńcze ! ciesz sie w młodości swojej " -platoon /Eklezjastes

747170

Awatar użytkownika
shaber
--------
--------
Posty: 34
Rejestracja: 13 gru 2009, o 00:06
Płeć: Mężczyzna

Re: Walka wręcz

Post autor: shaber »

Dante, czytaj ze zrozumieniem, z łaski swojej...

SŁABE, NIE ŚMIESZNE.... Najlepsze filmy szkoleniowe zostały albo usunięte albo znajdują sie kategorii +18, a nikt nie będzie się rejestrował dla jednego filmu. Dalej ---? gdy napisałem uczyć się, miałem na myśli walkę nożem. Nie trzeba się uczyć, by go używać. No cóż, tak to już z nim jest.

Bez znaczenia, która to jednostka... Każda przechodzi przez to samo szkolenie, tyle że w zależności od wydziału, w trakcie szkolenia mają więcej pewnych elementów dla siebie niezbędnych (np. ochrona VIP-ów).

Co do analizy filmów i technik... I tu się właśnie mylisz. Wszystkie techniki z tego filmu są autentyczne. Kilkukrotnie miałem okazję podziwiać Specnaz w akcji i wiem, na co ich stać.
Mexaris pisze:No ale czy Specnaz nie używa czasem bojowej wersji Krav Magi??
Nie. Jednostki Specnazu uczą się walki w 3 różnych stylach. Są to:
1. Systiema - jeden z najskuteczniejszych i najbardziej brutalnych systemów walki na świecie. Opracowany dla jednostek Specnazu, uczy ich żołnierzy całkowitego panowania nad swoim ciała. Dzięki temu, potrafią oni świadomie rozluźniać mięśnie, kontrolować oddech, a przede wszystkim panować nad bólem. Mistrzowie tego systemu potrafią pokonać przeciwnika jedynie ruszając stopami i manewrując ciałem!! Po 1990 roku,Systiema trafiła do szerszego grona odbiorców i obecnie (wraz z Krav Magą i C 56), należy do najchętniej trenowanych systemów walki w Polsce.

2. Rukopaschnyboi - pochodna "kopanych" sztuk walki. Są to szybkie, agresywne ciosy zadawane na pkt. witalne w ludzkim ciele (oczy, gardło, tętnice, itp). Techniki te wykorzystywane są tylko wtedy, gdy walczący zachowują pozycje stojącą.

3. Sambo - pochodna zapasów. W tej technice wykorzystywane są rzuty, podcięcia i dźwignie. Technika wykorzystywana, gdy przeciwnicy znajdują się w pozycji leżącej lub do powalenia przeciwnika.
Demonów Wojny nie wypędzą żadne egzorcyzmy...

Awatar użytkownika
Dante
Top secret
Top secret
Posty: 1337
Rejestracja: 24 paź 2006, o 16:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Walka wręcz

Post autor: Dante »

Shaber chcesz dyskutowac, to dyskutuj.Nie badz arogancki.Prosze.
JEszcze raz obejzalem sobie twoje filmy .

1.Film -noze .Jak mowilem na nozu ie nie znam, moze Ace lub B sie wypowie, ale jest tam scena gdy broniacy przechwytuje przedramie uzbrojone w noz chwytajac pelnym chwytem czyli kciuk po przeciwnej stronie dloni.
Zycze powodzenia jak mi to kiedys pokazesz stawiam browar. Ja probowalem, duzo treningu, bardzo duzo. I efekt nie warty zachodu.Nie wierze ze ktos powazny uczy tego np zolnierzy ... technicznie jest to poprostu kiepskie.Ale bylo tam tez kilka cwiczen ( wg mnie poziomu podstawowego) ciekawych ( np sekwencje zbic z zyskiwaniem przewagi).

2. Film systema. Instruktor wyglada na dobrego w te klocki. Ale to pokaz. Tylko pokaz .
37 sekunda ataka nozem z gory ( kto jeszcze tak atakuje ....:-) ). Obronca zbija cios po czym ignoruje zupelnie dlon z nozem i wykonuje wyski rzut. W realu noz prawdopodomnie nawet niespecjalnie mialby juz w brzuchu lub pachwinie.
42 sekunda - probowales kiedys wykonac taki rzut -to bylo smieszne ...
1:10 - zabawne podciecie. zycze powodzenia.Ono moze sie udac, tylko koszt moze byc zbyt wielki ( uraz kregoslupa )
1:17 kopniecie z wyskoku... Jesli to cie nie rozsmieszy to jestes ponurak :-)
1:22 rzut. Cwiczylem to kiedys.Fajne ale nie przy tych kierunkach sil.Atakujacy musi byc w ruch postepowym, inaczej kicha...
1:38 Pokojowa nagroda nobla. :-)
zmeczylem sie ...
Posluchaj ci goscie sa niezli. naprawde, ale trudno jest pokazac profesjonalne techniki tak zeby sie podobalo i bylo bezpiecznie.Film jest smieszny i juz .

