Walther P-99

czym się różni Glock od PePeSzy i vice versa
Natrix
--------
--------
Posty: 2
Rejestracja: 13 lut 2007, o 20:55

Walther P-99

Post autor: Natrix »

Broń produkcji niemieckiej produkowana na licencji w Polsce

Prace nad nowoczesnym bezkurkowym pistoletem rozpoczęto 4 stycznia 1994 roku. Miała być to konstrukcja całkowicie nowa, działająca na zasadzie krótkiego odrzutu lufy, z browningowskim ryglowaniem poprzez jej przekoszenie w płaszczyźnie pionowej. Pistolet został po raz pierwszy zaprezentowany w roku 1995 podczas targów IWA, zaś pierwsze szersze omówienie nowej broni miało miejsce w marcowym numerze czasopisma „Visier”. W październiku 1996 roku ruszyła produkcja seryjna, już pod nazwą Walther P99. W latach 2003-2004 odświeżono P99 zamieniają oryginalną szynę do montażu osprzętu szyną Picatinny, zastosowano metalowe przyrządy celownicze (po uwagach polskich policjantów), poprawiono dźwignię magazynka, którego pojemność spadła z 16 do 15 nabojów. P99 jest wygodny i przyjemny w strzelaniu. Zaletą jest umieszczona w tylnej części chwytu wkładka z miękkiego tworzywa, pełniąca rolę amortyzatora odrzutu – pierwsza i oryginalna. Broń w polsce jest produkowana w Radomiu. Jest ona używana przez policje i inne służby mundurowe, znajduje się także na wyposarzeniu ABW. Strzela amunicją 9mm.

Obrazek

Awatar użytkownika
Acerola
Na misji...
Posty: 980
Rejestracja: 23 sie 2006, o 22:58
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: NEMO scit
Kontakt:

Post autor: Acerola »

I ma nieocenioną zaletę: ma obustronny zrzut zamka i magazynka, a że jestem leworęczna, to jest to dla mnie bardzo ważne. Czekam jeszcze na najnowszą wersję Walthera i zmiany jakie ze sobą przyniesie, ale myślę, że w przyszłości to właśnie tę broń będę chciała nabyć:)

Natrix
--------
--------
Posty: 2
Rejestracja: 13 lut 2007, o 20:55

Post autor: Natrix »

Ja uważam że w przyszłości będzie to godny następca Glocka z którym i tak już teraz może się równać.

Awatar użytkownika
Naarman
Rekrut
Rekrut
Posty: 35
Rejestracja: 20 lut 2007, o 19:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post autor: Naarman »

Mówiąc o Waltherze P99 warto wspomnieć również o nowym mechanizmie spustowym - anti stresie. Niewtajemniczonym szybko wyjaśniam - jets to swego rodzaju zabezpieczenie na stres operatora. Lekkie nacisniecie spustu, powoduje jego przeskok, ale nie oddanie strzału. Żeby strzelić trzeba dociągnąć spust do końca.

Robal2pl
--------
--------
Posty: 11
Rejestracja: 7 wrz 2006, o 12:51
Płeć: Mężczyzna
Kontakt:

Post autor: Robal2pl »

Tak, ale na co to?
Palec na spuscie kladzie sie jak sie ma cel w przyrzadach + jednoznaczny zamiar oddania strzalu
Ale jak wyglada w katalogu :) w ofercie :)

Pozdr
Robal2pl

Awatar użytkownika
Mcbet
Top secret
Top secret
Posty: 3235
Rejestracja: 11 lut 2007, o 20:44
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Mcbet »

Robal2pl pisze:Tak, ale na co to?
Palec na spuscie kladzie sie jak sie ma cel w przyrzadach + jednoznaczny zamiar oddania strzalu
Robal2pl

ale jednoczesnie chroni przed przypadkowym postrzalem osoby ktora chcemy tylko nastraszyc dosc przydatne
stasus UnKnow
Si quisquam pro me mori non volat, mihi non dice quemadmodum debo vivere
By Qadesh: "renegackie ścierwo, zawzięte i złe"

Awatar użytkownika
Operator
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 312
Rejestracja: 23 lut 2007, o 13:28
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: HQ Renegatów na Śląsku
Kontakt:

Post autor: Operator »

A jakie efektowne :twisted:
Show some respect, DOG!!!