3. Film C56. Ten film jest naprawde dobry.On mi sie podoba.Co ciekawe, prawie w ogole nie ma tam technik.
... Ale widac jak naprawde moze wygladac trening.Sa ochraniacze i jest full kontakt.
A zreszta C56 raczej nie da sie cwiczyj bezpiecznie i tak samo pokazu nie da tak zrobic.
Film super.

FIlmy Dlahcima sa fajne , ale tak jak juz napisalem pokazuja specyficzne sytuacje i trening jednostek policji.

Podsumowanie.
Przeczytalem jeszcze raz watek, obejrzalem filmy i podtrzymuje swoje zdanie.
Ale licze ze uda nam sie kiedys porozmawiac bez zbednego bicia piany.Bardzo chetnie slucham i ucze sie od lepszych i doswiadczonych.
Pozdrawiam
Dante
"młodzieńcze ! ciesz sie w młodości swojej " -platoon /Eklezjastes

747170

Awatar użytkownika
Qadesh
Główny logistyk
Główny logistyk
Posty: 3778
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 14:55
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: kraków

Re: Walka wręcz

Post autor: Qadesh »

shaber pisze:
Dante pisze:Wg mnie :
1. Walka na noze, no tu trafisz na podatny grunt paru oszolomow sie znajdzie :-)
1. A po co się tego uczyć?? Byle szczeniak z przerostem ambicji (gdy dasz mu do reki nóż), staję się śmiertelnie groźnym przeciwnikiem.
shaber pisze:gdy napisałem uczyć się, miałem na myśli walkę nożem. Nie trzeba się uczyć, by go używać. No cóż, tak to już z nim jest.
Oki... Facet, to ja jestem wyjatek :lol: :lol: :lol:
nigdy noża przeciwko komuś nie wyciągnę, właśnie dlatego, że NIE UMIEM się nim posługiwać, i właściwie to bym przysługe przeciwnikowi zrobiła :ninja:
Może nie mam ambicji :D

ps.
Dantem się nie przejmuj, on rzeczywiście usiłuje Cie zrozumieć. Na swój słodki, nieporadny sposób :twisted:

Awatar użytkownika
shaber
--------
--------
Posty: 34
Rejestracja: 13 gru 2009, o 00:06
Płeć: Mężczyzna

Re: Walka wręcz

Post autor: shaber »

Oki... Facet, to ja jestem wyjatek :lol: :lol: :lol:
nigdy noża przeciwko komuś nie wyciągnę, właśnie dlatego, że NIE UMIEM się nim posługiwać, i właściwie to bym przysługe przeciwnikowi zrobiła :ninja:
Może nie mam ambicji :D
A warzyw, tudzież owoców nie kroiłaś?? Albo chleba lub mięsa?? To żadna filozofia. Chwytasz nóż za rękojeść i zadajesz pchnięcia lub cięcia.... Do tego nie potrzeba nauki.
Demonów Wojny nie wypędzą żadne egzorcyzmy...

Awatar użytkownika
Acerola
Na misji...
Posty: 980
Rejestracja: 23 sie 2006, o 22:58
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: NEMO scit
Kontakt:

Re: Walka wręcz

Post autor: Acerola »

Nie wiem na jakiej podstawie wyciągasz tak absurdalny wniosek. Nie zamierzam się z Tobą kłócić, bo o teorii można rozprawiać długo i namiętnie. Mam tylko nadzieję, że uda nam się kiedyś stanąć w sparingu z nożami i zweryfikować tę śmiałą opinię.
Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Blue skies!

Awatar użytkownika
shaber
--------
--------
Posty: 34
Rejestracja: 13 gru 2009, o 00:06
Płeć: Mężczyzna

Re: Walka wręcz

Post autor: shaber »

Acerola pisze:Nie wiem na jakiej podstawie wyciągasz tak absurdalny wniosek. Nie zamierzam się z Tobą kłócić, bo o teorii można rozprawiać długo i namiętnie. Mam tylko nadzieję, że uda nam się kiedyś stanąć w sparingu z nożami i zweryfikować tę śmiałą opinię.
Dla mnie bomba... Od lutego 2010 roku jestem do dyspozycji...
Demonów Wojny nie wypędzą żadne egzorcyzmy...

ODPOWIEDZ