Awatar użytkownika
Lucius
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 2
Rejestracja: 22 sty 2009, o 21:55
Płeć: Mężczyzna

Re: Walther P-99

Post autor: Lucius »

Efektowne, przydatne, a przy okazji to mój ulubiony pistolet. Grajac w rpg-i zawsze biore walhtera p-99 bo jest celny i wygodny. Wiem, że rpg to nie to samo co rzeczywistość i posiadanie tej broni w ręce ale tego ze jest wygodny celny i nie zawodny to co do tego jestem święcie przekonany:D. Po za tym co jest oczywiste, estetyka tego pistoletu jest... no jest po prostu śliczny :twisted: . Czyli wszystko co powinien mieć pistolet, dobry pistolet:D.

Awatar użytkownika
REMOV
--------
--------
Posty: 105
Rejestracja: 2 lip 2008, o 01:52
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Walther P-99

Post autor: REMOV »

Natrix pisze:Zaletą jest umieszczona w tylnej części chwytu wkładka z miękkiego tworzywa, pełniąca rolę amortyzatora odrzutu – pierwsza i oryginalna.
W tylnej części chwytu P99 nie ma żadnego elementu będącego "amortyzatorem odrzutu", a wymienna wkładka służy dopasowaniu broni do ręki strzelca.
Broń w Polsce jest produkowana w Radomiu.
Z tą produkcją, to bym był ostrożny - w naszym kraju powstaje część komponentów, reszta - wszystko z tworzywa sztucznego, łącznie z szkieletem - trafia do Polski z Niemiec.
Jest ona używana przez policje i inne służby mundurowe, znajduje się także na wyposażeniu ABW.
Można tutaj dodać, że odświeżona wersja broni, P99D proponowany jest dla wojska pod nazwą Rad.
Oni, gdy walił się firmament,
poszli, chociaż ich ścigał szloch,
za swym najemnym powołaniem,
i wzięli żołd i legli w proch.

Niebo podparli w strasznej chwili,
Trwali. I wytrwał ziemski glob.
Co Bóg opuścił - obronili.
I ocalili świat - za żołd.

Awatar użytkownika
shaber
--------
--------
Posty: 34
Rejestracja: 13 gru 2009, o 00:06
Płeć: Mężczyzna

Re: Walther P-99

Post autor: shaber »

Jest ona używana przez policje i inne służby mundurowe, znajduje się także na wyposażeniu ABW.
Można tutaj dodać, że odświeżona wersja broni, P99D proponowany jest dla wojska pod nazwą Rad.[/quote]

I odrzucana przez większość jednostek w kraju ze względu na niskie standardy wykonania. Mówiąc wprost, do Polski trafiają odrzuty.
Demonów Wojny nie wypędzą żadne egzorcyzmy...

Awatar użytkownika
X-76
Top secret
Top secret
Posty: 3174
Rejestracja: 23 lut 2006, o 20:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: znikąd
Kontakt:

Re: Walther P-99

Post autor: X-76 »

No coś słyszałem o na przykład odpadających przyrządach celowniczych :P
▂ ▃ ▄ ▆ ▇ Cybernetyczny Bóg Chaosu Wersja: X-76 "Piromedyk" ▇ ▆ ▄ ▃ ▂
"Pierdolnięty chaos! Mikstura wybuchowa" by Delein
"IKS to chodzący chaos. Jak kiedyś będzie koniec świata to na pewno go zatrudnią" by Dante

Awatar użytkownika
Mcbet
Top secret
Top secret
Posty: 3235
Rejestracja: 11 lut 2007, o 20:44
Płeć: Mężczyzna

Re: Walther P-99

Post autor: Mcbet »

A co masz z odpadajacymi przyrzadami celowiniczymi jakies doswiadczenia ?? ;)
stasus UnKnow
Si quisquam pro me mori non volat, mihi non dice quemadmodum debo vivere
By Qadesh: "renegackie ścierwo, zawzięte i złe"

Awatar użytkownika
shaber
--------
--------
Posty: 34
Rejestracja: 13 gru 2009, o 00:06
Płeć: Mężczyzna

Re: Walther P-99

Post autor: shaber »

Aby to tylko...

Gdy trafiłem na jednostkę macierzystą, Walthery miały trafić do nas jako KBO (krótka broń osobista). I jak to ze świeżą bronią bywa, trzeba ją przestrzelić. Zdążyły postrzelać 3 osoby, za nim przerwano strzelanie i wezwano ŻW, by zgłosić, iż t broń to jedna wielka wada.

Odpadające magazynki, samouderzajace iglice, to tylko cześć wad. Dopiero 2 seria broni spełniała wymagania, ale nie zmienia to faktu, że sporo ludzi narazili na niebezpieczeństwo.
Demonów Wojny nie wypędzą żadne egzorcyzmy...

ODPOWIEDZ